A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 912
113
Ő legalább korrekt és objektív próbál maradni (ellentétben néhány óriási agyvelővel):

Bár több mindenben nem értek vele egyet, mármint elsődlegesen nem az itt elhangzottakra gondolok, őt meg szoktam hallgatni.
Az első mondatoddal full nem értek egyet. Tipikusan inkorrekt semennyire nem objektív, és full wishfull thinkingben nyomja általában, ezért is nem szeretem
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Az első mondatoddal full nem értek egyet. Tipikusan inkorrekt semennyire nem objektív, és full wishfull thinkingben nyomja általában, ezért is nem szeretem
Bocsánat, de bokrossal, rónaival és surányival egyáltalán nem összehasonlítható.

Egyébként azóta figyelek arra, amiről beszél, mióta a hazai közgazdászok közül egyedüliként(?) felvette a kapcsolatot a Tax Justice Network-el, de ha tud más példákat is, akkor azt megköszönöm.

Egyébként számomra is túl baloldali (elsődlegesen közgazdasági értelemben írom ezt), de ettől Ő legalább gondolkozik, s alapvetően nem érzem politikailag elfogultnak. Például míg ő inkább az északi-államok útját részesítené előnyben, én inkább ezt (szintén az ő videója):
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 912
113
Bocsánat, de bokrossal, rónaival és surányival egyáltalán nem összehasonlítható.

Egyébként azóta figyelek arra, amiről beszél, mióta a hazai közgazdászok közül egyedüliként(?) felvette a kapcsolatot a Tax Justice Network-el, de ha tud más példákat is, akkor azt megköszönöm.

Egyébként számomra is túl baloldali (elsődlegesen közgazdasági értelemben írom ezt), de ettől Ő legalább gondolkozik, s alapvetően nem érzem politikailag elfogultnak. Például míg ő inkább az északi-államok útját részesítené előnyben, én inkább ezt (szintén az ő videója):
Az említett három már csak a nevéből él. A vilàg elment mellettük. Pogátsa nekem gyakorlatilag Marxista. Én maximálisan elfogultnak érzem, most hogy ez politikai vagy közgazdasági nézeteiből jön azt csak ő tudhatja
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka and Nber

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Pogátsa tényleg korrekt volt és azt becsülöm, hogy a Róna féle államcsőd ökörséget cáfolja.

Energiadiverzifikáció ügyben nem volt igaza. Nem 100%-os az orosz olaj és gázfüggőség. 2010 előtt tényleg így volt, de gázügyben pont a kormány diverzifikált és éppen az amerikai, osztrák cégek, államok hibája, hogy ma ennyire függünk az orosz gáztól. A fekete tengeri gázra leszerződtünk, 23ban már kellene szállítaniuk, de nem inditották el a kiternelést.

Talán most, amit már régóta forszírozunk Horvátország növeli az LNG termináljuk kapacitását.

Ugyanígy olaj, Százhalombatta. Korábban 100%-ban orosz olajat dolgozott fel, ma csak 70.
 
  • Tetszik
Reactions: kw3v865 and DTheo

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Az említett három már csak a nevéből él. A vilàg elment mellettük. Pogátsa nekem gyakorlatilag Marxista. Én maximálisan elfogultnak érzem, most hogy ez politikai vagy közgazdasági nézeteiből jön azt csak ő tudhatja
És az nem elég? surányi több, mint másfél órát handabandázott friderikusznál, ami 1,7M megtekintést szült... Egyébként a választásokon induló "összefogás" gazdasági műhelyének a feje surányi volt (az az ember, aki fletó szerint se tud számolni - forrás: öszödi beszéd)...

Én inkább azt mondanám, hogy erősen keveredett azokkal, akik akár "marxistának" is minősíthetők. Mindenképpen erősen baloldali. Pl. a sávos progresszív adózást támogatta/támogatja, amivel abban a formában például én egyáltalán nem értek egyet, ahogy azt felvezette egy régebbi videójában. De elég csak ránézni a honlapjára: alapvetően szocdem elképzelések, a "szociális demokrácia" felvezetése (a Friedrich-Ebert-Stiftung Budapest támogatásával), róna péternek is külön köszöntőt szentelt, vagy éppen támogatja a feltétel nélküli alapjövedelmet stb.
De mindezeken túl, ő legalább nem esik holmi pillanatnyi népszerűségért túlzásokba, s vannak érdemi munkái. Például baloldaliként objektíven beszél az euró lehetséges "bevezetéséről" (amellett, hogy nem teljesülnek a feltételek, nem is lenne jó), mer a többsebességes Európáról beszélni (sajnos bizonyos körökben ez nagy dolognak számít még ma is) stb.

