A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Szerintem összetévesztesz valamit. Az átlagfogyasztás feletti emelés ugyanúgy megmaradt.
Igen, de éves inflát nézünk. Azaz ha tavaly szeptemberben ez emelte a háztartási energia árát+14%-al, akkor az a tétel most kicsiszott 0%-ra, mert tavaly szeptember óta nem emelkedett. Ez a bazishatás húzza lefelé drasztikusan az inflát.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Nah bakker, épp ezt írtam.

A háztartási energiánál viszont jelentős, majdnem 15 százalékos árcsökkenés volt tapasztalható, ami annak az eredménye, hogy tavaly szeptemberben került be a statisztikába a rezsicsökkentés módosítása, ami jelentős egyszeri ugrást hozott az árakban, ez került most ki a bázisból.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Tehát akkor baromság az egész,hogy csökkent az energia ár. Nem saját probléma,hanem milliók problémája. Jól mondom?
Megpróbálom levezetni.
Az éves inflációt nézünk. Tavaly szeptemberben bevezették az átlagfogyssztás felett emelt rezsit. Ez havi alapon 22 szeptemberében a háztartási energiànál kb.14%-os emelést jelentett. Azóta minden hónapban 0%-ot emelkedett a háztartási energia viszont az éves statisztikában +14% jelent meg. Idén szeptemberben a tavaly szeptemberi háztartási energiaárakhoz képest 0%-nyi változás történt, így az éves inflációt ezen tétele +14%-ról 0-ra változott, azaz éves inflációs szempontból 14%-os csökkenés történt.

Mivel idén tavasz óta minimàlis havi infláció van, gyakorlatilag megállt az áremelkedés, ezért hirdette meg a kormány az infláció letörési programját. Minimális kormányaktivitással maga a gazdaság kipörgeti az inflaciót. Egy bizonyos szintig. Ez az 5-6% lehet.

Tehat semmilyen trükközés nincs, egyszerűen az inflációt így kell számolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 711
17 030
113
Ezúton szeretnék gratulálni az összes NER-társnak Ausztria ezen évtized végéig történő utóléréséhez.

Nem tudom mennyit jársz arra, de Erdélytől keletre, mintha a 3. világba csöppennél. Pedig már Arad is nagyon durván le van lakva. És köszönöm a gratulációt is! Amúgy ha ennyire bezzeg...miért nem próbálsz rá egy próba-költözésre?
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Van olyan ember még Magyarországon, aki komolyan veszi ezt az oldalt ?
Így jobb? :)

 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Így jobb? :)

Egy alomból valók...amennyi marhaságot összehord a portfólió pl ukrán ügyben, hamar leszoktam róla.

M1 hitelesebb, mint ezek a külföldről finanszírozott ügynök-oldalak.

Ha pl a kormány tevékenysége érdekel, akkor megnézem a kormányinfo-t vagy meghallgatom Orbit, mint ahogy most belinkelte Acorn....

Nem a ballib média által átszűrt, elferdített valóságra vagyok kíváncsi,mint amit a 444,telex,port művel...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Engem a kormány hurráoptimista hadoválásaitól ver ki a víz.
Konkrétan azt sem hiszem el, amit kérdeznek. :)
Igaz, én örök ellenzéki vagyok...
Ott is működik egy kommunikációs stratégia,de még mindig többköze van a valósághoz,mint a baloldali ügynökmédia vágyvezérelt agymenéseinek. Lekéne váltani az ellenzéket...mindenki profitálna ebből. A kormánykritikus emberek is.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 169
113
Egy alomból valók...amennyi marhaságot összehord a portfólió pl ukrán ügyben, hamar leszoktam róla.

M1 hitelesebb, mint ezek a külföldről finanszírozott ügynök-oldalak.

Ha pl a kormány tevékenysége érdekel, akkor megnézem a kormányinfo-t vagy meghallgatom Orbit, mint ahogy most belinkelte Acorn....

Nem a ballib média által átszűrt, elferdített valóságra vagyok kíváncsi,mint amit a 444,telex,port művel...
A kormányzati "hiteles" kommunikációról:



Egyébként a kormány kommunikációjában az a legszebb, hogy a rossz híreket vagy szóba sem hozzák, vagy pár másodpercet szánnak nekik, a jó híreket viszont felnagyítják, akár nemrég Nagy Márton az infláció "zuhanását". :)

 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: megazez and fishbed

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 711
17 030
113
A kormányzati "hiteles" kommunikációról:



Egyébként a kormány kommunikációjában az a legszebb, hogy a rossz híreket vagy szóba sem hozzák, vagy pár másodpercet szánnak nekik, a jó híreket viszont felnagyítják, akár nemrég Nagy Márton az infláció "zuhanását". :)

Inflációról inkább a zsebembek hiszek: 2019 nagybevásárlás/nyaska: 40 e/8e; 2022: év vége 60-80e/20e; most 48-60e/15e. Vásárlói szokásom nem változott. Egyébként meg van piac is ;) Azért az feltűnt bárkinek, h az mitől van, hogy a tintahal, kagyló, polip, stb. fillérre ugyanannyi tud lenni, mint 5 éve, amit meg itthon megtermelünk (és a gazdáktól fillérekért felvásárolnak) az meg többszörösére nőtt? Nem lehet, h mégis a kormánynak lehet igaza a nyerészkedő multik kapcsán (krumpli tavaly 80 ft/kg áron vásárolták fel, a multi meg adta 500-600-ért!!!)?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 169
113
Inflációról inkább a zsebembek hiszek: 2019 nagybevásárlás/nyaska: 40 e/8e; 2022: év vége 60-80e/20e; most 48-60e/15e. Vásárlói szokásom nem változott. Egyébként meg van piac is ;) Azért az feltűnt bárkinek, h az mitől van, hogy a tintahal, kagyló, polip, stb. fillérre ugyanannyi tud lenni, mint 5 éve, amit meg itthon megtermelünk (és a gazdáktól fillérekért felvásárolnak) az meg többszörösére nőtt? Nem lehet, h mégis a kormánynak lehet igaza a nyerészkedő multik kapcsán (krumpli tavaly 80 ft/kg áron vásárolták fel, a multi meg adta 500-600-ért!!!)?
Az azért van, mert azok nem hétköznapi kaják egy átlagembernek, nem nagyon van rájuk kereslet.
Több oka is lehet az itthon termelt áru magas árának.
Termelői oldalról:
1, magas előállítási ár (műtrágya, vegyszer, üzemanyag...)
2, A megélhetési költségek, árak beépítése az árba.
Kereskedői, állami oldalról:
1, magas adó (ÁFA)
2, extra adók beépítése ezeknek az árába is, ami kb. minden terméknél jelentkezett (árstop, chipsadó....)
3, nyerészkedés-tapasztalatom szerint elsősorban a hazai láncok a legdrágábbak, kivéve a Spar.
És főleg faluhelyen, ahol nincs akkora konkurenciája a boltoknak.
Ha bezár egy pékárú bolt, zöldséges, a többi bolt egyből árat emel, az így kieső termékekre. Ez sajnos tapasztalat.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 711
17 030
113
Az azért van, mert azok nem hétköznapi kaják egy átlagembernek, nem nagyon van rájuk kereslet.
Több oka is lehet az itthon termelt áru magas árának.
Termelői oldalról:
1, magas előállítási ár (műtrágya, vegyszer, üzemanyag...)
2, A megélhetési költségek, árak beépítése az árba.
Kereskedői, állami oldalról:
1, magas adó (ÁFA)
2, extra adók beépítése ezeknek az árába is, ami kb. minden terméknél jelentkezett (árstop, chipsadó....)
3, nyerészkedés-tapasztalatom szerint elsősorban a hazai láncok a legdrágábbak, kivéve a Spar.
És főleg faluhelyen, ahol nincs akkora konkurenciája a boltoknak.
Ha bezár egy pékárú bolt, zöldséges, a többi bolt egyből árat emel, az így kieső termékekre. Ez sajnos tapasztalat.
Félreérted a példát; szándékosan marha drága logisztikájú kajákat hoztam (hajó kifogja, azonnali hűtés, gyors hűtve szállítás, stb.), amik közül nem egy olcsóbb, mint a marhahús. De mondhatnám a zöldséget, gyümölcsöt (azért tavaly 1 db birs/1000 ft a pofátlanság netovábbja volt).
Az általam ismert termelők már rég leszoktak a műtrágyáról (állattartó telepekről vagy saját állattartásból oldják meg); így mázsánként 0-700 Ft-ba van.
Üzemanyag nem annyira necces még, legalábbis ha visszaosztod a termék egységárára.
Extra adók (meg sokszor egyéb adók) semennyit nem változtak, nem olyan az értékesítési lánc (előszerződés ha nagy a volumen, kofa felvásárló, ha kisebb), plusz ugye a családi gazdálkodók adómentességi sávja.
Faluhelyen csak akkor mész boltba, ha kifogy mondjuk pár dolog és nem autózol el messzebb.
Mi is hibásak vagyunk; ki kell menni a piacra, keresni kell gazdát és ki kell hagyni 4-8 élősködőt. Lusták is vagyunk, mert ha van kert, miért ne lehetne pár tyúk, kis zöldségeskert, gyümölcsös. Idén kísérleteztem én is. Dacára a birkák pusztításának, pl. paprikát, padlizsánt, almát megtermeltük magunknak. Ha nem is milliós megtakarítás (amit reméltem), de nem rossz. De "ma már a falusi is városlakóként él" (by Kassai Lajos).
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ott is működik egy kommunikációs stratégia,de még mindig többköze van a valósághoz,mint a baloldali ügynökmédia vágyvezérelt agymenéseinek. Lekéne váltani az ellenzéket...mindenki profitálna ebből. A kormánykritikus emberek is.
Nyilván sok köze van a valósághoz, hamár a KSHtól is küldik el az embereket...