A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha bezárják, az egy komoly érvágás. Korábban a(z ismételet) bővítésről lehetett olvasni. A hollandok nem normálisak. Már korábban visszafogták a kitermelést.
Kutatások bebizonyították (már 30 éve), hogy a gázkitermelés növelésének mértéke szoros összefüggést mutat a térségben bekövetkezett földrengésekkel.

2018-as cikk:

magyar fordítása:
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 158
3 437
113
Mert kutatások bebizonyították (már 30 éve), hogy a gázkitermelés növelésének mértéke szoros összefüggést mutat a térségben bekövetkezett földrengésekkel.

2018-as cikk:

magyar fordítása:
Olvastam, nem vagyok szaki, de ezeket fenntartásokkal kezelem. A földgáz, mint kitöltő közeg, nem hiszem, hogy ily erős hatással bírna. Elég csak megnézni az usa-t, a repesztéses eljárásoknál (ami már inkább hozzájárulhatna).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Olvastam, nem vagyok szaki, de ezeket fenntartásokkal kezelem. A földgáz, mint kitöltő közeg, nem hiszem, hogy ily erős hatással bírna. Elég csak megnézni az usa-t, a repesztéses eljárásoknál (ami már inkább hozzájárulhatna).
Én sem vagyok szaki, csak tanulmányt olvastam a holland mezőről.

Texasban is kimutatták az összefüggéseket.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 158
3 437
113
Én sem vagyok szaki, csak tanulmányt olvastam a holland mezőről.

Texasban is kimutatták az összefüggéseket.
De kérem ne butáskodjunk. Mélytengeri, vagy éppen mélyfúrásokból fakadó gázok, illetőleg kőolaj, már elég régóta kitermelés alatt állnak.
Ha én opponens vagyok, azaz ellenérdekelt, akad valami "fekete-pénz", hogy azt mutassak ki, amit akarok.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 158
3 437
113
@phaidros maga szerint az atom-ellenes lobbi, hogy nyert teret No.-ban? Majdnem a franciáknál is.... Pedig utálom őket, mint a.... De ez ettől független. Az amcsik pénzelik őket szerte az eu-ban (a zöldeket). Ahogy a háború előtt pl. az oroszok pénzelték a neonácikat, csak erről senki nem beszél. Az amcsiknál is a szélsőjobbot az oroszok nyomták, mert "ez volt olcsó".

Szerk.: Itthon irán, meg a komcsik nyomták a jobbikot 2010-2014-ig...
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
@phaidros maga szerint az atom-ellenes lobbi, hogy nyert teret No.-ban? Majdnem a franciáknál is.... Pedig utálom őket, mint a.... De ez ettől független. Az amcsik pénzelik őket szerte az eu-ban (a zöldeket). Ahogy a háború előtt pl. az oroszok pénzelték a neonácikat, csak erről senki nem beszél. Az amcsiknál is a szélsőjobbot az oroszok nyomták, mert "ez volt olcsó".

Szerk.: Itthon irán, meg a komcsik nyomták a jobbikot 2010-2014-ig...
Dtheo, Ön most mit vitázik velem olyan témában, ami sem az Ön, sem nem az én szakterületem?
A téma onnan indult ki, hogy volt egy cikk, hogy "kiszivárgott", ami annyira nagy újdonság volt, hogy 5 éve is írtak róla olyan kutatásokra hivatkozva, amik 1993-ban születtek. Tehát semmi újdonság és szenzációsság nincs a bezárás mögött.
Ide bekavarni, hogy ki, mit, mikor, hol és hogy támogat (nyugaton lobbizik) az teljesen más téma, felesleges jelen esetben.
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 158
3 437
113
Dtheo, Ön most mit vitázik velem olyan témában, ami sem az Ön, sem nem az én szakterületem?
A téma onnan indult ki, hogy volt egy cikk, hogy "kiszivárgott", ami annyira nagy újdonság volt, hogy 5 éve is írtak róla olyan kutatásokra hivatkozva, amik 1993-ban születtek. Tehát semmi újdonság és szenzációsság nincs a bezárás mögött.
Ide bekavarni, hogy ki, mit, mikor, hol és hogy támogat (nyugaton lobbizik) az teljesen más téma, felesleges jelen esetben.
Tökéletesen igaza van. Megkövetem.

Már '93-ban is folyt ez a dolog. Ennyit tudok írni erről.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 158
3 437
113
Dtheo, Ön most mit vitázik velem olyan témában, ami sem az Ön, sem nem az én szakterületem?
A téma onnan indult ki, hogy volt egy cikk, hogy "kiszivárgott", ami annyira nagy újdonság volt, hogy 5 éve is írtak róla olyan kutatásokra hivatkozva, amik 1993-ban születtek. Tehát semmi újdonság és szenzációsság nincs a bezárás mögött.
Ide bekavarni, hogy ki, mit, mikor, hol és hogy támogat (nyugaton lobbizik) az teljesen más téma, felesleges jelen esetben.
Higgye el, hogy nem új dolgokról van szó. Pl. anno Reagan szankciókat vezetett be a szovjet gázvezetékre. Amiről vita folyik egy 50 éves téma... Ehhez mérten kezelje az információkat.

Szerk.: De vitatkozhatunk. Sorjázza kérem, hogy 5-ös feletti földrengések mikor, és hol rázták meg Hollandiát.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nálunk is a vidéken bőven megvan az a 30+%
Sőt egyes megyék régióiban ennél is siralmasabb a helyzet......
Azért néha szét is kénne nézni nem csak átevéckélni az autó pályán

Ez olyan igazi belpesti beszólás volt. Aki vidéken él az épp csak elkerüli az éhhalált és disznók között alszik.

Igazából az a durva, Romániából lelépett a lakosság 25%-a EU csatlakozás után és még így is hatalmas nyomor van.
Elég kijáró kamionosokkal beszélgetni, őrzött, elkerített parkolón kívül megállni felér egy öngyilkossággal mai napig (talán negan járt arra).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nálunk is a vidéken bőven megvan az a 30+%
Sőt egyes megyék régióiban ennél is siralmasabb a helyzet......
Azért néha szét is kénne nézni nem csak átevéckélni az autó pályán
Vagy nincs. Mert lehet, hogy amit Te szegénységnek gondolsz, az valójában nem szegénység. Legalábbis ha a különböző mutatókat és számításokat nézzük.
Mert látod, magad írod le, hogy "átevickélni az autópályán". Például az infrastruktúra milyensége is vélhetően beletartozik, tehát magad írod: van autópálya. Például mennyi idő alatt jutsz el a megyeszékhelyre, városba, vagy a fővárosba. Vannak elérhető infrastruktúrák: oktatás, kórház, szociális intézmények; víz-gáz-szennyvíz-villany kiépítettsége.

De ilyenek is beletartoznak nagyon sok minden mellett:
"A Szociális Védelmi Bizottság által elfogadott mutató azt méri, hogy a lakosság hány százaléka nem engedheti meg magának az alábbi kilenc tétel közül legalább hármat:


  1. bérleti, jelzálog- vagy közüzemi számláik kifizetésére;
  2. hogy otthonuk megfelelően meleg legyen;
  3. váratlan kiadásokkal szembenézni;
  4. rendszeresen enni húst vagy fehérjét;
  5. nyaralni menni;
  6. televíziókészülék;
  7. egy mosógép;
  8. egy autó;
  9. egy telefon.

Súlyos anyagi nélkülözési rátának minősül a fent említett tételek közül legalább négy kikényszerített fizetésképtelensége.