Szóval én meg szoktam hallgatni, ha marad időm ilyesmikre. Mint írtam nálam ez a Tax Justice Network-ös dolog óta van így.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
Megy itt a hadakozás, aminek több vetülete is eszembe jutott:

Egyrészt amelyik közösségbe bejelentkezel, befogadnak, annak illik elfogadni és tartani a szabályait, már a látszat kedvéért is.

Másrészt, ha egy közösség, sanda gyanú szerint, eltér az addig ismertnek vélt irányától, akkor azért az okozhat dilemmákat.

Harmadrészt: Bár minden sorozat véget ér egyszer, de amelyik gazdasági, politikai, katonai közösségnek Magyarország tagja volt az elmúlt pár száz évben, az a gondoltnál hamarabb elbukott.
(Fejvakarás)
 
  • Vicces
Reactions: tomcat1

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Más is tapasztalta, hogy a POS terminálok elkezdtek szarozni a bankkártyájával? Van 2 db kártyám, az egyiknél egyszer csak nem működött többé az érintéses fizetés. Egy pultos csaj azt mondta, hogy más "méhecskés" kártyákkal is ez van. Szóval nem fizikailag romlott el a chip, csak a POS üzemeltetője valamiért nem enged már ezekkel érintéssel fizetni. (Konkrétan már sehol sem működik ezzel a kártyával a "Paypass", ahogy régebben nevezték).
Ezenkívül mindkettővel többször előfordult, hogy nem fogadta el a PIN-t a terminál (biztos, hogy jót írtam be).
Az ATM (mondjuk a kártyakibocsátó bank sajátja, másikat nem használok ha nem muszáj) viszont nem problémázik, közvetlen a fenti esetek után sem.
Ja a bank a hárombetűs nagy... két különböző (M. és V. logós) debit kártya (nem hitelkártya). Korábban is előfordult hasonló, pl. egy hipermarket kasszájánál több tízezres fizetésnél... pont volt szerencsére nálam annyi kp, hogy csak pár tételt kelljen kivenni belőle. Egyszer meg PIN-t is kellett cserélnem, mert a beírtam háromszor a "rossz" PIN-t.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: BJani and Szittya

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Más is tapasztalta, hogy a POS terminálok elkezdtek szarozni a bankkártyájával? Van 2 db kártyám, az egyiknél egyszer csak nem működött többé az érintéses fizetés. Egy pultos csaj azt mondta, hogy más "méhecskés" kártyákkal is ez van. Szóval nem fizikailag romlott el a chip, csak a POS üzemeltetője valamiért nem enged már ezekkel érintéssel fizetni. (Konkrétan már sehol sem működik ezzel a kártyával a "Paypass", ahogy régebben nevezték).
Ezenkívül mindkettővel többször előfordult, hogy nem fogadta el a PIN-t a terminál (biztos, hogy jót írtam be).
Az ATM (mondjuk a kártyakibocsátó bank sajátja, másikat nem használok ha nem muszáj) viszont nem problémázik, közvetlen a fenti esetek után sem.
Ja a bank a hárombetűs nagy... két különböző (M. és V. logós) debit kártya (nem hitelkártya). Korábban is előfordult hasonló, pl. egy hipermarket kasszájánál több tízezres fizetésnél... pont volt szerencsére nálam annyi kp, hogy csak pár tételt kelljen kivenni belőle. Egyszer meg PIN-t is kellett cserélnem, mert a beírtam háromszor a "rossz" PIN-t.
Otp?
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
Más is tapasztalta, hogy a POS terminálok elkezdtek szarozni a bankkártyájával? Van 2 db kártyám, az egyiknél egyszer csak nem működött többé az érintéses fizetés. Egy pultos csaj azt mondta, hogy más "méhecskés" kártyákkal is ez van. Szóval nem fizikailag romlott el a chip, csak a POS üzemeltetője valamiért nem enged már ezekkel érintéssel fizetni. (Konkrétan már sehol sem működik ezzel a kártyával a "Paypass", ahogy régebben nevezték).
Ezenkívül mindkettővel többször előfordult, hogy nem fogadta el a PIN-t a terminál (biztos, hogy jót írtam be).
Az ATM (mondjuk a kártyakibocsátó bank sajátja, másikat nem használok ha nem muszáj) viszont nem problémázik, közvetlen a fenti esetek után sem.
Ja a bank a hárombetűs nagy... két különböző (M. és V. logós) debit kártya (nem hitelkártya). Korábban is előfordult hasonló, pl. egy hipermarket kasszájánál több tízezres fizetésnél... pont volt szerencsére nálam annyi kp, hogy csak pár tételt kelljen kivenni belőle. Egyszer meg PIN-t is kellett cserélnem, mert a beírtam háromszor a "rossz" PIN-t.
Nekem mondjuk nem otp-s, de ma simán fizettem kártyával.
 
M

molnibalage

Guest
Más is tapasztalta, hogy a POS terminálok elkezdtek szarozni a bankkártyájával? Van 2 db kártyám, az egyiknél egyszer csak nem működött többé az érintéses fizetés. Egy pultos csaj azt mondta, hogy más "méhecskés" kártyákkal is ez van. Szóval nem fizikailag romlott el a chip, csak a POS üzemeltetője valamiért nem enged már ezekkel érintéssel fizetni. (Konkrétan már sehol sem működik ezzel a kártyával a "Paypass", ahogy régebben nevezték).
Ezenkívül mindkettővel többször előfordult, hogy nem fogadta el a PIN-t a terminál (biztos, hogy jót írtam be).
Az ATM (mondjuk a kártyakibocsátó bank sajátja, másikat nem használok ha nem muszáj) viszont nem problémázik, közvetlen a fenti esetek után sem.
Ja a bank a hárombetűs nagy... két különböző (M. és V. logós) debit kártya (nem hitelkártya). Korábban is előfordult hasonló, pl. egy hipermarket kasszájánál több tízezres fizetésnél... pont volt szerencsére nálam annyi kp, hogy csak pár tételt kelljen kivenni belőle. Egyszer meg PIN-t is kellett cserélnem, mert a beírtam háromszor a "rossz" PIN-t.
Semmi konteó nincs ebben. A terminálok is használódnak el, a kártyák is.
Az ismerős és feleségem régi kártyáját is a végén alig akartálk beolvasni.
Az én zsír új kártyámat meg a full igazolványtokot odatartva úgy, hogy más is van benne, de az a felső.
Ahogy öregedett, akkor már nekem is ki kellett hajtani és oda tenni.

PIN hibám soha nem volt sehol. OTP
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo and enzo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Más is tapasztalta, hogy a POS terminálok elkezdtek szarozni a bankkártyájával? Van 2 db kártyám, az egyiknél egyszer csak nem működött többé az érintéses fizetés. Egy pultos csaj azt mondta, hogy más "méhecskés" kártyákkal is ez van. Szóval nem fizikailag romlott el a chip, csak a POS üzemeltetője valamiért nem enged már ezekkel érintéssel fizetni. (Konkrétan már sehol sem működik ezzel a kártyával a "Paypass", ahogy régebben nevezték).
Ezenkívül mindkettővel többször előfordult, hogy nem fogadta el a PIN-t a terminál (biztos, hogy jót írtam be).
Az ATM (mondjuk a kártyakibocsátó bank sajátja, másikat nem használok ha nem muszáj) viszont nem problémázik, közvetlen a fenti esetek után sem.
Ja a bank a hárombetűs nagy... két különböző (M. és V. logós) debit kártya (nem hitelkártya). Korábban is előfordult hasonló, pl. egy hipermarket kasszájánál több tízezres fizetésnél... pont volt szerencsére nálam annyi kp, hogy csak pár tételt kelljen kivenni belőle. Egyszer meg PIN-t is kellett cserélnem, mert a beírtam háromszor a "rossz" PIN-t.
engen az atm végigzongoráztatott mindenen eljutottam addig ameddig 200 ft os felajánlást lehet tenni valami szervezetre nemet nyomtam majd közölte hogy a kártyám hiábás és benyelte... 1 hónapig nem vólt kártyám természetesen újat kelett vennem 5 ezerért és 2500 ft egyéb ... ott is hagytam a bankot... (az atm azon a héten vagy 10 ember kártyáját nyelte be mint kiderült de nem a bank üzemelteti a bankba levő ATM eket :D ez okozott további galibákat....) nem igényeltem a kártyát ezekztán mégis azonnal levonták...
 
