A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 675
6 435
113

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 924
18 379
113
Ezek a hírek szivárogtak.

Mit vehetünk még a németektől, ami használt, de már nem kell nekik ? Amit a Rábával dolgoztatnának meg ? Ahhoz a Rábát elég jól fel kell szerszámozni, adott termékre specifikálva. Nem beszélve a dolgozók képzéséről. Persze mehet ez is. De tényleg, mit tudnának a németek nélkülözni a saját arzenáljukból ? Teherautókat max. ?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 211
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 087
119 279
113
Az csak szerintem nagyon gáz/égő/ciki a nagynevű szakértőkre nézve hogy rendszeresen osztanak meg ilyen és ehhez hasonló gyártói videókból összevágott rajongói videókat, amelyek nem is pontosak, félrevezetőek? És ezt nekik tudniuk kellene... ráadásul ez egy júliusi videó, két hónappal később megosztva.
Az gáz, hogy nekem fingom sincs ki ez a fazon?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 087
119 279
113
Két könyve is megvan itthon, az egyik a Máglyatűz, ez egy regény, nekem nagyon tetszett. Másik a Napról napra Trianon. Ezt is egy füst alatt olvastam végig. Nekem szimpatikus a figura.
Ja bakker tényleg, a könyv is megvan meg még órát is tartott egyszer az egyetemen nekünk :D Csak a névmemóriám szörnyű.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
265
241
43
Mit vehetünk még a németektől, ami használt, de már nem kell nekik ? Amit a Rábával dolgoztatnának meg ? Ahhoz a Rábát elég jól fel kell szerszámozni, adott termékre specifikálva. Nem beszélve a dolgozók képzéséről. Persze mehet ez is. De tényleg, mit tudnának a németek nélkülözni a saját arzenáljukból ? Teherautókat max. ?
Én nem becsülném le a Rábát.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 211
113
Az utóbbi időben többször voltak a honvédségi repülőgépek Athénban....
Abbahagyhatjuk a találgatást...

"A NATO Katonai Bizottságának tagjai a szervezet előtt álló kihívásokról tanácskoztak Athénban. Az eseményen Magyarországot Ruszin- Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka képviselte."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 844
91 287
113
Az csak szerintem nagyon gáz/égő/ciki a nagynevű szakértőkre nézve hogy rendszeresen osztanak meg ilyen és ehhez hasonló gyártói videókból összevágott rajongói videókat, amelyek nem is pontosak, félrevezetőek? És ezt nekik tudniuk kellene... ráadásul ez egy júliusi videó, két hónappal később megosztva.
Sztem ez nagyjából pontos volt. A Bayraktar TB2 kicsit kakukktojás, de azt sem cáfolta Maróth.

Az gáz, hogy nekem fingom sincs ki ez a fazon?
Gáz :) , mert maajd 20 éven keresztül aa HM-ben dolgozott különböző pozikban kormányoktól függetlenül.
Írt 1 jó könyvet Máglyatűz, ajánlom.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 087
119 279
113
Sztem ez nagyjából pontos volt. A Bayraktar TB2 kicsit kakukktojás, de azt sem cáfolta Maróth.


Gáz :) , mert maajd 20 éven keresztül aa HM-ben dolgozott különböző pozikban kormányoktól függetlenül.
Írt 1 jó könyvet Máglyatűz, ajánlom.
Azóta rájöttem, hogy a könyvét is olvastam meg még előadásán is ültem, csak a neve nem ugrott be.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 859
73 211
113
Abbahagyhatjuk a találgatást...

"A NATO Katonai Bizottságának tagjai a szervezet előtt álló kihívásokról tanácskoztak Athénban. Az eseményen Magyarországot Ruszin- Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka képviselte."

A link lemaradt.

 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and Venom85

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 565
8 144
113
csak az egyik komment a videó alól :
"And following purchases of Hungarian DF: Spike LR II; 120 mm automatic mortars and 81 mm infantry mortars from Hinterberger; HIMARS gmlrs er + PrSM missiles; more 155 mm artillery for 2nd brigade; F-35 fighters + JSM stealth cruise missiles + Stormbreaker small diameter bombs."
:D
Jó lenne.