A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
A sutaság azonban nemcsak abban nyilvánul meg, hogy ezeknek az óriási cégcsoportoknak az összekapcsolását sokkal inkább a személyzeti politika és a politikai nyomásgyakorlás szándéka határozza meg, mint a józan paraszti ész. Ezeknek a vállalatoknak a jelentős része az elmúlt egy-két évben többször is gazdát és vezetőséget cserélt, nem egy esetben előfordul, hogy egy-egy hatályban lévő miniszteri rendelet mást mond arról, ki hivatott a tulajdonosi jog gyakorlására, mint egy ugyancsak hatályban lévő törvény, vagy mint ami a cégbírósági iratokban fellelhető.

Néha pedig a külföldi partnerek sem egészen úgy gondolják az együttműködést, ahogy azt a magyar íróasztalok mellett kitalálják. Az Airbus gyulai üzeme mellé eredetileg például egy, az N7 tulajdonában lévő felületkezelő céget indítottak be, aztán egyszer csak megjelentek a Viharsarokban a franciák a saját cégükkel és a saját gyártási technológiájukkal. A következetlenséget még a ZalaZone egyik technológiai cége is felhánytorgatta a tavaly májusban készített beszámolójában, mert még nem lehetett tudni, hogy a tulajdonos júliustól átadja-e az APZ Kutató Kft. tevékenységét egy másik vállalkozásnak, ami „jelentős kétséget vethet fel” azzal kapcsolatban, hogy az APZ teljesíteni tudja-e kötelezettségeit – próbálta fedezni magát az ügyvezető. Októberig kellett várnia, hogy lecseréljék. Jött helyette Magyar Ferenc, Palkovics miniszteri főtanácsadója, ami tipikus megoldásnak tekinthető ebben a vállalati körben, ahol túltengenek a minisztériumi tisztségviselők, Fidesz-közeli személyiségek.

A két cégcsoportban együttesen több mint száz ügyvezetői, vezérigazgatói, igazgatósági és felügyelőbizottsági pozíciót lehet összeszámolni, rendszerint jól menő versenypiaci cégek menedzseri javadalmazására jellemző honoráriumokkal. Az N7 Holdingnál nemcsak Palkovics havi fizetése bruttó 5 millió forint, további 20 százalékos teljesítménybérezéssel, hanem a vezérigazgató-helyettesé, Jakab Lászlóé is, aki ugyancsak miniszteri tanácsadó volt. Magyar Ferencnek fb-tagsága is van a ZalaZone Ipari Parkban és a Humdánál, így a kétmilliós ügyvezetői fizetésén kívül további bruttó 450 ezer forinthoz jut.

A felső vezetők havi jövedelme a legtöbb helyen eléri vagy meghaladja a kétmillió forintot, az fb-tagság pedig rendszerint 300–500 ezret ér. Van azonban ebben is kivétel: Gelenczei Csilla ügyvéd, aki amellett, hogy a HM Currus harcjárműtechnikai cég igazgatósági tagja, már az első Orbán-kormány idején az akkori kedvenc autópálya-építő, a Vegyépszer tulajdonosának feleségeként vezető pozíciókat kapott állami cégekben. Ő most a ZalaZone Ipari Park és az Autóipari Próbapálya Kft.-ben is feladatot kapott, és csak a két fb-tagságért több mint 2,1 millió forintot visz haza havonta. Az majd csak évek múlva derülhet ki, hogy megérte-e ennyit költeni Orbán és Palkovics víziójára.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 831
35 398
113
A sutaság azonban nemcsak abban nyilvánul meg, hogy ezeknek az óriási cégcsoportoknak az összekapcsolását sokkal inkább a személyzeti politika és a politikai nyomásgyakorlás szándéka határozza meg, mint a józan paraszti ész. Ezeknek a vállalatoknak a jelentős része az elmúlt egy-két évben többször is gazdát és vezetőséget cserélt, nem egy esetben előfordul, hogy egy-egy hatályban lévő miniszteri rendelet mást mond arról, ki hivatott a tulajdonosi jog gyakorlására, mint egy ugyancsak hatályban lévő törvény, vagy mint ami a cégbírósági iratokban fellelhető.

