A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
M

molnibalage

Guest
https://airportal.hu/a-vartnal-nagy...ebb-nyereseggel-zarta-a-negyedevet-a-ryanair/

Pedig mekkora is volt itt a sírás-rívás, hogy szegény veszteséges légitársaságokat adóztatják... Gondolom most nem fogják ugyanezek a nickek ideírni, hogy bocsi, tévedtem... :oops:
Vajon a telexen lesz olyan cikk, hogy "mégiscsak nyereséges cégeket extraprofitadóztat a kúúúrmány?" Mert ezek után illene!
Öööö,
  1. Attól, mert valami a vártnál nagyobb, még nem extra.
  2. Mekkora forgalom mellett? Mert abból jön ki a %. Tudod, hogy lássuk mi az "extra".
  3. Az látom nem zavar, hogy a tavalyi veszeteség mekkora volt, meg az előtte levő.
De érem én, bukoott 2 év alatt akár kétszer ennyit, van egy nyereséges negyedév = extraprofit.
Édes istenem...
A matektanárod szerintem sír a sarokban...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Magamra főzök évek óta, ezzel is spórolva.
Anyám főz lektvárt, de hát az nem tart ki 1 évig.
Na nem mintha a mai gyümölcs árak mellett olcsó lenne.
Meg nem is lehet mindenből is otthon főzni.

Azért azt ugye vágod, hogy akkor meg itt a szabadidő fogyásáról van amúgy szó.

Tehát akkor maradt a tegnap feltett kérdés.
Jobban élünk?

De értem, lehet a szart még maszatolni...
Vagy esetleg a négy alapművelettel kiszámolhatnád azt, amt. Meg beláthatnád.
A család közösen főz be és mindenki az igényei szerint vesz el belőle !

A disznó vágás a világ egyik legnagyobb bulija !

Én nem élek se jobban se rosszabbul nyilván az inflációt én is érzem , de azt mindenki . Ha nem tudod a kiadásodat csökkenteni akkor a bevételeidet kell növelni ! Nyilván mindennek ára van az életbe ! NINCS ingyen leves .

De ha vinnyogunk és hisztizünk attól még nem lesz jobb ! A jobbat meg kell teremteni !
 
M

molnibalage

Guest
A disznó vágás a világ egyik legnagyobb bulija !
Voltam vagy 30+-on, nekem magyarázod? Mondjuk -10 fokban annyira nem volt buli.
Én nem élek se jobban se rosszabbul nyilván az inflációt én is érzem , de azt mindenki . Ha nem tudod a kiadásodat csökkenteni akkor a bevételeidet kell növelni ! Nyilván mindennek ára van az életbe ! NINCS ingyen leves .
Tehát? Miért indult a YT csatorna?
De egyesek ebből mit szűrtek le? Nárcisztikus alkat.
Eddig jutottak el fejben...
De pofájuk az van.
De ha vinnyogunk és hisztizünk attól még nem lesz jobb ! A jobbat meg kell teremteni !
Lásd fent.

Már esment elfelejted a jó modort mert véd a virtuális tér ! Fogadjuk face to face te es finomabban fogalmazol ?
Ez elég vicces beszólás tőled és mindenki mástól. Ti vagytok névtelenül és arctalanul itt jelen. Nem én.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem, hanem mert pénzt lehet vele keresni.
Bár mondjuk akkor te is az vagy, hiszen minek írsz ide? Hogy közönséged legyen nem?
Nem a fórum kommentelésem miatt vagyok az, hanem mert szeretek, és tudok is beszélni, előadni, és eddig ez, hogy szívese csináltam azt, amit mások nem szeretnek csinálni, többször segített érvényesülni. Pénzt keresni is, a részlegünk előszeretettel küldött előadni, vagy repizni pl.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A család közösen főz be és mindenki az igényei szerint vesz el belőle !

A disznó vágás a világ egyik legnagyobb bulija !
Vagy az éppen jó vétel húst meglátva megy a riadólánc a családban, és ha disznót nem is vágunk, de egy hétvégi "kolbászolásra" összegyűlik a család, és lesz mindenkinek pár kiló kolbász a bolti ár negyedéért.
 
M

molnibalage

Guest
Nem a fórum kommentelésem miatt vagyok az, hanem mert szeretek, és tudok is beszélni, előadni, és eddig ez, hogy szívese csináltam azt, amit mások nem szeretnek csinálni, többször segített érvényesülni. Pénzt keresni is, a részlegünk előszeretettel küldött előadni, vagy repizni pl.
Értem, ha meg én teszem ezt videón keresztül, akkor az nárcizmuis.
Imádom vaslogikád.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
De pofájuk az van.
Továbbra sem úriemberként fogalmazol.
Már esment elfelejted a jó modort mert véd a virtuális tér ! Fogadjuk face to face te es finomabban fogalmazol ?
lásd fent :p

Nem, hanem mert pénzt lehet vele keresni.
Akkor csak árat kell emelni neked is! Más kérdés, hogy kiderül esetleg, hogy a videóid keresleti árrugalmassága eltérő mint a lekváré...
Ti vagytok névtelenül és arctalanul itt jelen. Nem én.
Egy opció, amivel élsz, és a modoroddal szégyent hozol a nevedre.
 
M

molnibalage

Guest
Továbbra sem úriemberként fogalmazol.
Jah, mert te azt tetted ugye?
Amikor egyből személyeskedtél.
Tudod más szemében a szálkát...

Akkor csak árat kell emelni neked is! Más kérdés, hogy kiderül esetleg, hogy a videóid keresleti árrugalmassága eltérő mint a lekváré...
Én inkább a piac kiszélesítésében és minőségben gondolkodom, de hát legalább látjuk te miben....
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Te csak egy névtelen arc vagy itt barátom. És akkor még van képed ilyenekt írni.
Ez a kemény, nem a kád széle.
Szervezhetünk "író olvasó találkozót", ha ilyenre van igényed... Páran szívesen megismernénk biztos élőbenis.

Továbbra sem vagyok a barátod, azokat még mindig megválogatom. Az energiavámpír toxikus alakokat leépítettem rég.



Mert nárcisztikus típusú személyiség vagy, és áhítod, hogy közönséged legyen?
Nagyon betalált, úgy látom, még az aduászt is előhúztad, hogy névvel csinálod. Ki nem szarja le mi a neved? P. Howard álnéven adott ki, aztán mégis emlékeznek 100 év múlva rá.

Emelj árat. Ennyi a fantasztikus ötleted.
Te meg vegyél másmilyen lekvárt! Ugyanis ők simán csak árat emeltek, és mégis megveszed... mégis más az árrugalmassága az ő terméküknek, és a tiédnek, aki nem tudsz árat emelni?

Ez a kemény, nem a kád széle.
erről igazán leszokhatnál, ha nem akarod egy örök ezredfordulós 14 éves benyomását kelteni.
 
Last edited by a moderator:

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
De érem én, bukoott 2 év alatt akár kétszer ennyit, van egy nyereséges negyedév = extraprofit.

És a covid előtt hány nyereséges negyedévük volt? A Ryanair lesz az utolsó légicég, amit pénzügyek miatt sajnálni fogok...

A személyeskedésed betudom a frusztrált időszakodnak. Szerintem kicsit hűtsd le magad, mindenki jobban jár.
(egyébként meg megkockáztatom, hogy polgári repülésben nem vagy úgy otthon, hogy ilyen magasról oszd...)
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin and fip7

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113


“100 bázisponttal 10,75 százalékra emelte kedden az alapkamatot a Monetáris Tanács, így 2009 óta először lett kétszámjegyű – közölte az MNB délután…..”


“Előzetesen az elemzők többsége 50 bázispontos kamatemelésre számítottak, de volt 100 bázispontos előrejelzés is. Végül a Monetáris Tanács 100 bázispontos emelésről döntött, illetve ezzel párhuzamosan a kamatfolyosó két szélét is feljebb tolták. Így most az egynapos betét kamata 10,25 százalékra, az egynapos hitelé pedig 13,25 százalékra emelkedik.”


Akik hitel moratóriumban vannak azok kilátásai egyre rosszabbak az esetleges kivezetéssel.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
EUR/HUF érdemben még nem reagált.A korábban jelzett támasz zónát eddig nem tudta átvinni(alázárni).

Érdekes lesz a holnapi FED döntés.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113


“100 bázisponttal 10,75 százalékra emelte kedden az alapkamatot a Monetáris Tanács, így 2009 óta először lett kétszámjegyű – közölte az MNB délután…..”


“Előzetesen az elemzők többsége 50 bázispontos kamatemelésre számítottak, de volt 100 bázispontos előrejelzés is. Végül a Monetáris Tanács 100 bázispontos emelésről döntött, illetve ezzel párhuzamosan a kamatfolyosó két szélét is feljebb tolták. Így most az egynapos betét kamata 10,25 százalékra, az egynapos hitelé pedig 13,25 százalékra emelkedik.”


Akik hitel moratóriumban vannak azok kilátásai egyre rosszabbak az esetleges kivezetéssel.
eközben az EKB tartja a -0,25%-ot és jön a postaládában a repianyag, hogy most 2,6%-ot adnak a bankbetétre...

  • céges részvénycsomag 3,7%-os osztalékkal már jobb
  • a Gazprom tavaly elég 51 rubelt fizetett részvényenként (kb. 15%-os hozam)
  • magyar kötvény is 10% feletti

Röhely, de manapság a legjobb befektetés Németországban az autóvásárlás, mert amilyen ütemben nő a használt autók ára és romlik a pénz, ha ügyes vagy, jól jöhetsz ki belőle.

A chartista támaszok csak a fejekben élnek, pláne, ha kinéz egy újabb kovid-hullám meg az energiaügyek sincsenek tisztázva. Az EU tett nagy bejelentéseket, de vannak műszaki gondok:

  • a szaúdiak sem tudják érdemben növelni a kőolaj kitermelését
  • a katari gázprojektek lassan indulnak
  • az azeri bővítés esélytelen, ha nem kapnak ezres létszámú, képzett olajos embereket
  • jön a hurrikán-szezon usánkában
  • Tengíz és kazah vonal befelé fog termelni
  • a japánok és Dél-Korea zsákolják az összes gázt (igen, az oroszt is)
  • Kínában nincs megoldva se a kovid, se a heti bankcsőd

ez nekem innentől fogva nettó dollár-erősödés és még szarabb külker-mérleg EU-s szinten - ahol a németek már technikailag recesszióban vannak...
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
eközben az EKB tartja a -0,25%-ot és jön a postaládában a repianyag, hogy most 2,6%-ot adnak a bankbetétre...

  • céges részvénycsomag 3,7%-os osztalékkal már jobb
  • a Gazprom tavaly elég 51 rubelt fizetett részvényenként (kb. 15%-os hozam)
  • magyar kötvény is 10% feletti
EBKM idehaza még rosszabb, ha átlag számla tulajdonos vagy. Pláne az alapkamatot látva.

Gazpromhoz hogyan néz ki ide haza a sztori, mai:

"A GAZPROM PJSC ADR programja megszüntetésre kerül. Ennek kapcsán lehetőség van az ADR értékpapírok (ISIN US3682872078) törzsrészvénre (ISIN RU0007661625) való konvertálására (2 részvény minden 1 ADR helyett). A konverziót 2022.07.27. 13:00-ig van lehetőség igényelni, de annak megvalósulására garanciát a letétkezelő nem tud vállalni. Az átváltott részvénnyel a Random Capital rendszereiben kereskedni nincs lehetőség. Az átváltással a részvényes vállalja a kockázatát annak, hogy a kapott orosz részvények letétkezelője egy orosz intézmény lesz.
Az ADR értékpapírok (ISIN US3682872078) tulajdonosai az alábbi lehetőségek közül választhatnak:
Opció 1: Az ADR-ek konverziója. Minden 1 ADR értékpapír (ISIN US3682872078) helyett 2 GAZPROM PJSC (ISIN RU0007661625) részvény kerül jóváírásra. A konverzió teljesülése nem garantált.
Opció 2 (alapértelmezett): Nem történik konverzió. Ebben az esetben az ADR-ek mögött lévő törzsrészvényeket a letétkezelő megpróbálja értékesíteni. Ennek eredményéből származhat kifizetés, melynek időpontja és mértéke előre ismeretlen.”



Megjegyzés: mindig minden charton vannak támaszok, ellenállások, szintek, trendek stb…
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
EBKM idehaza még rosszabb, ha átlag számla tulajdonos vagy. Pláne az alapkamatot látva.

Gazpromhoz hogyan néz ki ide haza a sztori, mai:

"A GAZPROM PJSC ADR programja megszüntetésre kerül. Ennek kapcsán lehetőség van az ADR értékpapírok (ISIN US3682872078) törzsrészvénre (ISIN RU0007661625) való konvertálására (2 részvény minden 1 ADR helyett). A konverziót 2022.07.27. 13:00-ig van lehetőség igényelni, de annak megvalósulására garanciát a letétkezelő nem tud vállalni. Az átváltott részvénnyel a Random Capital rendszereiben kereskedni nincs lehetőség. Az átváltással a részvényes vállalja a kockázatát annak, hogy a kapott orosz részvények letétkezelője egy orosz intézmény lesz.
Az ADR értékpapírok (ISIN US3682872078) tulajdonosai az alábbi lehetőségek közül választhatnak:
Opció 1: Az ADR-ek konverziója. Minden 1 ADR értékpapír (ISIN US3682872078) helyett 2 GAZPROM PJSC (ISIN RU0007661625) részvény kerül jóváírásra. A konverzió teljesülése nem garantált.
Opció 2 (alapértelmezett): Nem történik konverzió. Ebben az esetben az ADR-ek mögött lévő törzsrészvényeket a letétkezelő megpróbálja értékesíteni. Ennek eredményéből származhat kifizetés, melynek időpontja és mértéke előre ismeretlen.”



Megjegyzés: mindig minden charton vannak támaszok, ellenállások, szintek, trendek stb…
Ranger...
Elképzelhető az hogy a recesszió miatt a Dollár ledominálja nominálisan az Euro-t?
Te-Ti hogy látjátok? Az energiaéhség, és a recesszió képes lehet olyan szinten megrengetni az Euro árfolyamát hogy az eddigi trendek visszaforduljanak?
Reális lehet az az opció hogy 1,5-2Euro/dollár-ig gyengüljön a piac?
Ugye az USA öneállátó, Ruszkik önellátók, Kína bármit is megvehet...Az EU , semilye sincs...