A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 878
113
Ranezesre nem, mert az jo regi mar, de valami nekem fura abban, hogy fel sem merul Gaspareknal... marpedig nem hulyek ok.
Lehet, abban is van valami csiribu-csiriba faktor, amit be kellene vallalni, mint rizikot vele, es erre (erthetoen) nem hajlando a HM? Csak hangosan gondolkodom...
Ami felmerül meg ami hivatalosan van lebegtetve kevés a közös halmaza.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 349
31 591
113
Ezt a marhaságot Negan szokta erőltetni ne vedd át.
Azok az izraeli "nagyon jó cuccok" 70-80 százalékban félkész hekkelt-osszehegesztett bugfest szarok. Kétségtelenül kikalapaljak a legtobbet sok év alatt, de ilyesmire nekünk nincs se időnk, se pénzünk, se szabad riziko-vegyertekunk.

Maróth nagyon korrektül, udvariasan, de nyiltan el is mondta, hogy mennyire nem ugyanaz egy nyugati "market-ready" kínált termék ill. rendszer, meg a zsidoknal a mindenféle összevissza hekkelt félkész szaraik; csak mert a zsidók az utóbbiakat vidáman kiküldik bevetésre, lesz, ami lesz, attól még hiába kínálják eladásra mint "proven" megoldást, az még egy hekkelt, legjobb esetben is betaverzios szar, nem kész termék.

Olyat szabad csak megvenni tőlük, amivel jön valamiféle saját tech transfer acagy másnál már valóban bizonyított, netán nem első generációs stb.
Ja.Annyira szarok a zsidó cuccok,hogy a fél világ használja őket.....Pl,Spike zsidó,ELM2084 zsidó,Pro Pátria lokátorok is zsidó fődarabokbol épitkezik-csak hazai viszonylatban......
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 067
113
Ja.Annyira szarok a zsidó cuccok,hogy a fél világ használja őket.....Pl,Spike zsidó,ELM2084 zsidó,Pro Pátria lokátorok is zsidó fődarabokbol épitkezik-csak hazai viszonylatban......

En ertem, hogy razkodik a fulke, de azert el kellene olvasni azt, amire valaszolsz, nem ostoba lozungokat valaszolgatni...
Elolvasta. Te írsz ostobaságokat, erre válaszolt.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77
K

kamm

Guest
Elolvasta. Te írsz ostobaságokat, erre válaszolt.
Megint radjott a sotet trollkodasi kenyszered? Altalaban csondben vagy, mert fingod nincs a temahoz, ne probalkozz megint... vilagosan leirtam jelzokkel, mirol beszelek - ha te fogyatekos vagy, es nem erted, az nem az en hibam (Negan meg szokasahoz hiven el sem olvassa, amire valaszol, csak a szokasos mondokajat ismetelgeti.)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 911
22 411
113
Ja.Annyira szarok a zsidó cuccok,hogy a fél világ használja őket.....Pl,Spike zsidó,ELM2084 zsidó,Pro Pátria lokátorok is zsidó fődarabokbol épitkezik-csak hazai viszonylatban......

Elolvasta. Te írsz ostobaságokat, erre válaszolt.
@kamm a maga "nyers stilusában" arra gondolhatott -jogosan-, hogy nem minden piacon elérhető termék kész termék, azaz azért mert a törökök gyártanak néhány jól működő pl. drónt vagy páncélozott járművet, rakétát bármit, akkor minden török cucc jó, úgyanigy nem minden izreali cucc jó, még ha egy egyébként nagy és ismert vállalat is kinálja stb. Önmagában az, hogy valami jenki, svéd, izraeli vagy német harceszköz, az még nem garancia semmire.
Van abban némi igazság, hogy nyitott szemmel kell járni és meg kell válogatni, mert önmagmában a ország- vagy márkanév még nem garantál semmit.
 
K

kamm

Guest
@kamm a maga "nyers stilusában" arra gondolhatott -jogosan-, hogy nem minden piacon elérhető termék kész termék, azaz azért mert a törökök gyártanak néhány jól működő pl. drónt vagy páncélozott járművet, rakétát bármit, akkor minden török cucc jó, úgyanigy nem minden izreali cucc jó, még ha egy egyébként nagy és ismert vállalat is kinálja stb. Önmagában az, hogy valami jenki, svéd, izraeli vagy német harceszköz, az még nem garancia semmire.
Van abban némi igazság, hogy nyitott szemmel kell járni és meg kell válogatni, mert önmagmában a ország- vagy márkanév még nem garantál semmit.
Pontosan, amugy oda is irtam, hogy Maroth konkretan el is magyarazta ezt az egyik hosszabb interjuban, talan a valaszatasok elott, azt hiszem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 349
31 591
113
@kamm a maga "nyers stilusában" arra gondolhatott -jogosan-, hogy nem minden piacon elérhető termék kész termék, azaz azért mert a törökök gyártanak néhány jól működő pl. drónt vagy páncélozott járművet, rakétát bármit, akkor minden török cucc jó, úgyanigy nem minden izreali cucc jó, még ha egy egyébként nagy és ismert vállalat is kinálja stb. Önmagában az, hogy valami jenki, svéd, izraeli vagy német harceszköz, az még nem garancia semmire.
Van abban némi igazság, hogy nyitott szemmel kell járni és meg kell válogatni, mert önmagmában a ország- vagy márkanév még nem garantál semmit.
De senki nem is mondott olyat,hogy bármit is meg kéne venni alapos megfontolás-és ami nálunk pl a Lynxnél se volt,csapatpróba nélkül.
Plusz @kamm sima zsidóutálatbol,és beképzeltségből,olyan hülyeségeket tud leirni,hogy csak na-és mereven ragaszkodik is az idiótasághoz,mert ez neki hiúsági kérdés.
 
