A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez mondjuk szinte minden IPO-ról elmondható, mivel ez mindig egy mocskos nagy insider trading, de legális.

Elkezdik nyomatni a szöveget, fűteni a hype-ot, hogy az alapítók minél magasabb bekerülési értéken vihessék be a papírt, majd a nép nyomja tovább fel az árfolyamot. Ebből a szempontból ugyanaz a mechanizmus, mint bármelyik kriptó esetében - a különbség annyi, hogy a normális tőzsdei cégeknek kötelező beszámolót készíteni, auditáltatni a mérlehet, stb... Na, ez nincs a kriptónál.

Az meg kifejezetten bosszant, hogy az amúgy zseniális blokklánc technológiára hivatkozva akarják ezt a kriptobaromságot tovább életben tartani.
a kriptónál nem kell beszámoló, publikus az egész működése.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero
M

molnibalage

Guest
A tőzsdén ugyanez megtörténhet.
Azt is annak tartom. Lényegében elégtelen vagy semmi infók alapján adnak vesznek az emberek.
Ennyi erővel a felhők színére is lehetne fogadni ma este 19:00-kor. Bár itt legalább van időjárás jelentés...

Valahogy az egész pénzügyi rendszer kicsit vadnyugatnak és rulettasztalnak tűnik, miközben ehhez képest más dolgokra az életben valódi szabályok vonatkoznak és nem lelépti díjat kapsz és nem ment meg az állam, ha elkúrsz valamit és az eredménye egy gazdasági világválság...
 
  • Tetszik
Reactions: misinator and fip7

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Kérdés, hogy ki hiszi el és tényleg a teljes képet, amit a kriptósok mondanak. Van elég likviditás mögöttük, milyen szabályok hatnak rájuk?

Pl. Ezért kukáztam az összes ciprusi forex-es bandát..
Ja, te az exchangekre gondolsz! vannak USA vagy EU licencelt pénzügyi szolgáltatók akik csinálják, azok meg kell feleljenek a szabályozásoknak.

Én a chainekre gondoltam, amik a rendszert természetéből fakadóan publikusak, egy hálózatot alkotnak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azt is annak tartom. Lényegében elégtelen vagy semmi infók alapján adnak vesznek az emberek.
Ennyi erővel a felhők színére is lehetne fogadni ma este 19:00-kor. Bár itt legalább van időjárás jelentés...

Valahogy az egész pénzügyi rendszer kicsit vadnyugatnak és rulettasztalnak tűnik, miközben ehhez képest más dolgokra az életben valódi szabályok vonatkoznak és nem lelépti díjat kapsz és nem ment meg az állam, ha elkúrsz valamit és az eredménye egy gazdasági világválság...
Pedig ez nem úgy van.

Az egyik olajcég amiből van részvényem jelentésem kb. 300 oldalas jelentést küldött a működéséről, a leányvállalatok tevékenységeiről, a azok tervekhez képesti teljesítményéről, az okoról az eltérésekben, hogy terveznek reagálni ezekre... Bárhol néztem bele találomra, teljesen jó és korrekt volt. Törvényi kötelezettségük, hogy helyes legyen, a KPMG világította át őket és vállalta a jelentés tartalmának hitelességét...

