A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Az elbocsátás hogyan korrelál a felmérésekkel?
Mit tesz isten, kirugták a gdp számoló osztály vezetőjét az után, hogy elég kellemetlen adatot tettek közzé.
Persze hivatalosan, semmi, de tényleg semmi köze nincs a két eseménynek egymáshoz, hiszen csak 27 évig dolgozott ott az ipse és eddig semmi gond nem volt vele...
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
697
1 742
93
Félreérted a példát; szándékosan marha drága logisztikájú kajákat hoztam (hajó kifogja, azonnali hűtés, gyors hűtve szállítás, stb.), amik közül nem egy olcsóbb, mint a marhahús. De mondhatnám a zöldséget, gyümölcsöt (azért tavaly 1 db birs/1000 ft a pofátlanság netovábbja volt).
Az általam ismert termelők már rég leszoktak a műtrágyáról (állattartó telepekről vagy saját állattartásból oldják meg); így mázsánként 0-700 Ft-ba van.
Üzemanyag nem annyira necces még, legalábbis ha visszaosztod a termék egységárára.
Extra adók (meg sokszor egyéb adók) semennyit nem változtak, nem olyan az értékesítési lánc (előszerződés ha nagy a volumen, kofa felvásárló, ha kisebb), plusz ugye a családi gazdálkodók adómentességi sávja.
Faluhelyen csak akkor mész boltba, ha kifogy mondjuk pár dolog és nem autózol el messzebb.
Mi is hibásak vagyunk; ki kell menni a piacra, keresni kell gazdát és ki kell hagyni 4-8 élősködőt. Lusták is vagyunk, mert ha van kert, miért ne lehetne pár tyúk, kis zöldségeskert, gyümölcsös. Idén kísérleteztem én is. Dacára a birkák pusztításának, pl. paprikát, padlizsánt, almát megtermeltük magunknak. Ha nem is milliós megtakarítás (amit reméltem), de nem rossz. De "ma már a falusi is városlakóként él" (by Kassai Lajos).
Tényleg ígértél egy szummáriumot, hogy mekkora területen miből mennyit sikerült termelni.
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 711
17 030
113
Mit tesz isten, kirugták a gdp számoló osztály vezetőjét az után, hogy elég kellemetlen adatot tettek közzé.
Persze hivatalosan, semmi, de tényleg semmi köze nincs a két eseménynek egymáshoz, hiszen csak 27 évig dolgozott ott az ipse és eddig semmi gond nem volt vele...
Te ott dolgozol és ismered a helyzetet, így elhiszem.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 711
17 030
113
Tényleg ígértél egy szummáriumot, hogy mekkora területen miből mennyit sikerült termelni.
Hát az gyors lesz, mert továbbra is az aszály dominált :)
Kb. 1000 m2-en lett (ebből a kert olyan 100-120 m2 volt) 56 kg birka (bárányhús), emiatt zöldség viszont alig. Paprika kb. egy láda, paradicsomból kevés maradt (pár kg.) padlizsánból szintén (kg-t nem mértem), cukkiníből több is, mint elég (adtam sok felé), gyümölcs elfagyott (almából saját fogyasztásnyi maradt azért), borsót a gyerekek helyben fogyasztották. Tyúkoktól meg naponta 2-3 tojás. Ami még hátra van az erőspaprika (kb kis rekesznyi) meg a batáta. Nehezen tudnám forintosítani, mert max. annyi vegyszert látott, amit a szomszédból átfújt a szél.
Kíváncsi leszek jövőre birkák nélkül milyen lesz de úgy vagyok vele, mint az egyik kertész, hogy 3 féle módon lehet csinálni: sehogy, valahogy és tökéletesen...de az életben semmi sem tökéletes.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113

A Magyar Nemzeti Bank több millió eurót ajánlott fel a Nemzetközi Valutaalap szegénységcsökkentő és fenntartható növekedést támogató alapjának. Magyarország első alkalommal jelenik meg befektetőként a kezdeményezésben.

Ezen felhívásnak tett eleget az MNB, ami Magyarország IMF-beli tagságával összefüggő feladatait elsődleges ellátója. A jegybank egy, az IMF-nél elhelyezett specifikus befektetés hozamán keresztül, a valutaalap pénzneme szerinti 11 millió SDR értékű felajánlást tesz. A közlemény kiemelte, hogy

Magyarország felajánlása nemcsak hazai mércével tekinthető történelminek, hanem abból a szempontból is, hogy az Európai Unió feltörekvő országai között ezzel hazánk adja a legnagyobb összegű hozzájárulást ebben a forrásgyűjtési kampányban.


