Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Bocsànat, valamit elszurtam.
Az az orosz flotta és az ötlet, hogy a fél vilàgot megkerüljèk, egy rakàs szerencsétlenség volt, olvass utàna. Csak a 4 Borodino osztàlyhoz tartozó sorhajó volt korszerűnek mondható. Hogy milyen műszaki ès erkölcsi âllapotban voltak, mikorra a csuszimai szoroshoz ertek, szintèn elolvasható.
A Kuznyecov kazànjaièrt a képek alapjàn én nem tenném tűzbe a kezem. Èvekig dolgoztam hajójavitó üzemben Belgiumban, de ilyet,nem làttam , főleg nem katonai egységnél. Nem hinném, hogy a hajó többi része sokkal jobb àllapotban lenne. De vàrjuk meg a végét, hogy oda küldik-e egyâltalàn.
Nagy dicsőség lenne, ha vontatókötélen kellene hazavinni, mert pl Tartuszban nem lehet javitani, tudtommal.
Az nem a kazán volt, hanem valami segédberendezés segédberendezése. Fűtés, mosoda, ilyesmi.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ha gondolod megkérdem Popeytől, ő szolgált hordozón, de szerintem keményen szervizeltek, mivel hónapokon keresztül vannak nyílt vízen és tartják a gépeket repülőképes állapotban.
Találomra néhány kép meg videó amit találtam
https://commons.wikimedia.org/wiki/...tenance_aboard_the_aircraft_carrier_USS_G.jpg
helicopter-mechanic.jpg

Igen, ahogy zeal is írta, ez a "villáskulcsos képesség" az oroszoknál is megvan valószínűleg. A hajtómű próbapadi teszt szerintem egy képesség, ami megvan, ha kell, de én szerintem amíg lehet, és van tartalék, addig a jenkik is inkább cserélik a hajtóműveket. De természetesen elvitathatatlan az amerikai hordozók jobb felszereltsége.
Amúgy az éles helyzetben való részvétel és tapasztalatok, (még ha nem is olyan kőkemény az ellen, mint anno a tálib kecskepásztorok, és az ő méltán híres/hírhedt légvédelmük volt Afganisztánban) sosem árthat.:rolleyes:
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 017
113
Teljes terheléses felszálláshoz gőzkatapult kellene, nem? Síugrósáncról ez lehetetlen.
 
M

molnibalage

Guest
Teljes terheléses felszálláshoz gőzkatapult kellene, nem? Síugrósáncról ez lehetetlen.
Ennek a mondatnak nincs értelme. Ha a gép teljes fegyverzetét 2 légiharc rakétában határozzák meg, akkor nem. A MiG-29K egyébként képes elég komoly fegyverzettel felszállni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 755
113
Az nem a kazán volt, hanem valami segédberendezés segédberendezése. Fűtés, mosoda, ilyesmi.
Ebben valószinüleg igazad van, màr csak a nagysàguk miatt is. Ettől függetlenűl olyan Piszkos Fred àllapotban vannak a képen, làtszik a karbantartàs hiànya. Hacsak nem hoztàk rendbe kèsőbb. Mièrt lenne a gépészet többi rèsze jobb àllapotban ? Gondolod, csak a segèdberendezèseket hagyjàk elzülleni?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 017
113
Ennek a mondatnak nincs értelme. Ha a gép teljes fegyverzetét 2 légiharc rakétában határozzák meg, akkor nem. A MiG-29K egyébként képes elég komoly fegyverzettel felszállni.
Persze, meghatározható teljes terhelésnek 100 liter kerozin és 20 db gépágyú lőszer is. Ha tényleg nem képes elérni a Kuznyecov a teljes sebességét, akkor annak a 29-esekre is negatívan kellene hatnia. Teljes terhelés alatt én arra gondolok, hogy a gépet teletankolják, és több tonna fegyverzetet szerelnek rá.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A cikk nagyon érdekes. Ajánlom minden érdeklődőnek. Leírja pl, hogy miért nem lessz a Kovácsból atomhajtányos hajó.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Tudtommal a harmadik indítóról indulva, összehasonlítható a katapultos indítással.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 427
63 744
113
Úúú mennyi gép van a fedélzeten egy időben! Ilyen korábban még nem volt. Most gúnyolódás nélkül ez azért nagy dolog lesz a 279-es KiAP életében, még ha össze se vethető a külföldi repülőgéphordozók képességeivel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Jó lenne kozelebbi kép, hogy a modernozált Szu--33-sok vannak-e a hajón . Valaki esetleg le tudja olvasni az oldalszámokat?