A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 375
2 644
113
Amellett, hogy szerintem is esélytelen, mint tapasztaljuk már hosszú ideje, az Orbán rendszer is a statisztikák manipulálásán alapul, és eddig bevált.
Miközben a bruttó bért, a minimálbért...emelték, és ezeket folyamatosan reklámozták, az adóemelések és a különadók miatti, a reál jövedelem emelkedést szinte teljes egészében lekövető áremelkedéseket, egy az egyben a Covidra, háborúra, Brüsszelre, a bankokra.... hárítják.
Eddig nekik is bejött ez. Másnak miért ne, ha ez kell a népnek?
Az EU pénzek behúzását még el is hiszem, de a NER ezermilliárdjai nagy részének visszacsatornázása kb. esélytelen.
Az argentin út….
Mert ez így kb az, pláne ha esélye lesz(értsd valahogy nyerne), s meg is próbálná.

Termelékenység növekedése(teljes gazdaságára vetítve) nincs alapja a minimálbér bármilyen(!) reál értékű növekedésének, ahhoz előtte pedig be kell fektetni, időt, pénzt, tudást, energiát….

Persze, ha 600 lesz az euro és közben 20% körüli az infláció, akkor nominal szinten simán összejöhet.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 236
30 311
113

Erről írtam én is már többször.
Saját magunkat szúrjuk tökön a magas adók miatti magas árakkal:
-külföldi online vásárlásokon
-külföldi bevásárló turizmuson
-a drága belföldi nyaralás helyett a külföldin keresztül. Ami szintén nem olcsó, de más egy tengerpart, egy programokkal, történelmi nevezetességekkel teli város, mint egy itthoni, ami szinte ugyanazért a pénzért, általában jóval kevesebbet nyújt!
Gáz, hogy még a magasabb útiköltség mellett is jobban megéri külföldön nyaralni!
Ha már a kínálattal nem, az árakkal lehetne ezen a tendencián fordítani. Ami az üresen kongó államkassza, az elhibázott gazdaságpolitika miatt jelenleg esélytelen!
Sokszor az a gond, hogy nagyon nincs más, vagy sokkal jobban targetált a hirdetésük, vagy jobb a vevőpolitikájuk. Az ár sokszor csak sokadjára tényező -legalábbis nálam.
Azért röhej, hogy pl. tele román vetőmaggal a gazdabolt, vagy mikor rózsatövet rendeltem magyar oldalról a partiumból jött, nem pedig teszem azt Szőregről. És az Emagról, Alzáról nem is beszélve, amik ugye megint nem magyarok.

De nekem a nagy talány, hogy a lengyelek miért olyan versenyképesek szállítási költségek mellett is. Nem hiszem, hogy csak a magas adók miatt, mert oké, hogy pl.: Romániában az építő anyagoknak alacsonyabb az adóterhe, de az a különbség is csak X km-ig érvényesül; és a polyákokkal is ugyan ez van, hogy a szállítási költség ezt csökkenti ezt a különbséget. Bérekben, energia és ingatlan árakban meg nem hiszem, hogy rettenetesen nagy különbség lehet, pláne az ő javukra.

Én abban látok problémát, hogy az export terén a gazdaság különböző szintjein nem, vagy csak nehezebben tud kitörni magyar, mint más nemzet tagjai. Néha nem jó a dolgokat túlgondolni, a magyar meg a túlgondolásra lehet, hogy hajlamosabb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 778
5 997
113
Sokszor az a gond, hogy nagyon nincs más, vagy sokkal jobban targetált a hirdetésük, vagy jobb a vevőpolitikájuk. Az ár sokszor csak sokadjára tényező -legalábbis nálam.
Azért röhej, hogy pl. tele román vetőmaggal a gazdabolt, vagy mikor rózsatövet rendeltem magyar oldalról a partiumból jött, nem pedig teszem azt Szőregről. És az Emagról, Alzáról nem is beszélve, amik ugye megint nem magyarok.

De nekem a nagy talány, hogy a lengyelek miért olyan versenyképesek szállítási költségek mellett is. Nem hiszem, hogy csak a magas adók miatt, mert oké, hogy pl.: Romániában az építő anyagoknak alacsonyabb az adóterhe, de az a különbség is csak X km-ig érvényesül; és a polyákokkal is ugyan ez van, hogy a szállítási költség ezt csökkenti ezt a különbséget. Bérekben, energia és ingatlan árakban meg nem hiszem, hogy rettenetesen nagy különbség lehet, pláne az ő javukra.

Én abban látok problémát, hogy az export terén a gazdaság különböző szintjein nem, vagy csak nehezebben tud kitörni magyar, mint más nemzet tagjai. Néha nem jó a dolgokat túlgondolni, a magyar meg a túlgondolásra lehet, hogy hajlamosabb.
Valójában a millió dolláros kérdés az, hogy miért nincs potens e-commerce (+streaming, etc) magyar cég, egy olyan piacon amit (eddig) megkímélt az Amazon és az Ali sem kaszálta le.
Van helyette Alza meg emag.
Pedig annak idején a bookline jól (és időben) indult.
 

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
855
3 836
93
Valójában a millió dolláros kérdés az, hogy miért nincs potens e-commerce (+streaming, etc) magyar cég, egy olyan piacon amit (eddig) megkímélt az Amazon és az Ali sem kaszálta le.
Van helyette Alza meg emag.
Pedig annak idején a bookline jól (és időben) indult.
A soros tehet róla. Meg egyébként is, a Kádár.
Biztos nincs köze ahhoz, hogy a magyar nemzeti összproduktum az, hogy lenézünk mindenkit a picsába, mert mi tökéletesek vagyunk
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 211
19 958
113
Valójában a millió dolláros kérdés az, hogy miért nincs potens e-commerce (+streaming, etc) magyar cég, egy olyan piacon amit (eddig) megkímélt az Amazon és az Ali sem kaszálta le.
Van helyette Alza meg emag.
Pedig annak idején a bookline jól (és időben) indult.
Túl kicsi piac. Ami volt, annak nem volt elég súlya külföldre terjeszkedni időben, és egy kritikus tömeg alatt nincs meg a hálózati hatás.
A hazai szabályozás és adók sem feltétlen segítenek, meg egyáltalán a vállalkozásokhoz való hozzáállása a hatalomnak. KKV-ben max az építőipart meg a Taxisokat támogatják, de az informatikai K+F az nem elég maffia téma, hogy megtalálják a közös hangnemet. A nagy cégek meg lomhák ehhez.

Az OTP amúgy most próbálkozik valamivel. Vannak kétségeim, szerintem későn mozdultak, be bármi is lehet belőle.

Amúgy nem kímélte meg az Amazon, és az Ali. Ja, meg a hazai e-commerce cégek nagyja egy dropshipping, minden bizalmat felégettek a kisebb szereplők (de az eMag is), az Azla, Amazon, Ali bármelyike jobb élményt kínál sajna.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 778
5 997
113
Túl kicsi piac. Ami volt, annak nem volt elég súlya külföldre terjeszkedni időben, és egy kritikus tömeg alatt nincs meg a hálózati hatás.
A hazai szabályozás és adók sem feltétlen segítenek, meg egyáltalán a vállalkozásokhoz való hozzáállása a hatalomnak. KKV-ben max az építőipart meg a Taxisokat támogatják, de az informatikai K+F az nem elég maffia téma, hogy megtalálják a közös hangnemet. A nagy cégek meg lomhák ehhez.

Az OTP amúgy most próbálkozik valamivel. Vannak kétségeim, szerintem későn mozdultak, be bármi is lehet belőle.

Amúgy nem kímélte meg az Amazon, és az Ali. Ja, meg a hazai e-commerce cégek nagyja egy dropshipping, minden bizalmat felégettek a kisebb szereplők (de az eMag is), az Azla, Amazon, Ali bármelyike jobb élményt kínál sajna.

Az Amazon azért meglehetősen redukált szolgáltatást nyújt Mo-on még most is. Az Alinál nincs összehasonlítási alapom.

A bookline-nak volt (van) szlovák meg azt hiszem román lába is. Vagy legalábbis elkezdték.

Azt nem értem miért nem volt folytatása (10-12 éve) - nem feltétlenül csak a magyar piacra fókuszálva.

Szerintem lett volna - és sanszosan még most is lenne - benne biznic, talány, hogy a Ragán Gazella miért nem innovált még valamit ebben a szektorban: csurranna is meg megfigyelésre is pompás.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 375
2 644
113
….a Ragán Gazella miért nem innovált még valamit ebben a szektorban: csurranna is meg megfigyelésre is pompás.
Mert piaci versenyben kellene érvényesülni…(?)
Egyszerűbb(zero kockázat) a közpénzt kimerni más módon..(?)…járadékvadászat…?
Megaztán EU-s támogatásra se jogosult közvetlenül a kereskedelem.