Magyarország, mint korábbi programország, első alkalommal jelenik meg befektetőként. Hazánk és az IMF kapcsolatai az elmúlt években folyamatos fejlődésen mentek keresztül, amelynek egy újabb mérföldköve, hogy immáron a magyar hatóságok biztosíthatnak forrást az IMF céljaihoz.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 318
113
Nincs ok panaszra: mindenki k. gazdag ebben az országban! :D


Mindig szeretem az "átlagokat", amik szinte senkire sem igaz...ha valakinek a feje a sütőben van, a lába folyékony nitrogénben, akkor átlagban tök jól kellene éreznie magát! :p

"Magyarországon a pénzügyi megtakarítások 83 százaléka a leggazdagabb 30 százalék birtokában van, míg a legszegényebb 30 százaléknak csak a megtakarítások 5 százaléka jut."

Módusz vagy medián többet mond...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 300
113
 
  • Vicces
Reactions: tonyo and enzo

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 100
2 916
113

Az év reklámszakembere dijat annak aki így becsomagolta a "mekkora vagyona van a 30 legnagyobb nemzeti vállalkozónak" mondatot.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 628
48 267
113
Mármint ki szerint? A jobboldali és a baloldali közgazdászok szerint is iszonyatosan el van k*rva. Ha megnézed Magyarország gazdasági mutatóit, akkor te is ezt látod. Ha hozzáveszed, hogy 10-13 éven át ömlött az ingyen pénz és pörgött a világgazdaság, akkor már tényleg érthetetlen, hogy hogy sikerült így elk*rni. Ha nem csináltak volna semmit, akkor is sokkal jobban állnánk. És ráadásként az akkugyáras-összeszerelő üzem-politika bebetonozza és mélyíti ezt az elk*rást.

Ja és mellesleg az emberek teljesen elszegényedtek, az infrastruktúra lerohadt, a közszolgáltatások (oktatás, egészségügy) már nem képesek ellátni alapszinten a feladatukat. Az emberek meg menekülnek külföldre, mert rájöttek, hogy nincs jövőjük az országban. A magyar vállalkozások egy jelentős része meg elsorvadt, vagy eltűnt.

Szóval mi alapján is mondod, hogy rendben van?
Most olvastam, hogy a magyaroknak átlagosan 13 millió forint megtakarításuk van. Akkor mi van az elszegényedéssel. Inkább neked kellene az adatokat áttanulmányozni momdjuk folyamatában az 1980-as évektől. Az infrastruktúra lerohadása is fals hír, mi rohadt volna le. Ami előzőleg nem volt! Nézted már, hogy más európai országból mennyi fő távozott. Nem Magyarország áll az élen. Az EU a munkaerő szabad áramlására épül, nincs mit csodálkozni, hogy mozdul a munkaerő.
A másik: emlékezetem szerint Közép-Kelet-Európában az elmúlt 200 évben mindig alacsopnyabb volt az életszínvonal, és ez kormányokon, politikai erőkön túlmutató trend. Aki vágyik a nyugati életszínvonalra, elmegy. Az a véleményem, hogy próbáljon szerencsét.
Szóval pontos, egzakt adatokat kérek a megállapítások mellé, mert így ez politikai szlogengyűjtemény.
Én most biztosan jobban élek, mint a 8 év baloldali kormányzás alatt.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 760
113
Most olvastam, hogy a magyaroknak átlagosan 13 millió forint megtakarításuk van. Akkor mi van az elszegényedéssel. Inkább neked kellene az adatokat áttanulmányozni momdjuk folyamatában az 1980-as évektől. Az infrastruktúra lerohadása is fals hír, mi rohadt volna le. Ami előzőleg nem volt! Nézted már, hogy más európai országból mennyi fő távozott. Nem Magyarország áll az élen. Az EU a munkaerő szabad áramlására épül, nincs mit csodálkozni, hogy mozdul a munkaerő.
A másik: emlékezetem szerint Közép-Kelet-Európában az elmúlt 200 évben mindig alacsopnyabb volt az életszínvonal, és ez kormányokon, politikai erőkön túlmutató trend. Aki vágyik a nyugati életszínvonalra, elmegy. Az a véleményem, hogy próbáljon szerencsét.
Szóval pontos, egzakt adatokat kérek a megállapítások mellé, mert így ez politikai szlogengyűjtemény.
Én most biztosan jobban élek, mint a 8 év baloldali kormányzás alatt.
Itt van blöki elföldelve. Átlagosan. Add össze az oligarchák megtakarításait,add hozzá a Tesco pénztáros,meg a multiknál dolgozók megtakarításait,ja és annak a cirka 300 ezer biztonsági őrnek a párna cihába varrt pénzét,és így már pompásan ki is jön a 13 millió.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 628
48 267
113
Itt van blöki elföldelve. Átlagosan. Add össze az oligarchák megtakarításait,add hozzá a Tesco pénztáros,meg a multiknál dolgozók megtakarításait,ja és annak a cirka 300 ezer biztonsági őrnek a párna cihába varrt pénzét,és így már pompásan ki is jön a 13 millió.
Mert a világban egyenletesen oszlanak el a földi javak? Én máshogyan tudom. Te nem?
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 127
7 130
113
Itt van blöki elföldelve. Átlagosan. Add össze az oligarchák megtakarításait,add hozzá a Tesco pénztáros,meg a multiknál dolgozók megtakarításait,ja és annak a cirka 300 ezer biztonsági őrnek a párna cihába varrt pénzét,és így már pompásan ki is jön a 13 millió.
Én még nem láttam olyan oligarchat, aki bevallotta a megtakarításat, mind külföldi offshore számlákon, meg vissza követhetetlen befektetésekben tárolja a pénzét. Mondjuk hülyék is lennének forintban tartani a pénzüket, havonta milliárdokat buknanak.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 760
113
Én még nem láttam olyan oligarchat, aki bevallotta a megtakarításat, mind külföldi offshore számlákon, meg vissza követhetetlen befektetésekben tárolja a pénzét. Mondjuk hülyék is lennének forintban tartani a pénzüket, havonta milliárdokat buknanak.
Na akkor képzeld hozzá azt a plusz összeget,amikor közlik,hogy a nemzet gázszerelőjének 400 milliárdos vagyona van. Tehát mivel nem hülye,a másik 400 be van zsákolva valahol a messzi távolban.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 628
48 267
113
Ja csak éppen ott úgy szokás,hogy arcpirítóan leírják a vagyoni megoszlást is. Amennyiben itt találnál olyat,ne legyél rest,és azonnal oszd meg velünk szegény földi halandókkal.
Szerinted az a lényeges, hogy le legyen írva az eloszlás? Egyébként le van írva. Hirtelen csak néhány forrás:

Más:

Nem vagyok a vagyonkoncentráció bizonyos mértéke ellen. Az innováció, a kutatás-fejlesztés nagy pénzeket igényel. Például Elon Musk sokat fektet a fejlesztésbe. Azt hiányolom -vagy lehet, hogy nem tudok róla-, hogy a magyarországi vagyonosok nem ezt teszik. És ahogy a 20. század elején a gazdag réteg támogatta a kultúrát, azt most nem látom- Ady Endrét, és még József Attilát is gazdag zsidó pénzemberek, gyárosok támogatták. Amire áldoznak, az talán a jótékonykodás. Lásd. Csányi alapítványát, és Mészáros Lörinc is adományoz. De az első két területre többet kellene áldozni.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Mondjuk a 13 millió megtakarítás irreálisan nagy összeg egy átlag embernek. Ha egy házaspár mondjuk fejenként havi nettó 500.000 Ft-ot keres, tehát 1 millió a nettó havi bevételük, és van egy gyerekük, akkor nehezen hihető hogy összejön ekkora megtakarítás. Nekem az ismerősi körömben van olyan ember, akinek van ennyi félretett, befektetett pénze, de a legtöbb barátom, rokonom, kollégám hiteleket fizet, és úgy él. Nem azt mondom hogy nélkülöznek, de azért messze vannak tőle, hogy havonta mondjuk 200k-t félretegyenek. Sőt, az kevés is, inkább olyan havi 500k-t kell tudni problémamentesen féretenni, hogy ekkora összeg megmaradjon elköltés nélkül, tartalékként vagy befektetetésnek.

Ha már statisztika, akkor olyat mondjuk szivesen látnék, hogy a jelenleg kb 8 millió dolgozó emberből konkrétan hánynak a fizetése minimálbér, hány ember keres adózottan 300.000 és 400.000 Ft között és igy tovább, egyre feljebb. Az egy érdekes adat lenne. Illetve erre rápakolni egy területi elosztást is, hogy az ország melyik részén hogy állnak az emberek. Gyanítom nagy meglepetés nem lenne igazából, de siralmas állapotok jelennének meg, az tuti.

Biztos sokan keresnek leadózás után 1 millió feletti összeget, de az a réteg max néhány százezres lehet.