A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Kávétej. Gratula! Hány fillérrel is fizettél kevesebbet?
Mond csak, tankoltál is Ausztriában? Vagy azt már inkább Magyarországon? Mennyivel is, 20%-al drágább ott a benzin?
Az áram meg a duplája.
A földgáz több, mint duplája.
https://www.globalpetrolprices.com/electricity_prices/
Mire költesz többet, kávétejre vagy rezsire?
Lakbérekre nem is keresek rá.
Akinek van kedve és ideje, az rákereshet, hogy pl. a magyar Auchanban és az osztrák Achanban mennyibe kerül ugyanaz a nem akciós termék.
Imàdom ezeket én is, mikor talál valaki valami elbaszott lényegtelen akciós terméket nyugaton, lefényképezi és már hőbörög is hogy ugarisztánba minden drágább mint pl. a németeknél! Aztán átmész csak az osztrákokhoz, és egy szaros ásványvizet is megnézel szomjasan, majd visszateszed kb...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Imàdom ezeket én is, mikor talál valaki valami elbaszott lényegtelen akciós terméket nyugaton, lefényképezi és már hőbörög is hogy ugarisztánba minden drágább mint pl. a németeknél! Aztán átmész csak az osztrákokhoz, és egy szaros ásványvizet is megnézel szomjasan, majd visszateszed kb...

De a zacskós leves ég és föld, olcsóbban dupla annyi van benne. Csak azért jártunk át apósoméktól osztrákba, 2-3 havonta egy nagyobb táskával vittem melóhelyre.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Imàdom ezeket én is, mikor talál valaki valami elbaszott lényegtelen akciós terméket nyugaton, lefényképezi és már hőbörög is hogy ugarisztánba minden drágább mint pl. a németeknél! Aztán átmész csak az osztrákokhoz, és egy szaros ásványvizet is megnézel szomjasan, majd visszateszed kb...

Az meg a másik, hogy a hipermarketek folyton változtatják az árakat. Még városon belül ugyanazon lánchoz tartozó hipermarketekben is jelentős különbségek vannak az árak között, attól függően, hogy mikor mit akarnak gyorsabban eladni.
És akkor valaki abból akar nagy következtetéseket levonni, hogy Ausztriában épp olcsóbb a kávétej. :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 174
113
Kávétej. Gratula! Hány fillérrel is fizettél kevesebbet?
Mond csak, tankoltál is Ausztriában? Vagy azt már inkább Magyarországon? Mennyivel is, 20%-al drágább ott a benzin?
Az áram meg a duplája.
A földgáz több, mint duplája.
https://www.globalpetrolprices.com/electricity_prices/
Mire költesz többet, kávétejre vagy rezsire?
Lakbérekre nem is keresek rá.
Akinek van kedve és ideje, az rákereshet, hogy pl. a magyar Auchanban és az osztrák Achanban mennyibe kerül ugyanaz a nem akciós termék.
Subenben tankoltam,de dizelt,1150 litert.
Persze, persze
Csak azt nem értem,hogy ha ottolyan szár az elett,mi a péknek költözik oda annyi magyar.... .
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Subenben tankoltam,de dizelt,1150 litert.
Persze, persze
Csak azt nem értem,hogy ha ottolyan szár az elett,mi a péknek költözik oda annyi magyar.... .

Ugyanazért amiért idejött sok ukrán.

Behülyítik őket a számára magas fizetéssel, jobb élettel, amikor idejön koppan, hogy 4-5 ember per garzon, cigi 4* annyi, hús, rezsi, utazás a duplája, nyelvet alig érti, cserébe csinálhatja az alja munkát helyi szemmel fillérekért.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 174
113
Ugyanazért amiért idejött sok ukrán.

Behülyítik őket a számára magas fizetéssel, jobb élettel, amikor idejön koppan, hogy 4-5 ember per garzon, cigi 4* annyi, hús, rezsi, utazás a duplája, nyelvet alig érti, cserébe csinálhatja az alja munkát helyi szemmel fillérekért.
Van ilyen is.Foleg magyar munkaközvetítővel.
De a többség nagyon is megragad kin,és sose jön vissza.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Csak azt nem értem,hogy ha ottolyan szár az elett,mi a péknek költözik oda annyi magyar.... .
Nem költözik, dolgozik. Munkásszálló/albérlet vagy ingázik kifelé.
Valamiért nincsenek tele a lapok a felháborodott osztrákok nyilatkozataival, hogy a magyarok felvásárolják a lakásokat és az osztráknak már nem jut.
Talán mert kint egy élet munkája is kevés egy garzon árára.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 736
113
Nem költözik, dolgozik. Munkásszálló/albérlet vagy ingázik kifelé.
Valamiért nincsenek tele a lapok a felháborodott osztrákok nyilatkozataival, hogy a magyarok felvásárolják a lakásokat és az osztráknak már nem jut.
Talán mert kint egy élet munkája is kevés egy garzon árára.

A magyar hogy tudja megvenni Bécsben a drága lakást, amikor már Budapesten sem könnyű lakást venni az árak miatt?
Vagy a rabszolgaközvetítő veszi meg ideiglenes szállásnak és kiadja?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 008

Guest
A magyar hogy tudja megvenni Bécsben a drága lakást, amikor már Budapesten sem könnyű lakást venni az árak miatt?
Vagy a rabszolgaközvetítő veszi meg ideiglenes szállásnak és kiadja?
Gondolom ezt nem nekem akartad, mert én is pont ezt írtam, hogy kint lehetetlen megvenni a lakást olyan drága.
De mostanában hallottam olyanokról is akik már azért jöttek haza mert 300 euróval kerestek többet mint az albérlet díja. Akkor meg minek dolgozzon kint?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Kb. 3 hete egy magyar ovódâscsoporttal talâlkoztam a jâtszótèren, 2 magyar óvónènivel. Ausztriâban.
Szóval sok a magyar itt. Nem tudom pontosan, mit csinâlnak. És sokan itt is maradtak a hatârlezârâs utân is. De akiket ismerek, rendszeresen jârnak haza.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Subenben tankoltam,de dizelt,1150 litert.
Persze, persze
Csak azt nem értem,hogy ha ottolyan szár az elett,mi a péknek költözik oda annyi magyar.... .

Egy szóval nem mondtam, hogy ott szar az élet, viszont nagyon nincs egyenes arányban az életminőség a fizetések nagyságával.
Ausztriában a nettó átlagfizetés 1,9-szer ér többet, mint Magyarországon, Angliában pedig csak másfélszer, hiába keres papiron 3-4-szer többet egy angol.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_...y_average_wage#Gross,_net_&_PPS_(2000_-_2018)

Hogy miért mennek ki olyan sokan?
Egyrészt azért, mert ott csak megkeresni fogja a pénzt, aztán hazajön és itt fogja elkölteni, pl. lakást vesz belőle. Ez nagyon is ésszerű. Pár évig dolgozik kint, majd itt lakást vesz abból a pénzből (bár ezt is árnyalja az, hogy ha mondjuk egyetem után kimennek 5 évet, azok leginkább mosogatni, epret szedni, vagy felszolgálni fognak, vagyis miután hazajönnek, az életrajzukban nem lesz semmi tapasztalat, hacsak nem mosogatni vagy epret szedni akar itthon is, míg aki itthon maradt, 5 év alatt azért előrébb juthat a szakmájában).
Másrészt vannak akik csak azt nézik, hogy papiron mennyi lesz a fizuja, azt már nem nézik, hogy mennyit is ér az ott valójában.
Na ezek lesznek azok, akik minimálbérért dolgoznak és 4-en laknak egy lakásban, hogy valamit félre is rakjanak.
Szerintem Nyugat-Európába teljesen kiköltözni (ott élni le az egész életet) nagyon ritka esetekben éri meg.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Ârpèlda: 1991 utân épitett öröklakás Bècs környékèn, 82 m2-nèl nagyobb, âtlagosan 3200 Eur/ m2 vètelár. (2018 adat, osztrák statisztikai hivatal) Jobb helyen inkâbb 4000 eur felett.
Hogy ez sok vagy nem, itèlje meg mindenki maga.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Ugy velem ha marad ez a jelenlegi tragikus 370-es euro arfolyam az nagy segitseg lesz a hazakenyszerult kulfoldi munkavallaloinknak, terheik enyhiteseben. Szerintem az 500-as euro se elkepzelhetetlen mire veget er ez az egesz.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ârpèlda: 1991 utân épitett öröklakás Bècs környékèn, 82 m2-nèl nagyobb, âtlagosan 3200 Eur/ m2 vètelár. (2018 adat, osztrák statisztikai hivatal) Jobb helyen inkâbb 4000 eur felett.
Hogy ez sok vagy nem, itèlje meg mindenki maga.
A lakás kérdéshez néhány szenpont amit a m2 ár mellett mindenképp figyelembe kell venni:
- jelzálog hitelek kamata
- jelzálog hitelek önrésze
- jelzálog hitelek futamideje
- lakáshoz jutást segítő állami támogatások (lsd. pl: London - Help to Buy)

Ha ezek vannak illetve kedvezőek akkor nem gond a magasabb m2 ár sem.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
Nem költözik, dolgozik. Munkásszálló/albérlet vagy ingázik kifelé.
Valamiért nincsenek tele a lapok a felháborodott osztrákok nyilatkozataival, hogy a magyarok felvásárolják a lakásokat és az osztráknak már nem jut.
Talán mert kint egy élet munkája is kevés egy garzon árára.
Nem kötöszködès, csak kíváncsisàgból kérdem, melyik osztrák lapot szoktad olvasni?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Jah, amúgy gyors kereséssel az jön ki, hogy a dizel is olcsóbb Magyarországon. Szóval akkor mennyit is sporoltál a kávétejen és mennyit sporoltál volna ha 1150 liter dizelt Magyarországon veszel? :p

Bukott volna, németből tele tankkal jönnek haza, mert ~7-8%-kal alacsonyabb a fogyasztás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 810
113
Ugy velem ha marad ez a jelenlegi tragikus 370-es euro arfolyam az nagy segitseg lesz a hazakenyszerult kulfoldi munkavallaloinknak, terheik enyhiteseben. Szerintem az 500-as euro se elkepzelhetetlen mire veget er ez az egesz.
Egyébként ha rövid távon nézem ez most nekem fasza, mert euroban kapomba zsét, de azért brutális volt a mai esés. Nem ez az a folyamat, amiről azt mondtam kedvező. Max. akkor, ha a mai esés fél év, egy év alatt zajlik. Az államkötvények piacán is megindult a hozamemelkedés, ami ilyen helyzetben várható de szintén negatív.

A rendeleti kormányzás bevezetése kapcsán kialakított hisztéria is felelős ezért. Itt megvan mind a kormány, mind az ellenzék. mind a hazai is nemzetközi mainstream média szerepe. Kíváncsi vagyok, hogy ez a hatás rövid távon kifut vagy a politikai hisztéria fokozódik.

A márciusi forintgyengülés még nem lógott ki a régiós sorból.
Forint - 5.65%
Cseh korona - 7,2%
Lengyel zloty - 4,7%

török líra - 5,5%
dél-afrikai rand -15%
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg