A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 627
48 263
113
Ha egy házaspár mondjuk fejenként havi nettó 500.000 Ft-ot keres, tehát 1 millió a nettó havi bevételük, és van egy gyerekük, akkor nehezen hihető hogy összejön ekkora megtakarítás.
Ha ebből nem tud félretenni, akkor 2 millióból sem tud megtakarítani. Fejben dől el minden. És hitelt hitelre halmozni a lehető legnagyobb ostobaság. Én sem gondolom, hogy 30 éves kor körül ez a megtakarítás összejön, de 45-50 felett, amikor a gyerekek már kirepülnek, ha ésszel, szorgalommal él, akkor képes egy biztonsági hátteret teremteni. Az emberek egy részénél az a probléma, hogy az igényeiket nem a pénztárcájukhoz szabják.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 624
5 367
113
Felteve, hogy csak ketten laktok az orszagban.
Ezt csak arra írtam példának, hogy a 13 milliós szám nem az átlag emberek a valós helyzetét mutatja.

Nagyon nem mindegy, hogy egy országban a megtermelt jövedelmet hogyan osztják el. Lehetnek szép GDP számok, ha a jövedelem kevés kiváltságos embernél halmozódik fel.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
632
2 730
93
"Ha egy házaspár mondjuk fejenként havi nettó 500.000 Ft-ot keres, tehát 1 millió a nettó havi bevételük, és van egy gyerekük, akkor nehezen hihető hogy összejön ekkora megtakarítás."

Mi a bánatra lehet elkölteni havi 1 mikulást?

Mi az asszonnyal kb 300-400at költünk havonta és még kirándulni meg étterembe is járunk.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
"Ha egy házaspár mondjuk fejenként havi nettó 500.000 Ft-ot keres, tehát 1 millió a nettó havi bevételük, és van egy gyerekük, akkor nehezen hihető hogy összejön ekkora megtakarítás."

Mi a bánatra lehet elkölteni havi 1 mikulást?

Mi az asszonnyal kb 300-400at költünk havonta és még kirándulni meg étterembe is járunk.
Adj hozzá mondjuk egy havi 100k-s lakáshitelt, egy 50k-s autóhitelt, meg egy 40k-s garázsbérletet is. Esetleg még 3 db. magánegészségügy biztosítást. Nekem van nyugdíjbiztosításom is, csak az majdnem 40k havonta.

Ne abból induljunk már ki ,hogy megvan a hitelmentes lakás, a hitelmentes autóval együtt, a gyerek meg a saját lakóhelyeden jár iskolába, és veled együtt a házadban lakik. Félre lehet tenni, 1 milliós havi jövedelem már a jólét kategóriája bármilyen szemszögből nézem. Csak a 13 milliós megtakarításhoz nem biztos hogy mindenkinek elég, aki mellette jól is akar élni. Fitnessbérlet, táplálékkiegészítők simán elvisznek fejenként havi 30-40k-t. Ha sportos mind a két fél, akkor az is pénz. Egy könyv ára manapság már simán 4-5k. Veszel havonta kettőt, az is 10k. De ismétlem: bőven a szegénységi küszöb fölé rakom ezt a jövedelmi szintet én is.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
632
2 730
93
"Adj hozzá mondjuk egy havi 100k-s lakáshitelt, egy 50k-s autóhitelt, meg egy 40k-s garázsbérletet is. "
Én nem így szerveztem az életemet ,még soha semmit sem nem vettem hitelre.
Még van néhány ingatlanom is amit bérbe adok mert úgy gondolom bérbeadónak sokkal jobb lenni mint bérlőnek.:):):)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 624
5 367
113
Mi a bánatra lehet elkölteni havi 1 mikulást?

Mi az asszonnyal kb 300-400at költünk havonta és még kirándulni meg étterembe is járunk.
Simán el lehet költeni úgy, hogy nem szórod felesleges dolgokra a pénzt.

Havi 80 -100 -at költök csak benzinre, 2 kocsira fizetem a biztosítást stb. Családi házban lakunk, itt mindig kell valamit csinálni, ami pénzbe kerül, és a rezsi is magasabb, mint egy lakásban.
A gyereknek szinte minden héten kell valamire adni 5 - 15 e Ft. közötti összeget. (Osztály kirándulás, edzés, színház stb. ) Az új ruhákat fél év alatt kinövi, úgyhogy amit idén nyáron vettünk, az jövőre már nem biztos hogy jó lesz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Simán el lehet költeni úgy, hogy nem szórod felesleges dolgokra a pénzt.

