A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Miben?

Miben?

Kivéve amit nem...

Csak akkor tudnám mi a fenét exportál Európa nagyvilágba...
Gáz,olaj, szén, vasérc, uránérc, önnálló timföldgyártás, ritkaföldfémek, gabona, réz,ólom, cobalt, mangán, cink,stb hosszú a lista.
Korlátlan nukleáris, szén, gáz erőművi kapacitás az ipar és a társadalom működtetéséhez.
Európa hozott anyagból, hozott enrgiából kreál produktumot.
Önnállóan, saját területéről kitermelt alapanyagokból, saját energia felhasználásával, mi is menne?
Még egy szutykos bútor-hoz is EU-n kívülről hozzák a fát.
 
T

Törölt tag 1711

Guest

“Közel 15%-kal nőttek a bruttó átlagbérek Magyarországon a KSH szerint, a rendszeres keresetek 14% felett emelkedtek májusban. Miután az infláció egyre magasabb, így egyre inkább erodálja a keresetek vásárlóerejének növekedését.”


Akad a fórumon olyan bér alapú jövedelemmel rendelkező, akinek 15%-kal emelkedett a bére április-május óta?
Csak kíváncsiságból kérdezem.

Nekem 30%-kal (januárhoz képest 80%), de én munkahelyet váltottam, aztán az új helyen is belebegtettem, hogy lelépek :D
Most meg itt ülök, hogy szó szerint ami megtetszett a boltban megvettem (még egy Tony Hawk játékot is xbox-ra csak mert fél áron volt), 250k-t beraktam állampapírba, még így is van 150k az utolsó hétre.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Nekem 30%-kal (januárhoz képest 80%), de én munkahelyet váltottam, aztán az új helyen is belebegtettem, hogy lelépek :D
Most meg itt ülök, hogy szó szerint ami megtetszett a boltban megvettem (még egy Tony Hawk játékot is xbox-ra csak mert fél áron volt), 250k-t beraktam állampapírba, még így is van 150k az utolsó hétre.

Egyik kitartó(an "tsatsi") tagunk jutott eszembe:
Ne változz(tass: munkahely, életmód, szemlélet) @molnibalage , légy "kemény"(mazochista), "Meg tudod csinálni!", kibírod még pár évtizedig! :hadonaszos:

Be kell írnom "Neki-hozzá", hogy "Bocsssss!", nem mintha nagyot "bünöztem" volna, de nem vagyok benne biztos, hogy az irónia és a humor műxik nála!


... majd az "Asszony" talál motivációt, az elvonási tünetek nagyon hamar eredménynek változ(ta)ást! :oops:

.


.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Ranger...
Elképzelhető az hogy a recesszió miatt a Dollár ledominálja nominálisan az Euro-t?
Árfolyam szintjén már megtörtént….
Most éppen egy korrekció zajlik a kereszten. Holnap este FED kamatdöntés, forecast szerint beárazva újabb 0,75%… ezért korrekciónak ettől még folytatódnia kellene.kiderül.
Paritás alá tart az árfolyam FED előre kijelölt kamatemelési pályán mozog évvégéig biztosan, ECB múlt héten éppen csak elkezdte az emelést (déli államok adóssága miatt egy óvatos kamatemeléssel, déli államok kötvényei így is 4% felett vannak).
EUR sanszosan történeti minimum szintre süllyedhet még az idén dollárral szemben…
Az erős dollár az amcsi adósságának se jó…de az infláció letörése a legfontosabb.
Szóval lesznek itt érdekes dolgok.
IMF ma kiadott értékelése szerint idén még elkerülhető a recesszió a fejlett gazdaságokban (s nálunk is).
Jövőre ….
Ha erre az egész szépséges rájön egy financiális válság (Roubini szerint biztosan, igaz ő állandóan temeti ezt a kapitalizmust), akkor nagy-nagyon hosszú válság lesz.
Kínában COVID mellett továbbra is csőben van egy ingatlan piaci válság….
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Gáz,olaj, szén, vasérc, uránérc, önnálló timföldgyártás, ritkaföldfémek, gabona, réz,ólom, cobalt, mangán, cink,stb hosszú a lista.
Korlátlan nukleáris, szén, gáz erőművi kapacitás az ipar és a társadalom működtetéséhez.
Európa hozott anyagból, hozott enrgiából kreál produktumot.
Önnállóan, saját területéről kitermelt alapanyagokból, saját energia felhasználásával, mi is menne?
Még egy szutykos bútor-hoz is EU-n kívülről hozzák a fát.
A sakktáblán próbáltam több hszben még idén március áprilisban elhinteni a gondolatot hogy a helyes kifejezés
NAFTA.
Így még inkább igaz amiket ír.
+ ott van a közép amerikai földhíd ahol nicaragua azért tud külön utas lenni mert nincs is rá igazán szükség + Kolumbia, Venezuela földrajzi értelemben is közel van Mexikói öblön át meg a Szent Lőincz folyó felé akkor is tudnak kereskedeni ha balhé van a fekete tengeren hormuzi szorosban tajvani szorosban.
Chile nyersanyagai szintén nagyrészt USA kézben stb.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Árfolyam szintjén már megtörtént….
Most éppen egy korrekció zajlik a kereszten. Holnap este FED kamatdöntés, forecast szerint beárazva újabb 0,75%… ezért korrekciónak ettől még folytatódnia kellene.kiderül.
Paritás alá tart az árfolyam FED előre kijelölt kamatemelési pályán mozog évvégéig biztosan, ECB múlt héten éppen csak elkezdte az emelést (déli államok adóssága miatt egy óvatos kamatemeléssel, déli államok kötvényei így is 4% felett vannak).
EUR sanszosan történeti minimum szintre süllyedhet még az idén dollárral szemben…
Az erős dollár az amcsi adósságának se jó…de az infláció letörése a legfontosabb.
Szóval lesznek itt érdekes dolgok.
IMF ma kiadott értékelése szerint idén még elkerülhető a recesszió a fejlett gazdaságokban (s nálunk is).
Jövőre ….
Ha erre az egész szépséges rájön egy financiális válság (Roubini szerint biztosan, igaz ő állandóan temeti ezt a kapitalizmust), akkor nagy-nagyon hosszú válság lesz.
Kínában COVID mellett továbbra is csőben van egy ingatlan piaci válság….
Egyetlen pézügyes vagy akit kb megértek 50%-ban(...nagyképűség mert nem, csak azt hiszem.), mikor magyaráz....
Totál kasu vagyok ezekhez a dolgokhoz.
Reálisan van alapja annak az előérzetemnek hogy az EU gazdasága, tőkepiaca, szét lessz marcangolva hónapokon belül?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
EBKM idehaza még rosszabb, ha átlag számla tulajdonos vagy. Pláne az alapkamatot látva.

Gazpromhoz hogyan néz ki ide haza a sztori, mai:

"A GAZPROM PJSC ADR programja megszüntetésre kerül. Ennek kapcsán lehetőség van az ADR értékpapírok (ISIN US3682872078) törzsrészvénre (ISIN RU0007661625) való konvertálására (2 részvény minden 1 ADR helyett). A konverziót 2022.07.27. 13:00-ig van lehetőség igényelni, de annak megvalósulására garanciát a letétkezelő nem tud vállalni. Az átváltott részvénnyel a Random Capital rendszereiben kereskedni nincs lehetőség. Az átváltással a részvényes vállalja a kockázatát annak, hogy a kapott orosz részvények letétkezelője egy orosz intézmény lesz.
Az ADR értékpapírok (ISIN US3682872078) tulajdonosai az alábbi lehetőségek közül választhatnak:
Opció 1: Az ADR-ek konverziója. Minden 1 ADR értékpapír (ISIN US3682872078) helyett 2 GAZPROM PJSC (ISIN RU0007661625) részvény kerül jóváírásra. A konverzió teljesülése nem garantált.
Opció 2 (alapértelmezett): Nem történik konverzió. Ebben az esetben az ADR-ek mögött lévő törzsrészvényeket a letétkezelő megpróbálja értékesíteni. Ennek eredményéből származhat kifizetés, melynek időpontja és mértéke előre ismeretlen.”



Megjegyzés: mindig minden charton vannak támaszok, ellenállások, szintek, trendek stb…
az csúnya, mondjuk a Gazprom-ot osztalék miatt tartom - bár idén nem fog fizetni

Ranger...
Elképzelhető az hogy a recesszió miatt a Dollár ledominálja nominálisan az Euro-t?
Te-Ti hogy látjátok? Az energiaéhség, és a recesszió képes lehet olyan szinten megrengetni az Euro árfolyamát hogy az eddigi trendek visszaforduljanak?
Reális lehet az az opció hogy 1,5-2Euro/dollár-ig gyengüljön a piac?
Ugye az USA öneállátó, Ruszkik önellátók, Kína bármit is megvehet...Az EU , semilye sincs...
Igazából eddig is dominálta, a dollár a pénznyomda tartotta mesterségesen alacsonyan (Trump ezért fújt a kínaiakra, de amerikaiak, japánok, EU ugyanezt csinálja).

Nem vagyok chartista, a fundamentumok érdekelnek. Ha fundamentálisan nézem az amerikai gazdaságot, akkor van olcsón energiája elég sok "húzócége", ha meg a költségvetési plafont kell megemelni, akkor megelik. Afrikából kiszorulnak, Dél-Amerika meg továbbra is egy csődtömeg, plusz erős a kínai nyomulás. A NAFTA hatásai kezdenek kifújni. Mexikó-ba sok high-tech munkahelyet nem vittek. USA-nak Kanada egy komoly nyersanyag back-up. A nagy tech-cégek helyzete mindig érdekes, KÍna elég sokat kitiltott, India esete érdekes - majdnem mindenhez van legalább 3 indiai megfelelő. Függetlenül a debil politikusoktól, az ipar irányítja a politikát - hogy ez jó vagy rossz, mindenki döntse el maga.

Ezzel szemben van Európa, ahol lassan kilóg a seggük az energiahiánytól - a nyugati jólét alapja az olcsó energia volt, ez tette lehetővé a versenyt az ázsiai ellenfelekkel szemben, és a nyersanyagok hiányától. A déli országok agyig el vannak adósodva, egyre nagyobb hegyeket görgetnek maguk előtt. A spanyol, olasz helyzet szar, a görög meg kifejezetten szar, kibékíthetlen ellentét a "takarékosok" és a déliek között. A magállamok (németek/franciák/benelux) most előadja a fogyasztás visszaesését, mert spórolni kell a számlákra. A cégeik a saját versenyképességüket rombolják a zöldbolondéria mentén - vagy ezt kikerülendő, nézegetnek Ázsiába. Az amcsikkal szemben az európai iparra rátelepednek a kvótapolitikusok, totál agyatlan idióták gyülekezete.

A németek minden síkon teret veszítenek, ezt próbálja Macron betölteni, kérdéses eredménnyel. Előttünk egy újabb covid-hullám, plusz a majomhimlős hisztit is pörgetik, a németek meg technikailag recesszióban vannak. Nincs karizmatikus vezető (Marcon is csak nehezen nyert), se közös nevező, cserébe jó nagy katonai feszültség a szomszédban.

A dollár vonalon szerintem erősödés lesz, mert a piac még mindig jobban elhiszi az amerikai mesét, mint az európait, vagy az oroszt vagy a kínait. Jelenleg az infláció a legnagyobb gondjuk, meg Joe mit lát a benzinkúton. Ha Kína nagyon incselkedik, akkor az amcsik befenyítik az európai cégeket, vagyis ebből látszik, hogy Európa mennyire nem tényező. Kína nem nagyon vásárol, mert gondban van - csak ezt nem szokták kifelé magyarázni. Vagy egy terebélyes árnyék-bankrendszer, egy agyonfújt ingatlanpiac, meg fékező gazdaság és egy mindig mérgesen néző Amerika.

