A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
@Negan
A kiskeradó legfelső kulcsa mennyi ma? Ha ezt hozzáadja a legmagasabb áfakulcshoz, akkor pontosan hány százalékot kap?
Tudtommal 4%,amit terhel az ÁFA is.
És az átlag ember átlag vásárlási helyszinein,átlag fogyasztói kosarának átlag termékeit bizony terheli.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
( 100 Ft. + 4 % ) * 1.27 = 132,08 Ft. Vagyis 32,08 %
Inkább ne firtassuk ezt a matekot.
Egyébként a hatályos az 2,7% 100 milliárdos bevétel után*, amit a forgalom után vetnek ki. Magyarán a 127 forint 2,7%-ával számolhatna, ha és amennyiben csak a legfelső kulcsba tartozó termékeket vásárol.
Értem én, hogy politika, de azért a tisztességet nem kell(ene) sutba vetni.

További jó számolgatást.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 172
113
Inkább ne firtassuk ezt a matekot.
Egyébként a hatályos az 2,7% 100 milliárdos bevétel után*, amit a forgalom után vetnek ki. Magyarán a 127 forint 2,7%-ával számolhatna, ha és amennyiben csak a legfelső kulcsba tartozó termékeket vásárol.
Értem én, hogy politika, de azért a tisztességet nem kell(ene) sutba vetni.

További jó számolgatást.
Nem egy malomban őröltök!
Ki a francot érdekel a milliárdos bevétel után kivetett adó, és a visszaigenyelhető áfa?
Emberekről beszélünk, nem nagytőkéről!
Egyébként meg sajnos mindenkinek tiszta, hogy minél több pénze van embereknek, cégeknek, annál kedvezőbb részére minden.
Kezdve az egykulcsos adótól, a banki hitelek alacsonyabb kamatán keresztül az egyéb kedvezményekig, jutalmakig, ajándékokig!
A befektetéseik hozamairól nem is beszélve!
Bocs a tegezésért, ha zavar!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Az a legnagyobb baj Uram, hogy még most sem akarnak kijavítani.

"...adóalanyok 2. § szerinti tevékenységéből származó nettó árbevételét össze kell adni, és az eredmény alapulvételével a 6. § szerinti adómértékkel kiszámított összeget az egyes adóalanyok között olyan arányban kell megosztani, mint amilyen arányt az általuk elért, 2. § szerinti tevékenységből származó nettó árbevétel az egymással kapcsolt vállalkozási viszonyban álló adóalanyok által elért összes, 2. § szerinti tevékenységből származó nettó árbevételben képvisel."

Ugyanis @Rferi66 számítása abban volt helytálló, hogy a nettó, azaz a 100 forint az adóalap, és nem a 127. Magyarán a 127 2,7%-a is téves eredményt ad meg.

Egyébiránt nem én akarom még a német kisnyugdíjast is meggyőzni, hogy "szar a kormány".
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Az a legnagyobb baj Uram, hogy még most sem akarnak kijavítani.

"...adóalanyok 2. § szerinti tevékenységéből származó nettó árbevételét össze kell adni, és az eredmény alapulvételével a 6. § szerinti adómértékkel kiszámított összeget az egyes adóalanyok között olyan arányban kell megosztani, mint amilyen arányt az általuk elért, 2. § szerinti tevékenységből származó nettó árbevétel az egymással kapcsolt vállalkozási viszonyban álló adóalanyok által elért összes, 2. § szerinti tevékenységből származó nettó árbevételben képvisel."

Ugyanis @Rferi66 számítása abban volt helytálló, hogy a nettó, azaz a 100 forint az adóalap, és nem a 127. Magyarán a 127 2,7%-a is téves eredményt ad meg.

Egyébiránt nem én akarom még a német kisnyugdíjast is meggyőzni, hogy "szar a kormány".
  • az adóalap 100 milliárd forintot meghaladó része után 4,1%.
  • Az átlagember Lidl,Penny,Tesco jellegű láncokban vásárol,akik bizony meghaladják,jelentősen,a meghatározott értéket
  • A netto árbevétel az ÁFA nélküli eladási ár,lényegében
  • Az ÁFA a kiskereskedelmi adóval növelt nettó árra van kivetve,vagyis adómértéknövelés igy is megvan
  • Tudja é az úr,hogy mi a magastorony elmélet?Nos az,hogy nincs az a magas torony,amiről le ne szarnám,hogy a törvény által meghatározott kör visszaigénylheti az ÁFÁt,mert az átlag ember azt nem teheti meg-és én az átlagemberek közé tartozom.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
  • az adóalap 100 milliárd forintot meghaladó része után 4,1%.
  • Az átlagember Lidl,Penny,Tesco jellegű láncokban vásárol,akik bizony meghaladják,jelentősen,a meghatározott értéket
  • A netto árbevétel az ÁFA nélküli eladási ár,lényegében
  • Az ÁFA a kiskereskedelmi adóval növelt nettó árra van kivetve,vagyis adómértéknövelés igy is megvan
  • Tudja é az úr,hogy mi a magastorony elmélet?Nos az,hogy nincs az a magas torony,amiről le ne szarnám,hogy a törvény által meghatározott kör visszaigénylheti az ÁFÁt,mert az átlag ember azt nem teheti meg-és én az átlagemberek közé tartozom.
Én csak azt az elméletet tudom, hogy az adómértéke 2,7% még mindig.

"A jogszabály mai napon ( 2023.06.25. ) hatályos állapota."
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Én csak azt az elméletet tudom, hogy az adómértéke 2,7% még mindig.

"A jogszabály mai napon ( 2023.06.25. ) hatályos állapota."
  • az adóalap 500 millió forintot meg nem haladó része után 0%,
  • az adóalap 500 millió forintot meghaladó, de 30 milliárd forintot meg nem haladó része után 0,15%,
  • az adóalap 30 milliárd forintot meghaladó, de 100 milliárd forintot meg nem haladó része után 1%,
  • az adóalap 100 milliárd forintot meghaladó része után 4,1%
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
  • az adóalap 500 millió forintot meg nem haladó része után 0%,
  • az adóalap 500 millió forintot meghaladó, de 30 milliárd forintot meg nem haladó része után 0,15%,
  • az adóalap 30 milliárd forintot meghaladó, de 100 milliárd forintot meg nem haladó része után 1%,
  • az adóalap 100 milliárd forintot meghaladó része után 4,1%
: D

6. Adómérték​

6. § Az adó mértéke *

a) az adóalap 500 millió forintot meg nem haladó része után 0%,

b) az adóalap 500 millió forintot meghaladó, de 30 milliárd forintot meg nem haladó része után 0,1%,

c) az adóalap 30 milliárd forintot meghaladó, de 100 milliárd forintot meg nem haladó része után 0,4%,

d) * az adóalap 100 milliárd forintot meghaladó része után 2,7%.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
  • az adóalap 500 millió forintot meg nem haladó része után 0%,
  • az adóalap 500 millió forintot meghaladó, de 30 milliárd forintot meg nem haladó része után 0,15%,
  • az adóalap 30 milliárd forintot meghaladó, de 100 milliárd forintot meg nem haladó része után 1%,
  • az adóalap 100 milliárd forintot meghaladó része után 4,1%
Lidlnek meg tavaly 1000milliárd fölött volt az árbevétele
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
: D

6. Adómérték​

6. § Az adó mértéke *

a) az adóalap 500 millió forintot meg nem haladó része után 0%,

b) az adóalap 500 millió forintot meghaladó, de 30 milliárd forintot meg nem haladó része után 0,1%,

c) az adóalap 30 milliárd forintot meghaladó, de 100 milliárd forintot meg nem haladó része után 0,4%,

d) * az adóalap 100 milliárd forintot meghaladó része után 2,7%.
Akkor nekem egy régebbit dobott fel a guglit,ha ez most a hatályos
De akkor is 30% ÁFA jellegű adó áll szemben a 8%-kal......
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Akkor nekem egy régebbit dobott fel a guglit,ha ez most a hatályos
De akkor is 30% ÁFA jellegű adó áll szemben a 8%-kal......
Az nem régebbi, hanem a jövőbeli, ha jól emlékszem a hírre.

A körforgásosgazdaság valódi lényege az állítólag, hogy a körben forgó pénz, azt soha nem hagyja el. Magyarán nincs pocséklás se, meg az se, hogy kiviszik az idegenek a pénzt az országból.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Az nem régebbi, hanem a jövőbeli, ha jól emlékszem a hírre.

A körforgásosgazdaság valódi lényege az állítólag, hogy a körben forgó pénz, azt soha nem hagyja el. Magyarán nincs pocséklás se, meg az se, hogy kiviszik az idegenek a pénzt az országból.
Bocs,de ezen csak röhögni tudok.
Mo nem képes XXI.századi életszinvonalon zárt körforgásos gazdaságot működtetni.
Mi közöd hozzá,hogy a törvényesen leadózott jövedelmével ki mit csinál?
Egy külföldi befektető elösször befektet,vagyis pénzt hoz be.És ennek a befektetésnek a leadózott hasznát viszi ki-hacsak nem találja,úgy,hogy érdemesebb néki Mo-on befektetnie,elköltenie.
Miért,az jobb,ha Lölö bukszájában/svájci bankszámláján tünik el?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Milyen tuti üzlet már a biztos, nem @Negan? Enni úgy is kell, nem? Mekkora már a hozzáadott értékem.
Kereskedelmi cég.És nem egy ilyen "tutti üzletben" utazó cég ment már tönkre,mert más kereskedelmi cégek jobbak voltak,és elszipkázták a piaci részesedését.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Bocs,de ezen csak röhögni tudok.
Mo nem képes XXI.századi életszinvonalon zárt körforgásos gazdaságot működtetni.
Mi közöd hozzá,hogy a törvényesen leadózott jövedelmével ki mit csinál?
Egy külföldi befektető elösször befektet,vagyis pénzt hoz be.És ennek a befektetésnek a leadózott hasznát viszi ki-hacsak nem találja,úgy,hogy érdemesebb néki Mo-on befektetnie,elköltenie.
Miért,az jobb,ha Lölö bukszájában/svájci bankszámláján tünik el?
Én hol írtam olyat, hogy képesek lennénk ilyesmit működtetni? Vagy éppen, hogy ki mit csinál a pénzével? Szövegértelmezési problémái vannak, vagy olyan szavakat akar a "számba adni", melyeket nem írtam (még trollkodásból sem).

Persze hogy jobb, mert günther messze van, lölő meg itt.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Negan

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Kereskedelmi cég.És nem egy ilyen "tutti üzletben" utazó cég ment már tönkre,mert más kereskedelmi cégek jobbak voltak,és elszipkázták a piaci részesedését.
Hát kormányokon átívelő segedelmekkel nem volt olyan nehéz kinyirni a hazai kiskeredelmet, megölni a hazaigyártmányú élelmiszereket, "otthoni" olcsó hitelből, amivel az itteni drága hitelekkel fel sem lehetett venni a versenyt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Én hol írtam olyat, hogy képesek lennénk ilyesmit működtetni? Vagy éppen, hogy ki mit csinál a pénzével? Szövegértelmezési problémái vannak, vagy olyan szavakat akar a "számba adni", melyeket nem írtam (még trollkodásból sem).

Persze hogy jobb, mert günther messze van, lölő meg itt.
Alighanem sokkal jobban járnánk,ha günter lenne itt,és lölő jó messze...
Nem adok semmit a szádba,te irid le.
És ha igy állsz hozzá,a nagyképüsködésedre is magastoronyelmélet a válaszom-akár alá is állhatsz.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Nem adok semmit a szádba,te irid le.
Idézzen.
Alighanem sokkal jobban járnánk,ha günter lenne itt,és lölő jó messze...
Ha günther beígérne egy jobb fizetést, akkor én is így vélekednék. A multiknak már fizetniük sem kell. Ingyen is védik az érdekeiket.
És ha igy állsz hozzá,a nagyképüsködésedre is magastoronyelmélet a válaszom-akár alá is állhatsz.
Most az a baj, hogy rámutattam tévedésére a 32%-ról? Ennyire ne vegye már zokon.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Idézzen.

Ha günther beígérne egy jobb fizetést, akkor én is így vélekednék. A multiknak már fizetniük sem kell. Ingyen is védik az érdekeiket.

Most az a baj, hogy rámutattam tévedésére a 32%-ról? Ennyire ne vegye már zokon.
Nem,az hogy egy általam ismert információ elavultságára rámutattál és kijavitóttad,az cseppet sem probléma-sőt,ez igy helyes.
Ugyanakkor az a nem egésszen 2% nem jelentős különbség-akkoris többszörös a magyar ÁTLAGOS ÁFA JELLEGŰ adóterhelés a némethez viszonyitva.
Viszont mikor ezen tény elismerését úgy akarod kikerülni,hogy a vitapartnered értelmi képességeit kezded kétségbevonni,az a te értelmi és erkölcsi szinvonaladat erősen jellemzi.És erre bizony azt mondom,hogy nemcsak alá állhatsz,de el is táthatod a szádat.