A Rába Nyrt. és Győr éppen az a pont, ahol összeér a volt miniszter legújabb birodalma. Bár Palkovics az energiaválságon nem tudott úgy úrrá lenni, ahogy azt a kormányfő elvárta volna, az egyetemi autonómia szétverésével, a CEU elüldözésével, az MTA kutatóintézeteinek elvételével tett annyi szívességet a miniszterelnöknek, hogy amikor lemondott, nem kellett üres kézzel távoznia. Megkapta a SZIE Alapítványt, amelyet az állam immár százmilliárdra rúgó vagyonnal stafírozott ki, és hozzá még az állami hadiipari központot,
az N7 Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Holdingot is. A két szervezet összekapcsolása önmagában még nem ördögtől való, bár a feladatok egy személyben való ellátása embert próbáló.
Palkovics akadémikus, egykor ígéretes járműipari innovátor, aki a tudományos pálya mellett a német autóalkatrész-gyártók kutatás-fejlesztési munkáját is kiismerte. Magyarország az összeszerelő üzemek szintjét valóban azzal tudja meghaladni, ha a gyártás fejlesztésébe, az innovációkba is bele tud szólni. Az Orbán-kormány pedig már az ukrajnai háború nélkül is megtalálta a militáns hangvételéhez jól illeszkedő ágazatot: a hadiipart, amelyben ígéretes fejlesztések következhetnek az állam bőkezű megrendeléseiből. Miután néhány hadiipari termék gurul is, mint egy autó, adódott a lehetőség, hogy a két iparág egy kézbe kerüljön: a győri Audira épülő helyi egyetem járműipari innovációs központ legyen, amelynek a meghosszabbított csápja a védelmi ágazat gyártóit is
befogadhatná, éspedig éppen Palkovics szülőhazájában, Zalaegerszegen. Miniszterként ott építette fel az autóipari tesztpályát, a
ZalaZone-t, és már akkor is igyekezett a térségbe irányítani néhány hadiipari befektetést.
Így alakult ki a leányvállalatokkal együtt több tucat céget magába olvasztó két vállalatcsoport. Az egyetemi alapítvány a Rába egyötödén kívül megkapta az Audival közös győr-péri repteret, az Autóipari Próbapálya Zala Kft.-t, valamint két technológiai céget, amelyek elsősorban Zalaegerszegen működnek, és olyan hangzatos nevű alegységeket hoznak létre, mint a robotok fejlesztésével foglalkozó Kooperatív Technológiák Nemzeti Laboratóriuma. Kétségtelen, hogy a zalai tesztpálya még csak egy éve készült el, de az biztos, hogy nem robbant be a járműgyártók mindennapjaiba, jóllehet állítólag azok ösztönözték Palkovicsékat a megvalósítására.
A zalai vállalatok egyelőre inkább viszik a pénzt, mint hozzák. A próbapálya bevételének zöme abból adódik, hogy megállapodást kötött három egyetemmel, ami – részben az állami pénzeket egyik zsebből a másikba pakolva – átmenetileg fenntarthatóvá teszi Palkovics járműipari kutatóközpontról szövött álmait. Az egyetemi vagyonhoz csapták az autó-motor sport fejlesztésére hivatott Humda-cégcsoportot is, amely a versenypályákra szánt pénzeknek köszönhetően önmagában mintegy 23 milliárd forint eszközállománnyal büszkélkedhet.
A birodalom hadiipari ága
A hadiipari ág ennél is jóval gazdagabb: ha a jövőben már semmi mást nem építenének, fejlesztenének, akkor is a 300 milliárd forintot közelíti az N7 Holding eszközállománya. Idetartozik tehát a Rába fele, valamint a ZalaZone-nak helyet adó ipari park, és egy mára már nemzetközi védelmi ipari gyártókapacitás. Az N7 egyik leányvállalata vette meg ugyanis az osztrák Hirtenberger Defence Systems aknavetőket és aknagránátokat gyártó egységeit, amelyek angol és új-zélandi telephelyeken is működnek.
N7-leány a Rheinmetall Hungary Munitions is, amely 70-80 milliárd forintból Várpalotán épít lőszergyárat. Az N7 Holding együttműködik az Airbus gyulai helikopteralkatrész-gyárával, és ha a cégpapírok elkészülnek, akkor az N7-hez kerül az Aero Vodochody cseh repülőgépgyártó 51 százaléka is. A kiskunfélegyházi Arzenál Fegyvergyár is Palkovics alatt üzemel, csakúgy, mint a teljes hazai légiirányítás, a HungaroControl. A külföldi partnerekkel való együttműködés nemcsak a közös gyártásban nyilvánul meg, hanem abban is, hogy a Magyar Honvédség tőlük szerzi be az eszközeit: a csehországi gyárból 12 katonai repülőgépet, az Airbus franciaországi üzeméből 16 helikoptert, a német Rheinmetalltól pedig harcjárművektől és önjáró lövegektől kezdve a drónokon keresztül a lőszerig rengeteg terméket.