Néha pedig a külföldi partnerek sem egészen úgy gondolják az együttműködést, ahogy azt a magyar íróasztalok mellett kitalálják. Az Airbus gyulai üzeme mellé eredetileg például egy, az N7 tulajdonában lévő felületkezelő céget indítottak be, aztán egyszer csak megjelentek a Viharsarokban a franciák a saját cégükkel és a saját gyártási technológiájukkal. A következetlenséget még a ZalaZone egyik technológiai cége is felhánytorgatta a tavaly májusban készített beszámolójában, mert még nem lehetett tudni, hogy a tulajdonos júliustól átadja-e az APZ Kutató Kft. tevékenységét egy másik vállalkozásnak, ami „jelentős kétséget vethet fel” azzal kapcsolatban, hogy az APZ teljesíteni tudja-e kötelezettségeit – próbálta fedezni magát az ügyvezető. Októberig kellett várnia, hogy lecseréljék. Jött helyette Magyar Ferenc, Palkovics miniszteri főtanácsadója, ami tipikus megoldásnak tekinthető ebben a vállalati körben, ahol túltengenek a minisztériumi tisztségviselők, Fidesz-közeli személyiségek.

A két cégcsoportban együttesen több mint száz ügyvezetői, vezérigazgatói, igazgatósági és felügyelőbizottsági pozíciót lehet összeszámolni, rendszerint jól menő versenypiaci cégek menedzseri javadalmazására jellemző honoráriumokkal. Az N7 Holdingnál nemcsak Palkovics havi fizetése bruttó 5 millió forint, további 20 százalékos teljesítménybérezéssel, hanem a vezérigazgató-helyettesé, Jakab Lászlóé is, aki ugyancsak miniszteri tanácsadó volt. Magyar Ferencnek fb-tagsága is van a ZalaZone Ipari Parkban és a Humdánál, így a kétmilliós ügyvezetői fizetésén kívül további bruttó 450 ezer forinthoz jut.

A felső vezetők havi jövedelme a legtöbb helyen eléri vagy meghaladja a kétmillió forintot, az fb-tagság pedig rendszerint 300–500 ezret ér. Van azonban ebben is kivétel: Gelenczei Csilla ügyvéd, aki amellett, hogy a HM Currus harcjárműtechnikai cég igazgatósági tagja, már az első Orbán-kormány idején az akkori kedvenc autópálya-építő, a Vegyépszer tulajdonosának feleségeként vezető pozíciókat kapott állami cégekben. Ő most a ZalaZone Ipari Park és az Autóipari Próbapálya Kft.-ben is feladatot kapott, és csak a két fb-tagságért több mint 2,1 millió forintot visz haza havonta. Az majd csak évek múlva derülhet ki, hogy megérte-e ennyit költeni Orbán és Palkovics víziójára.
Iszonyat pénzeket lehet lenyúlni, meg elosztogatni a fityiszes haveroknak a haderőfejlesztési programokból, miért is ne tennék meg, mikor nem lehet őket ellenőrizni.
 
  • Szomorú
Reactions: fishbed and bel

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 256
113
Akár az alapítványi kuratóriumnak, akár a Rába menedzsmentjének összetételét nézzük, Orbánék semmit sem bíztak a véletlenre. A kurátorok között megtalálható Győr fideszes polgármestere, Dézsi Csaba András vagy Sárai-Szabó Tamás bencés perjel, a felügyelőbizottságban (fb) pedig Tarlós István Budapest korábbi, fideszes főpolgármestere. A Rábában többek között a Nézőpont Intézet vezetőjének testvére, Mráz Dániel Emánuel kapott igazgatósági megbízatást, az fb-ben pedig a végső biztosíték maga Palkovics, a testület elnökeként.
Ez a rész jól mutatja a cikk valós értékét.
Már azt vártam, hogy mikor fogja elkezdeni megvádolni a perjelt, hogy miket csinált a ministránsfiúkkal. :confused:
Az Airbus gyulai üzeme mellé eredetileg például egy, az N7 tulajdonában lévő felületkezelő céget indítottak be, aztán egyszer csak megjelentek a Viharsarokban a franciák a saját cégükkel és a saját gyártási technológiájukkal.
Ilyenről én nem tudok.
A felületkezelő üzemről annyit lehetett előzetesen tudni, hogy nem lesz része az Airbus vegyesvállalatnak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Ez a rész jól mutatja a cikk valós értékét.
Már azt vártam, hogy mikor fogja elkezdeni megvádolni a perjelt, hogy miket csinált a ministránsfiúkkal. :confused:
Termèszetesen a cikk iszonyat elfogult. :rolleyes:
Mit is várnánk tőle.

De azèrt egyèrtelmű, hogy Tarlós, Dèzsi, Sárai a jó kádersèg ès haveri alapon van az ügyletbe.
A polgármester úrnak amúgy sem lenne már ideje a város,ès a kórház ügyei mellett, semmi másra.

Remèlem ez számodra is egyèrtelmű.


Más.
Az eladott terület egy picit olcsónak tűnik.
Ez az arkád ès győri etópark közötti folyó felöli rèsz.
Folyó túloldala győr rózsadombja kb.
Ezen oldalán is újèpítèsű drága ingatlanok.

Nagy hatránya a szeszgyár.
Amiből sokszor penetráns bűz árad.
Nem is tudom ez hogy van engedèlyezve mèg mindíg.
Még ott a lukács ami nem a legelitebb közèpsuli.

Mindamellett ha ide hasonló ingatlanokat terveznek mint amik vannak a folyó partján, akkor ez nagyon olcsón ment el.


Hálisten győrben földeladásokkal kapcsolatban, nem szoktak problèmák lenni.:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 256
113
Termèszetesen a cikk iszonyat elfogult. :rolleyes:
Mit is várnánk tőle.

De azèrt egyèrtelmű, hogy Tarlós, Dèzsi, Sárai a jó kádersèg ès haveri alapon van az ügyletbe.
A polgármester úrnak amúgy sem lenne már ideje a város,ès a kórház ügyei mellett, semmi másra.
Amellett, hogy a helyismeretem nincs (!), azért itt szerintem félreértettél valamit.
A SZIE Alapítvány a győri Szent István Egyetem fenntartója. Ennek a felügyelő testületének felsorolását mosta össze az üzleti szférával, csak hogy még több embert keverjen bele a cikkbe, és minnél nagyobb katyvaszt keverjen a fejekben.
Tarlós a győri egyetem elődjén végzet, és mivel a győri is erősen műszaki beállítottságú egyetem, szerintem nem olyan kirívó, hogy egy volt öregdiákkal is számolnak, aki mellesleg 2 diplomás mérnök - és nem mellesleg munkanélküli BP-i városvezető.
Dézsi ugye a város polgármestere. Nem nagy eretnekség, hogy benne legyen az alapítvány felügyelő biztottságában.
A Sárai meg a bencés gimnázium vezetője. Az a személy, aki nagy valószínűséggel felelős az egyetemre felvételiző fiatalokért. Szerintem Ő is egy simán idokolható tag.

Azt meg, hogy a Rába felügyelő bizottságába bekerült Palkovics.... Az lenne a furcsa, ha nem került volna bele.
Hall! A faszi az N7 holding vezetője. Az N7 kapta meg az állami Rába részvényeket. Az az alap, hogy a többségi tulajdonos vezetője nem kerül bele a felügyelő bizottságba.

Az N7 holding, mint állami hadiipari konglomerátum sem egyedi. Több országban is holdingba szervezik az állami hadiipari cégeket. Ez van a lengyeleknél, a törököknél, a cseheknél, Koreában. Ha nem is mindig a állami tulajdonról van szó, de a hadiipari cégek összefogása a szinergiák miatt a leg célravezetőbb.
Amerikában is megfigyelhető egy ilyen tendencia, még akkor is ha ott kizárólag magáncégek léteznek. Pl.: a LM gyakorlatilag mindennel foglalkozik. A harcigépektől a rakéta technológián át a páncélozott eszközökig. De benne vannak a tengerészeti beszerzésekben is! Ugyan ez a Raython. Harris.

Más.
Az eladott terület egy picit olcsónak tűnik.
Ez az arkád ès győri etópark közötti folyó felöli rèsz.
Folyó túloldala győr rózsadombja kb.
Ezen oldalán is újèpítèsű drága ingatlanok.

Nagy hatránya a szeszgyár.
Amiből sokszor penetráns bűz árad.
Nem is tudom ez hogy van engedèlyezve mèg mindíg.
Még ott a lukács ami nem a legelitebb közèpsuli.

Mindamellett ha ide hasonló ingatlanokat terveznek mint amik vannak a folyó partján, akkor ez nagyon olcsón ment el.


Hálisten győrben földeladásokkal kapcsolatban, nem szoktak problèmák lenni.:D
Én úgy emlékszem, hogy korábban is voltak már tervek arra, hogy értékesítik a kihasználatlan ingatlanokat. De több esetben sem volt sikeres a próbálkozás.
Ezek csak ködös emlékek. @Watszon -t kell megkérdezni Rába ügyben. Ő a Fórum Rába felelőse... :cool:
Igazság szerint az volt eddig hatalmas luxus, hogy ültek a parlagon álló terülteken, miközben állami pénzeket kellett bevonni a konszolidálásra.
Most úgy néz ki, hogy management szinten rendberakták a Rábát. Most modernizálják is. Előbb utóbb bővülni is fognak, de szerintem az nem olyan nagy baj, ha nem egy központi elhelyezkedésű területen teszik.
 
  • Tetszik
Reactions: Watszon and SilvioD

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Amellett, hogy a helyismeretem nincs (!), azért itt szerintem félreértettél valamit.
Ahogy beèrsz győrbe az 1-esen.

Balra stadion. Itt jobbra elnèzel, ès az árkádig a terület.
Ha kocsival mèsz kitakarja a Lukács, utánna meg a szeszgyár.

Szerintem jó, hogy eladták, ne a városba terjeszkednek. Van ipari park.

Csak olcsónak tartom.

Bár gondolom volt egy szakmai ármegállapítás .
Csak a környező területen lèvő ingatlanok, árai nem állnak partiban ezzel az árral.
Szerintem!

Igazság szerint az volt eddig hatalmas luxus, hogy ültek a parlagon álló terülteken, miközben állami pénzeket kellett bevonni a konszolidálásra
Èn nem tudtam, hogy ez a Rába tulajdona mèg mindíg.

Furcsa is az árkád meg az újèpítèsű házak mellett egy ilyen elhanyagolt platcz.
Főleg a rajta levő rom èpület. o_O

Azt hittem,hiszem a szeszgyár ami itt gátolja a normális terjeszkedèsèt a városnak.
Az egy èkköve győrnek.:rolleyes::D

Főleg amikor jön belőle a bűz.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 382
113
Termèszetesen a cikk iszonyat elfogult. :rolleyes:
Mit is várnánk tőle.

De azèrt egyèrtelmű, hogy Tarlós, Dèzsi, Sárai a jó kádersèg ès haveri alapon van az ügyletbe.
A polgármester úrnak amúgy sem lenne már ideje a város,ès a kórház ügyei mellett, semmi másra.

Remèlem ez számodra is egyèrtelmű.
A győri egyetem kuratóriumának tagja a győri polgi. Most mondok durvát, de a miskolci Egyetem kuratóriumának tagja a miskolci polgi történetesen ellenzéki. Az is jó káderi alapon vagy az szakértő?

Az hogy a nagyobb városi egyetemek kuratoriumainak tagja a helyi polgi, normális és indokolt.
 
  • Tetszik
Reactions: Watszon

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 256
113
Ahogy beèrsz győrbe az 1-esen.

Balra stadion. Itt jobbra elnèzel, ès az árkádig a terület.
Ha kocsival mèsz kitakarja a Lukács, utánna meg a szeszgyár.

Szerintem jó, hogy eladták, ne a városba terjeszkednek. Van ipari park.

Csak olcsónak tartom.

Bár gondolom volt egy szakmai ármegállapítás .
Csak a környező területen lèvő ingatlanok, árai nem állnak partiban ezzel az árral.
Szerintem!
Szerintem itt nem az egész terültre vonatkozik az értékesítés.
A terület (6390/5 hrsz.) csak egy 42 ha terület.
Hja és a területen valószínűleg Bauhaus lesz.
A fentebbi link alapján ez lehet az a terület.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 382
113
A
N7-leány a Rheinmetall Hungary Munitions is, amely 70-80 milliárd forintból Várpalotán épít lőszergyárat. Az N7 Holding együttműködik az Airbus gyulai helikopteralkatrész-gyárával, és ha a cégpapírok elkészülnek, akkor az N7-hez kerül az Aero Vodochody cseh repülőgépgyártó 51 százaléka is. A kiskunfélegyházi Arzenál Fegyvergyár is Palkovics alatt üzemel, csakúgy, mint a teljes hazai légiirányítás, a HungaroControl. A külföldi partnerekkel való együttműködés nemcsak a közös gyártásban nyilvánul meg, hanem abban is, hogy a Magyar Honvédség tőlük szerzi be az eszközeit: a csehországi gyárból 12 katonai repülőgépet, az Airbus franciaországi üzeméből 16 helikoptert, a német Rheinmetalltól pedig harcjárművektől és önjáró lövegektől kezdve a drónokon keresztül a lőszerig rengeteg terméket.
Nekem 1 dolog érdekes a cikkből a kivastagitott.
Az Aero Vodochody 100%-os tulajdonosa HSC Aerojet Zrt..
20% a cseheké az Omnipolé, 80% volt SzBK-é.
Amit a miniszteri kinevezése után lepasszolt Hernádi Zsoltnak, a MOL vezetőjének.

Ez a rész megy át az állami hadiipari holdinghoz az N7-hez. De a HVG cikke szerint nem teljeskörűen, vagy csak tudatlanul vmit irtak. Mindenesetre az 51%, nem 80.

Ezt a HSC Aerojet igazgatósági névsort érdemes megnézni majd böngészni, ha változás lesz ezt is érinteni fogja.

CÉGJEGYZÉSRE JOGOSULTAK

Dr. Nagy János igazgatósági tag

Jiri Podpera igazgatósági tag

Jozef Piga igazgatósági tag

Világi Oszkár igazgatóság elnöke (a Slownaft vezetője, gondolom ő képviseli Hernadit. De anno a megvasarlásnál SzBK-val együtt ő is tárgyalt a szlovák Penta tulajdonosaival.)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Blitz97

Watszon

Active Member
2021. június 9.
266
241
43
Termèszetesen a cikk iszonyat elfogult. :rolleyes:
Mit is várnánk tőle.

De azèrt egyèrtelmű, hogy Tarlós, Dèzsi, Sárai a jó kádersèg ès haveri alapon van az ügyletbe.
A polgármester úrnak amúgy sem lenne már ideje a város,ès a kórház ügyei mellett, semmi másra.

Remèlem ez számodra is egyèrtelmű.


Más.
Az eladott terület egy picit olcsónak tűnik.
Ez az arkád ès győri etópark közötti folyó felöli rèsz.
Folyó túloldala győr rózsadombja kb.
Ezen oldalán is újèpítèsű drága ingatlanok.

Nagy hatránya a szeszgyár.
Amiből sokszor penetráns bűz árad.
Nem is tudom ez hogy van engedèlyezve mèg mindíg.
Még ott a lukács ami nem a legelitebb közèpsuli.

Mindamellett ha ide hasonló ingatlanokat terveznek mint amik vannak a folyó partján, akkor ez nagyon olcsón ment el.


Hálisten győrben földeladásokkal kapcsolatban, nem szoktak problèmák lenni.:D
40 H a városréti terület, iszonyatos vagyon , persze hogy szemet szúr …figyelmet vonz.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Watszon

Active Member
2021. június 9.
266
241
43
Amellett, hogy a helyismeretem nincs (!), azért itt szerintem félreértettél valamit.
A SZIE Alapítvány a győri Szent István Egyetem fenntartója. Ennek a felügyelő testületének felsorolását mosta össze az üzleti szférával, csak hogy még több embert keverjen bele a cikkbe, és minnél nagyobb katyvaszt keverjen a fejekben.
Tarlós a győri egyetem elődjén végzet, és mivel a győri is erősen műszaki beállítottságú egyetem, szerintem nem olyan kirívó, hogy egy volt öregdiákkal is számolnak, aki mellesleg 2 diplomás mérnök - és nem mellesleg munkanélküli BP-i városvezető.
Dézsi ugye a város polgármestere. Nem nagy eretnekség, hogy benne legyen az alapítvány felügyelő biztottságában.
A Sárai meg a bencés gimnázium vezetője. Az a személy, aki nagy valószínűséggel felelős az egyetemre felvételiző fiatalokért. Szerintem Ő is egy simán idokolható tag.

Azt meg, hogy a Rába felügyelő bizottságába bekerült Palkovics.... Az lenne a furcsa, ha nem került volna bele.
Hall! A faszi az N7 holding vezetője. Az N7 kapta meg az állami Rába részvényeket. Az az alap, hogy a többségi tulajdonos vezetője nem kerül bele a felügyelő bizottságba.

Az N7 holding, mint állami hadiipari konglomerátum sem egyedi. Több országban is holdingba szervezik az állami hadiipari cégeket. Ez van a lengyeleknél, a törököknél, a cseheknél, Koreában. Ha nem is mindig a állami tulajdonról van szó, de a hadiipari cégek összefogása a szinergiák miatt a leg célravezetőbb.
Amerikában is megfigyelhető egy ilyen tendencia, még akkor is ha ott kizárólag magáncégek léteznek. Pl.: a LM gyakorlatilag mindennel foglalkozik. A harcigépektől a rakéta technológián át a páncélozott eszközökig. De benne vannak a tengerészeti beszerzésekben is! Ugyan ez a Raython. Harris.


Én úgy emlékszem, hogy korábban is voltak már tervek arra, hogy értékesítik a kihasználatlan ingatlanokat. De több esetben sem volt sikeres a próbálkozás.
Ezek csak ködös emlékek. @Watszon -t kell megkérdezni Rába ügyben. Ő a Fórum Rába felelőse... :cool:
Igazság szerint az volt eddig hatalmas luxus, hogy ültek a parlagon álló terülteken, miközben állami pénzeket kellett bevonni a konszolidálásra.
Most úgy néz ki, hogy management szinten rendberakták a Rábát. Most modernizálják is. Előbb utóbb bővülni is fognak, de szerintem az nem olyan nagy baj, ha nem egy központi elhelyezkedésű területen teszik.
a terület 15-25 mrd a teljes fejlesztése ~200 mrd kevés fejlesztő tudott volna felnőni a feladathoz

Szóval apránként (egyre gyorsabb ütemben) elviszik és beépül.
A zsé bemegy a rábába.
Kérdés mi a sorsa ?
Érdekes és nagyívű dolgok történnek a Rábábán.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Szerintem itt nem az egész terültre vonatkozik az értékesítés.
A terület (6390/5 hrsz.) csak egy 42 ha terület.
Hja és a területen valószínűleg Bauhaus lesz.
A fentebbi link alapján ez lehet az a terület.
Amit bejelöltèl az a Lukács ès a szeszgyár közti terület.
A MOL kút mellett mèg a szeszgyár van.
A lukács nem tudom meddig tart pontosan.
A keritèse kb 100m-re èr vèget.

Most ahogy rákerestem oda dobja a bauhaust.
A MOL mellè.


A kultúrális negyedből nem tudom mikor lessz valami.
Latható jele mèg nincs.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Szerintem itt nem az egész terültre vonatkozik az értékesítés.
A terület (6390/5 hrsz.) csak egy 42 ha terület.
Hja és a területen valószínűleg Bauhaus lesz.
A fentebbi link alapján ez lehet az a terület.
Hát a bauhaus elvileg, 1.6ha lessz.
+ A parkolók.
Kb 4 ha.


Szerintem ez az egèsz terület. De hogy hogy van fölosztva az passz.
 
  • Dühítő
Reactions: Veér Ispán

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
A győri egyetem kuratóriumának tagja a győri polgi. Most mondok durvát, de a miskolci Egyetem kuratóriumának tagja a miskolci polgi történetesen ellenzéki. Az is jó káderi alapon vagy az szakértő?

Az hogy a nagyobb városi egyetemek kuratoriumainak tagja a helyi polgi, normális és indokolt.
Ez most komoly kèrdès. :D

Minden tiszteletem a polgármester úrè. Ezt most teljesen komolyan írom.

Ha az orvosi státusza mellett mèg egy győr mèretű várost is tud vezetni.

Ha emelett tevèkenyen rèszt vesz más feladatokban, akkor ő nekem egy Superman.

Bár azt hiszem az ilyen kuratóriumok inkább hasonlítanak a parlamenti vizsgáló bizottságokhoz.
Amiknek kb sem jogkörük, hatáskörük.
Sem semmilyen következmènye nincs a munkájuknak.
Csak eljátszák a nagyhalált, ès felveszik èrte a pènzt.o_O
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 256
113
Hát a bauhaus elvileg, 1.6ha lessz.
+ A parkolók.
Kb 4 ha.


Szerintem ez az egèsz terület. De hogy hogy van fölosztva az passz.
Nézd meg a Google Maps-on!
Kapcsold át műhold layerre!
Ha nyomsz egy jobb klicket, akkor a feljövő menüben nyomj rá a távolságmérésre. Azzal ha elkezded körbekeríteni a bejelölt területet, és visszaérsz az első pontra, akkor nem csak a pontok által húzott vonal hosszát írja ki, de kiszámolja a körülkerített terület méretét is.
Én csak nagyon nagy vonalakban mértem most körbe, de amit te írtál terület 350-400ha terület. Ha az mind a Rábáé, akkor irgalmatlan ingatlanvagyonon ülnek, ha a most értékesített 42ha 3Mrd-ért ment el.
Hát a bauhaus elvileg, 1.6ha lessz.
+ A parkolók.
Kb 4 ha.


Szerintem ez az egèsz terület. De hogy hogy van fölosztva az passz.
Rosszul váltottad át. A cikkben 16.000 m2 szerepel az áruházra. Az 16ha.
A csepeli Bauhaus telekterülete majdnem 52ha. Maga az épület 22ha. Van benne egy Drive-in rész is, de annyira kinőtték magukat, hogy a parkolónak több mint a felét áruval zsúfolták tele. :mad: Gyakorlatilag hétvégén csak vagy nagyon korán, vagy késő este érdemes odamenni, mert nincs parkoló.
Szóval még én a 42ha-os területet is kicsit kicsinek érzem a Bauhausnak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 256
113
Bár azt hiszem az ilyen kuratóriumok inkább hasonlítanak a parlamenti vizsgáló bizottságokhoz.
Amiknek kb sem jogkörük, hatáskörük.
Sem semmilyen következmènye nincs a munkájuknak.
Csak eljátszák a nagyhalált, ès felveszik èrte a pènzt.
Inkább úgy képzeljük el szerintem, mint egy társasházi közgyűlést (bár én eddig nem ültem még kuratóriumban :cool:).
A vizsgáló bizottság nem hoz döntéseket, nem irányít semmit. Utólag kivizsgálást indíthatnak. Meg javaslatot tehetnek jutalomra, vagy elmarasztalásra. A kuratórium meg meghatározza az irányokat, hogy az alapítványt hogyan vezessék, meg felügyeli, hogy a korábbi döntéseit hogyna valósították meg.