A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
Ja,csak az a gond,hogy a nyugdíjasok 99%-a nem olvas ilyet,mert nem éri el az ingerküszöbét
Én is nyugdíjas vagyok, s bár a KSH honlapját nem böngészem, de a vagyoneloszlásról szóló cikkeket elolvasom. Nincs illúzióm, a világ és benne Magyarország vagyona egyenlőtlenül oszlik el. Ugyan Rousseau azt tanította, hogy mindenki egyenlőnek születik, de ez úgy igaz, hogy mindenki egyenlő jogokkal születik. Mert egyébként nagyon nem vagyunk egyenlőek adottságainkat tekintve. És ez leképeződik társadalmunkban és a világban is. Hogy ennyire nagyok lennének a különbségek köztünk, mint amekkorák a vagyoni különbségek, azt nem gondolom.
De ennek a polarizálódásnak az eredménye a szemünk előtt alakult konfliktusokká. És érzésem szerint még nincs vége.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
808
2 063
93
.... vagy te magad foglalkozol vele. 0Ft/óra.
Ez a tanács is ingyen volt! :cool:
Sok mindent mertem volna tenni rá, hogy lesz, aki ezzel jön. Annyira kiszámítható. :cool:
És igen, foglalkozunk eleget velük, de pl. specifikusan felkészíteni a felvételire az már komoly meló.
Egyébként meg, ha rászánod a szükséges mennyiségű időt, bizony nem 0 Ft a te időd sem. Nem egy képlet elmagyarázásáról beszélek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 953
9 118
113
Ezt csak arra írtam példának, hogy a 13 milliós szám nem az átlag emberek a valós helyzetét mutatja.

Nagyon nem mindegy, hogy egy országban a megtermelt jövedelmet hogyan osztják el. Lehetnek szép GDP számok, ha a jövedelem kevés kiváltságos embernél halmozódik fel.
Lasd Románia, ugye - full circle, mert onnan indultunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 953
9 118
113
Én is nyugdíjas vagyok, s bár a KSH honlapját nem böngészem, de a vagyoneloszlásról szóló cikkeket elolvasom. Nincs illúzióm, a világ és benne Magyarország vagyona egyenlőtlenül oszlik el. Ugyan Rousseau azt tanította, hogy mindenki egyenlőnek születik, de ez úgy igaz, hogy mindenki egyenlő jogokkal születik. Mert egyébként nagyon nem vagyunk egyenlőek adottságainkat tekintve. És ez leképeződik társadalmunkban és a világban is. Hogy ennyire nagyok lennének a különbségek köztünk, mint amekkorák a vagyoni különbségek, azt nem gondolom.
De ennek a polarizálódásnak az eredménye a szemünk előtt alakult konfliktusokká. És érzésem szerint még nincs vége.
Ezt magyarazom mindig a kisebbiknek, ez egy amerikai közhely: equal opportunities, not equal outcomes. The latter comes from the effort you put in.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 953
9 118
113
.... vagy te magad foglalkozol vele. 0Ft/óra.
Ez a tanács is ingyen volt! :cool:
Ez azért pont azt igazolja inkább, hogy aki eleve iskolázott, avagy tehetős közegből jön, az biztosan előnyben lesz, és ez így öröklődik tovább, a tarsadalmilag kiváltságos pozíció... Ami persze egy tény, nem tehet róla, de szamonkerni sem tudod azon, aki nem ilyen közegből jön.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 151
4 255
113
Egy családi házban sem magasabb a rezsi. Nekem inkább kevesebb a rezsi. Ráadásul, ha van eszed, tetetsz a tetőre napelemet. A villanyszámla ugrott. Én is ezt csináltam, össze-vissza 2,3 millióba került. A családi háznál csakugyan van mindig valami csináltatni való, erre a számlámon van tartalék, számítok rá, nem szaladgálok majd hitelért.
Hogy mi a szükséges, és mi a felesleges, az szemlélet kérdése.
Én abból az 1 millióból sokat meg tudnék spórolni neked! Ha kérsz tanácsot!
Egy családi háznál miért nincs garázs? El se hiszem!
