A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 841
37 981
113
Másrészt, hogy megidézzelek, a lőszergyárban magyar a többségi tulajdon, szemben Zalával és. a csehekkel közös kézifegyvergyárral.
November 12-én hatályos cégjegyzék szerint Rheinmetall Hungary Munitions Zrt. egyetlen nevesített tulajdonosa Rheinmetall Waffe Munition GmbH
DE-29345 Südheide OT Unterlüs, Heinrich-Erhardt-Str. 2.
A szavazati jog mértéke meghaladja az 50%-ot.
A tagsági jogviszony kezdete: 2022/08/03

Emlékeim szerint csak az RDX-gyár lesz többségében magyar, a lőszer gyár nem. Előbbit ugyanis inkább a magyar állam akarta, nem az RM.

Érdemes olvasgatni a cégjegyzéket! ;)
www.e-cegjegyzek.hu
Ingyen van és ennél nincs hitelesebb...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 292
12 601
113
November 12-én hatályos cégjegyzék szerint Rheinmetall Hungary Munitions Zrt. egyetlen nevesített tulajdonosa Rheinmetall Waffe Munition GmbH
DE-29345 Südheide OT Unterlüs, Heinrich-Erhardt-Str. 2.
A szavazati jog mértéke meghaladja az 50%-ot.
A tagsági jogviszony kezdete: 2022/08/03

Emlékeim szerint csak az RDX-gyár lesz többségében magyar, a lőszer gyár nem. Előbbit ugyanis inkább a magyar állam akarta, nem az RM.

Érdemes olvasgatni a cégjegyzéket! ;)
www.e-cegjegyzek.hu
Ingyen van és ennél nincs hitelesebb...
Azt viszont hozzátenném, hogy csak a pillanatnyilag érvényes állapotot tartalmazza, de ha van opciós szerződés részesedés vásárlásra, vagy hasonló, azt nem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 841
37 981
113
Azt viszont hozzátenném, hogy csak a pillanatnyilag érvényes állapotot tartalmazza, de ha van opciós szerződés részesedés vásárlásra, vagy hasonló, azt nem.
Igen, ez lehetséges. Lehet hogy ha lezárult a beruházása amit érthető okokból az RM menedzsel, akkor lesz változás ebben...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 475
76 209
113
Másrészt, hogy megidézzelek, a lőszergyárban magyar a többségi tulajdon, szemben Zalával és. a csehekkel közös kézifegyvergyárral.
A zalai gyárnál hogy is van, a gyár épülete a magyar állam tulajdona, de 10 év múlva az RM Hungary tulajdona lesz, ami 51 % Rheinmetall?
A gyulai Airbus gyár az 70%-ban Airbus? Vagy ott is a telek+épület magyar tulajdon, ami benne van az meg Airbus?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 394
93 190
113
A zalai gyárnál hogy is van, a gyár épülete a magyar állam tulajdona, de 10 év múlva az RM Hungary tulajdona lesz, ami 51 % Rheinmetall?
Igen az RM Hu visszabérli az államtól, így 10 év alatt kifizeti az építés költségeit.
A gyulai Airbus gyár az 70%-ban Airbus? Vagy ott is a telek+épület magyar tulajdon, ami benne van az meg Airbus?
Ezt nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 475
76 209
113
402364685_290544907293901_1228066334399537200_n.jpg

Gyöngyös és Miskolc között mit jelölhetett be?
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 841
37 981
113
Még a nyírteleki német-izraeli radargyár sem nagyon halad...
Az még hagyján, de egyetlen ELTA radart sem láttunk még, pedig 2022-re ígérték az elsőt. Nem kizárt hogy már itt van csak Bobo nem ért még rá átadni a "Vasssskupola radarját", de nagy a csend. Inkább küldjenek gyorsan 3-4-et aztán foglalkozzunk a "gyártással".
Nem igazán tudom mi értelme van 11 radart (vagy még annyit sem) nálunk "gyártani"...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 475
76 209
113
Az vicces, hogy a DND minden ismert termékét felsorolja csak azt nem amit egyébként gyártani fogunk
Hozzászólásokra is érdemes ránézni, sokan próbálják felvilágosítani a szakértő bölcsész urat, nem csak névtelen facebook-huszárok...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 841
37 981
113
Lehet hogy hazai fejlesztésű passzív radart akarunk gyártani német-izraeli együttműködéssel hogy exportképesebb legyen?
Én az ELTA-k ról beszéltem...

A németeknek van kész passzív radarjuk HENSOLDT-tól. Régen volt róla szó MG idején, hogy mi fejlesztenénk, de a legutóbbi idősávos preziben piackutatás címkével szerepelt a passzív radar. Szerintem most hogy "nemzetközi helyzet fokozódik" ebből inkább vásárlás lesz mint fejlesztés, mert nincs idő most fejlesztgetni...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 115
113
Én az ELTA-k ról beszéltem...

A németeknek van kész passzív radarjuk HENSOLDT-tól. Régen volt róla szó MG idején, hogy mi fejlesztenénk, de a legutóbbi idősávos preziben piackutatás címkével szerepelt a passzív radar. Szerintem most hogy "nemzetközi helyzet fokozódik" ebből inkább vásárlás lesz mint fejlesztés, mert nincs idő most fejlesztgetni...
pedig a csehekkel már lehívtuk a forrásokat a passzív radar kutatásokra.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 475
76 209
113
A németeknek van kész passzív radarjuk HENSOLDT-tól. Régen volt róla szó MG idején, hogy mi fejlesztenénk, de a legutóbbi idősávos preziben piackutatás címkével szerepelt a passzív radar. Szerintem most hogy "nemzetközi helyzet fokozódik" ebből inkább vásárlás lesz mint fejlesztés, mert nincs idő most fejlesztgetni...
Minden előadáson az hangzik el, hogy amit csak tudunk magunknak akarunk gyártani....