A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
DB-nek van más baja is, aktívan toboroznak, képeznek ki embereket keleten, hogy valamennyire feltöltsék a létszámot (idehaza éppen tolvez tanfolyam zajlik).
Tavaly nyáron volt amikor napokig állt a Kecskeméti Merci gyár mert nem tudták elindítani az alkatrészvonatot...
A kötbér meg 1 millió ft / 5 perc ha miattuk áll a gyártósor.
Itt most a másik DB-re gondoltam, a bankra!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az SVB végül is komoly veszélynek volt kitéve... mint azt most már mindannyian tudjuk.


Valamiféle képet alkotsz itt? Négy SVB-vezetőt azonosítottam, hármat a kockázatkezelésben, egyet pedig a bank sokszínűséggel, egyenlőséggel és befogadással foglalkozó irodájában. Mind a négyen nők, két fehér és két nem fehér. Egyikük szexuálisan excentrikus, kettő férfiházas, és Ms. Izurieta orientációja nem ismert, legalábbis számomra nem.


Rendben: A nők természetesen lehetnek kompetensek a kockázatkezelésben - ismertem egy párat. És persze: Négy nem egy lenyűgöző mintanagyság. Mégis, van valami célzás - egy árnyéknyi célzás - arra, hogy a sokszínűség, a méltányosság és a befogadás kiszorítja a kompetenciát?

A munkáltatóm abban a tizenöt évben, amikor a Credit és Kockázatkezelésnél kódoltam, a Credit Suisse lett. Azért mondom, hogy "lett", mert amikor 1985-ben csatlakoztam a céghez, még First Boston Corporation volt. 1988-ban társultak a Credit Suisse-szel, és Credit Suisse First Boston lett belőlük, majd miután eljöttem, csak Credit Suisse.

Azért mondom ezt el, mert ez a kulcs ahhoz a témához, hogy a DEI átveszi a kompetencia helyét a befektetési banki felvételeknél. Itt a poszterfiú: Pips Bunce.


Már a "poszterfiú" kifejezéssel is mikroagresszív voltam. Pips Bunce a Credit Suisse-nál a Global Markets Technology Core Engineering Strategic Programs vezetője, és ő nemi szempontból nemtelen.

Ez nyilvánvalóan azt jelenti, hogy vagy férfi, vagy nő, attól függően, hogyan érzi magát, amikor reggel felébred. Van, amikor férfi, és öltönyben és nyakkendőben is férfinak öltözik, máskor pedig nő, ruhában és egy meglehetősen csinos szőke parókában.

Ez már gondot okozott neki néhány identitás-puristával. Szerintük a "nemi identitás" nem ezt jelenti, hanem, hogy egyiküket idézzem, "a mély fantáziáidat éled ki, és egy puccos címmel legitimálod őket társadalmilag".

A teológia pontos pontjáról itt nem tudok dönteni. Ezektől az identitárius dolgoktól elkerekedik a szemem. A bankszektor mindenesetre komolyan veszi Bunce úr nemi fluiditását: a Bank of London őt - őt, vagy mit tudom én - jelölte "az év inspiráló példaképének".
A boldoság titka már a Bibliában meg vagyon írva: "Kölcsönt ne adj, ne végy!"
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Tárgyalnak a svájci hatóságok a Credit Suisse-szel arról, hogy miként tudják megsegíteni a bajba jutott pénzintézetet."
"A UBS-Credit Suisse-ügylet annyira sürgős volt, hogy Svájcban még törvényt is módosítanak, hogy ne legyen szükség a részvényesek szavazására – amivel értékes időt vesztettek volna. A kivásárolt bankot már 2020-ban megrengette két botrány, az ügyfelek pedig tavaly már több milliárd frankot vettek ki, mert aggódtak a pénzügyi helyzete miatt."
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
Megy ez gyerekek...
"You and I in a little toy shop
Buy a bag of balloons with the money we've got
Set them free at the break of dawn
'Til one by one, they were gone
Back at base, sparks in the software
Flash the message "Something's out there"
Floating in the summer sky
99 red balloons go by
99 red balloons
Floating in the summer sky
Panic bells, it's red alert
There's something here from somewhere else
The war machine springs to life
Opens up one eager eye
Focusing it on the sky
The 99 red balloons go by
99 Decision Street
99 ministers meet
To worry, worry, super scurry
Call the troops out in a hurry
This is what we've waited for
This is it boys, this is war
The President is on the line
As 99 red balloons go by
99 knights of the air
Ride super high-tech jet fighters
Everyone's a superhero
Everyone's a Captain Kirk
With orders to identify
To clarify and classify
Scrambling the summer sky
99 red balloons go by
As 99 red balloons go by
99 dreams I have had
In every one, a red balloon
It's all over, and I'm standing pretty
In this dust that was a city
If I could find a souvenir
Just to prove the world was here
And here is a red balloon
I think of you, and let it go"
/Nena/
 
  • Hűha
  • Imádom
Reactions: Luthero and cirqle

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Megy ez gyerekek...

Hatalmas ballaszt volt/van ezeknél a cégeknél, van miből leépíteni úgy, hogy a fő tevékenység nem sérül. Emellett egy kis tisztulás is kellhet. Mondjuk az AWS-től is mennek el emberek, azt olvastam, épp a DynamoDB-től is rúgnak ki embereket, ahol állítólag hatalmas emberhiány volt eddig is, de lehet, hogy épp a rossz munkájuk miatt mennek.

Jó ürügy azért egy ilyen időszak a nagytakarításra.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
Szűkül a kör.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 258
113
Nem lehetne, hogy egy irányba húznak?
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 604
113
Index fórumba találtam:

MED_0017452766.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Index fórumba találtam:

MED_0017452766.jpg


Tehát a grafikon alapján a bizonytalanná váló összeg aránya elérte a 100%-ot.

Navracsics még a helyén van???
:mad:
:mad:
:mad:


Szun Ce beszélne a fejével!!! ...de csak a fejével! :hadonaszos:

Emlékeztető az idővonalról:
kb. egy éve ilyenkor: az 1-1,5 éve csúszó összeget rövidesen megkapjuk,
Május: az összeg nyáron elkezd érkezni,
tavaly ősszel: szinte már utalják,
nyár eleje: ugyan előkerült 17 hiányosság, de ez átmeneti,
késő ősszel Győzelem : csak részben megoldottuk, DE karácson körül utalnak,
egy hónapja: nyáron dől a Brüsszeli pénz, média-HURÁááá...,
a napokban: csusszan, de legkésőbb az év második felében!!!


Az ellenzék szerintem hátradőlt, megrendelte a billencs pattogatott-kukoricát és bevezették a vezetékes kólát a "váróba"!

Nem kell nekik semmit csinálni, az "Európa bármi-áron" fedőnevű Vezér-elv teszi a dolgát... :oops:

Ezt Gyurcsány képtelen lett volna elérni --ezt megmutatta 2006 !!!--, ehhez egy Viktor kell:
neki csillogó szemmel tapsolva megteszi a magyar társadalom! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

Érdekes jelenség, kommunikációs tanulmányokkal nézve is el kell ismernem: kivételes profi munka!!!
"...bizonyos szempontból!"
Sajnos, érdekeltnek érezve magam: nem tudok ennek a folyamatnak örülni!


.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113