  • Hűha
  • Vicces
Reactions: enzo and kétkedő

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
engen az atm végigzongoráztatott mindenen eljutottam addig ameddig 200 ft os felajánlást lehet tenni valami szervezetre nemet nyomtam majd közölte hogy a kártyám hiábás és benyelte... 1 hónapig nem vólt kártyám természetesen újat kelett vennem 5 ezerért és 2500 ft egyéb ... ott is hagytam a bankot... (az atm azon a héten vagy 10 ember kártyáját nyelte be mint kiderült de nem a bank üzemelteti a bankba levő ATM eket :D ez okozott további galibákat....) nem igényeltem a kártyát ezekztán mégis azonnal levonták...
Máskor az "igen" gombot nyomd meg, és megmarad a kártyád:).
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Érdekes.Én Lissabontol Piripócsig fizetek bankkártyával,és még soha semmi problémám nem volt.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Más is tapasztalta, hogy a POS terminálok elkezdtek szarozni a bankkártyájával? Van 2 db kártyám, az egyiknél egyszer csak nem működött többé az érintéses fizetés. Egy pultos csaj azt mondta, hogy más "méhecskés" kártyákkal is ez van. Szóval nem fizikailag romlott el a chip, csak a POS üzemeltetője valamiért nem enged már ezekkel érintéssel fizetni. (Konkrétan már sehol sem működik ezzel a kártyával a "Paypass", ahogy régebben nevezték).
Ezenkívül mindkettővel többször előfordult, hogy nem fogadta el a PIN-t a terminál (biztos, hogy jót írtam be).
Az ATM (mondjuk a kártyakibocsátó bank sajátja, másikat nem használok ha nem muszáj) viszont nem problémázik, közvetlen a fenti esetek után sem.
Ja a bank a hárombetűs nagy... két különböző (M. és V. logós) debit kártya (nem hitelkártya). Korábban is előfordult hasonló, pl. egy hipermarket kasszájánál több tízezres fizetésnél... pont volt szerencsére nálam annyi kp, hogy csak pár tételt kelljen kivenni belőle. Egyszer meg PIN-t is kellett cserélnem, mert a beírtam háromszor a "rossz" PIN-t.
Nekem a VISA kártyám (nem) működik így. Tegnep be is jelentettem az Erste Banknál. Még szarnak a fejemre, semmi válasz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Máskor az "igen" gombot nyomd meg, és megmarad a kártyád:).
igen de minden alkalommal azért nem adakozhatok pláne olyan szervezetnek amiről azt sem tudom micsoda...
A durva tényleg az vólt hogy betettem a kártyát semmi gond kiválasztottam a nyelvet semmit nem jelzett beütöttem a pinkodod semmi gond rányomtam a kézpénzfelvételre engedte kiválasztottam a pénzösszeget szintén ugyan az vólt mint máskor kérek e bizonylatot igent nyomtam majd adok e 200 ft xy nak nem. várom hogy kattogjon a gép de nem kattogot kiírja hogy a kártya hibás és benyelte... de qrvára nem értettem hogy ezt elöbb nem tudta vólna közölni... 60.000 et vettem vólna fel kp ba... (hogy kifizessek valakit) na ugye utánna vártam közel egy órát mire egyáltalán ablakhoz kerültem a bankba... fél óra magyarázkodás vettem fel KP.t természetesen nem tudták ingyen adni mert már vólt ATM ből kivételem... ezzel megint behúztak... majd várakozhattam egy órát hogy kiderüljön hogy vajon levonta e a számlámról a 60.000 et az atm vagy sem (mert ugye végigzongoráztatott mindenen... és a tranzakció elfogadásra került...) csak ugye se pénzt se kártyát se bizonylatot nem adott... ezt ha tényleg hibás a kárty a nyelv kiválasztása elött is jelezhette vólna...
 
  • Dühítő
Reactions: BJani

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
igen de minden alkalommal azért nem adakozhatok pláne olyan szervezetnek amiről azt sem tudom micsoda...
A durva tényleg az vólt hogy betettem a kártyát semmi gond kiválasztottam a nyelvet semmit nem jelzett beütöttem a pinkodod semmi gond rányomtam a kézpénzfelvételre engedte kiválasztottam a pénzösszeget szintén ugyan az vólt mint máskor kérek e bizonylatot igent nyomtam majd adok e 200 ft xy nak nem. várom hogy kattogjon a gép de nem kattogot kiírja hogy a kártya hibás és benyelte... de qrvára nem értettem hogy ezt elöbb nem tudta vólna közölni... 60.000 et vettem vólna fel kp ba... (hogy kifizessek valakit) na ugye utánna vártam közel egy órát mire egyáltalán ablakhoz kerültem a bankba... fél óra magyarázkodás vettem fel KP.t természetesen nem tudták ingyen adni mert már vólt ATM ből kivételem... ezzel megint behúztak... majd várakozhattam egy órát hogy kiderüljön hogy vajon levonta e a számlámról a 60.000 et az atm vagy sem (mert ugye végigzongoráztatott mindenen... és a tranzakció elfogadásra került...) csak ugye se pénzt se kártyát se bizonylatot nem adott... ezt ha tényleg hibás a kárty a nyelv kiválasztása elött is jelezhette vólna...

A végén szokta közölni csak, ez ilyen "biztonsági intézkedés".
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: BJani and Szittya

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
GDP 2022 első félév
301556086_637970417692871_93892443013142450_n.jpg