A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 271
113
Kimentem az altisztek avatására. Sándor jó beszédet mondott, érezhető volt, hogy ez már nem a régi, néphadsereges alkesz mentalitás.
Jöttek az Andrássy felett a helik, egy Mi-8/17 ment elől egy nagy magyar zászlóval, ezt követte 3 H145M! Végre láttam az Airbusokat! Aztán balra elhúztak a Városliget felett.
Jött utánuk ugyanígy 3 Gripen, szintén át a Hősök tere felett, aztán balfordulóval elhúztak a Városliget felett.
Készítettem fotókat, de mobillal persze nem az igazi. De a htka ofisölli kint volt :)

Büszkeséget éreztem.
 
K

kamm

Guest
Menjetek szobára.
Menj te, en nem is ismerem. :D Szerintem ez ilyen szombat reggeli masnapossag lehet... :cool:

Kimentem az altisztek avatására. Sándor jó beszédet mondott, érezhető volt, hogy ez már nem a régi, néphadsereges alkesz mentalitás.
Jöttek az Andrássy felett a helik, egy Mi-8/17 ment elől egy nagy magyar zászlóval, ezt követte 3 H145M! Végre láttam az Airbusokat! Aztán balra elhúztak a Városliget felett.
Jött utánuk ugyanígy 3 Gripen, szintén át a Hősök tere felett, aztán balfordulóval elhúztak a Városliget felett.
Készítettem fotókat, de mobillal persze nem az igazi. De a htka ofisölli kint volt :)

Büszkeséget éreztem.
Az Minyo eleg kemeny, hogy meg mindig repul. :) De gondolom a H145M azert mar jol nezhetett ki, annak mar nincs olyan komcsi kinezete sem. :D
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 516
113
Kimentem az altisztek avatására. Sándor jó beszédet mondott, érezhető volt, hogy ez már nem a régi, néphadsereges alkesz mentalitás.
Jöttek az Andrássy felett a helik, egy Mi-8/17 ment elől egy nagy magyar zászlóval, ezt követte 3 H145M! Végre láttam az Airbusokat! Aztán balra elhúztak a Városliget felett.
Jött utánuk ugyanígy 3 Gripen, szintén át a Hősök tere felett, aztán balfordulóval elhúztak a Városliget felett.
Készítettem fotókat, de mobillal persze nem az igazi. De a htka ofisölli kint volt :)

Büszkeséget éreztem.
Ha már ott vagy Maróth urat megkérdezhetnéd a Sipke-ról, hogy lesz-e hazai gyártás ;):D:D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Kimentem az altisztek avatására. Sándor jó beszédet mondott, érezhető volt, hogy ez már nem a régi, néphadsereges alkesz mentalitás.
Jöttek az Andrássy felett a helik, egy Mi-8/17 ment elől egy nagy magyar zászlóval, ezt követte 3 H145M! Végre láttam az Airbusokat! Aztán balra elhúztak a Városliget felett.
Jött utánuk ugyanígy 3 Gripen, szintén át a Hősök tere felett, aztán balfordulóval elhúztak a Városliget felett.
Készítettem fotókat, de mobillal persze nem az igazi. De a htka ofisölli kint volt :)

Büszkeséget éreztem.

Már csak Mi-17-esek vannak, a Mi-8 elköszönt kb tavasszal. Ami érdekes volt, hogy egy Mihu-t se reptettek meg ma, nincs pilóta vagy alkatrész?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 001
113
Köszönöm neked is meg @papi nak is.
Az az igazság hogy az sem volt világos, hogy milyen pályán megy 20km-t. Ballisztikusan, vagy mint a kistesó, földközelben?
A Vidók alapján ez olyami, mint a Javelin? Folyamatosan megjelölve kell tartani a célt, vagy egy idő után már önvezeti magát?

Igazából ilyesmi kérdések amik sorra jönnek elő bennem.
A 20km nagyon impozáns képesség. A Javelin talán 150m-re emelkedik amit talán már bemérhet egy radar.
Ezzel mi a helyzet? Ez is afféle lőj és felejtsd el, vagy a 20 km miatt ez így nem lehetséges.
Aztán felmerült a lézer zavarása, illetve a detektálása. Hogy lehet megoldani, amikor egy trafipaxot is le lehetett blokkolni?
8k-ig száloptika, utána rádió írányítás.
Egy operátor tud célt választani/váltani.
Optika van benne, annak játssza vissza a képét. Nem lézer.

