A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
mnbinfla230608egy-606282.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113

@jurgenbauer és a fórum többi mindenjóista kollégája, kérek egy spint, hogy miért is élek ettől jobban?

Addig is egy kis ChatGPT



majd


Magyarul sajnos nem elég jó a cinizmusban, ezért kérek tőletek valami olyan választ, ami szerint mindenszarista hazaáruló gyurcsányista akinek nem tetszik, hogy ismét megfejik...
Stabilabb lesz a költségvetés, annak sem örülsz. ;)

Szal nem ettől lesz drágább a kenyér, sem emiatt esik majd vissza a fogyasztás. Még a bevételek is minimálisan fognak nőni, egyszerűen elterelnek az állampapírba.Ha vki meg nagyobb hozamot szeretne, abból többet kell adózni. Ez minden csak nem dráma.
cd62079b38537114d832d39e31bba447.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
És miért jó ez nekem? Hogy miután a pénzem erőszakkal elvették (adó) erőszakkal belekényszerítenek nekem nem az igényeimnek megfelelő befektetésbe, hogy annak a hozamát (az ő költségük) csökkenteni tudják?

Miért ne érezzem kirabolva magam ismét?
Nem azt mondom, hogy jó neked, csak annyit, hogy mit, miért csinálnak.
Ha kevesebb kamatot fizet az állam, az vhol jó neked is közvetve, míg közvetlenül a +10-15% elvonás a megtakaritas, értékpapír után nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem azt mondom, hogy jó neked, csak annyit, hogy mit, miért csinálnak.
Ha kevesebb kamatot fizet az állam, az vhol jó neked is közvetve, míg közvetlenül a +10-15% elvonás a megtakaritas, értékpapír után nem.
Eddig is tudtam miért csinálják, csak éppenséggel kicsit zavar, hogy újfent az én faszommal verik a csalánt, de a különféle segélyeikhez nem nyúlnak... Gyurcsánytempót tolnak ezek is.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Eddig is tudtam miért csinálják, csak éppenséggel kicsit zavar, hogy újfent az én faszommal verik a csalánt, de a különféle segélyeikhez nem nyúlnak... Gyurcsánytempót tolnak ezek is.

Figyelembe véve mit művel a magánszektor a nyugdíjszámlámmal 3 éve állampapírban van minden megtakarításom.
Igaz én segghülye vagyok pénzügyekhez, ezért próbáltam biztosra menni.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 172
113
Figyelembe véve mit művel a magánszektor a nyugdíjszámlámmal 3 éve állampapírban van minden megtakarításom.
Igaz én segghülye vagyok pénzügyekhez, ezért próbáltam biztosra menni.
Figyelembe véve, hogy mit művel a kormány a gazdasággal, ezzel összefüggésben az inflációval, az államkötvényeken is csak bukott eddig az ember. Most az infláció csökkenésével realizálódhat némi haszon, a csúsztatott kamatokkal azoknak, akik a maximális kamat környékén tudtak befektetni államkötvénybe.
Ui. Nem a böszme kormányoz, több mint 13 éve, mielőtt mindent rá akarnátok visszavezetni! És a térség országait is ugyanannyira érintené a háború, mint minket, ha ők is ennyire egy irányba köteleződtek volna el az energia piacon!
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and kw3v865

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Nem az alapok védelmében,
DE
A befektetési alapok leegyszerűsítve az ingatlan(befektetési jegy), állampapírok(kötvény, DKJ),
tőzsde(értek- és árutőzsde, indexek)
hármasban pörgeti, áramoltatja a pénzt(R/R, súlyozás, diverzifikáció stb.).

Múlt évben mindegyik szarakodott(itthon meg inkább igaz).
Ingatlan(iroda is benne van) piac belassult(COVID, alapanyag árak növekedése, új építések csökkenés stb.),
Állampapír piacon a negatív kamatok többszörösére nőttek+inverz görbe az eltérő idősíkokon(rövid vs. Hosszútáv),
Tőzsde… itthon a BUX 2022-Ben végig esett, commodity szuper ciklus végén van/volt(értelmezés kérdése), a külföldi profit realizálás után HUF árfolyam veszteség…ilyen együtt állás azért régen volt.

Akinek van egy kis esze, pénze és időt energiát nem sajnálja a saját portfóliót építhet.
Más nem azért, h felelősséget vállaljon saját pénzügyi döntéseiért.

Valahányszor megkínáltak ilyen befektetési alappal, nyugdíjalappal stb., a konstrukció jellemzően ugyanaz volt: 7-8% körüli kamat ígérve (de persze semmiképpen sem garantálva) a befektetésemre, de egy jókora ideig nem vehetem ki a pénzem, csak nagy veszteséggel, ez kb. 7 év volt ha jól emlékszem.

Nyilván a pénzem az adott befektetési portfólióban addig is vidáman kamatozott, csak ezen idő alatt (amit még többé-kevésbé előre lehetett látni) ez a haszon elment volna az ügynök jutalékára és az adott alap tulajdonosi osztalékaira.

Hogy 7 év után mi lesz majd a nagy pénzügyi világban azt meg nem hogy én, de ennyire előre a befektetési alapok sem tudhatták előre. 7 év nagy idő a világban, ki tudja, mi történik majd a 8. évben azzal az alappal.

Innentől kezdve nekem ez South Park gyanús.


Ezért mondom azt, amit. A tisztán pénzügyi szempontokat leszámítva ez mind olyan konstrukció, ahol az összes kockázat az enyém, az összes garantált haszon meg az övék, az én pénzbemből.

Akkor pedig már inkább kivágom a történetből a middle mant. Nincs kedvem másokat eltartani.

PS. Ismerősi körben most is hallom, hogy hááááát, sajnos a befektetések nem hozták meg a várt eredményt, sajnáljuk, ezzel az erővel párnacihában is tarthattad volna a pénzed, de köszi, az osztalék nekünk azért megvolt belőle.

Mindeközben nekem a saját befektetéseim mondjuk úgy, jelentősen magasabb hasznot hoztak.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
680
2 083
93
Ha növeled az egységnyi aranyra vetitett kibocsálytott pénzt,azzal inflálod a pénzt,ugyan úgy,mint az árufedezetű FIAT rendszerben.
1.A FIAT nem csak árufedezetű. 2. Olvasd el még egyszer amit írtam. Szabályozásról beszéltem, nem pedig arról, mikor megfúrták vagy ész nélkül rontották a nemesfémtartalmat. A kettő között igen nagy különbség van, csak próbáld megérteni. Menni fog. "Kibocsátás", így írják. Ha már odateszed a "j"-t legalább pontosat használj...
Ez konkrétan jelendkezett már a vert fémpénz időszakában is.Mo-on is igen gyakran éltek a királyok a pénzrontás,vagyis az infláció eszközéhez (mint most a kormányunk is,igy növelve az adóbevételeket-roppan szemét és káros módszer).Nálunk ezt rendre az ezüst dénárral csinálták,csökkentve ezüsttartalmát,aranyforinttal tudtommal soha.És rendre azonnali dénárinflációt,és gazdasági problémákat okozott (még lázadást is).
Mindenhol csinálták, amikor el kellett venni a dellát az emberektől, mert kellett másra az uralkodónak, megint ugyanazt a lemezt pörgeted, ezzel mindenki tisztában van. De ezt úgy állítod be, mintha manapság a FIAT-tal nem csinálnák ugyanezt - csak 10 szer durvábban!!! Csúsztatsz barátom.
Az aranystandard rendszer lényege pont az,hogy nem növelheted a pénzkibocsájtást,csak a rendelkezésre álló aranyfedezet mértékéig.
Miért ne növelhetnéd adott keretek között, törvényileg szabályozott módon? Te kevered a szezont a fazonnal. Az aranyfedezet szabályozott csökkentése/növelése/bármilyen manipulálása nem feltétlen kell járjon a valuta birtoklóinak kizsigerelésével. Mondjak rá példát hogy megértsd?

Persze az uralkodó/kormányok azért igy is játszottak a pénz értékével,inflációt okozva.
Ezt most érvként írod az aranystandard ellen? Csak mert ma is ugyanez (sőt) van aranystandard nélkül, ez leesett már neked?
A magyar aranyforint ebből valahogy rendre kimaradtmévszazadokig verték azonos minőségben,és ez időszakban etalon pénznek is számitott
A Károyl Róbert féle forintról beszélsz és ez valóban így volt, de más aranypénzek is igen keresettek voltak.
Az első magyar aranyforint a firenzei valuta mintájára készült.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Forint

De a hatalom játékán kivűl a rendszerbe bekerűlő hirtelen aranybővülés inflálta a nyiratlan aranypénzt is.Pl mikor a spanyolok kifosztották az Újvilágot,vagy mikor Nagy Károly kifosztotta az avar kincstárat.A forgalomba kerűlő aranytobblet inflálta az aranypénz értékét.Amikor meg túl kevés volt az arany a gazdaság igényeihez képest,akkor meg deflálta
Ez így egy csúsztatás, kis részigazsággal, sok félrebeszéléssel. A beömlő arany felpörgette a gazdaságokat. Az, hogy a spanyol király például szinte minden pluszt elégetett a háborúiban már egy másik sztori.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113

Újat nem írok, de két keménynek ígérkező telünk van. Reménykedjünk a globális felmelegedésben.

Egy másik témához röviden.
Az elektromosautók megkönnyítik az ország ker. mérlegét a jövőben, de az még nagyon sok idő, míg ez érdemleges hatást válthat ki. Rövidtávon az idehozott akku-ipar is elsősorban teher lesz, de csak sokadlagosan az idehozandó külföldi munkaerő okán - kik a fizetésük javát nem itt költik majd el -, hanem az áramigényük miatt (*egyébiránt a "melléjük települő" esetleges hazai beszállítói hálózat is, jótékony hatású).
Számos változó mellett azt vélelmezem, hogy az egész évtized kihívásokkal lesz tele, erre pedig csak két érdemleges módon lehet véleményemképpen reagálni: az egyik a jelenlegi demográfiai folyamat elleni határozottabb fellépés; a másik pediglen az oktatásba invesztált nagyobb volumenű bizalom, s pénz, s itt nem elsődlegesen a tanárok fizetésére gondolok. Attól az oktatásunk színvonala, hogy érdemben emeljük a tanárok fizetését, nem fog változni, legfeljebb 3-5 éves időtávon, mivel magától értetődően "kívánatosabb" szakmává válik, illetve a jó (és rossz) képességű pályaelhagyók is visszatérhetnek. Nem írok újat, mikor azt vetem fel, hogy a mobiltelefonok leadása kötelezővé váljék, vagy éppen egyenruhákat tegyenek kötelezővé; s még akad néhány "triviális" dolog, mely sokkal hamarabb éreztethetné a hatását, de ez az egész csak akkor vezet valahová, ha végre évtizedes kitekintésben láthatóvá válna egy értelmezhető, kizárólagosan honi alapokra épülő, iparpolitika.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

Újat nem írok, de két keménynek ígérkező telünk van. Reménykedjünk a globális felmelegedésben.
Ebben mi volt a kiszivárgás?
A földrengésekről illetve azok gázkitermeléssel való összefüggéseiről keresgélve korábbi írásokban is lehetett róla olvasni.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Ebben mi volt a kiszivárgás?
A földrengésekről illetve azok gázkitermeléssel való összefüggéseiről keresgélve korábbi írásokban is lehetett róla olvasni.
Ha bezárják, az egy komoly érvágás. Korábban a(z ismételet) bővítésről lehetett olvasni. A hollandok nem normálisak. Már korábban visszafogták a kitermelést.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113