Másrészt az is vicc, hogy az esedékes FED kamatdöntés után mekkora lesz difi az amcsi-európai kötvényben. Az EKB a saját hülyesége rabja lett és ezt tudják a piacon is. Nincs már európai kötvényem sem, cégpapírokat tartok egyedül azokból a területekből, amikre rálátásom és ismereteim vannak.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
az csúnya, mondjuk a Gazprom-ot osztalék miatt tartom - bár idén nem fog fizetni


Igazából eddig is dominálta, a dollár a pénznyomda tartotta mesterségesen alacsonyan (Trump ezért fújt a kínaiakra, de amerikaiak, japánok, EU ugyanezt csinálja).

Nem vagyok chartista, a fundamentumok érdekelnek. Ha fundamentálisan nézem az amerikai gazdaságot, akkor van olcsón energiája elég sok "húzócége", ha meg a költségvetési plafont kell megemelni, akkor megelik. Afrikából kiszorulnak, Dél-Amerika meg továbbra is egy csődtömeg, plusz erős a kínai nyomulás. A NAFTA hatásai kezdenek kifújni. Mexikó-ba sok high-tech munkahelyet nem vittek. USA-nak Kanada egy komoly nyersanyag back-up. A nagy tech-cégek helyzete mindig érdekes, KÍna elég sokat kitiltott, India esete érdekes - majdnem mindenhez van legalább 3 indiai megfelelő. Függetlenül a debil politikusoktól, az ipar irányítja a politikát - hogy ez jó vagy rossz, mindenki döntse el maga.

Ezzel szemben van Európa, ahol lassan kilóg a seggük az energiahiánytól - a nyugati jólét alapja az olcsó energia volt, ez tette lehetővé a versenyt az ázsiai ellenfelekkel szemben, és a nyersanyagok hiányától. A déli országok agyig el vannak adósodva, egyre nagyobb hegyeket görgetnek maguk előtt. A spanyol, olasz helyzet szar, a görög meg kifejezetten szar, kibékíthetlen ellentét a "takarékosok" és a déliek között. A magállamok (németek/franciák/benelux) most előadja a fogyasztás visszaesését, mert spórolni kell a számlákra. A cégeik a saját versenyképességüket rombolják a zöldbolondéria mentén - vagy ezt kikerülendő, nézegetnek Ázsiába. Az amcsikkal szemben az európai iparra rátelepednek a kvótapolitikusok, totál agyatlan idióták gyülekezete.

A németek minden síkon teret veszítenek, ezt próbálja Macron betölteni, kérdéses eredménnyel. Előttünk egy újabb covid-hullám, plusz a majomhimlős hisztit is pörgetik, a németek meg technikailag recesszióban vannak. Nincs karizmatikus vezető (Marcon is csak nehezen nyert), se közös nevező, cserébe jó nagy katonai feszültség a szomszédban.

A dollár vonalon szerintem erősödés lesz, mert a piac még mindig jobban elhiszi az amerikai mesét, mint az európait, vagy az oroszt vagy a kínait. Jelenleg az infláció a legnagyobb gondjuk, meg Joe mit lát a benzinkúton. Ha Kína nagyon incselkedik, akkor az amcsik befenyítik az európai cégeket, vagyis ebből látszik, hogy Európa mennyire nem tényező. Kína nem nagyon vásárol, mert gondban van - csak ezt nem szokták kifelé magyarázni. Vagy egy terebélyes árnyék-bankrendszer, egy agyonfújt ingatlanpiac, meg fékező gazdaság és egy mindig mérgesen néző Amerika.

Másrészt az is vicc, hogy az esedékes FED kamatdöntés után mekkora lesz difi az amcsi-európai kötvényben. Az EKB a saját hülyesége rabja lett és ezt tudják a piacon is. Nincs már európai kötvényem sem, cégpapírokat tartok egyedül azokból a területekből, amikre rálátásom és ismereteim vannak.
Köszönöm a kielégítő, széleskörű, érthető magyarázatot.
Magyarán az a dolog amit eddig pedzegettem...konkrétan, az hogy a 4 "Nagy" ( USA, Ruszki, Kína, EU.) közül ki a "Tojó" akit mindenki meg fog hágni, számotokra hozzáértők számára is világos.
Kérdés....Hogyan tovább?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Reálisan van alapja annak az előérzetemnek hogy az EU gazdasága, tőkepiaca, szét lessz marcangolva hónapokon belül?
A fundás gazdasági hátteret ozymandias felvázolta - egy-két helyen tennem máshova a hangsúlyt, de az értékelésével egyet tudok érteni (ha ez számít bármit is).

A tőke piacok közül az áru és értek tőzsde “rendben” lesz csak éppen az utóbbi esetében meg kellene találni a medence alját, értsd további esés várható. De a hozam, a várható hozamok a kilábalás időszakában(majd ha idáig jut) el fognak maradni az elmúlt 10 évben megszokott szintektől…
Az adósság piac jó üzlet lesz/lehet.
Az EU egészet tekintve a hitelválság elkerülése pénzügyi szempontból a legfontosabb az infláció letörése mellett, ami nehéz dió tekintve, h nem csak monetáris okai vannak.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
az csúnya, mondjuk a Gazprom-ot osztalék miatt tartom - bár idén nem fog fizetni
Ez Gazprom “ügy” úgy tűnik a hazai kisbefektetők pozícióinak lenyúlásara hajaz. Legalább is valószínűbb addig még ki nem derül, h a nyugati tőzsdéken jegyzet Gazprom adr-eket kollektívan kilövik…de még akkor is ahogy kezelik….
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 573
32 066
113

“Közel 15%-kal nőttek a bruttó átlagbérek Magyarországon a KSH szerint, a rendszeres keresetek 14% felett emelkedtek májusban. Miután az infláció egyre magasabb, így egyre inkább erodálja a keresetek vásárlóerejének növekedését.”


Akad a fórumon olyan bér alapú jövedelemmel rendelkező, akinek 15%-kal emelkedett a bére április-május óta?
Csak kíváncsiságból kérdezem.
Nekem bármennyivel nőhet! Ha 3x annyit dolgozom, akkor a 300 szorosát keresem. Kiástam/tunk egy ciszternának ~5m3 földet. Az annyi mint bobcattel ki/beszállás+üzemóra nagyságrendileg 4 nap alatt kerestünk min. 2x20.000+3x20.000=100.000 forintot, vagyis ennyit nem költöttünk el, tehát nem kellett megkeresni. Igaz, a YT csatornám azóta sincs, és ide sem írtam. Meg lekaszálok 2000 nm szénát, az kb. 20.000 Ft megtakarítás. Ja, nem kell konditerembe járnom, se szaunába, se csokicsöveznem. Igaz, meg kell innom 10 sört este. De alig várom, hogy bejöjjek a munkahelyemre pihenni "pízé".
De a kedvencem. A Lipótiban is kapható valódi málnaszörp 2 éve 999. Volt.
Nah, hétvégén SPAR. 2400 Ft.

Nincs az a fizetésemelés, ami ezzel lépés tart.
De azért a hit erős egyeseknél...
A lipóti hype-kenyér a lipótoknak való. Miért nem sütsz otthon igazi kenyeret? Málnaszőrt a lipótiban! Főzzél be.
Disznót is vágjon az erkélyen? :)
Vidéki rokon? Ismerős?
Azért azt ugye vágod, hogy akkor meg itt a szabadidő fogyásáról van amúgy szó.
Szerinted, kinek van szabadideje? Annak aki a városi wannabeeee létét fenntartja és rinyál, vagy annak aki tesz ellene valamit és fogcsikorgatva tesz az egészre.
Mondjuk -10 fokban annyira nem volt buli.
:DAkkor vágjál most.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Ez Gazprom “ügy” úgy tűnik a hazai kisbefektetők pozícióinak lenyúlásara hajaz. Legalább is valószínűbb addig még ki nem derül, h a nyugati tőzsdéken jegyzet Gazprom adr-eket kollektívan kilövik…de még akkor is ahogy kezelik….
Nem akartam írni a burkolt takarítást, de nagyon arra hajaz. Amúgy azt lehet tudni, hogy mekkora pénzek ragadtak bent a brókercégeknél? A Buda-Cash is innen indult annó...
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Nem akartam írni a burkolt takarítást, de nagyon arra hajaz. Amúgy azt lehet tudni, hogy mekkora pénzek ragadtak bent a brókercégeknél? A Buda-Cash is innen indult annó...
Erste megvette a Random Capitalt(mondjuk Virág Feri már másodszor adja el a cégét).
S bár tőkeerősebb az Erste, legendásan szar kondíciókat ad a kisbefektetőknek - más brókerek kondícióival szemben.
Egyelőre nincsenek számok…még pletyka szintjén se( vagy hozzám még nem ért el- pontosabban az “anyázás” igen).

Újabb mára: összefüggésben az amerikai-magyar kettős adóztatásról szóló egyezménnyel.

“ Tájékoztatjuk, hogy a tőzsdei kereskedés lebonyolításában résztvevő partnerünk döntése alapján az úgynevezett Publicly Traded Partnerships (PTPs) értékpapírokkal történő kereskedés korlátozásra került, ennek alapján csak eladási megbízást áll módunkban elfogadni ezekre az értékpapírokra.
A papírok eladására szeptember 28-ig van lehetősége online, a kereskedési felületeken keresztül. Szeptember 28-a után az eladás is korlátozásra kerülhet, ebben az esetben társaságunk csak transzfer megbízást tud majd felvenni az érintett értékpapírokra.
Érintett értékpapírok:
Brookfield Property Preferred LP (BMG1624R1079)
Lazard Ltd (BMG540501027)
Alliance Resource Partners LP (US01877R1086)
Black Stone Minerals LP (US09225M1018)
Cedar Fair LP (US1501851067)
Crestwood Equity Partners LP (US2263442087)
DCP Midstream LP (US23311P1003)
Delek Logistics Partners LP (US24664T1034)
Energy Transfer LP (US29273V1008)
Enterprise Products Partners (US2937921078)
Federal Realty Invest Trust (US3137451015)
Fortress Transportation & Infrastructure Investors (US34960P1012)
Genesis Energy LP (US3719271047)
Holly Energy Partners LP (US4357631070)
Icahn Enterprises (US4511001012)
MPLX LP (US55336V1008)
Macquarie Infrastructure Corp (US55608B1052)
Magellan Midstream Partners LP (US5590801065)
Martin Midstream Partners LP (US5733311055)
NextEra Energy Partners (US65341B1061)
NuStar Energy LP (US67058H1023)
Phillips 66 Partners LP (US7185492078)
Plains All American Pipeline LP (US7265031051)
Rattler Midstream LP (US75419T1034)
Shell Midstream Partners LP (US8226341019)
Star Group LP (US85512C1053)
Sunoco LP (US86765K1097)
USA Compression Partners LP (US90290N1090)
USD Partners LP (US9033181036)
Viper Energy Partners (US92763M1053)
Western Midstream Partners LP (US9586691035)
Westlake Chemical Partners LP (US9604171036) ”

Buda-Cashnek anno USD/CHF szakadás tett be. Ott a robotok “megmutatták mit tudnak”…
Ráadásul bizonyos instrumentumokban(forex, Cfd, etf) jellemzően külföldi piacokon a Saxo-n keresztül volt jelen idehaza csak market makerként. Érthető üzleti modell kicsi piac esetén csak a kilengéseket nem bírja el.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Gáz,olaj, szén, vasérc, uránérc, önnálló timföldgyártás, ritkaföldfémek, gabona, réz,ólom, cobalt, mangán, cink,stb hosszú a lista.
Korlátlan nukleáris, szén, gáz erőművi kapacitás az ipar és a társadalom működtetéséhez.
Európa hozott anyagból, hozott enrgiából kreál produktumot.
Önnállóan, saját területéről kitermelt alapanyagokból, saját energia felhasználásával, mi is menne?
Még egy szutykos bútor-hoz is EU-n kívülről hozzák a fát.
Japán és Dél Korea sem önellátó nyersanyagokkal.Ami azt illeti,Europa elég sok mindenböl lehetne önellátó nyersanyagok és félkész termékek terén-egyszerűen olcsobb behozni,azért épült le az europai termelés e szegmense.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, sanszosan a palagáz forradalom miatt.
Nem.
Ne a mennyiséget nézd.
Okkal van az, hogy exportál és importál is olajat, mert a kőolaj az nem egy definiálit homogén valami ugyebár.
Adott termék portfólióhoz adott kőolaj kell.
Kb. Már ameddig lesz még bánya, mert ott is döglődik ez a szektor tudtommal és a bányavidékek mindig is US legszegényebb részei voltak, vagy 60+ éve.
Akkor miért importálnak?
Nem.
önnálló timföldgyártás,
Nem tudom.
ritkaföldfémek,
100%, hogy nem.
A környezetvédelmi és egyéb költségek miatt van az, hogy Kínáé a termelés vagy 80%-a így fejből.
Igen, leszámítva, hogy a mezőgazdaság kőolaj alapú.
Ami meg importfüggő. Korlátozott fogyasztással hazai olajból lefedhető lehet.
réz,ólom, cobalt, mangán, cink,stb hosszú a lista.
Nem, a mai világban senki és semmire nem süthető rá, hogy 100%-ban önellátó. A globalizáció régen kinyírta ezt.
Korlátlan nukleáris, szén, gáz erőművi kapacitás az ipar és a társadalom működtetéséhez.
Nagyon nem. Ráadásul a jenki atomerőművi park is öregszik, a pótlására se pénz, sem a szándék nem látszik ott sem. Az igény meg csak nő...

De n+1 dolgot importál az USA, a réztől kezdve szoftverek, berendezések, szolgáltatások és szürkeállomány formájában is. Ahogy mindenki.
Ezeknek lehet helyettesítő terméke egyes forrásokból, de olyan butaságot leírni ma, hogy egy ország önellátó, az szerintem nevetséges. Ilyen nincs. EGYES területeken bizonyos áron és veszteségek árán képes kompenzálni ezt-azt, de ennyi.
Európa hozott anyagból, hozott enrgiából kreál produktumot.
Önnállóan, saját területéről kitermelt alapanyagokból, saját energia felhasználásával, mi is menne?
Még egy szutykos bútor-hoz is EU-n kívülről hozzák a fát.
Ez végtelen és pontatlan leegyszerűsítése volt a valóságnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Erste megvette a Random Capitalt(mondjuk Virág Feri már másodszor adja el a cégét).
Mielőtt félreérti valaki.
A tulajdonos váltás már korábban meg volt(tavaly), de önálló szereplőként ment a Random tovább… most a “beszántás” zajlik vagy ha úgy tetszik beolvadás az Erstebe… s közben portfolio tisztítás, kockázat csökkentés kicsik kárára is akár.

Bocs, h így darabokban és félreérthetően írogatok csak “melózom” közben.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
UNITED STATES GROSS DOMESTIC PRODUCT ANNUALIZED CAME IN AT -0.9%, BELOW EXPECTATIONS (0.5%) IN 2Q

Az előző negyedévben is minuszos volt….

EUROZONE PRELIMINARY GDP EXPANDS 0.7% QOQ IN Q2, A POSITIVE SURPRISE
29 July 2022, 12:03
The Eurozone economy expanded by 0.7% on the quarter in the three months to June of 2022, beating 0.2% expected and 0.6% previous, the preliminary release showed on Friday.

On an annualized basis, the bloc’s GDP rate rose by 4.0% in Q2 vs. 5.4% booked in the first quarter of 2021 while surpassing 3.4% expectations.