Javelin inkább a Spike MR hez hasonló tudásra.

Felülről támadnak, de nem tudom az NLOS röppályája hogyan alakul,mennyire megy föl.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 516
113
:D
5gr6cd.jpg
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Nem gondolkoztok ésszerűen , Mit hív a magyör embör rakétának ? ezt :

Titan2_color_silo.jpg

Ilyenek gyártása tényleg egy elit klub , ide akarunk belépni és ezzel egyidejűleg hadi és űripari utakra térni , teljesen logikus ... űr meg ballisztikus
rakétát most kell fejleszteni nem 20 év múlva , szerintetek mivel megy majd fel a magyar űrhajós az űrbe ? space x ? Roscosmos ? NASA ?!! NEM !

A magyar űrhajós magyar Yurta 3-as rakétával megy fel az űrbe , ahol eltölti 1 hetes próba küldetését a magyar ETELINTERKÖZI űrállomáson hogy a későbbi küldetésekhez felkészítse az állomást...

kcK8Ux0.png
Azért csendben hozzáteszem hogy évtizedes kapcsolódás van az űriparhoz.
20+ éve, már több tucat magyar család élt egy űrközpont "lakótelepén".
Az utolsó 2 ARIANE IV., és az első 3 ARIANE V. indításában közreműködtek magyarok.
 
K

kamm

Guest
Azért csendben hozzáteszem hogy évtizedes kapcsolódás van az űriparhoz.
20+ éve, már több tucat magyar család élt egy űrközpont "lakótelepén".
Az utolsó 2 ARIANE IV., és az első 3 ARIANE V. indításában közreműködtek magyarok.
Sot, konkretan a BME MHT mar 25-30 eve is bedolgozott a NASAnak is (STS-91, AMS program stb.)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
"Dr. Babos Tibor ezredes, miniszteri biztos és Charles R. Miller vezérőrnagy, végrehajtási megbízott aláírták a Magyarország Kormánya és az Amerikai Egyesült Államok Kormánya között hatályban lévő Védelmi Együttműködési Megállapodás (Defense Cooperation Agreement - DCA) keretében a kecskeméti, és a pápai repülőbázisokat érintő Végrehajtási Megállapodásokat az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison."

218802454_4173075046080530_4774251653496152517_n.jpg

csicskulás...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
8k-ig száloptika, utána rádió írányítás.
Egy operátor tud célt választani/váltani.
Optika van benne, annak játssza vissza a képét. Nem lézer.

Javelin inkább a Spike MR hez hasonló tudásra.

Felülről támadnak, de nem tudom az NLOS röppályája hogyan alakul,mennyire megy föl.
Annyi különbséggel, hogy MR már tudtommal nincsen.
Az LR-ből, az ER-ből van 2-es. Az SR különben is későbbi fejlesztés és gyakorlatilag a 2km-es hatótávjával feleslegessé tette az MR-t.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Ocses

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93
Szerintem csak egyszeruen nullas hir eppen. FYI a lengyelek lassan 20 eve gyartjak a sajat Spike LR-jeiket, szerintem jarhatnak lassan 10 ezer korul, az kicsit mas kategoria, az amerikaiak meg hiresen nem vesznek semmit, viszont ezt nagyon tesztelgetik, na ok aztan plane mas kategoria lesz...
Érdekes, csak mert tavaly a szlovák beszerzés mégis kapott sajtóviszhangot, ráadásul EUSpike-ot rendszeresítenek. Akkor az mitől hír, és a magyar beszerzés meg miért is nem?

Slovakia acquires tens of millions of dollars worth of Spike anti-Raphael missiles​

These are LR2 Spike missiles of the new generation, with a range of 5.5 km; most of the production will be carried out in Europe by the subsidiary Eurospike, and Slovakia will become the 34th country in the world to purchase the missile.​

07.03.2020

Ui: az “Anti-Raphael” a fordító hibája.. :D

Csúnya dolog a fasisztákkal üzletelni, de a pénz az pénz...

Azt ugye tudjuk történelmileg, hogy a németek jóvoltából az első szlovák állam milyen is volt,”? khhmmnáci..