Ehhez hozzáférnek az emberek, tőzsdei cégeknek kötelességük ilyeneket biztosítani.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 601
113
Sejtettem, hogy pozícióból beszélsz. Poziból szokták megpróbálni berángatni másokat a bukóba, rábeszélni őket, hogy nyúljanak bele a hulló késbe, mert az milyen jó beszálló és szenvedélyesen feldumálni a zuhanó árfolyamot. A portfolió fórumán a jónép 80-90%-a poziból hirdetni az igét felfelé és lefelé is. Jókat szoktam rajtuk mosolyogni.
Semmilyen propagandát nem folytatók, főleg nem buzdítók senkit vásárlásra, csak molninak és pár embernek volt félre informáltsága és ezekre linkeltem videót. Úgy látszik te is elég felületesen olvasod a kommenteket. És szeretnék itt mindenkit lebeszélni a vásárlásról mert bukó lesz. Mind meghaluk.......stb.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 604
32 128
113
Semmilyen propagandát nem folytatók, főleg nem buzdítók senkit vásárlásra, csak molninak és pár embernek volt félre informáltsága és ezekre linkeltem videót. Úgy látszik te is elég felületesen olvasod a kommenteket. És szeretnék itt mindenkit lebeszélni a vásárlásról mert bukó lesz. Mind meghaluk.......stb.
"Ez a krypto lesz a ti kriptátok!"
Asterix és Obelix, Kleopátra küldetés (eredetileg. kripta)
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 601
113
Sejtettem, hogy pozícióból beszélsz. Poziból szokták megpróbálni berángatni másokat a bukóba, rábeszélni őket, hogy nyúljanak bele a hulló késbe, mert az milyen jó beszálló és szenvedélyesen feldumálni a zuhanó árfolyamot. A portfolió fórumán a jónép 80-90%-a poziból hirdetni az igét felfelé és lefelé is. Jókat szoktam rajtuk mosolyogni.
Semmilyen propagandát nem folytatók, főleg nem buzdítók senkit vásárlásra, csak molninak és pár embernek volt félre informáltsága és ezekre linkeltem videót. Úgy látszik te is elég felületesen olvasod a kommenteket. És szeretnék itt mindenkit lebeszélni a vásárlásról mert bukó lesz. Mind meghaluk.......stb.
És az hogy érint, hogy gyakorlatilag Kínában meglépték azt, amit korábban én is írtam, hogy az a minimum? (én mondjuk drasztikusabb dolgot javasoltam)

Abban az országban, ahol a világ teljes kripto mining-jának 75%-a van. o_O
Ja most néztem utána, ez egy régi hír újként való tálalása. Nem szép a Reuterst-ol .Ez a fajta nyugati újságírás a piaci befolyásolás egy eszköze a nagybálnák kezében.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Semmilyen propagandát nem folytatók, főleg nem buzdítók senkit vásárlásra, csak molninak és pár embernek volt félre informáltsága és ezekre linkeltem videót. Úgy látszik te is elég felületesen olvasod a kommenteket. És szeretnék itt mindenkit lebeszélni a vásárlásról mert bukó lesz. Mind meghaluk.......stb.

Ja most néztem utána, ez egy régi hír újként való tálalása. Nem szép a Reuterst-ol .Ez a fajta nyugati újságírás a piaci befolyásolás egy eszköze a nagybálnák kezében.
Mivan?
Milyen korábbi hírről beszélsz?
 
  • Tetszik
Reactions: éber

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 487
113
Pedig ez nem úgy van.

Az egyik olajcég amiből van részvényem jelentésem kb. 300 oldalas jelentést küldött a működéséről, a leányvállalatok tevékenységeiről, a azok tervekhez képesti teljesítményéről, az okoról az eltérésekben, hogy terveznek reagálni ezekre... Bárhol néztem bele találomra, teljesen jó és korrekt volt. Törvényi kötelezettségük, hogy helyes legyen, a KPMG világította át őket és vállalta a jelentés tartalmának hitelességét...

Ehhez hozzáférnek az emberek, tőzsdei cégeknek kötelességük ilyeneket biztosítani.
Egy barátom anno az Arthur Andersennél dolgozott könyvvizsgálóként.
Aztán hirtelen munkanélküli lett egy dilemmával gazdagabban, hogy beírja e az önéletrajzába, vagy "kifelejtse"?

Ez persze nem mindennapos eset, s ebből a botrányból nem következik, hogy ez az automatikus jövő mások esetében is.
De a legszebb, legkorrektebb, legálomszerűbb történetek sem biztosítékok, a tőzsde története - is - a botrányok története.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Ne haragudj, de ami az egész deficites költekezést lehetővé teszi, sőt promótálja, az maga a pénzügyi rendszer, mivel az a gazdaság (és politikus), ami (/aki) nem költekezik esztelenül, rövid-közép távon versenyképtelenné válik a defictessel szemben. (a deficites meg hosszú távon elkerülhetetlenül összeomlik)

Erre van kitalálva a lebegtetett valuta nevű átverés! Amit pedig maga az USA kreált, hogy a vietnámi háború agyatlan deficites költekezése után megvédje az aranytartalékát. A 60-as évek végén minden dollárban tartalékoló ország, látva az US túlzott költekezését (élükön a de Gaulle-i Franciaországgal) elkezdte masszívan aranyra váltani a dollárjait. Erre Nixon bácsi kihúzta a dollár alól az aranyat és ezzel gyakorlatilag az egész világot átállította az idióta lebegtetett valuta rendszerre, hogy kedvére nyomtathassa a dollárt és finanszírozhassa a háborúit. (az tudtad, hogy Nixon pl. puszta szórakozásból annyi bombát dobatott le Kambodzsára két év alatt, mint amennyit a II. VH során mindenki összesen? - ehhez azért kellet némi pénz...)

Ez az elmebeteg bankrendszer teszi lehetővé a deficites költekezést. Amit persze imádnak a bankárok és a politikusok. A központi bank „nyomtatja” (jegybanki alap)kamatra a valutát és odaadja az államnak, ami miután bekerül a nyilvános cirkulációba: mi tranzakciókat hajtunk végre vele, bankbetétekben takarékoskodunk stb.....

<b>A bankok (Goldman Sachs) segítettek az görög politikusoknak anno elrejteni a költekezést! Érdekes módon őket ezért senki nem vette elő azóta sem, egy sem ment börtönbe! Most pedig a görög paraszttal akarják megfizettetni az egész kapzsi játékukat.</b>


...A bankbetéteinket aztán a bank tovább szaporítja és hitel formájában megsokszorozva(10x-50x országtól függően) kioszt és további pénzt hoz létre a semmiből. (igen ehhez joga van, te beraksz 100Ft-ot, a bank abból kiadhat 900Ft hitelt, miközben neki még mindig hivatalosan ott van rá a te 100Ft-od biztosítéknak) Tudtad, hogy jogilag egy sima bankszámla szerződésben, te nem megőrzésre adod át a banknak a pénz, hanem hivatalosan kölcsönt adsz a banknak? (vállalva ezzel a kockázatát, hogy az nem tudja visszafizetni) Mi meg fizetjük a kamatot és az inflációt a SEMMIRE.

Ez a nagy büdös helyzet. Ez a rendszer vonzza a pszichopatákat. A bankárok kamatot kérhetnek a levegőből létrehozott játékpénzre az államtól, mivel belénk van doktrínálva, elhisszük, hogy van értéke. A politikus pedig mindenféle költekezést és pénzosztási programot megígérhet, mert megkapja a jegybanktól a SEMMIBŐL létrehozott valutát. A bankár megkapja a kamatot, a politikus elteszi belőle a jattot, amit a bürokrata rendszeren keresztül kivesz és aztán nagylelkűen odaadja neked a töredékét, állami gondoskodás formájában. Mi pedig fizetjük az egésznek a költségét infláció és adózás formájában!

A tojás nem azért drágább, mint tavaly, mert a piaci árus néni kapzsi és kénye kedve szerint drágábban adja, hanem azért mert a politikus és a bankár kéz a kézben ellopja tőled (és az árustól is) a pénzed vásárlóértékét, azzal, hogy ő a semmiből új pénzt hoz létre. Az infláció nem misztikus, bonyolult gazdasági folyamat, hanem jól elrejtett adó!

Számuljuk, tegyük fel, hogy valaki 80 évig él. Egész életében fizet jövedelem adót (16%) és áfát (27%), plusz ingatlan adót stb. Már adóztatással az állam elveszi az általad megtermelt javak ~50%-át. Ehhez hozzávesszük az inflációt. Meg kell érteni, hogy a te "elveszett" vásárlóerőd, nem misztikus módon megsemmisül, hanem valaki más megkapja! (bankár és politikus) Vegyük csak az USA-t: az elmúlt 80 év alatt a dollár elvesztette vásárlóerejének 92%-át. (a forintnál még extrémebb a helyzet)

Ez azt jelenti, hogy az állam és a bankrendszer az életünk során, kéz a kézben elveszi tőled/tőlem az általunk létrehozott javak (a munkánk értékének) ~90%-át.

Szerinted ez mi? Szerintem nem más, mint <b>rabszolgaság</b>.
Ott a tévedés csak, hogy már nem azt csinálják sokszor, hogy a jegybank nyomtat és állambácsihoz megy a pénz, hanem egyből a kereskedelmi bankokhoz, akik aztán a tartalék tőkéjüket növelve ezzel, kint fedezet, az adott összeg 9x-és bocsátják ki fiktív én ezáltal. Na ez az igazi szépsége. A jegybanki semmi kilencszerese semmit a bank valós elemekben kasszírozza be.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
A jövő fizetőeszköze...

200.gif
Kripta valuta ez inkább! :D
Elképzelek egy eladói arcot,ahogy valamit eladott 60 coin-ért,de mire a vételár oda ér már csak 35 volt az árfolyam... :D
Legyen a neve fejbecoint! :D
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Páran azért megvették az esést - mert ez "jó vételi lehetőség", meg van benne pár leskálázott bukóvétel (ami öreg hiba, de a hétvégi kriptobankár tanoda nem térhet ki mindenre..)

Amúgy sosem értettem, ha ezek a gazdasági újságírók ilyen pengék, akkor miért nem már milliárdosként élnek valami magánszigeten, ahelyett, hogy alkalmazotti jogviszonyban újságot írnak!?

A tőzsdén nem belépni kell jól, hanem kilépni - de ezt nehéz elmagyarázni a csak bikapiacot látott ifjú titánoknak.
Kibicnek semmi sem drága..
Úgy szokták ezt mondani szakmai berkekben hogy aki ért hozzá az csinálja,aki meg nem,az oktatja....
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 601
113
Meglepően korrekt cikk a Portfóliótól. Ezt nem szokhattuk meg.

Élve eltemették a bitcoint - De mi lesz helyette?

"Mi is valójában a kriptovaluta? Mi adja az értékét? Mire jó? Megfelel-e befektetési, fizető- vagy értékörző eszköznek? Világszerte milliókat érdekelnek ezek a témák, és a választ sokan és sokféle képpen megadták már ezekre a kérdésekre. Most a világ egyik legnagyobb befektetési bankja, a Goldman Sachs adott ki egy 40 oldalas elemzést a témában, amiben körbejárják azt, honnan, hová tartanak a kriptovaluták, és vajon melyik lehet közülük a nyertes. A Goldman szerint egyébként esélyes, hogy nem a jelenleg legismertebb, legnagyobb piaci értékű kriptovaluta, a bitcoin lesz a nagy befutó."
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Egy barátom anno az Arthur Andersennél dolgozott könyvvizsgálóként.
Aztán hirtelen munkanélküli lett egy dilemmával gazdagabban, hogy beírja e az önéletrajzába, vagy "kifelejtse"?

Ez persze nem mindennapos eset, s ebből a botrányból nem következik, hogy ez az automatikus jövő mások esetében is.
De a legszebb, legkorrektebb, legálomszerűbb történetek sem biztosítékok, a tőzsde története - is - a botrányok története.
Igen, egy barátom igen sokat bukott a WireCard csődön, aminek a német tőzsdefelügyelet falazott évekig!

Összességében mégis a rendszer nagyjából működik, és nem vakon találomra fektetnek be a befektetők.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Dél-Korea 2022-től adóztatni fogja a kriptopénzes tranzakciókkal szerzett vagyont - jelentette a dél-koreai Yonhap hírügynökség. A tervek szerint az így szerzett bevételekre 20 százalékos adó vonatkozik majd, és a személyi jövedelemadóval együtt kell bevallani és befizetni, leghamarabb 2023 márciusában.

Dél-Koreában 60 belföldi kriptopénz-kereskedő és 200 kriptotőzsde működik, amiket egyre szigorúbban igyekszik megfigyelni és szabályozni a dél-koreai kormány. A kormány nyilatkozatai szerint szeretnék visszaszorítani az olyan illegális tevékenységeket, amiket kriptovalutával finanszíroznak. Ebben annyira eltökéltek, hogy a helyi tőzsdefelügyelet vezetője még azt is belengette, hogy szeptemberben akár be is zárhatják a dél-koreai kriptotőzsdéket.

Dél-Korea az utóbbi években a világ egyik legnagyobb kriptopénz-kereskedelmi központjává vált, ugyanis sok kriptopvaluta árfolyama magasabb Dél-Koreában, mint a világ többi országában. (Business Insider)