Tartós anyagi nélkülözési ráta alatt azt értjük, hogy a tárgyévben a fent említett tételek közül legalább három (anyagi nélkülözés) vagy négy (súlyos anyagi nélkülözés) és az azt megelőző három évből legalább kettő esetében kikényszerített fizetésképtelenség történik. Kiszámításához longitudinális műszerre van szükség, amelyen keresztül négy éven keresztül követik az egyedeket."


Azért ha ezeket figyelembe vesszük a családok, a szegénynek tartott családoknál is nagy része teljesül (a számla vagy hitel fizetésénél a részletben történő törlesztés is beleértendő)

A szociális transzferek a központi, állami vagy helyi intézményi egységek által nyújtott szociális segélyt jelentik. Tartalmazzák:
  • öregségi (nyugdíj) és túlélő hozzátartozói (özvegyi) nyugdíj;
  • munkanélküli ellátások;
  • családi juttatások;
  • betegségi és rokkantsági ellátások;
  • oktatással kapcsolatos juttatások;
  • lakhatási támogatások;
  • szociális támogatás;
  • egyéb előnyök.
Ezekre sem lehet mondani, hogy ne lennének elérhetőek Magyarországon.

Tehát Te azt mondod szegény, vagy fogalmazzunk úgy, hogy "súlyosan anyagi nélkülözésben él", de nagyon sok esetben ezek nagy része teljesül, akkor már nem tekinthető szegénynek. És ez csak egy szelete az egész képletnek. És lássuk be hány olyan család van, aki szegénynek tartatik, de van telefonja, hozzáfér internethez (ingyenes net kb minden faluban van), van bármilyen mosógépe, tv-je, számláit, tartozásait valamilyen módon tudja fizetni, rendszeresen eszik/hozzá juthat húshoz (legvégső esetben gyerekeknek menza, felnőtteknek a működő ingyenkonyhák) és kb. 18 fokot tart a lakásban, akkor már csak két tételnek nem felel meg, tehát jóval a súlyos anyagi nélkülözés felett él.

Vagy mi az alacsony munkaintenzitású háztartás?
"Olyan háztartásban élő 0-59 év közöttiek, ahol a felnőttek (18-59 évesek, de nem számítva a 18-24 éves tanulókat) az előző évben összesített munkaidő-potenciáljuk 20%-át vagy annál kevesebbet dolgoztak."
Tehát ha már közmunkán van legalább az egyik szülő, akkor már az nem minősül annak. Vagy fejenként dolgozik a két felnőtt fejenként mondjuk 1,5 hónapot napszámban, akárhol, akkor már megint kiesik ebből.

És még van egy csomó definíció, amit érdemesebb olvasgatni, mint egy twitterre berakott összesített ábrából véleményt alkotni.

Szóval, hogy Te mit vélsz annak és mit tekintenek annak (ami még ráadásul nem is magyar), az nem feltétlenül fedi egymást. De mindenesetre elég elgondolkodtató.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 954
113

Tehát a németek a legkevesebbet dolgozók közé tartoznak, mégis a leggazdagabb állam. Biztos hatékonyak a munkában jön a muciologus megfejtés. Vagy, a német cégek külföldön termelik meg a profitot, amit hazautalnak és abból finanszírozzák a német államot és a hazai melósok magas bérét, relatív kevés munkaidejét.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113

Tehát a németek a legkevesebbet dolgozók közé tartoznak, mégis a leggazdagabb állam. Biztos hatékonyak a munkában jön a muciologus megfejtés. Vagy, a német cégek külföldön termelik meg a profitot, amit hazautalnak és abból finanszírozzák a német államot és a hazai melósok magas bérét, relatív kevés munkaidejét.
JézusMárisSzentJózsef.
Hát ez már sima hordószonok populista hazug bullshit propaganda szar,amit egyfolytába nyomsz.
Németek egy jóval nagyobb technológiai szintű termelést csinálnak,nem csak sima biodroid-banánköztársasági gazdaságot.Ez a titka.
Ami azt illeti,az RM nálunk jobbára csak a bipdroid részét fogja végeztetni a termelésnek.A magas hozzáadott értékű,technológia igényes részét nem nálunk csinálják a termékeknek.
No,ennyi a titka a dolognak,nem a néphülyitő szar propaganda duma.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 129
2 982
113

Tehát a németek a legkevesebbet dolgozók közé tartoznak, mégis a leggazdagabb állam. Biztos hatékonyak a munkában jön a muciologus megfejtés. Vagy, a német cégek külföldön termelik meg a profitot, amit hazautalnak és abból finanszírozzák a német államot és a hazai melósok magas bérét, relatív kevés munkaidejét.

A "muciólógusok" azt fogják magyarázni, mennyire király ha a kínaiak is itt termelik meg a profitot!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Meg az USA Loban....

Én kivárnám a végét: Egy "ukrán 2.0" szerepre szánt országba tipikusan települ a kormányzati és DS-szereplő (INTEL), a kor csúcstechnikájával ??? :cool:

Én ezt inkább egy áttételes lengyel-biztonság/-pozíció látszat-megerősítésnek tartom, egy lehetséges háttéralku részeként --ami ismét nem lesz betartva, ami szinte példa nélküli lenne a két fél között :oops: --.
... + nem-tán': emeltetni a tétet a sok szék között ismét a földre huppant német (túloptimista)reménykedőkkel!
Nem akar az USA semmit Európába, innen inkább mindent --tőkét, technológiát, az-összes-humánt magukhoz!
... ide inkább egy (ránk)korlátozott nukit akar a végén!

U.I.: El tudom viselni az esetleges tévedésem ez esetben is! :hadonaszos:

.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 954
113
JézusMárisSzentJózsef.
Hát ez már sima hordószonok populista hazug bullshit propaganda szar,amit egyfolytába nyomsz.
Németek egy jóval nagyobb technológiai szintű termelést csinálnak,nem csak sima biodroid-banánköztársasági gazdaságot.Ez a titka.
Ami azt illeti,az RM nálunk jobbára csak a bipdroid részét fogja végeztetni a termelésnek.A magas hozzáadott értékű,technológia igényes részét nem nálunk csinálják a termékeknek.
No,ennyi a titka a dolognak,nem a néphülyitő szar propaganda duma
Az a baj, hogy dolgoztam majd 5 évet Németországban meg Belgiumban. Kevesebb, lazább munkaidő, több pénz, kisebb hatékonyság. Főleg Belgium, mert Németországban legalább voltak öreg motorosok, akiktől lehetett tanulni. De ez a tapasztalat azóta már itthon is megjött \megjön.

A hazai gyárak mivel újabbak ezért általában korszerűbbek.
De vegyük Debrecen-BMW-t. Már eleve elektromos autókra tervezik, ezért 100% hatékonyabb lesz mint bármelyik régi BMW gyár.

Az RM Zalába több fejlesztő részt hozott, ahogy az Audi elektromos motorfejlesztő és kísérleti motor központja is Győrben van.
Próbáld megemészteni. ;)

Kína még K-K Európa hatékonysága és nyeresége hízlalja a németek számláját.
De mivel ezek a befektetések felhúzzák a hazai régiókat ezért win-win szitu.
Ezt kell eltanulni tőlük. A hazai multikat/oligarchákat ilyen kifektetésekre kell ösztönözni.
Üzbég -OTP. 4iG - montenegroi és albán Telekom cégek felvásárlása. Stb.

A "muciólógusok" azt fogják magyarázni, mennyire király ha a kínaiak is itt termelik meg a profitot!
Ha kölcsönösen előnyös a szitu termeljenek. Egyébként szükséges ipartelepitesek, hogy az autóipar továbbra is a gazdaságot az életszínvonalat húzza és ne az országból húzzon el. Ez utóbbi esetben egy alacsonyabb eletszinvonalon lehetnénk mezőgazdasági ország, de erre nem hiszem hogy lenne igény.