Amennyit sikerült kideriteni a projektről;
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) főtámogatásával első és egyedüli magyar csapatként vesznek részt az egyetemi rakétafejlesztés legrangosabb európai versenyének (EuRoC ’22) 9 ezer méteres kategóriájában.
Portugál Űrügynökség által szervezett
EuRoC (European Rocketry Challenge) célja, hogy azokat a rakétafejlesztési és - kutatási munkákat támogassa, amelyek nem valamelyik nagy cég vagy űrügynökség programjainak keretein belül zajlanak, hanem az európai egyetemek falai között.
Nevezeshez készített bemutatkozó videójuk;
A hordozó Aether-S névre hallgat
27 kg össztömegű, több mint 3 méter hosszú, és szilárd hajtóanyagú.
Nem aktív vezérelt.
A három fedélzeti számítógép egyike saját tervezésű és különleges feladatokkal bír, a másik kettő a verseny előírásai miatt kap helyet a rakétában. Így a rendszer aszimmetrikusan redundáns, ezáltal biztosított a folyamatos biztonságos működés.
A kompozit anyagból készülő rakétatest is saját tervezésű és gyártású. Ez magyarázat lehet a fekete színre. Ezzel szemben fém alkatrész egységekre publikáltak.
A kutatórakétával két kísérletet is végeznek, egy orvosbiológiait és egyéb légkörfizikait.
Tehát ez tisztán egyetemi projekt, és semmi nem utal rá, hogy a helyszín biztosítása kívül bármi köze lenne hozzá a Honvedsegnek. Ilyenformán ebbe többet vizionálni is minden jel szerint alaptalan.