K

kamm

Guest
De senki nem is mondott olyat,hogy bármit is meg kéne venni alapos megfontolás-és ami nálunk pl a Lynxnél se volt,csapatpróba nélkül.
De igen, pont errol beszelt @Aladeen.

Plusz @kamm sima zsidóutálatbol,és beképzeltségből,olyan hülyeségeket tud leirni,hogy csak na-és mereven ragaszkodik is az idiótasághoz,mert ez neki hiúsági kérdés.
Nagy a baj, nagy a baj a fejekben... foleg az a baj, hogy nem is hozzad beszeltem, te csak belevau, mert megemlitettem @Aladeen kommentjere, hogy ne essen ebbe a csapdaba, mert az a te szokasod, valamint hogy Marothek pont erre hivtak fel a figyelmet, hogy a zsidoknal minden elado, csak eppen a ketharmada meg nem is termek. Puff neki, megint elvesztetted a fonalat mar harom komment utan, jobb lenne az utra figyelned... :cool:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 349
31 591
113
De igen, pont errol beszelt @Aladeen.


Nagy a baj, nagy a baj a fejekben... foleg az a baj, hogy nem is hozzad beszeltem, te csak belevau, mert megemlitettem @Aladeen kommentjere, hogy ne essen ebbe a csapdaba, mert az a te szokasod, valamint hogy Marothek pont erre hivtak fel a figyelmet, hogy a zsidoknal minden elado, csak eppen a ketharmada meg nem is termek. Puff neki, megint elvesztetted a fonalat mar harom komment utan, jobb lenne az utra figyelned... :cool:
Spec a zsidó ajánlatok rendre meg is szoktak valósulni.Főleg azért,mert a legtöbb ajánlatuk tényleg legó cucc,már létező dolgokat kombinálnak össze.
Ez is szokásos,ha nincs értelmes érv,jön a gunyolódó személyeskedés.....
 
K

kamm

Guest
Spec a zsidó ajánlatok rendre meg is szoktak valósulni.Főleg azért,mert a legtöbb ajánlatuk tényleg legó cucc,már létező dolgokat kombinálnak össze.
Ez is szokásos,ha nincs értelmes érv,jön a gunyolódó személyeskedés.....
Jaja, ugy 8-10 evvel kesobb. Ahogy irtam is, ami melle oda is tettem, hogy ezekre nekunk semmi keretunk nincs.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 878
113
Nem tudom, azert a BW nemigen fogad el 'proba-cseresznye' kategoriaju, meg proto szintjen mozgo rendszereket, plane nem misszios eles kuldetesre.
Nem a bw 20 évig hegeszti meg nézegeti, hogy használható legyen.

De amúgy arra gondoltam hogy a gyártók portfóliójának egy jó nagy hányada max prototípus vagy koncepció szintjén létezik országtól függetlenül.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 349
31 591
113
De amúgy arra gondoltam hogy a gyártók portfóliójának egy jó nagy hányada max prototípus vagy koncepció szintjén létezik országtól függetlenül.
És ha belegondolsz,ebben nincs semmi extra.Minden fegyverrendszer ötletként,fejlesztési elgondolásként kezdi az életutját-és többségük el se jut odáig,hogy fizikai protó legyen.
Pl Izrael proto szintig eljutott a Lavival.De elötte terv szinten volt már vagy tucatnyi fejlesztési elgondolásuk,ami soha nem jutott túl a rajzasztalon.
Ma meg már egy komolyabb fegyverrendszer tényleges fizikai kifejlesztése olyan drága,hogy inkább egy plasztik makettal előbb felmérik a tényleges piaci igényeket,mintsem belebukjon a cég a soha meg nem térülő fejlesztési költségekbe.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nem tudom, azert a BW nemigen fogad el 'proba-cseresznye' kategoriaju, meg proto szintjen mozgo rendszereket, plane nem misszios eles kuldetesre.

Erre most kapásból a Puma IFV ugrott be.
És egyszer mondjuk már ki, hogy mit mondott Maróth, mert szerintem nem egy interjúban, hanem többen is hallottam! Azt, hogy Izraelben van egy akkut helyzet -nem mondta, csak én teszem hozzá, hogy nagyon sokszoros létszámfölényben van az ellenség, egy 9 milliós ország 100millió feletti Egyiptom, egy 20 milliós Szíria és rengeteg ellenséges arab ország tengerében él-, és ezért van egy olyan fejlesztési kényszer, amivel a zsidó hadipar nem tud lépést tartani. És ezért kénytelenek sokszor ideje korán kivinni a fegyvereket a harcmezőre.
Erre mondtad azt, gondolom, az eredeti kommentedben, hogy ettől még nem lesz harcban bizonyított.

Krisss meg elvileg itt szenved a Lynxszel. Láttuk Ausztráliában a képeket, ahogy szinte napról napra lóhalálában fejezik be a németek a verseny teszt közben azt, amit kész áruként hoztak a tenderen indulásnál. (Mondjuk cseheknél legalább meg is mondták becsülettel, hogy három versenyzőből 2 nincs befejezve.)

Szóval én érteni vélem azt is, hogy ő mire írta azt, hogy a cégek nagy részénél szintén csak be van dobva az újdonság.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 561
46 604
113
Spec a zsidó ajánlatok rendre meg is szoktak valósulni.Főleg azért,mert a legtöbb ajánlatuk tényleg legó cucc,már létező dolgokat kombinálnak össze.
Ez is szokásos,ha nincs értelmes érv,jön a gunyolódó személyeskedés.....
Igen-igen sikeresek a galogsági jármű fegyverzeti projektjeik.
A cseh Pandurokat alig tudják rendszerben tartani a folyamatos toronyhibák miatt. A Terrexet is az integrált izraeli torony miatt vágták ki az ausztrál kerekes tenderről.
Izraeliből azt szabad megvenni, amit a IAF hajlandó otthonra rendszeresíteni.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 349
31 591
113
Igen-igen sikeresek a galogsági jármű fegyverzeti projektjeik.
A cseh Pandurokat alig tudják rendszerben tartani a folyamatos toronyhibák miatt. A Terrexet is az integrált izraeli torony miatt vágták ki az ausztrál kerekes tenderről.
Izraeliből azt szabad megvenni, amit a IAF hajlandó otthonra rendszeresíteni.
SZOKTAK,az nem azt jelenti,hogy MINDIG.
Alkalmassági próba nélkül SEMMIT nem szabad rendszeresiteni.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
506
2 677
93
Palkovics inkább az ipari vonalat nézi, nem a fegyverbeszerzést. Francia vonalon egyelőre nem tudom milyen ipari projekt lehet az Airbuson kívül. A Mistral beszerzés az sima vásárlás, semmit nem csinál itt az MBDA.
Amúgy a nyírteleki radar-szerelde az izraeli IAI-jal "közös projekt", még ha nem is olyan nagy szabású - szóval azt említhette volna. Nagyobb volumenű ipari együtt működést az izraeliekkel a PULS rakétáinak gyártásában látnék ha az a típus futna be egyszer nálunk és tudnánk pár európai vevőt is találni hozzá magunk mellé...

Nagyon jó cuccai vannak az izraeli hadiparnak, de amekkora mennyiség kell ezekből nekünk, szinte egyiket sem éri meg gyártani itthon. Spikeból kellhet a legtöbb: talán 1000-1500 darab, de ez sem ér meg egy hazai gyártó sort. Levegő-föld, föld-levegő fegyvereik is jók, de ezekből is pár tucatos vagy pár százas mennyiség jöhet szóba. Szóval izraeli fegyverek hazai gyártására szerintem nem nagyon lehet számítani...
Pont a rakétatűzérség az egyik olyan fegyvernem amire a leginkább, és sűrgősen szükségünk volna! Minnél több típusban, és igen nagy mennyiségben! És pont, hogy stratégiailag lenne fontos, hogy itthon gyárthassuk. De egyelőre még a DND-ről sincs semmi új hír, nemhogy nagyobb kaliberű történetről..
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 022
36 411
113
Pont a rakétatűzérség az egyik olyan fegyvernem amire a leginkább, és sűrgősen szükségünk volna! Minnél több típusban, és igen nagy mennyiségben! És pont, hogy stratégiailag lenne fontos, hogy itthon gyárthassuk. De egyelőre még a DND-ről sincs semmi új hír, nemhogy nagyobb kaliberű történetről..
Pedig gyorsítunk ám! :rolleyes:

Szerintem tök sok minden le van már tárgyalva ("csőben van" ahogy RSZR mondta), csak pénzügyi helyzet miatt behúzták a kéziféket...ennek ellenére nyomják a "gyorsító szöveget".