A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szőnyeg felszedés, aljzat, laminált padló, glettelés, festés, anyaggal kb. bruttó 350.000 ft.
Hja! Ha a keresztapáddal csináltatod, meg lopod hozzá az anyagot. :oops: Egy minőségi 15l-es diszperziós vödör 12-13.000Ft.
Most használtam el 3 vödröt egy 59nm-es tetőtéri lakás tisztasági kifestésére - egyszer végigkenve.
Laminált parketta: Ha 4000/nm-ből kihozod, akkor igencsak pronyó verziót vettél. 15% ráhagyással, meg egész dobozra kiegészítve csak a parketta 110-120.000Ft 24nm-re! Ebben még nincs szegőléc (1500-2000ft/240cm-es szál), meg alátöltés (1-2000Ft/nm). És még nincs lerakva!

Ágy, gáztűzhely csere, összesen bruttó 200.000 ft.
Ne hülyéskedjünk már! Még az első lakásunkba vettem - 16 éve - egy 180x200cm-es franciaágyba matracot megközelítőleg 100.000-ért! És abban még nincs benne az ágykeret, meg az ágyrács. Meg ugye a tűzhely. 16 éve!!!! Most egy 80x200-es közepes komfortú kerül kb. ennyibe. Mármint csak a matrac!

Ember! 2,5 évvel ezelőtt kaptam egy átlagosnál picit nagyobb családi ház átvezetékelésére (tényleg semmi különleges) 1M (írd és mond 1db egyes ás 6db 0!!!) Ft-os árajánlatot! Nem az egész melóra! Ennyi csak a munkadíj lett volna. Ehhez még mellé tettek volna egy előzetes tervek szerinti 490.000Ft-os anyagköltséget. Persze elhajtottam a csávót az anyukájába (az őt hozó fővállalkozó kivitelezővel együtt), de nagyon jól mutatja, hogy mennyire el voltak kapatva az építőiparban dolgozó mesterek az utóbbi időben. (Nyilván nem akarta elvállalni, csak benyögött egy szép kerek számot, hogy ha hülye vagyok, és elvállalom, akkor legalább megkopaszt. Utólag a fővállalkozó ezt a teóriámat meg is erősítette)
Ugyan ennek a lakásnak a kifestése (glettelés, csiszolás, festés) lett volna 1,5M! Csak a fal! Amikor felakadt a szemem ezt meglátva, gondolkoztam, hogy vidékről felhozatok egy ajánlott ezermestert. Bentlakással 2-3 hét alatt egyedül megoldja.... Aztán kiderült, hogy neki is kb. annyiba lett volna.
De ugyan abból a vidéki nagyvárosból jött az infó, hogy egy másfél szobás panellakást 700.000-ért festettek ki.

Attól, hogy te ügyeskedve rendberaktál kiadásra (nem magadnak!) egy lakást, az nem fedi le a Magyar ingatlanpiac lakásainak felújítási igényét, de pláne nem tekinthető még csak releváns átlagköltségnek sem.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 130
4 172
113
Hja! Ha a keresztapáddal csináltatod, meg lopod hozzá az anyagot. :oops: Egy minőségi 15l-es diszperziós vödör 12-13.000Ft.
Most használtam el 3 vödröt egy 59nm-es tetőtéri lakás tisztasági kifestésére - egyszer végigkenve.
Laminált parketta: Ha 4000/nm-ből kihozod, akkor igencsak pronyó verziót vettél. 15% ráhagyással, meg egész dobozra kiegészítve csak a parketta 110-120.000Ft 24nm-re! Ebben még nincs szegőléc (1500-2000ft/240cm-es szál), meg alátöltés (1-2000Ft/nm). És még nincs lerakva!


Ne hülyéskedjünk már! Még az első lakásunkba vettem - 16 éve - egy 180x200cm-es franciaágyba matracot megközelítőleg 100.000-ért! És abban még nincs benne az ágykeret, meg az ágyrács. Meg ugye a tűzhely. 16 éve!!!! Most egy 80x200-es közepes komfortú kerül kb. ennyibe. Mármint csak a matrac!

Ember! 2,5 évvel ezelőtt kaptam egy átlagosnál picit nagyobb családi ház átvezetékelésére (tényleg semmi különleges) 1M (írd és mond 1db egyes ás 6db 0!!!) Ft-os árajánlatot! Nem az egész melóra! Ennyi csak a munkadíj lett volna. Ehhez még mellé tettek volna egy előzetes tervek szerinti 490.000Ft-os anyagköltséget. Persze elhajtottam a csávót az anyukájába (az őt hozó fővállalkozó kivitelezővel együtt), de nagyon jól mutatja, hogy mennyire el voltak kapatva az építőiparban dolgozó mesterek az utóbbi időben. (Nyilván nem akarta elvállalni, csak benyögött egy szép kerek számot, hogy ha hülye vagyok, és elvállalom, akkor legalább megkopaszt. Utólag a fővállalkozó ezt a teóriámat meg is erősítette)
Ugyan ennek a lakásnak a kifestése (glettelés, csiszolás, festés) lett volna 1,5M! Csak a fal! Amikor felakadt a szemem ezt meglátva, gondolkoztam, hogy vidékről felhozatok egy ajánlott ezermestert. Bentlakással 2-3 hét alatt egyedül megoldja.... Aztán kiderült, hogy neki is kb. annyiba lett volna.
De ugyan abból a vidéki nagyvárosból jött az infó, hogy egy másfél szobás panellakást 700.000-ért festettek ki.

Attól, hogy te ügyeskedve rendberaktál kiadásra (nem magadnak!) egy lakást, az nem fedi le a Magyar ingatlanpiac lakásainak felújítási igényét, de pláne nem tekinthető még csak releváns átlagköltségnek sem.
Mint írtam volt, 4-5 évvel ezelőtt volt a nagyja munka megcsinálva.
Nem loptam az anyagot.
A laminált padlónak 3000ft körül volt m2-re, éppen leértékelve.
Mondjuk volt pár sérülés némelyiknek a szélén, de a szegélylécek szépen eltakarták. Egyébként Diegoban vettem.
Az ágy nem egészen 120.000, a gáztűzhely 70.000 ft. volt.
Ebből a hitetlenkedésedből is látszik, hogy mennyire nem vagy tisztában azzal, hogy mennyire elszálltak az árak az utóbbi időben! Hiszen eddig is ez ment itt. Mostanában a korábbi árakat vagytok hajlamosak feljebb strófolni a valósnál, hogy elmondhassátok, nem is volt akkora áremelkedés!
Vagy pedig ekkora különbség van a nagyvárosi, és a vidéki árak, munkadíjak között. Én vidéki vagyok, itt vásárolok.
Nem írtam, hogy luxus lakás lett csinálva, de albérletre tökéletesen megfelel fiataloknak, és így nem is drága.
Az előtérben, konyhában, fürdőben még linóleum van, ami nem ütött-kopott de ez lesz majd a következő projekt. Arra a tizenpár négyzetméterre talán nem lesz horribilis ára, akár járólap, akár vinyl padló lesz lerakva.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mint írtam volt, 4-5 évvel ezelőtt volt a nagyja munka megcsinálva.
Nem loptam az anyagot.
A laminált padlónak 3000ft körül volt m2-re, éppen leértékelve.
Mondjuk volt pár sérülés némelyiknek a szélén, de a szegélylécek szépen eltakarták. Egyébként Diegoban vettem.
Az ágy nem egészen 120.000, a gáztűzhely 70.000 ft. volt.
Ebből a hitetlenkedésedből is látszik, hogy mennyire nem vagy tisztában azzal, hogy mennyire elszálltak az árak az utóbbi időben! Hiszen eddig is ez ment itt. Mostanában a korábbi árakat vagytok hajlamosak feljebb strófolni a valósnál, hogy elmondhassátok, nem is volt akkora áremelkedés!
Vagy pedig ekkora különbség van a nagyvárosi, és a vidéki árak, munkadíjak között. Én vidéki vagyok, itt vásárolok.
Nem írtam, hogy luxus lakás lett csinálva, de albérletre tökéletesen megfelel fiataloknak, és így nem is drága.
Az előtérben, konyhában, fürdőben még linóleum van, ami nem ütött-kopott de ez lesz majd a következő projekt. Arra a tizenpár négyzetméterre talán nem lesz horribilis ára, akár járólap, akár vinyl padló lesz lerakva.
Hja csak te azt bizonygatod, hogy nem a felújítási költségek miatt ugrottak meg a lakásárak.
Ok-okozati problémáid vannak.
Meg úgy általában nem is tudom, hogy milyen problémáid. Mert ugye te mondogatod azt nagy feldúltan, hogy ebbe a környezetben lehetetlenség saját lakást összehozni. Hallo te egyet összehoztál bérbeadásra is! Most akkor mi is van itt?
Azért ugrottak meg a lakásárak, mert megnőtt rájuk a FIZETŐKÉPES kereslet. Miért is? Hát mert volt Lakástakarék, lett CSOK (falusi is!), meg lett Babaváró hitel!
Meg úgy általában alacsonyan tartották a kamatokat.
És mivel pörgött a lakáspiac, így felpörgött a felújítási piac is. Ezzel együtt, meg elszálltak a felújítási munkák árai. Annyi meló lett, hogy a vállalkozók fürödtek a munkákban. Ígyhát megtehették, hogy csak a legpénzesebbeket vállalták el.
Mi is volt a hibája az Orbán kormánynak? A "mocskok" elérhetővé tették az ingatlanokat olyanoknak is, akiknek korábban csak az járt, ami a harmadik ikernek.
Miért is szüntették meg a Lakástakarék támogatást és lett helyette a célzottan a fiatal családot vállalók előtérbe tolása?
Mert az ország szempontjából az a fontos, hogy ne a 40-50-es réteg (és velük együtt válogatás nélkül a teljes társadalmat) kiadásra szánt garzonjának megvételét támogassák, hanem a fiatal, gyermeket vállaló párok első lakáshoz jutását.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
lett CSOK (falusi is!)
azt a 2 milliót még mindig nem kellene számolni.
elérhetővé tették az ingatlanokat olyanoknak is, akiknek korábban csak az járt, ami a harmadik ikernek.
na ezt biztos nem csinálták.
a fiatal családot vállalók előtérbe tolása?
nem tudom, hol látsz előtérbe tolt fiatal családokat?
hanem a fiatal, gyermeket vállaló párok első lakáshoz jutását.
Akkor talán tegyék ezt. De a fiatal párok első lakáshoz akkor se biztos, hogy jutnak, ha örökölnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
nekem pont ugyanezért nem lesz saját házam.
Erről nekem kicsit más a véleményem, szerintem a régiós - Közép Kelet EU-s - árakat most érjük majd talán utol. Meg kell nézni mennyi Csehországban a m2 ár, aztán rájössz hogy nagyon olcsók voltunk régen. Ezért elkezdte felvásárolni egy rakat ember befektetési céllal, pl. direkt albérletbe kiadni, Arbnb etc. Nem a valós HASZNÁLATI igény tolta meg az árakat, én úgy látom, de soha nem fog kiderülni hogy jól látom-e.

Nekünk tényleg nagyon jól jött. Egy öröklött lelakott kotlák szarhoz amit eladtunk, a kis spóroltat és a CSOK-ot + a kedvezményes hitelt hozzátolva egy nekünk minden igényt kielégítő újat tudtunk venni. Ég és föld.

Szóval én nagyon nagy haszonélvezője vagyok a CSOK-nak, gondoltam leírom hogy van ilyen is. Jellemzően a korosztályomban, ismerősi körömben van több is aki hasonlóan jól járt vele. Tény hogy mindenki nagycsaládos.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Erről nekem kicsit más a véleményem, szerintem a régiós - Közép Kelet EU-s - árakat most érjük majd talán utol. Meg kell nézni mennyi Csehországban a m2 ár, aztán rájössz hogy nagyon olcsók voltunk régen. Ezért elkezdte felvásárolni egy rakat ember befektetési céllal, pl. direkt albérletbe kiadni, Arbnb etc. Nem a valós HASZNÁLATI igény tolta meg az árakat, én úgy látom, de soha nem fog kiderülni hogy jól látom-e.

Nekünk tényleg nagyon jól jött. Egy öröklött lelakott kotlák szarhoz amit eladtunk, a kis spóroltat és a CSOK-ot + a kedvezményes hitelt hozzátolva egy nekünk minden igényt kielégítő újat tudtunk venni. Ég és föld.

Szóval én nagyon nagy haszonélvezője vagyok a CSOK-nak, gondoltam leírom hogy van ilyen is. Jellemzően a korosztályomban, ismerősi körömben van több is aki hasonlóan jól járt vele. Tény hogy mindenki nagycsaládos.
Általában volt egy réteg, aki a csok elején került abba a szituba, hogy lakást/házat keresett, és addigra megvoltak az alapjai. Nekik hasznos volt, azokkal a megkötésekkel, hogy mindenkinek a 10 millió maradt meg, de az csak új építésű min 70 nm-es lakásra/házra járt 3 gyerek esetén.
Azonban a csok megjelenése rögtön kb 10 milliót dobott minden lakáson.
A szándékot, amit hoztak vele értékelem. De miközben a legvadabb kapitalista kókánnyá vált a bérleti piac, annyit nem nőttek a fizetések, hogy ilyen árak mellett érdemben félre tudj tenni, viszont a sokadik megmentjük a hülyéket akció miatt, a bankok most már lassan a vételár felét kérik előre.
Szóval szép és jó a csok, de ha ugyanebből az állami bérlakás rendszert építették volna ki, sokkal jobban járunk. Még akkor is, ha amúgy piaci áron adják ki, "csak" védve vagy, és mehetsz gyerekkel is.
A babaváró más tészta, az kifejezetten tetszős konstrukció.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 130
4 172
113
Hja csak te azt bizonygatod, hogy nem a felújítási költségek miatt ugrottak meg a lakásárak.
Ok-okozati problémáid vannak.
Meg úgy általában nem is tudom, hogy milyen problémáid. Mert ugye te mondogatod azt nagy feldúltan, hogy ebbe a környezetben lehetetlenség saját lakást összehozni. Hallo te egyet összehoztál bérbeadásra is! Most akkor mi is van itt?
Azért ugrottak meg a lakásárak, mert megnőtt rájuk a FIZETŐKÉPES kereslet. Miért is? Hát mert volt Lakástakarék, lett CSOK (falusi is!), meg lett Babaváró hitel!
Meg úgy általában alacsonyan tartották a kamatokat.
És mivel pörgött a lakáspiac, így felpörgött a felújítási piac is. Ezzel együtt, meg elszálltak a felújítási munkák árai. Annyi meló lett, hogy a vállalkozók fürödtek a munkákban. Ígyhát megtehették, hogy csak a legpénzesebbeket vállalták el.
Mi is volt a hibája az Orbán kormánynak? A "mocskok" elérhetővé tették az ingatlanokat olyanoknak is, akiknek korábban csak az járt, ami a harmadik ikernek.
Miért is szüntették meg a Lakástakarék támogatást és lett helyette a célzottan a fiatal családot vállalók előtérbe tolása?
Mert az ország szempontjából az a fontos, hogy ne a 40-50-es réteg (és velük együtt válogatás nélkül a teljes társadalmat) kiadásra szánt garzonjának megvételét támogassák, hanem a fiatal, gyermeket vállaló párok első lakáshoz jutását.
Elárulom, hogy 17 éves korom óta van saját megtakarításom, most lassan 50 leszek. Volt hogy államkötvény, azután lakáskassza, és a kettő együtt is. És ez az éppen hatalmon lévő pártoktól teljesen függetlenül. Emellett mindig megvettem, amire volt igény mind nekem, mind a családomnak.
Persze a neveltetésemnek is köszönhetően, nem költöttem el hétvégén egy este alatt, amit hétköznap, és/vagy hétvégén kerestem. Nem szívtam el életemben 1 szál cigarettát sem. Nem spóroltam, csak takarékos voltam, és talán jól befektettem. Persze talán lehetett volna jobban is, ahogy 2 haverom tette, és vehettem volna földeket, de így sem panaszkodhatok.
Ha most lennék fiatal, a mai lakásárak, hitelkamatok mellett nem tudnék venni lakást, és a lakáselőtakarékosság állami támogatása nélkül pedig megtakarítani sem tudnék úgy, mint korábban.
Talán hihetetlen számodra, hogy egy fiatal, nem 18 éves korában akar gyereket vállalni, így a CSOK már csak akkor jöhet a képbe, ha megtalálta élete párját, akivel közös gyermeket szeretne. Ez kb. 26 éves kortól felfelé szokott lenni.
Tehát ha nincs erős szülői támogatás, akkor marad a drága albérlet. Na az mellett gyűjtsön az ember lakásra, főleg ha már egy diákhitellel indította az életét!
Most látszik csak igazán, hogy a CSOK után teljesen leállt a lakáshitelezés.
Mert elszálltak az árak, mert egekben a hitelkamat, mert óvatosabbak a bankok, mert csökken a fizetések vásárlóereje, még az államosított KSH szerint is!
De te nézegesd csak továbbra is a Századvég, Nézőpont, és hasonló fizetett propaganda oldalak statisztikáit, ne zavarjon a valóság!
Nekem szerencsére nem kell évtizedekig hitelkamatot fizetnem. Lakáshitelem már nincs. Csak rövid ideig volt, az is Fundamenta.
Vettem egy fiatal autót. Arra vettem fel 1,3 millát, 1 évre összesen 93.000 kamatra.
Van egy kiadó lakásom is, és ezzel együtt nem gondolom, hogy a többség bűne az, hogy ugyanezt nem engedheti meg magának!
Egyszerűen tovább látok a saját orromnál, közvetlen környezetemnél!
Javaslom neked is!
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113

“Lavrov pointed out that Russia has accumulated billions of rupees in Indian banks that Russia cannot use.”
(Kiemelés tőlem)


“This is a problem. We need to use this money. But for this, Rupees must be converted to another currency, and this is now being discussed.”
(Ez a cikkben is idézőjeles)

A többit is érdemes elolvasni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 074
33 109
113
Neked mennyiért váltja Abdul az Eurót? 800-ért? o_O :D
Vagy orszarvú tejjel isszátok kávét?
1,1 eur-ért itthon is kihoztad volna!
Tudod,mi az a kávétej?Láthatóan nem.....Aldiban találsz,849Ft.
Reggel voltam boltban,Hengersberg,Lidl.3,5%-os tej 1,10Euro.Ma vettem.
Kenyerek kilója 1,69-1,99E.Milchbrötchen árát most emelték,1,89.Nálunk olyat Aldiban és Tescoban tudsz venni,alsóhangon 1300Ft.Skyrtet vettem,50dekás,áfonyás (gyümölcs van benne),1,29E.Vettem egy sajttortán,3,69E.90dekás,nálunk Lidlben multkor láttam 40dekást 2400Ft-ért.
Szóval Abdul,csak azt sikerült bizonyitanod,hogy mekkora pöcs vagy.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 724
14 545
113
Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata a Paypal szolgáltatásával, ha probléma van?

Egy gombnyomás az egész, eddig már tucatszor csináltam. A probléma az, hogy a bankom, az Erste szerint a tranzakció lezárult, de a PayPal számlára nem érkezett meg a pénz, 4 nap után sem.

A Paypal annyit írt vissza, hogy ránéznek, de ez eltart pár napig.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata a Paypal szolgáltatásával, ha probléma van?

Egy gombnyomás az egész, eddig már tucatszor csináltam. A probléma az, hogy a bankom, az Erste szerint a tranzakció lezárult, de a PayPal számlára nem érkezett meg a pénz, 4 nap után sem.

A Paypal annyit írt vissza, hogy ránéznek, de ez eltart pár napig.
Ilyen nincs, eddig mindig pöccre ment. Én amúgy bankkártyát adok meg mögé általában.

Megkérdezhetem, hogy miért nem kártyát tettél mögé, ha megkérdezhetem? Utalással drágább szerintem. (ha kártyázol csak arra kell figyelni, hogy ne a PayPal váltson, mert még a leglehúzósabban váltó magyar bankok is jobban váltanak nála)

Amúgy már nem nagyon PayPalpalozok, többnyire a kis értékű dolgokat egyszer használatos bankkártyáról (Revolut) vagy virtuális kártyáról (feltöltős. kis pénzzel.) intézem. Utoljára egy kínai chipszállító cégnek tudtam PayPallel a legolcsóbban fizetni (olcsóbb volt, mint a SWIFT utalás, és gyorsabb, de itt is kártya volt mögötte), de általában a PayPal drágább opció mint az alternatívái.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 724
14 545
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Hogy van annak a létrehozása ?
OTP nél 100 ft/hó ha olyan csomagod van. Egy alszámla jár hozzá, amire azonnali és ingyenes az utalás a saját számládról. Mastercard.

Revoluton ingyenes, pár kattintás megcsinálni, de ott csak havi költési limit adható meg hozzá, a fő számla adja a fedezetét. Visa. Érdekessége, hogy lehet a kártyára utalni, coinbase pl kifizetéshez bekéri a kártya adatokat, mint terheléshez, és arra küldi ki a zsetont!

Más bankokról nem tudok hirtelen nyilatkozni.

Paypalnél meg megadod a kártyát mint egy fizikai bankkártyát, és kész. Kártyás vásárlásnál a kereskedő állja a költséget, átutalásnál a küldő. (Nagy általánosságban)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 714
17 045
113
Általában volt egy réteg, aki a csok elején került abba a szituba, hogy lakást/házat keresett, és addigra megvoltak az alapjai. Nekik hasznos volt, azokkal a megkötésekkel, hogy mindenkinek a 10 millió maradt meg, de az csak új építésű min 70 nm-es lakásra/házra járt 3 gyerek esetén.
Azonban a csok megjelenése rögtön kb 10 milliót dobott minden lakáson.
A szándékot, amit hoztak vele értékelem. De miközben a legvadabb kapitalista kókánnyá vált a bérleti piac, annyit nem nőttek a fizetések, hogy ilyen árak mellett érdemben félre tudj tenni, viszont a sokadik megmentjük a hülyéket akció miatt, a bankok most már lassan a vételár felét kérik előre.
Szóval szép és jó a csok, de ha ugyanebből az állami bérlakás rendszert építették volna ki, sokkal jobban járunk. Még akkor is, ha amúgy piaci áron adják ki, "csak" védve vagy, és mehetsz gyerekkel is.
A babaváró más tészta, az kifejezetten tetszős konstrukció.
Nem megbántva, de nem a CSOK-miatt szabadultak el az árak. 2010-11 volt mélyponton az ingatlanpiac (2008-as crach után). Lassan elkezdtek nőni a fizetések és gyorsulni kezdett a külföldi vevők megjelenése. Ehhez jött még a "van megtakarításom és ingatlanba rakom" vevőkör. Agyonsajnált tanár ismerősnek 4 lakása van. Ez sem normális/egészséges valahol. És -hogy kedvezzek az összeesküvés hívőknek- látszik az a nyugati tendencia megjelenése, miszerint ne legyen magántulajdonú ingatlan, inkább bérelj. Ugyanis így válunk rabszolgává; ha van hajlék a fejed felett, némi kp-d, akkor ha rosszra fordul bármi a munkahelyen, könnyebben mondasz fel/nemet. Amúgy lakást kb. ugyanannyi havi fizuból tudnék venni, mint 2008 körül, házat nem.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and BJani