A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Az impexek kora után kiderült:
Ha külföldi veszteget meg, akkor az a korrupció.
Ha hazai, akkor az a rossz korrupció.
Miután ezt sikeresen megértette a nem tudom hanyadik magyar köztársaság állampolgára, akkor már az sem gond, hogy összeszerelőüzemekben kell dolgozzon idegeneknek, hisz mindenki más jobban ért a versenyhez, mint ő.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Nem,az hogy egy általam ismert információ elavultságára rámutattál és kijavitóttad,az cseppet sem probléma-sőt,ez igy helyes.
Ugyanakkor az a nem egésszen 2% nem jelentős különbség-akkoris többszörös a magyar ÁTLAGOS ÁFA JELLEGŰ adóterhelés a némethez viszonyitva.
Viszont mikor ezen tény elismerését úgy akarod kikerülni,hogy a vitapartnered értelmi képességeit kezded kétségbevonni,az a te értelmi és erkölcsi szinvonaladat erősen jellemzi.És erre bizony azt mondom,hogy nemcsak alá állhatsz,de el is táthatod a szádat.
Én semmilyen tény elismerését nem kívánom elkerülni.
Ne tessék már butáskodni.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 105
113
Én semmilyen tény elismerését nem kívánom elkerülni.
Ne tessék már butáskodni.
Akkor egyszerűen csak legyél szives elismerni-ahelyett,hogy NER célozgató és személyeskedő karakterromboló propimódszerrel élsz.
mindemellet készséggel,és a valóságnak megfelelően itt irásban elismerem,hogy nagyságrendekkel többet értesz a pénzügyekhez,mint én.
De ezen ez nem változtat,hogy amit irtam,az tényszerű.
Amenyiben más véleményed van,azt személyeskedés nélküli logikus érveléssel alátámasztva sziveskedjél előadni-és ha bebizonyitod ily módon,én meghajlok helytálló és tenyszerű érvelés elött.Még meg is köszönöm ez esetben,hogy hibámat helyreigazitod.
De csak igy,ha másképpen próbálod,állj a torony alá.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Akkor egyszerűen csak legyél szives elismerni-ahelyett,hogy NER célozgató és személyeskedő karakterromboló propimódszerrel élsz.
mindemellet készséggel,és a valóságnak megfelelően itt irásban elismerem,hogy nagyságrendekkel többet értesz a pénzügyekhez,mint én.
De ezen ez nem változtat,hogy amit irtam,az tényszerű.
Amenyiben más véleményed van,azt személyeskedés nélküli logikus érveléssel alátámasztva sziveskedjél előadni-és ha bebizonyitod ily módon,én meghajlok helytálló és tenyszerű érvelés elött.Még meg is köszönöm ez esetben,hogy hibámat helyreigazitod.
De csak igy,ha másképpen próbálod,állj a torony alá.
De mit kell elismerjek? Hogy milyen módszerrel élek én? : D Már előadtam.

Szívesen.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Inkább ne firtassuk ezt a matekot.
Egyébként a hatályos az 2,7% 100 milliárdos bevétel után*, amit a forgalom után vetnek ki. Magyarán a 127 forint 2,7%-ával számolhatna, ha és amennyiben csak a legfelső kulcsba tartozó termékeket vásárol.
Értem én, hogy politika, de azért a tisztességet nem kell(ene) sutba vetni.

További jó számolgatást.
A számolás valóban nem pontos, mert például a 2 %-os iparűzési adó sem szerepel benne. :)

Egyébként mindent meg lehet magyarázni, de ha egy országban a fogyasztási típusú adók magasak, akkor a fogyasztói árak is magasak lesznek.

Plusz ha egy országban a kormány rendszeresen random vet ki adókat meg hoz olyan szabályokat, amik veszteséget okoznak, akkor ezt egy idő után ezt a kockázatot a piaci szereplők szépen beépítik az áraikba.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 105
113
A számolás valóban nem pontos, mert például a 2 %-os iparűzési adó sem szerepel benne. :)

Egyébként mindent meg lehet magyarázni, de ha egy országban a fogyasztási típusú adók magasak, akkor a fogyasztói árak is magasak lesznek.