Ebből is látszik, hogy akinek van pénze, jól fizető munkahelye, az tovább tud javítani a helyzetén. Akinek meg nincs, az megreked egy szinten.
Volt pénzem nyílászárók cseréjére, napelemre, 1 kis lakásra, mert viszonylag jól keresek, már több mint 30 éve, folyamatosan.
Viszont látom, hogy akik a környezetemben alacsonyabb beosztásban dolgoznak, pláne ha még hitelük is van, nem jutnak egyről a kettőre. Márpedig az emberek túlnyomó többségének hitelre van szüksége a nagyobb céljai eléréséhez, ami itthon nagyon drága!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
Ebből is látszik, hogy akinek van pénze, jól fizető munkahelye, az tovább tud javítani a helyzetén. Akinek meg nincs, az megreked egy szinten.
Volt pénzem nyílászárók cseréjére, napelemre, 1 kis lakásra, mert viszonylag jól keresek, már több mint 30 éve, folyamatosan.
Viszont látom, hogy akik a környezetemben alacsonyabb beosztásban dolgoznak, pláne ha még hitelük is van, nem jutnak egyről a kettőre. Márpedig az emberek túlnyomó többségének hitelre van szüksége a nagyobb céljai eléréséhez, ami itthon nagyon drága!
Én nyugdíjas vagyok, nyugdíjból spóroltam meg a napelem árát.
A hitel egy nagy csapda, érdemes az igényeinket eltolni, amíg összejön a befektetéseink ára.
Engem nagyon zavar, amikor a személyes felelősséget kihagyjuk az okok közül. Az emberek egy része képtelen a mánál tovább látni. Én nem szoktam a Balatonon vagy a horvát tengerparton nyaralni, mondjuk nem is szeretem a vízpartokat. Fiatal koromban voltam a horvát tengerparton, az elég volt. Van a családban olyan házaspár, akik egy Afrika melletti szigeten voltak pihenni. Egészségükre! De akkor nem szabad sírni, hogy nincs pénzem erre meg arra. Toronyóra láncostul nem lehet a miénk. Nem korlátlan semmi, sajnos, az élet sem.
Pedagógusként sokszor láttam, hogy a gyerekek többsége nem fogja fel, hogy a jövőt alapozzák meg a tanulással. Nem az ő hibájuk, a szülőknek nagyobb a felelőssége ebben.
A szomszédom nevelőszülő volt, két fiút nevelt. Az egyik, sajnos, fogyi volt, a másik szakmunkásképzőbe járt. Többször beszéltem vele, hogy sajátítsa el a szakmát, egy jó szakmával megalapozza felnőtt életét. Hát nem végezte el, eltanácsolták az iskolából. A családi árnyak utólérték! El lehet képzelni, mi lesz vele.
A család sokat jelent. Nekem támogató családom volt. Igyekszem ezt folytatni. Nekem nincs gyermekem, a testvérem lányának adtam anyukám halála után az örökségemet. A testvérem is így tett, befizettünk neki egy házrészre. Hogy boldogulni tudjon, ne albérletre költse a pénzét. Közben férjhez ment, kiadta a házat, a bevételből vígan tudja fizetni a banki költsönt, és még marad is belőle. A gyerekét gondosan nevelte, ma már egyetemre jár, de mellette dolgozik is.
Szóval elsősorban én vagyok felelős a saját döntéseimért.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 151
4 255
113
Én nyugdíjas vagyok, nyugdíjból spóroltam meg a napelem árát.
A hitel egy nagy csapda, érdemes az igényeinket eltolni, amíg összejön a befektetéseink ára.
Engem nagyon zavar, amikor a személyes felelősséget kihagyjuk az okok közül. Az emberek egy része képtelen a mánál tovább látni. Én nem szoktam a Balatonon vagy a horvát tengerparton nyaralni, mondjuk nem is szeretem a vízpartokat. Fiatal koromban voltam a horvát tengerparton, az elég volt. Van a családban olyan házaspár, akik egy Afrika melletti szigeten voltak pihenni. Egészségükre! De akkor nem szabad sírni, hogy nincs pénzem erre meg arra. Toronyóra láncostul nem lehet a miénk. Nem korlátlan semmi, sajnos, az élet sem.
Pedagógusként sokszor láttam, hogy a gyerekek többsége nem fogja fel, hogy a jövőt alapozzák meg a tanulással. Nem az ő hibájuk, a szülőknek nagyobb a felelőssége ebben.
A szomszédom nevelőszülő volt, két fiút nevelt. Az egyik, sajnos, fogyi volt, a másik szakmunkásképzőbe járt. Többször beszéltem vele, hogy sajátítsa el a szakmát, egy jó szakmával megalapozza felnőtt életét. Hát nem végezte el, eltanácsolták az iskolából. A családi árnyak utólérték! El lehet képzelni, mi lesz vele.
A család sokat jelent. Nekem támogató családom volt. Igyekszem ezt folytatni. Nekem nincs gyermekem, a testvérem lányának adtam anyukám halála után az örökségemet. A testvérem is így tett, befizettünk neki egy házrészre. Hogy boldogulni tudjon, ne albérletre költse a pénzét. Közben férjhez ment, kiadta a házat, a bevételből vígan tudja fizetni a banki költsönt, és még marad is belőle. A gyerekét gondosan nevelte, ma már egyetemre jár, de mellette dolgozik is.
Szóval elsősorban én vagyok felelős a saját döntéseimért.
Egy fiatal párnak azért nem (csak) az utazgatás a nagy tétel.
A családok többsége nem tud a gyerekeknek lakást, házat, autót... venni. És mivel nem jellemző, hogy több generáció békében eléldegélne 1 házban, az autó pedig sokszor elengedhetetlen a munkába járáshoz (több műszakos munkarend....), nem marad más lehetőség, mint a hitel.
Ami tehát nem csak luxusra kellhet, hanem főleg a hétköznapi dolgokra.
Nyilván vannak olyanok, akiknek kifolyik a kezükből bármennyi pénz, de nem ez a jellemző. És hiába tudja az ember, hogy mibe kellene beruházni, ha nincs miből!
Persze akinek napi 2 doboz cigarettára futja, azt speciel nem sajnálom. De ha már szóba hoztad a tanárokat, nekik sem kell manapság százezreket félre tenni lakásra, napelemre, fűtéskorszerűsítésre....
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 932
32 812
113
Ez azért pont azt igazolja inkább, hogy aki eleve iskolázott, avagy tehetős közegből jön, az biztosan előnyben lesz, és ez így öröklődik tovább, a tarsadalmilag kiváltságos pozíció... Ami persze egy tény, nem tehet róla, de szamonkerni sem tudod azon, aki nem ilyen közegből jön.
A tehetős/gazdag családokat, főleg ha mélyről jönnek, utoléri az egyensúly törvénye. A harmadik, negyedik generáció általában már korántsem annyira rátermett, mint a vagyon megalapozója, és elherdálódik a vagyon nagy része.
Ebből is látszik, hogy akinek van pénze, jól fizető munkahelye, az tovább tud javítani a helyzetén. Akinek meg nincs, az megreked egy szinten.
Volt pénzem nyílászárók cseréjére, napelemre, 1 kis lakásra, mert viszonylag jól keresek, már több mint 30 éve, folyamatosan.
Viszont látom, hogy akik a környezetemben alacsonyabb beosztásban dolgoznak, pláne ha még hitelük is van, nem jutnak egyről a kettőre. Márpedig az emberek túlnyomó többségének hitelre van szüksége a nagyobb céljai eléréséhez, ami itthon nagyon drága!
A hitelbe az a csodálatos, hogy abból szinte lehetetlen kimászni, éppen ez a lényege. Alkalmazottként nehéz előre jutni, vállalkozóként meg jobbára csalni kell. Az ország lakosságát 2 világháború, 2 kommunista hatalomátvétel tizedelte meg anyagilag, erkölcsileg, lakosságilag, mellékesen meg volt egy Trianon is.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
Egy fiatal párnak azért nem (csak) az utazgatás a nagy tétel.
A családok többsége nem tud a gyerekeknek lakást, házat, autót... venni. És mivel nem jellemző, hogy több generáció békében eléldegélne 1 házban, az autó pedig sokszor elengedhetetlen a munkába járáshoz (több műszakos munkarend....), nem marad más lehetőség, mint a hitel.
Ami tehát nem csak luxusra kellhet, hanem főleg a hétköznapi dolgokra.
Nyilván vannak olyanok, akiknek kifolyik a kezükből bármennyi pénz, de nem ez a jellemző. És hiába tudja az ember, hogy mibe kellene beruházni, ha nincs miből!
Persze akinek napi 2 doboz cigarettára futja, azt speciel nem sajnálom. De ha már szóba hoztad a tanárokat, nekik sem kell manapság százezreket félre tenni lakásra, napelemre, fűtéskorszerűsítésre....
Százezreket én sem tudok félretenni, egy hónapban, ha nincs sok kiadásom, talán százezret sikerül, de inkább ez alatt sikerül spórolnom. Tudod, hány ember cigizik, Rengeteg!
Munkába járás: nem messze lakom a vasúttól, mellettünk egy lakótelep van. Néhányan biciklivel, meg gyalog mennek. Sajnálom is őket télen.
Nagyobb településeken jó a tömegközlekedés. Én, mivel nem tudok vezetni, ezt használom. Semmi bajom a tömegközlekedéssel. Egyébként a kisebb településeken is van helyközi járat. A barátnőm, aki ledoktorált, szintén a tömegközlekedést használja.
Kisgyerekes családoknál el tudom fogadni, hogy az autó nem luxus. De látom itt az utcánkban is, hogy van, ahol két autó van.
Nem mondom azt, hogy nem kényelmesebb két autó, ha a férj és feleség ellenkező irányban dolgozik. De ha valamit szeretnék megvalósítani, le lehet mondani ilyen költségről. Aki nem mond le, számára a több autó prioritás a családban, az ne panaszkodjon, meg ne féltse a Föld klímáját.
És igen a családi minta nagyon fontos!
Ne értsd félre, mindenki úgy él, ahogy neki jó. Csak ne panaszkodjon, hogy nincs minden igénye azonnal és teljes mértékig kielégírve.
Vannak olyanok is, akik nem saját hibájukból kerülnek nehéz helyzetbe, azokon természetesen segít egy társadalom.
A tanárok fizetése aránytalan, meg kell emelni egy elfogadható szintre, hogy valóban értelmiségihez méltó életet tudjon élni. Remélem, sikerül ezt megcselekedni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Ez azért pont azt igazolja inkább, hogy aki eleve iskolázott, avagy tehetős közegből jön, az biztosan előnyben lesz, és ez így öröklődik tovább, a tarsadalmilag kiváltságos pozíció... Ami persze egy tény, nem tehet róla, de szamonkerni sem tudod azon, aki nem ilyen közegből jön.
A gyerekeknek tartott külön foglakozások, magántanárok, igen nagy százalékban pénzkidobások.
A gyerek előmenetele egyetlen dolgon fog múlni - persze az alapképességein túl -, hogy mennyire fogod szigorúan a tanulás terén.
Nyilván tisztában kell lenni a gyerek képességeivel is, de a legfontosabb, hogy a szülő kimutassa, hogy mennyire fontos dolog a tanulás.
(Nálatok emiatt pörögnek az ázsiaiak, akik gyakran bevándorlóként a 0-ról indulva könyörtelenül hajtják a kölyköket)
Ezt alsó tagozatban kell megalapozni.
Ott kell lenni mellette, és segíteni a tanulásban. Meg legfőképpen ki kell kérdezni azt amit megtanult. Egy csomó gyerek alsóban (van aki felsőben is) nem tudja megítélni a saját tudásszintjét egy adott témában.
Az alsó tagozatos szint senkinek (szülő) nem kell, hogy problémát jelentsen.
Akinek mégis, az különben is csak jól jár, ha átismétli a gyerekkel.
Nálunk a legnagyobb diszlexiával és figyelemzavarral van diagnosztizálva. A diagnózist a mindenki által elérhető szakszolgálat adta. Ők nyújtottak segítséget a fejlesztési irányokban. Persze egy szülőnek, egy ilyen helyzetbe az a minimum, hogy utána kell nézzen, hogy mivel is áll szemben. De szerintem ez még egy műkörmösnek is menni fog.
Az iskolában sajnos pont nem a Meixner módszer (diszlexiásokat támogató) szerint tanították olvasni, így nekünk otthon külön is kellett "szívatni" a foglalkozásokkal. Csinálni kellett vele szépen az olvasási gyakorlatokat. Igen ez időrabló, kellemetlen dolog. A gyerek unja, nincs kedve hozzá, de meg KELL csinálni!

Jelenleg ott tart, hogy most fog felvételizni egy elég jó nevű gimibe, ahol elvileg a központi megírássánál kaphatna plusz időt az besorolása miatt, de valószínűleg nem fogjuk kérni, mert akkor nem mehetne tagozatos osztályba, pedig ő bioszra akar menni.
Jelenleg heti 3-3 matek és irodalom felvételi feladatlapot csináltatunk meg vele (szabadon elérhető a neten) a korábbi évekből. (ez már vagy egy éve így megy) Emellett van heti 1-1 felvételi előkészítője matek, magyar, bioszból. Ezeket a saját tanárai tartják az iskola után ottmaradós programként. Ingyenes.
Volt ugyan hobbi (3d modellezés, Blender) szinten különórája, de - most úgy néz ki - nem ezzel fog továbbtanulni. A felvételivel kapcsolatos terhelés miatt ez el is lett hagyva. Most youtube-ról tolja blenderes videókat, ha van kedve.
A vicces az az egészben, hogy a felvételi sorrend stratégiában utolsónak be fogunk írni egy olyan szakközepet, ahol automatizálást tanulhat.
Amikor meglátta, hogy a sulinak van - ipari támogatói oldalról - saját ipari robotkarja, amit a diákok maguk is használhatnak, akkor azért kijelentette, hogy egyáltalán nem lesz elkeseredve, ha esetleg nem sikerül a gimibe a felvételi. :cool:
Látszik, hogy az általánosban is már nagyon komoly terhelést kapnak a gyerekek. Most nyolcadikban a kölyöknek van olyan napja, mikor 8 órája van egy nulladikkal. Így is szív szerencsétlen kölyök eleget, nem fogom még különtanárhoz hurcolászni.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 743
7 660
113
A tehetős/gazdag családokat, főleg ha mélyről jönnek, utoléri az egyensúly törvénye. A harmadik, negyedik generáció általában már korántsem annyira rátermett, mint a vagyon megalapozója, és elherdálódik a vagyon nagy része.
Pont ezt akartam írni, lásd Biden fia: Hunter Biden és az újgazdag szűlők gyerekei általában mind drogosak.
Fokozottan igaz azokra, akik hírtelen gazdagodtak meg: Vagy még ők vagy a gyerekeik felélik a vagyont, mert nem tanulták meg megkeresni és felépíteni a gazdasági hátteret.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 743
7 660
113
Index fórumról:
Avagy könnyű hitelből jól élni:
MED_0017680835.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 551
34 115
113
Ezt magyarazom mindig a kisebbiknek, ez egy amerikai közhely: equal opportunities, not equal outcomes. The latter comes from the effort you put in.

Ez volt régen az amerika közhely, most már equal outcomes kell legyen. Ha nem valósul meg, amögött pedig csak rasszizmus, szexizmus húzódhat meg, tehát fokozni kell a harcot...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 756
17 378
113
Ebből is látszik, hogy akinek van pénze, jól fizető munkahelye, az tovább tud javítani a helyzetén. Akinek meg nincs, az megreked egy szinten.
Volt pénzem nyílászárók cseréjére, napelemre, 1 kis lakásra, mert viszonylag jól keresek, már több mint 30 éve, folyamatosan.
Viszont látom, hogy akik a környezetemben alacsonyabb beosztásban dolgoznak, pláne ha még hitelük is van, nem jutnak egyről a kettőre. Márpedig az emberek túlnyomó többségének hitelre van szüksége a nagyobb céljai eléréséhez, ami itthon nagyon drága!
Elhangzott sok igazság; egy biztos: egyenlő jogok illetik az embereket, de nem vagyunk egyenlőek (minőség, tudás, stb.). Amit látok sok ezer diák és hallgató után, az az, hogy a nagy hátszéllel indulók nagyobb valószínűséggel kallódnak el, mint egy átlagos hátterű (orvos szülők drogos gyereke, stb.). Ha van akarat és kitartás, az a legjobb. Ez átlendíti az említett megrekedésen. Kevés a fizu, semmi gond, elmegy levelezőre (most van egy betanított munkás levelezőm...mérnök lesz). A kollégái majd elmondják szerencsésnek, főnök kedvencének, stb. A hitelről meg eszembe jut az, amikor egy lakásra nem adott a bank 2 milliót (4 volt zsebben, 6 volt a kégli) jó fizetéssel, a munkásom meg kapott 10-et. Mindenki gondolhatja, h mekkorra esélye volt visszafizetni (2008 előtt banki h-kihelyezés lényege ez volt...fizessen csak évekig, kb 180-210% haszon bedőlés előtt, aztán ott lesz az árverezett ingatlan is).
Tehát hitelt -szerintem- annyit szabad felvenni, amennyit 1 év alatt megkeresünk.
El kell tényleg fogadni, h nincs olyan, h "jár". Kisebb cél is lehet jó; néha az irígykedő ismerősöket fel szoktam kérdezni, h mekkora Tv-je van (nekünk régi), hányszor nyaralt, stb.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 151
4 255
113
"Emlékszik még, milyen volt a Nagy Infláció előtt? Megnéztük, mennyit nőttek az árak három év alatt."
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
"Emlékszik még, milyen volt a Nagy Infláció előtt? Megnéztük, mennyit nőttek az árak három év alatt."
Ehheehehe
Megint sikerült hülyét csinálni magukból hvg-éknek.
Nem lehetett szépen elismerni, hogy tényleg bemegy az infláció 10% alá, ahogy jósolták. Év elején, itt is meg persze a hvg-nél is ment a hülyézés, hogy az nem létezik, hogy egy számjegyű legyen az infláció év végére.
Most, hogy úgy néz ki csak összejön, el kell kezdeni egy kármentő kampányt.
Elmegyünk egészen 3 évre visszamenőleg, "hogy meglássuk most mennyire szarabbul éltek".
Ne álljunk meg itt! Sokkal drámaibbak a számok, ha messzebbre megyünk vissza! Mondjuk menjünk vissza 2010-ig! Akkor összejöhet egy 250-300%-os dragulás is.
Akkor sokkal könnyebb pocskondiázni Orbánékat.
Az külön vicces, hogy azzal akarja bizonyítani, hogy nem a háború miatt van infláció, hogy 2022 januárját hozza fel példának, hogy akkor is magas volt az infláció.
Arról persze tettetett ostoba hülyeként meg sem emlékszik, hogy a háborút az energia piac folyamatosan árazta 2021 őszétől. Ahhoz még háború sem kell, hogy térségünkben egy orosz szankciózás miatt kilőjenek az energia árak. De nyilván ez is a mindenkori kormány hibája.
Szóval tessék csak csámcsogni a propi cikken, de ne feledjük, hogy bezzeg amikor még 2 forint 20 fillér volt a kifli....
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 151
4 255
113
Ne álljunk meg itt! Sokkal drámaibbak a számok, ha messzebbre megyünk vissza! Mondjuk menjünk vissza 2010-ig! Akkor összejöhet egy 250-300%-os dragulás is.
Az ingatlanáraknál simán! És ez az egyik legfontosabb, legköltségesebb kiadás egy átlagos embernél, az élelmiszerek és a rezsi mellett!
És ezekhez csatlakozik, az eddig ingyenes egészségügy (várólisták- magánpraxis), illetve némiképp az oktatás is!