Havi 80 -100 -at költök csak benzinre, 2 kocsira fizetem a biztosítást stb. Családi házban lakunk, itt mindig kell valamit csinálni, ami pénzbe kerül, és a rezsi is magasabb, mint egy lakásban.
A gyereknek szinte minden héten kell valamire adni 5 - 15 e Ft. közötti összeget. (Osztály kirándulás, edzés, színház stb. ) Az új ruhákat fél év alatt kinövi, úgyhogy amit idén nyáron vettünk, az jövőre már nem biztos hogy jó lesz.
Szóval nyomorogsz... :oops:
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 888
113
"Ha egy házaspár mondjuk fejenként havi nettó 500.000 Ft-ot keres, tehát 1 millió a nettó havi bevételük, és van egy gyerekük, akkor nehezen hihető hogy összejön ekkora megtakarítás."

Mi a bánatra lehet elkölteni havi 1 mikulást?

Mi az asszonnyal kb 300-400at költünk havonta és még kirándulni meg étterembe is járunk.
Én akár havi több mikulást is el tudok költeni, ha kicsit megerőltetem magam, megvan hozzá a know-how-m. :cool:
Ha gondolod, segíthetek a tiédet is elkölteni. A jó kisdobos ott segít, ahol tud!
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 759
113
Szerinted az a lényeges, hogy le legyen írva az eloszlás? Egyébként le van írva. Hirtelen csak néhány forrás:

Más:

Nem vagyok a vagyonkoncentráció bizonyos mértéke ellen. Az innováció, a kutatás-fejlesztés nagy pénzeket igényel. Például Elon Musk sokat fektet a fejlesztésbe. Azt hiányolom -vagy lehet, hogy nem tudok róla-, hogy a magyarországi vagyonosok nem ezt teszik. És ahogy a 20. század elején a gazdag réteg támogatta a kultúrát, azt most nem látom- Ady Endrét, és még József Attilát is gazdag zsidó pénzemberek, gyárosok támogatták. Amire áldoznak, az talán a jótékonykodás. Lásd. Csányi alapítványát, és Mészáros Lörinc is adományoz. De az első két területre többet kellene áldozni.
Ott a hiba,hogy ezt nem a KSH irkálja,hanem pénzügyi oldalak. Azt meg Kovács néni az ötödik emeleti panelból,meg a Horváth Karcsi bácsi a harmadik emeletről nem olvassa. Ők Bayer Zsoltin,meg Bencsik Andráson keresztül szívják magukba a viktoriánus propit.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
"Ha egy házaspár mondjuk fejenként havi nettó 500.000 Ft-ot keres, tehát 1 millió a nettó havi bevételük, és van egy gyerekük, akkor nehezen hihető hogy összejön ekkora megtakarítás."

Mi a bánatra lehet elkölteni havi 1 mikulást?

Mi az asszonnyal kb 300-400at költünk havonta és még kirándulni meg étterembe is járunk.
Ebből elég egyértelmű, hogy zéró gyereked van. Egy apróság pl., manapság egy különtanár kb. 5000Ft/óra, és ha azt szeretnéd, hogy a gyereked esélyes legyen, írjon egy jó felvételit, akkor bizony költeni kell. És jó esetben nem egy gyereked van. 2 gyerekkel csak ez a tétel simán meglehet havi 40-50ezer. Ja, és 2 vagy több gyerek mellett, ha jót akarsz a családodnak, akkor az anya nem dolgozik annyit, hogy 500-at vigyen haza.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 627
48 263
113
"Adj hozzá mondjuk egy havi 100k-s lakáshitelt, egy 50k-s autóhitelt, meg egy 40k-s garázsbérletet is. "
Én nem így szerveztem az életemet ,még soha semmit sem nem vettem hitelre.
Még van néhány ingatlanom is amit bérbe adok mert úgy gondolom bérbeadónak sokkal jobb lenni mint bérlőnek.:):):)
Respekt, ugyanígy gondolkodom! Én is vettem autót 4 éve pénzért. Először is egy szerény modellt, nekünk már nem kell luxusautó. Garázsom van. Lakásokat nem vettem, elég rizikós azt kiadni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 627
48 263
113
Simán el lehet költeni úgy, hogy nem szórod felesleges dolgokra a pénzt.

Havi 80 -100 -at költök csak benzinre, 2 kocsira fizetem a biztosítást stb. Családi házban lakunk, itt mindig kell valamit csinálni, ami pénzbe kerül, és a rezsi is magasabb, mint egy lakásban.
A gyereknek szinte minden héten kell valamire adni 5 - 15 e Ft. közötti összeget. (Osztály kirándulás, edzés, színház stb. ) Az új ruhákat fél év alatt kinövi, úgyhogy amit idén nyáron vettünk, az jövőre már nem biztos hogy jó lesz.
Egy családi házban sem magasabb a rezsi. Nekem inkább kevesebb a rezsi. Ráadásul, ha van eszed, tetetsz a tetőre napelemet. A villanyszámla ugrott. Én is ezt csináltam, össze-vissza 2,3 millióba került. A családi háznál csakugyan van mindig valami csináltatni való, erre a számlámon van tartalék, számítok rá, nem szaladgálok majd hitelért.
Hogy mi a szükséges, és mi a felesleges, az szemlélet kérdése.
Én abból az 1 millióból sokat meg tudnék spórolni neked! Ha kérsz tanácsot!
Egy családi háznál miért nincs garázs? El se hiszem!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 627
48 263
113
Én akár havi több mikulást is el tudok költeni, ha kicsit megerőltetem magam, megvan hozzá a know-how-m. :menő:
Ha gondolod, segíthetek a tiédet is elkölteni. A jó kisdobos ott segít, ahol tud!
Senki nem mondta, hogy nem lehet elkölteni havi 1 millát. A művészet az, hogy spórolni is tudj ebből az összegből. Hogy egy-egy váratlan kiadás ne döntsön le a lábadról.
Szóval a hozzászólásokból világosan kirajzolódik, amit írtam. fejben dőlnek el a dolgok.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 627
48 263
113
Ott a hiba,hogy ezt nem a KSH irkálja,hanem pénzügyi oldalak. Azt meg Kovács néni az ötödik emeleti panelból,meg a Horváth Karcsi bácsi a harmadik emeletről nem olvassa. Ők Bayer Zsoltin,meg Bencsik Andráson keresztül szívják magukba a viktoriánus propit.
Ez csak félig igaz, néhány cikk idézi a KSH adatait. Csak figyelmesen kell olvasni. Egyébként ez csak ripsz-ropsz kikapott 3 cikk volt, egy alaposabb merítésnél sokkal többet lehet találni KSH adatokkal.
Az, hogy ki, mit olvas, legyen az ő döntése. Ha nem olvassa, akkor ne nyilatkozzon úgy, hogy nem kap nyilvánosságot. A KSH nem médiafórum, nyilván nem fog újságcikkeket gyártani. A világ vagyoneloszlását is magáncégek vagy non-profit szervezetek teszik közzé.
Lásd Qxfam, Credit Suisse! Jelentéseket készítenek, és ezt a különböző médiumok terjesztik.
Az tény, hogy ezek a jelentések nem érik el a legtöbb ember ingerküszöbét. És valóban nem könnyű olvasmányok. Kovács néninek meg Horbáth Karcsi bácsinak meg saját döntése, hogy kit olvas, hallgat.
Egyébként a KSH-nak van weboldala, bárki felmehet és tájékozódhat, ha van kedve. Rendszerint se kedve, se tudása nincs erre a többségnek, a médiumok teszik emészthetővé az ilyen adatokat.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 759
113
Ez csak félig igaz, néhány cikk idézi a KSH adatait. Csak figyelmesen kell olvasni. Egyébként ez csak ripsz-ropsz kikapott 3 cikk volt, egy alaposabb merítésnél sokkal többet lehet találni KSH adatokkal.
Az, hogy ki, mit olvas, legyen az ő döntése. Ha nem olvassa, akkor ne nyilatkozzon úgy, hogy nem kap nyilvánosságot. A KSH nem médiafórum, nyilván nem fog újságcikkeket gyártani. A világ vagyoneloszlását is magáncégek vagy non-profit szervezetek teszik közzé.
Lásd Qxfam, Credit Suisse! Jelentéseket készítenek, és ezt a különböző médiumok terjesztik.
Az tény, hogy ezek a jelentések nem érik el a legtöbb ember ingerküszöbét. És valóban nem könnyű olvasmányok. Kovács néninek meg Horbáth Karcsi bácsinak meg saját döntése, hogy kit olvas, hallgat.
Egyébként a KSH-nak van weboldala, bárki felmehet és tájékozódhat, ha van kedve. Rendszerint se kedve, se tudása nincs erre a többségnek, a médiumok teszik emészthetővé az ilyen adatokat.
Ja,csak az a gond,hogy a nyugdíjasok 99%-a nem olvas ilyet,mert nem éri el az ingerküszöbét