Plusz ha egy országban a kormány rendszeresen random vet ki adókat meg hoz olyan szabályokat, amik veszteséget okoznak, akkor ezt egy idő után ezt a kockázatot a piaci szereplők szépen beépítik az áraikba.
Hagyd,nem fogja elismerni,mert azzal a világképe omlana össze.
Az más kérdés,hogy elöbb-utóbb mindenképpen össze fog omlani,mert a NER az egy súlyosan deficites rendszer.Csak sajnos ez az összeomlás magával fogja rántani Mo-ot is......
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Én csak azt az elméletet tudom, hogy az adómértéke 2,7% még mindig.

"A jogszabály mai napon ( 2023.06.25. ) hatályos állapota."
Kiskereskedelmi pótadóra keress rá. Ha jól értem, akkor a 4,1 % két részből jön össze.

 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
A számolás valóban nem pontos, mert például a 2 %-os iparűzési adó sem szerepel benne. :)

Egyébként mindent meg lehet magyarázni, de ha egy országban a fogyasztási típusú adók magasak, akkor a fogyasztói árak is magasak lesznek.

Plusz ha egy országban a kormány rendszeresen random vet ki adókat meg hoz olyan szabályokat, amik veszteséget okoznak, akkor ezt egy idő után ezt a kockázatot a piaci szereplők szépen beépítik az áraikba.
Most akkor az iparűzésiadó is "áfa jellegű adóterheléssé" fog átalakulni, vagy mit akar ebből kihozni?

Mihez képest lesznek magasak? Mi a viszonyításialap? Ha holnaptól nem lenne ÁFA, akkor minden ~27%-al olcsóbb lenne? Persze kivéve azokat a termékeket, amik 18%-os, illetőleg 5%-os áfakörbe tartoznak, mert ott ugye csak ennyivel csökkennének áraik (egy mesevilágban).

Magától értetődő, hogy senki nem akar veszteségesen dolgozni.

Viszont mindezek után, azt tessék már nekem leírni, hogyha ezeket az államibevételeket, melyeket feljebb sorolt, csökkentjük/kivezetjük, s megemeljük itt mindenkinek a is a bérét kétszer, akkor milyen új intézkedéseket kell foganatosítani ahhoz, hogy a költségvetésünk még nézzen is ki valahogy?
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Hagyd,nem fogja elismerni,mert azzal a világképe omlana össze.
Az más kérdés,hogy elöbb-utóbb mindenképpen össze fog omlani,mert a NER az egy súlyosan deficites rendszer.Csak sajnos ez az összeomlás magával fogja rántani Mo-ot is......
Uram nekem nincs mit elismernem, ugyanis ellentétben Önnel, én nem állítottam semmit. Már rámutattam a tévedésére.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
A cikkben egy darab törvény kerül említésre, amit feljebb már linkeltem, s abban bizony 2,7% szerepel.
A NAV honlapján 4,1 %-ot írnak 2023- ra, csak mobilról nem tudom hogyan kellene belinkelni, mert egy letölthető pdf.

Egyébként a több cikkben kormányrendeletre hivatkoznak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 105
113
Apám te voltál mostanában bótba külföldön??
Én spec ezen a héten Dániában,Hollandiában,és Németországban voltam boltban.És holnap reggel megint megyek,egész pontossan No-ban,Strullendorfban és Nettoba (ki akarja,térképen kikeresheti,nyitáskor ott leszek).Venni fogok Milchbrötchent,1,95 euroért-nálunk is kapni Aldiban,1300Ft.Most pedig megyek,és burkolok egy jagersnitzelt,14 euroért-ami viszont drágább,mint egy otthoni átlag vendéglő,de ez egy autohof,helyi szinten se olcsó.Minőségre viszont sokkal jobb,mint az átlagos otthoni vendéglő.(és a parkolódijban benne van)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Most akkor az iparűzésiadó is "áfa jellegű adóterheléssé" fog átalakulni, vagy mit akar ebből kihozni?

Mihez képest lesznek magasak? Mi a viszonyításialap? Ha holnaptól nem lenne ÁFA, akkor minden ~27%-al olcsóbb lenne? Persze kivéve azokat a termékeket, amik 18%-os, illetőleg 5%-os áfakörbe tartoznak, mert ott ugye csak ennyivel csökkennének áraik (egy mesevilágban).

Magától értetődő, hogy senki nem akar veszteségesen dolgozni.

Viszont mindezek után, azt tessék már nekem leírni, hogyha ezeket az államibevételeket, melyeket feljebb sorolt, csökkentjük/kivezetjük, s megemeljük itt mindenkinek a is a bérét kétszer, akkor milyen új intézkedéseket kell foganatosítani ahhoz, hogy a költségvetésünk még nézzen is ki valahogy?
Szerintem helyes hogy a fogyasztást adóztatjuk, és nem a jövedelmet. Igazságosabb, mert a jövedelemadó alól sokkal könnyebb kibújni.

Csak nem kell meglepődni ha emiatt drágábbak lesznek a termékek a boltban. :)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 172
113
Lehet itt csűrni-csavarni az adózásról a vitát, de a lényegen nem változtat semmi.
Levonják a jövedelemadót, aminek nagy részét az állam, mindenki számára (kivéve NER) haszontalan dolgokra is költi!
Levonják a TB járulékot, amiből:
-olyan egészségügyre futja, ahol ha nem akar az ember hónapokat, éveket várni egy vizsgálatra, kezelésre, akkor magánrendelésre kell mennie. Akkor persze egyből rövidül a várólista!
A hálapénzért büntetnek, viszont azt nem firtatják, hogy miért terelik az embereket a fizetős egészségügy felé!
-szociális hozzájárulási adót is vonnak a jövedelemből, egyszer a munkáltatótól, aztán most már a megtakarításokból is, amiért cserébe 3 hónapig jár a munkanélküli járulék, az egyébként is alacsony számú munkanélkülinek.
A többi szociális jellegű juttatás szintjéről nem is beszélve!
Pedig állítólag soha ilyen alacsony nem volt még a munkanélküliek, és a rászorulók száma!
Az állam pedig kötelezővé tette a hozzátartozókról való gondoskodást, aminek oka szintén a spórolás, nem pedig a nevelés. Egyébként jobb helyeken ezt nem kell parancsba adni.
Az elfekvőket is be akarják zárni, aztán akinek van pénze, mehet egy jobb helyre, akinek nincs, abba inkább bele sem gondolok.
-állami oktatásra nem futja, mert a csúnya EU visszatart egyébként nem is arra szánt pénzeket. Az itthoni forrásból meg inkább kiszerveztek alapítványi iskolákba százmilliárdokat, ahol azok elvesztették közpénz "jellegüket".
-utak fenntartására nem futja, azokat is koncesszióba kellett kiadni a strómanoknak, dacára az üzemanyag árába beépített, és többször megemelt adónak!
.................
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 105
113
Friss,5 perces árlista,Netto,No.
Helyben sütött török kenyér,jó,nem felfújt tescos vacak,0,5kg-1,45E
török joghurt,1kg (hasonlit a görögre,de szerintem annál sokkal jobb,enyhén sós,ilyenkor nyáron nagyon jó,sokat fogyasztom)-2,10E
Milchbrötchen-1,95E
Amerika szendvics szeletelt (minden héten veszek egyet,tartaléknak-kamionnal nem mindig egyszerű boltba menni,de többnyire a madarak eszik meg)-1,70
Zahnekefir-65 Cent
Kalinka orosz ivókefir,0,5 literes-1,10 (ez máshol olcsóbb,de a Nettos egy visszazárható müanyag flaskás,ezért drágább-meg itt a másik bolt az Edeka,amit nem kedvelek.Mivel magas vezetői pozicióban vagyok,se a harmatos kisfröccs,se a habos sör nem opció,nyáron elég sokat iszok Kalinkát,de nem vodkát,hanem kefirt))
Netto saját márkás tusfürdő,3db-os csomag-3 euro
Momentán mást nem vettem
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Szerintem helyes hogy a fogyasztást adóztatjuk, és nem a jövedelmet. Igazságosabb, mert a jövedelemadó alól sokkal könnyebb kibújni.
Az ÁFA alól is sokan kibújnak, mindenféle Macska-Jancsi Kft-k, meg egyéb gazdasági társaságok nevére vásárolnak és leírják az adóból. Mo.-on mindig is ez ment. Ügyeskedés. Persze az átlag polgár itt is fizet, mint katonatiszt.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 172
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
Alighanem sokkal jobban járnánk,ha günter lenne itt,és lölő jó messze...
Akkor gondolom ismered "lölöt" személyesen, főleg a trükkjeit, hogy ilyen elítélően tudsz nyilatkozni róla. Vagy az a rengeteg adótartozás, járulékfizetési elmaradás, iparűzési adó hátralék amit felhalmozott és szarik befizetni mondatja veled ezeket...Vagy csak szimplán vádaskodsz, akarom mondani, lölözöl, vajdázol. :oops: