A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest

First Citizens Bank will buy about $72 billion in assets from the failed Silicon Valley Bank, the Federal Deposit Insurance Corporation said. | ABC News
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 157
113
Mandi poszt:
a törvény, amit módosítottak:
net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A2200025.TV

legyen kicsit átláthatóbb:
a tv. szerint kiadás 33.425.828 millió forint
a tv. szerint bevétel 31.073.683 millió forint
a tv. szerint a hiány 2.352.145 millió forint

na most amit meg fognak szavazni, az lesz:
a tv. szerint kiadás 39.776.000 millió forint
a tv. szerint bevétel 36.375.000 millió forint
a tv. szerint a hiány 3.400.000 millió forint

tehát el fognak költeni valamire még 6.000.000 millió forintot, és találnak 4.700.000 milliót. kérdés, honnan?
Csak találgatok:
Reptér megvétele?
Kínai hitel?

 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 130
4 172
113
Mandi poszt:
a törvény, amit módosítottak:
net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A2200025.TV

legyen kicsit átláthatóbb:
a tv. szerint kiadás 33.425.828 millió forint
a tv. szerint bevétel 31.073.683 millió forint
a tv. szerint a hiány 2.352.145 millió forint

na most amit meg fognak szavazni, az lesz:
a tv. szerint kiadás 39.776.000 millió forint
a tv. szerint bevétel 36.375.000 millió forint
a tv. szerint a hiány 3.400.000 millió forint

tehát el fognak költeni valamire még 6.000.000 millió forintot, és találnak 4.700.000 milliót. kérdés, honnan?
Csak találgatok:
Reptér megvétele?
Kínai hitel?


Nesze neked rezsirizsa:

 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 130
4 172
113
És itt van még ez is:

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 040
113
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 040
113
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 017
16 367
113
Befektetési csalafintaságok III.

Mottóm lehetne: " No én már sosem szabadulok meg a Bankoktól"

Előzménye, hogy egy török fotoriporternek, aki jól beszél magyarul, éveken át üzlettársam volt Budapesten, meghívására kint jártam Isztambulban és ott különböző cégeknél tettem látogatást - van már vagy 25 éve. Este egy vacsorára meghívott a szüleihez, és ott szíves fogadtatásban volt részem. Beszélgetéskor kiderült, hogy édesapja foglalkozása Isztambulban Bankigazgató.

No ma éjjel jött egy üzenet Isztambulból, egy állítólagos Bankigazgatótól (van F.bók Bankigazgatói profilja, igaz kissé hiányos..) :

X. Y. vagyok, Isztambulból, Törökországból. Én vagyok a TÖRÖKORSZÁG Igazgatóságának elnöke, X Banknak. A feltétel miatt lefordítom ezt az ajánlatot az Ön hivatalos nyelvére, hogy Ön nagyon jól megértse ajánlatom minden aspektusát. Először is szeretném, ha tudná, nagyra értékelem a nagylelkűségét, amellyel itt a Facebookon elfogadta kérésemet, és én Biztosítani akarlak arról, hogy nem fogja megbánni tettét, és úgy gondolom, hogy Isten azt kívánja, hogy ezen a nagyon rövid időn belül találkozzam Önnel, mivel egy fontos és sürgős üzleti megbeszélésem van, amelyet meg akarok osztani veletek, és azt hiszem érdekli és előnyös lesz, mert ez összefügg a vezetéknevével és az állampolgárságával, és hasznot húz belőle. Írok Önnek egy országából származó férfival/polgárral kapcsolatban, X. Y. úrral, aki itt Isztambulban, Törökországban X cég tulajdonosa volt, és egyben bankunk, Törökország egyik legnagyobb részvényese, X. Bank. 2015. február 2-án X. Y. úr nyitott fix betétes magánszámlát bankunkban és elhelyezett 9 500 000 USD (kilencmillió ötszáz amerikai dollár) összeget a számlán, egy gyárat akart nyitni az Ön országában. De nagyszerű üzletemberként és állandó/rendszeres utazóként nagyon sajnálatos volt, hogy X. úr a (COVID-19) koronavírus-betegség halott áldozatai között volt, és 2020. november 20-án halt meg. Tehát a fő ok, amiért én vagyok Ez azért van így, mert néhai Mr. X. nem említette a közeli hozzátartozóit/örökösét, amikor megnyitotta a lekötött betéti magánszámlát és befizette a pénzt. Özvegy volt, felesége néhai X. Y, gyermekük nem volt, rokonokat nem említett. A bank igazgatósági csoportomnak egyelőre nincs információja erről, nem tudnak a számláról és a haláláról, csak azért tudok erről, mert én vagyok a bank igazgatótanácsának elnöke és az ilyen ügyletet nekem meg kell erősíteni a befejezéshez. Tehát, ahogy most írok Önnek, csak te és én tudunk erről, és a tranzakció sikeresen lebonyolításra kerül kettőnk között. Múlt héten a banki vezetőségem megbeszélést tartott a bankellenőrzés céljából, hogy feljegyezzék az alvó és magánbetétszámlákat. Tudtam, hogy ez megtörténik, és ezért kerestem megoldást a helyzet kezelésére, mielőtt a banki igazgatósági csoportom tudomást szerez róla, mert ha megtudják, kérni fogják a pénz megosztását közöttük, amit én nem. nem akarom, hogy ilyesmi történjen. Ezért örültem, amikor megláttam az adataidat. Most arra kérem az együttműködését, hogy a következő rokonként/a számla örököseként mutassam be Önt, mivel azonos vezetékneve és állampolgársága van Mr. Adriannal, és a banki központom a számlát a Hatóságomon keresztül kiadja Önnek, és nincs kockázat; a tranzakciót olyan törvényes megállapodás alapján hajtják végre, amely megvédi Önt a jogsértéstől. Jobb, ha követeljük a pénzt, mint megengedjük, hogy a bankigazgatók megosszák egymással. Nem vagyok kapzsi ember, ezért azt javaslom, hogy osszuk meg az alapokat, 50/50%, ami 50% önnek, 50% nekem. Remélem, a megosztás rendben lesz, és a pénzből való saját részesedésem segíteni fog új projektem elindításában. Mondja el nekem ezzel kapcsolatos véleményét, és kérjük, kezelje bizalmasan ezt az információt. További részletekkel szolgálok, amint megkapom sürgős válaszát az alábbi privát e-mail címemen ....@gmail.com Üdvözlettel; X. Y..


No ennyit egy esti meséről...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Forint dollár. A tavalyi mélypont után idén masszív erősödés.

ftvilag230331egy-592726.png


ftvilag230331ketto-592728.png
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 715
113
Forint dollár. A tavalyi mélypont után idén masszív erősödés.
Két hete volt egy csúcs, amikor ugyanúgy 372 körül volt az USD mint január elején...

Ha jól látom, innen vetted a grafikonokat:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Két hete volt egy csúcs, amikor ugyanúgy 372 körül volt az USD mint január elején...

Ha jól látom, innen vetted a grafikonokat:
Ma benéz 344 alá....2-3 nap és ha szinten marad, erősebb lesz mint 1 éve.