A “jónépek” meg mehetnek a nemzeti szalaggal átkötött lózungok…
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 246
4 563
113
Egy újabb példa, a hazai különadók, illetékemelések negatív hatására:


Pár milliárd forint extra bevételt remélve, így lehet a devizában lévő tőkét, megtakarításokat az ország elhagyására ösztönözni.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 812
7 982
113
Nagy Márton friss:
Amit én dekódoltam:
  • Matolcsynak lefőtt a kávé
  • 16% a kisker forgalomnak már külföldi webshopra megy, ezt meg akarják adóztati, hogy ne legyen igazságtalan előnye a magyar webshoppal szemben.
  • Kínában a túrisztika élikítése miatt és akkuújrahasznosító üzemeket miatt volt.
Mind a hárommal egyetértek!

 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 812
7 982
113
Nagy Márton friss:
Amit én dekódoltam:
  • Matolcsynak lefőtt a kávé
  • 16% a kisker forgalomnak már külföldi webshopra megy, ezt meg akarják adóztati, hogy ne legyen igazságtalan előnye a magyar webshoppal szemben.
  • Kínában a túrisztika élikítése miatt és akkuújrahasznosító üzemeket miatt volt.
Mind a hárommal egyetértek!

Na, pont lemaradtam az 5percről:

  • 2027-re 1000 eurós minmálbér.
  • gyerek utáni adőkedvezmény duplázása
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 375
2 644
113


Radical Draghi demands €800B cash boost to stem Europe’s rapid decline​

“Without action, we will have to either compromise our welfare, our environment or our freedom,” former ECB chief says in hotly anticipated report.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 571
39 671
113
„Csak Donald Trump amerikai elnök és az ukrajnai béke esetén térhet vissza a gazdasági növekedés a 3-5 százalékos sávba már 2025-re” - mondta. A kérdésre, hogy van-e B-terv egy Kamala Harris elnökségre, ha már a magyar kormány mindent Trumpra tett fel, ezt válaszolta: „Lehet ezen gondolkozni, de nem szeretnék.”


Semennyire nem lesz béke Ukrjanában, ha jön Trump, meg nem is biztos hogy nyer. Ezek meg erre az egy lapra feltették az ország jövőjét!
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 778
5 997
113


Radical Draghi demands €800B cash boost to stem Europe’s rapid decline​

“Without action, we will have to either compromise our welfare, our environment or our freedom,” former ECB chief says in hotly anticipated report.
Addig ameddig nincs konszenzus arról, hogy a US (és minden EU-n kívüli gazdaság vagy gazdasági tömörülés, beleértve a Commonwealth-t is) - Kínához és Oroszországhoz hasonlatosan - nem barát, hanem ellenség, addig nincs esély változásra, a leépülés folytatódni fog.

Amerika azért tud nagyot menni “digitális”-ban, mert a saját piacán túl az EU-ét is letarolja, benne az olyan - hagyományosan offline - iparágakkal, mint a kisker, a szórakoztatóipar, banking, reklámipar, média, logisztika és a többi. Ezen felül, mivel rajta ül a kommunikációs csatornákon így hozzáfér minden információhoz, valamint véleményformáló szerepe is van.

Minden független hatalmi góc felismerte és kiépítette a saját ökoszisztémáját, ezzel párhuzamosan minden eszközzel akadályozza a riválisok betüremkedését a saját érdekszférájába. Kivéve minket.

Nem kell feltalálni a hideg vizet meg innoválni. Ott a recept, le kell másolni a máshol már működő rendszereket, a többieket meg ki kell szorítani.

Persze, ha erre nincs politikai akarat, akkor nem fog menni. Márpedig nincs, úgyhogy marad a gyorsuló lecsúszás.

Nekem Draghi felvetett módszerei gyanúsan a tőkekoncentrációt célozzák és nem az európai polgárok érdekeit.
De ebben speciel igaza lenne:

Without action, we will have to either compromise our welfare, our environment or our freedom.

…ha 10-14 évvel ezelőtt mondja. Amikor még pont ő volt a lead - így azért ez elég hiteltelen.

Most már ezeket lassan mind bukjuk: a szabadság már elment, a környezet és a jólét épp távozóban.
Itt a védelem már nem elég, ide ellentámadás kellene, reconquista.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 246
4 563
113
Minden független hatalmi góc felismerte és kiépítette a saját ökoszisztémáját, ezzel párhuzamosan minden eszközzel akadályozza a riválisok betüremkedését a saját érdekszférájába. Kivéve minket.
Most ezt miért mondod?
A NER kiépítette ezt a hatalmi gócot, csak ők a saját érdekszférájukat védik, legtöbbször az egész ország kárára!
Így a büdös életbe nem lesz konszenzus, ha a többséget közben csak kihasználják!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 492
16 749
113
Nagy Márton friss:
Amit én dekódoltam:
  • Matolcsynak lefőtt a kávé
  • 16% a kisker forgalomnak már külföldi webshopra megy, ezt meg akarják adóztati, hogy ne legyen igazságtalan előnye a magyar webshoppal szemben.
  • Kínában a túrisztika élikítése miatt és akkuújrahasznosító üzemeket miatt volt.
Mind a hárommal egyetértek!


Na, pont lemaradtam az 5percről:

  • 2027-re 1000 eurós minmálbér.
  • gyerek utáni adőkedvezmény duplázása

„Csak Donald Trump amerikai elnök és az ukrajnai béke esetén térhet vissza a gazdasági növekedés a 3-5 százalékos sávba már 2025-re” - mondta. A kérdésre, hogy van-e B-terv egy Kamala Harris elnökségre, ha már a magyar kormány mindent Trumpra tett fel, ezt válaszolta: „Lehet ezen gondolkozni, de nem szeretnék.”


Semennyire nem lesz béke Ukrjanában, ha jön Trump, meg nem is biztos hogy nyer. Ezek meg erre az egy lapra feltették az ország jövőjét!


Nekem Nagy Mártonról az alábbi történet jut mindig az eszembe:

Kohn elpanaszolja a rabbinak, hogy döglenek a libái.
  • Mivel eteted őket?
  • Szemes kukoricával.
  • Az a baj. Etesd ezután darával!
Kohn egy hét múlva ismét panaszkodik, hogy még mindig döglenek a libái, pedig darával eteti őket.
- Mert szamár vagy! . - mondja a rabbi. - zabbal etesd őket!
Pár nap múlva Kohn megint siránkozik, hogy hiába eteti zabbal a libáit, mégis pusztulnak.
- Ostoba fajankó vagy, miért nem árpával eteted őket?!
Másnap megint megy Kohn:
  • Rabelében, hiába próbálkoztam az árpával, megdöglött az utolsó libám is!
  • Most már egy libád sincs?
  • Egyetlen egy se.
  • Kár. Pedig még annyi jó ötletem lett volna...

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 236
30 311
113
16% a kisker forgalomnak már külföldi webshopra megy, ezt meg akarják adóztati, hogy ne legyen igazságtalan előnye a magyar webshoppal szemben.
Ide kapcsolódik.
Fogyasztás megoszlása. Egy konkrét adat olt ebbenGránit Bank esetében a vásárlások 42%-a online vásárlás, aminek a 46%-a külföldi online vásárlás. Más adatok és tendenciákról is volt szó.
Innen, de ha valaki nem akarja végighallgatni ugyan az a beszélgetés kicsit később:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 211
19 958
113
Ide kapcsolódik.
Fogyasztás megoszlása. Egy konkrét adat olt ebbenGránit Bank esetében a vásárlások 42%-a online vásárlás, aminek a 46%-a külföldi online vásárlás. Más adatok és tendenciákról is volt szó.
Innen, de ha valaki nem akarja végighallgatni ugyan az a beszélgetés kicsit később:
De mi az a külföldi online vásárlás ebben a statisztikában? Melyik ország? Kína, EU?

Eleve a cégek a felhőszolgáltatásokért pl. bankkártyával külföldi vásárolnak, nem majomkodik az Amazon AWS, Google, Microsoft a magyar szabványnak megfelelő számlákkal pingpongozással. Ír leányvállalat, és bankkártyás fizetés. Talán a legnagyobbaknál van olyan, hogy máshog megy, de havi $30k-s accountokban is még simán bankkártyával megy. Hasonló előfizetések a lakosságnak is vannak.Netflix az külföldi vásárlásnak számít ebben a statisztikában? Spotify, Disney+, XBox Game Pass, Sonly Playstation Network, stb. Többek költ ezekre egy magyar család, mint könyvekre.

Nem fogok több órányi süketelést végighallgatni, de ezek igen fontos dolgok, amik a maga szintű összefoglalókban általában nincsnek kifejtve, tippre ebben sem lesznek. Beletekertem és nem láttam számokat csak a semmibe beszélő fejeket.

Persze, most majd a pénzváltási különadó nagy segítség lesz ez alapján a magyar családoknak... Sokkal jobb lesz attól majd minden gondunk, hogy egy extra sarcot kaptunk.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 236
30 311
113
mi az a külföldi online vásárlás ebben a statisztikában
Gondolom ami nem hazai számlára megy. De ez csak feltételezés.
Többek költ ezekre egy magyar család, mint könyvekre.
A cégekét megértem; de ezeket a nagy összegű lakossági költéseket mindenféle előfizetésekre nem. Nálunk talán nincs is előfizetés, de hát mindenkinek mi a preferencia. Néha lesek, hogy milyen prioritásokkal költenek a családok.
Nem fogok több órányi süketelést végighallgatni
Ezért linkeltem időzítve. Amúgy több okból valóban felesleges végighallgatni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby