1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A pénz világa

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - elimgarak által indítva @ 2015. július 1..

1. Fennek

Fennek Well-Known Member

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

3. Loken

Loken Well-Known Member

https://m.origo.hu/gazdasag/20200127-eurobevezetes-bulgaria.html
    "Teljes mértékben előre látható", hogy Bulgária a terveknek megfelelően idén tavasszal csatlakozik az euró előszobájának tartott ERM-2 árfolyamrendszerhez, 2023-ben pedig belép az euróövezetbe - közölte egy bolgár rádiónak nyilatkozva Krisztalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezetője."

4. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Albánia nem? Elég röhejes, hogy akik megtehetnék V3, nem akarnak, akiknek totál csőd lenne, boldogan indulnak.

fip7, silurusglanis, vata and 2 others like this.
  5. torsen

torsen Well-Known Member

Lehet, hogy röhejes, viszont én meg sírok az forint/euro árfolyamon.

6. SilvioD

Görögök, olaszok meg az euron.
    Ha akarjuk megállíthatjuk az esést egy sima kamatemeléssel. De nem akarjuk megemelni, legyen olcsó a hitel. Ezen megy most a matek és az egyezkedés.
    Ha euro van, nincs önálló monetáris politika és ami a németeknek jó, nekünk nem mindig fasza.

blitzkrieg, zeal, fip7 and 3 others like this.
  7. Loken

Loken Well-Known Member

Így van az euró csak egy újabb póráz amit a nyakunkba vehetünk, hogy az EU azon keresztül rángasson. Onnantól kezdve a jegybankunk függetlensége formálissá válna. A mindenkori kormány elveszítené politikája stratégiai partnerét...hatalma gyengül.

8. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Egyik kolléga volt kint, mesélte hogy már a piacon is az eladó kreál egy qr kódot is mobillal fizettek. Ha mobillal fizeted akkor kevesebb áfát tesznek rá, ez a kedvezmény jár vele. Valamint ha egészséges dolgokat vásárolsz akkor jutalmaznak is pl. 2 napos utazás is lehet vagy kedvezményt kap belőle meg ilyenek.

9. Fennek

Fennek Well-Known Member

Arról nem mesélt, mi van akkor, ha nem tetszik a kormánypropi, vagy leszólod a CCPt? Jó az a social credit system amíg jó párttag vagy jó kapcsolatokkal. :p

10. Mackensen

Én arra vagyok kíváncsi mikor kezdik el kijátszani a rendszert. Pl telepítesz egy olyan appot, ami helyetted olvassa és likolja a kormánysajtót és szorgalmasan gyűjtögeti helyetted a jópontokat.
    Vagy a cigit veszel, de úgy közli a dolgot, mintha gyümölcs lenne.
    :D

11. Fennek

Fennek Well-Known Member

Ez mekkora ötlet! Trafikot kell nyitni, és a gyümölcsöt és a cigit ugyanannyiért adni. Jaj rossz vonalkód :D

12. Mackensen

Szerintem abból a bő egy milliárd emberből, akad néhány akinek ez már jó ideje eszébe jutott és dolgozik az ügyön.
    :)

13. Fennek

Fennek Well-Known Member

Gyanítom a CCPben is felkészülnek erre és a besúgók jó kis jutalmat kapnak. Mondjuk 10 pont :D

Loken likes this.
  14. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Azt még mondta hogy a reptérről addig kinem mehetsz míg benem szkennelnek egy gépbe mindent szem, arc stb. Ha valami van simán megtalálnak a kamerákon keresztül.

15. Terminator

Terminator Well-Known Member

16. Terminator

Terminator Well-Known Member

17. torsen

torsen Well-Known Member

Oké, hogy ha nincs euró, akkor több a szabadságfok, nem is erről beszélek, de attól még az árstabilitás is szempont lehetne (a nemzeti bank fő feladata a valauta értékőrzése nem?) Az olcsó forint az exportőröknek jók. És kik a nagy exportőrök? Szabó Jolán fodrászművész, Lakatos Simeon kűmíves, vagy az Audi Hungária?

silurusglanis likes this.
  18. SilvioD

Nem csak az exportőröknek, hanem a hazai gazdaságnak. Kivéve import.
    Pl. Úgy javul az ország versenyképessége Szlovákiával szemben, hogy semmit sem csinálunk.

zeal likes this.
  19. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

A magyar termelők árelőnybe kerülnek az olcsó importtal szemben és nem csak a multik.

fip7 likes this.
  20. torsen

torsen Well-Known Member

Én akkor sem csípem ezt a leértékelő politikát. Nem úgy kellene versenyképessé tenni magunkat, hogy leértékeljük a forintot és benne a kisemberek fizetését, még ha Neked elsődleges is a "hazai gazdaság", de nekem vannak saját szempontjaim is. Érdekes egyébként hogy a jelenlegi kormányzó párt tragédiaként élte meg még a 300 Forintos euró árfolyamot is 2009-ben. (egyébként én is) most meg semmi bajuk a 337-tel. Úgy látszik, bárki van kormányon, az a jó politika az, mikor a dolgozót elszegényítjük, "kiárfolyampolitikázzuk" a zsebéből a pénzt. Piros, narancs egyre megy!

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása