Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 672
18 960
113
5oxqmgb7v41pli1cnfni.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Komolyra fordítva a szót, ha a hajókon minden nyavalyából van négy, aminek a korlátozott tűzíve egyenként 90 fok, akkor is 360 fok a lefedettség, mert ezek nyilvánvalóan különböző irányokra vannak állítva. Vagyis laiki adatait lehet negyedelni, de ez akkor is azt jelenti, hogy bármilyen irányból közeledik valaki vagy valami, elvileg cafatokra lövik.
Molni korlátozott tűzíve azt jelentené, hogy a Kuznyecov vagy a Nagy Péter minden légvédelmi rendszere mindig és csakis mondjuk észak felé néz (vagy a hajó orra felé), vagyis a kelet, dél és nyugat felől érkező meggymag is halálos veszély rájuk nézve. Csak hát a hülye ruszkik nyilvánvalóan hallottak már a "végső érvről" és nem véletlenül fabrikáltak rá a hajókra többet az egyes rendszerekből...:D
Látom számszerű értékek kiírása helyett a hülyegyerek játszása megy szokás szerint meg a személyeskedés...
 
M

molnibalage

Guest
Egy korlátlan USA-orosz, vagy NATO-orosz háborún kívül melyik az az eset, amikor az oroszok számára ez problémát jelentene? Egy olyan háborút meg úgysem az Északi Flotta felszíni egységei vívnának meg. Az orosz flotta fő stratégiai feladata, hogy minél távolabb tartsa az amcsi anyahajó kötelékeket, Tomahawk indításra képes nagy rombolókat és a tengókat az orosz partoktól, valamint biztosítsa a saját atomhordozó tengói védelmét partközelben. Ezt főleg a kisebb hajók, a partvédelem és a légierő csinálják. A 3. VH-ban olyan őrülten nagy szerepe a jelenlegi Kuznya kötelék hajóinak nem lenne. Ahhoz gyengék, kevesen vannak hogy az óceán közepén mérkőzzenek meg az amcsikkal. Vagy bárhol máshol, ahol nincs közvetlen partvédelmi, szárazföldi légierő és távolsági légierő támogatásuk. Pont elég hasznos, ha dél-nyugatról kitolják az ütköző zónát és lekötik az amcsi/NATO flottát a Földközi-tengeren.
Maradt még ott 10 nukleáris és 6 dízeles vadász tengó a 6 ICBM hordozó védelmére és a távol tartásra. Egy tucat romboló, fregatt és korvett. Meg az aprólék. Plusz a partvédelem és a légierő. Annyi rakétájuk van kézénél a hajókon, repülőkön és a parton, hogy napestig eregethetik. Még egy átlagos amcsi hordozó kötelékkel is elbíbelődnének valahogy, ha nem olyan bolondok, hogy a saját parti légvédelmük, meg a légierő ernyője alól tartósan kidugják az orrukat. Legalábbis távol tartani és légi fölényt megakadályozni képesek lennének. Azt meg pont elég. Persze a teljes amcsi Atlanti Flottával, meg az egyéb NATO országok oda küldött hajóival szemben már nyilván esélytelenek. De ez esetben meg lenne ami besegítsen az Északi Flottának. Szigorúan nukival. Az első figyelmeztetésként félúton eldurranó kisebb nuki töltet után bárki elkezdene gondolkodni, hogy mennyire jó ötlet azt a "semmit" piszkálni, ami Északi Flottának hívnak.
Már elnézést, de ez a magyarázom a bizonyítványomat esete. Minden más ellen overkil az oroszok ereje, de aki ellen meg kellene sokak fejében, azok ellen édeskevés, a padlót törölnék fel az orosz erőkkel...
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
Komolyra fordítva a szót, ha a hajókon minden nyavalyából van négy, aminek a korlátozott tűzíve egyenként 90 fok, akkor is 360 fok a lefedettség, mert ezek nyilvánvalóan különböző irányokra vannak állítva. Vagyis laiki adatait lehet negyedelni, de ez akkor is azt jelenti, hogy bármilyen irányból közeledik valaki vagy valami, elvileg cafatokra lövik.
Molni korlátozott tűzíve azt jelentené, hogy a Kuznyecov vagy a Nagy Péter minden légvédelmi rendszere mindig és csakis mondjuk észak felé néz (vagy a hajó orra felé), vagyis a kelet, dél és nyugat felől érkező meggymag is halálos veszély rájuk nézve. Csak hát a hülye ruszkik nyilvánvalóan hallottak már a "végső érvről" és nem véletlenül fabrikáltak rá a hajókra többet az egyes rendszerekből...:D

Az a 90 fok is jóval több. A 3R95-ösök forgathatók és a sziget négy sarkán vannak. Egyenként közel 270 fokot látnak be akadálymentesen. Tehát egy támadó robotrepülő egyszerre legalább 2, de inkább 3 radar szögtartományán belül van. Ez ennyiszer 4 célcsatorna.
Meg az oroszok nagyon firnyákos népség. Ha már egyszer úgyis mozgásképes az a hajó, kihasználják és olyan irányba fordítják, hogy a lehető leghatékonyabban tudja használni a légvédelmét.
Amiről meg Molni nem vesz tudomást az az idő tényező. Az oroszok ugye szeretnek nagyon gyors hajó elleni rakétákat gyártani, az amcsiknak meg van a viszonylag lassú Harpoon. A Kinzsal minimális hatótávja 1,5 km, amihez hozzáadva az ezen táv megtételéhez szükséges idő alatt a Harpoon által befutott távolságot 2,2-2,3 km adódik. A hatótáv távoli határa 12 km. Egy manőverező Harpoon esetén is lehet számolni 240 helyett 160-200 m/s közeledési sebességgel, azaz bő 15 km-re lévő Harpoonra már lehet lőni. A 3R95 45 km-ről derít fel egy vadász méretű célt és egy 0,1 m2 radarkereszmetszetű Harpoont is észlel 18-22 km-ről. A tűzvezetés maximális távolsága 15 km. Számoljunk a legdurvábban és a 8 másodperces teljes reakcióidő alatti 8sx240m/s=1,9 km-t vonjuk le a 15 km befogási távból. Akkor is marad 15-1,9-2,3=10,8km /240m/s=45 másodperc a lövöldözésre még tokéletesen egyidejűleg érkező Harpoonok esetén is. Egy 3R95 esetén az első találkozási pont az első 4 célra közel 10 km-en van. Ha 8 másodpercig tart mire új célokra állnak át és újra lőnek, akkor is a második lövésnél 8 km-re vannak a Harpoonok és találkozási pont még mindig több mint 5,5 km a hajótól. A harmadik sorozat 3,7 km-nél indul és még bőven eléri a célokat. Tehát egy 3R95-ös ugyan "csak" 4 célcsatornával bír de ez 12 tökéletesen egyidőben és azonos irányból érkező Harpoonra 24 rakéta vezérlését teszi lehetővé.
Közben meg a többi rendszer is dolgozik. Mármint a többi Kinzsal meg a Kastanok, meg az AK-630-asok is.
Olyan meg a gyakorlatban nem létezik, hogy tökéletesen egyidőben és egy irányból érkezzenek a támadó robotrepülők. A gyakorlatban még a kifogyasztásnak is jóval nagyobb az esélye, mint akkora tökéletesen koordinált szalvonak, ami ezt a rendszert túlterheli. De ehhez 100-as nagyságrendben kell kilőni a Harpoonokat. Nem is beszélve a többi hajó fegyverzetéről és a repülőgépek fegyvereiről.
 
M

molnibalage

Guest
Amiről meg Molni nem vesz tudomást az az idő tényező.
De, tudomást veszek. És jó lenne befejezni azt, hogy egyesek gondolatolvasót játszanak, mert ez nagyon irritáló. Nem először van ez...


Az oroszok ugye szeretnek nagyon gyors hajó elleni rakétákat gyártani, az amcsiknak meg van a viszonylag lassú Harpoon. A Kinzsal minimális hatótávja 1,5 km, amihez hozzáadva az ezen táv megtételéhez szükséges idő alatt a Harpoon által befutott távolságot 2,2-2,3 km adódik. A hatótáv távoli határa 12 km. Egy manőverező Harpoon esetén is lehet számolni 240 helyett 160-200 m/s közeledési sebességgel, azaz bő 15 km-re lévő Harpoonra már lehet lőni. A 3R95 45 km-ről derít fel egy vadász méretű célt és egy 0,1 m2 radarkereszmetszetű Harpoont is észlel 18-22 km-ről. A tűzvezetés maximális távolsága 15 km. Számoljunk a legdurvábban és a 8 másodperces teljes reakcióidő alatti 8sx240m/s=1,9 km-t vonjuk le a 15 km befogási távból. Akkor is marad 15-1,9-2,3=10,8km /240m/s=45 másodperc a lövöldözésre még tokéletesen egyidejűleg érkező Harpoonok esetén is. Egy 3R95 esetén az első találkozási pont az első 4 célra közel 10 km-en van. Ha 8 másodpercig tart mire új célokra állnak át és újra lőnek, akkor is a második lövésnél 8 km-re vannak a Harpoonok és találkozási pont még mindig több mint 5,5 km a hajótól. A harmadik sorozat 3,7 km-nél indul és még bőven eléri a célokat. Tehát egy 3R95-ös ugyan "csak" 4 célcsatornával bír de ez 12 tökéletesen egyidőben és azonos irányból érkező Harpoonra 24 rakéta vezérlését teszi lehetővé.
A rendszerek holtideje ennél sokkal nagyobb. A keletnémet Sz-300 manualban van egy érték, majd megkeresem. Megdöbbentően nagy a ciklusidő ekkora távolságon. A 100-as nagyságrendű Hapoon meg két század Super Hornet. Egy CVN-en levő gépek 40%-a. Izé...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Hát ha egy hordozó csak a pont légvédelmi rakétáira kell támaszkodjon egy támadás kivédésére, akkor vége a dalnak.
Kuznyecov harccsoport meg Nimitz harccsoport összehasonlítása meg érdekes dolog :)
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and arbalest

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 918
29 996
113
Egy rep. hordozón általában 75 gépet helyeznek el, a 2 század 2x24 db= 48 repülőgép. Ez közel sem 40%, ráadásul több típusból jön össze. A gépeket eleve induláskor fel kell tölteni üzemanyaggal, mert nem teljes feltöltéssel indulnak el. Az Sz-300F rendszer rakétáit nem a Harpoonokra fogják ellövöldözni, hanem pl. a S. Hornetekre, ami már sokkal barátságosabb számokat jelent. Egyszerre 12 célcsatorna, csak ebből a típusból. Ha már a ciklusidővel számolunk, amely természetesen csak akkor nagy, ha a teljes hatótávolsággal számolunk (kb. jelenleg 150km), ami ráadásul nem típus függő, sőt ebbe már a reakció idő is benne van, ami ennél a komplexumnál elég baráti érték. Ellenben ha a légvédelmet vezető pk.-nak van egy kis esze, akkor a 12-ből, max. 4-5, de max 7-8 célcsatornát használ a 50-100%-os maximális hatótávolságon. A többi mind a hatótáv max. 50%-a körül, vagy alatta mozog, tehát a ciklusidő már igen csak lecsökken, de a hatótáv még mindig elég nagy.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
5 040
113
Hát ha egy hordozó csak a pont légvédelmi rakétáira kell támaszkodjon egy támadás kivédésére, akkor vége a dalnak.
Kuznyecov harccsoport meg Nimitz harccsoport összehasonlítása meg érdekes dolog :)
Az összehasonlítgatás papíron egy dolog, valós szituban meg egy másik. Persze én sem a Kuznyecovra fogadnék, csak a dolog valójában nem itt ér véget, hanem itt kezdődik.
Már elnézést, de ez a magyarázom a bizonyítványomat esete. Minden más ellen overkil az oroszok ereje, de aki ellen meg kellene sokak fejében, azok ellen édeskevés, a padlót törölnék fel az orosz erőkkel...
Cicafiú, fogd már fel, hogy az oroszokkal senki nem törli fel a padlót a klingonokon kívül: senki nem akar meghalni, ugyanis. Könnyedén szétlőhetik az amerikaiak a Kuznyecovot és a kísérőit, igen, de ezzel mi lenne a cél? Hogy gombafelhők alatt elpárologjanak ők is, az otthoniak is - meg úgy mindenki más is? Mert szétlőni a Kuznyecovot nem úgy működik, hogy azzal vége is a sztorinak, hanem arra jár egy (vagy több) válasz is, garantáltan, szükségszerűen és kötelező jelleggel.
A hülye elméleteddel ("az atomfegyverek nem bevethetőek") ellentétben az atomfegyverek nem díszletek, hanem egyértelmű és valós, halálos fenyegetések. Nem azért költöttek rájuk csilliárdokat, hogy legyen mire hivatkozni, hanem azért, hogy ha kell, rátenyereljenek a "piros gombra" és a magát győztesnek érző hullajelölt napját egyszer és mindenkorra elrontsák - mindenki máséval együtt: se az oroszok, se az amerikaiak nem hajlandóak veszíteni, inkább meghalnak (ahogy mindenki más is, velük együtt). Mivel ezzel rajtad kívül nagyjából mindenki tisztában van, nem is fajult el eddig még a helyzet soha. Úgyhogy húzd ki a kezed a biliből.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Egy szuperhordozón több mint 100 gép üzemeltetésére van kapacitás, ezt békeidőben 60-70 gépre csökkentik. A Harpoon hatótávolsága bőven kívül esik az Sz-300 rendszerén, tehát a hordozó gépek nem kell berepüljenek a légvédelmi rakéták által lefedett területre. Ezeket a hordozón lévő vadászok kéne leszedjék.
Ha pedig a két flottacsoport netalán 700 kilométernél közelebb kerülnének egymáshoz, akkor ott a Ticokon, meg az AB osztályon lévő rengeteg Tomahowk robotrepülő.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Az összehasonlítgatás papíron egy dolog, valós szituban meg egy másik. Persze én sem a Kuznyecovra fogadnék, csak a dolog valójában nem itt ér véget, hanem itt kezdődik.
Cicafiú, fogd már fel, hogy az oroszokkal senki nem törli fel a padlót a klingonokon kívül: senki nem akar meghalni, ugyanis. Könnyedén szétlőhetik az amerikaiak a Kuznyecovot és a kísérőit, igen, de ezzel mi lenne a cél? Hogy gombafelhők alatt elpárologjanak ők is, az otthoniak is - meg úgy mindenki más is? Mert szétlőni a Kuznyecovot nem úgy működik, hogy azzal vége is a sztorinak, hanem arra jár egy (vagy több) válasz is, garantáltan, szükségszerűen és kötelező jelleggel.
A hülye elméleteddel ("az atomfegyverek nem bevethetőek") ellentétben az atomfegyverek nem díszletek, hanem egyértelmű és valós, halálos fenyegetések. Nem azért költöttek rájuk csilliárdokat, hogy legyen mire hivatkozni, hanem azért, hogy ha kell, rátenyereljenek a "piros gombra" és a magát győztesnek érző hullajelölt napját egyszer és mindenkorra elrontsák - mindenki máséval együtt: se az oroszok, se az amerikaiak nem hajlandóak veszíteni, inkább meghalnak (ahogy mindenki más is, velük együtt). Mivel ezzel rajtad kívül nagyjából mindenki tisztában van, nem is fajult el eddig még a helyzet soha. Úgyhogy húzd ki a kezed a biliből.

Szerintem sem fogják az amik megtámadni az oroszokat. Ennél sokkal kiélezettebb ellentétek alkalmával sem estek egymásnak. Csak ugyebár sokan eljátszanak a gondolattal, hogy mi lenne, ha?
Ha csak a számokat nézzük, akkor nem nagyon van mit összehasonlítani.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
Már elnézést, de ez a magyarázom a bizonyítványomat esete. Minden más ellen overkil az oroszok ereje, de aki ellen meg kellene sokak fejében, azok ellen édeskevés, a padlót törölnék fel az orosz erőkkel...

Csak nehogy az elhamvadás jusson osztályrészül a padló feltörlősöknek. Az első Gránitnak elég mondjuk 50-60 km távolságig eljutni a köteléktől. Mert ugye az a nyüves rakéta elég gyors és még a repülési profilja is lehet többféle. Még akár zavaró gépek is segíthetik a támadást. Ilyen távolságon felrobbanva egy 500-1000 kt hatóerejű töltet kiüti a szuper elektronikát. Közben az Oscar a víz alatt jól érzi magát. A második rakéta pedig megadja a kegyelmedöfést a megvakított hajóknak. Vagy ugyanezt le lehet játszani H-22-vel is.

Imádkozzunk, hogy soha ne próbálják ki, de a Kuznya és a Nagy Péter légvédelmét pont azért tervezték ilyen erősre, hogy Gránit hatótávon belül tudjon kerülni/maradni és az Oscarok is kifejezetten anyahajó kötelékek megsemmisítésére épültek. A Tu-22-k egy része is jórészt erre való.

Azután még olyan is előfordulhat, hogy csökkentett radarkeresztmetszetű H-102 program alapján az utolsó betáplált tartózkodási hely, irány és sebesség szerint kiszámított találkozási pontra megy. Csendben eljut radarhorizontig. Fél óra alatt lerepül 480 km-t. Közben a kötelék még 30 csomóval is 28 km-t tud elmozdulni. Ahhoz pont elég közel kerül, hogy kiüsse az elektronikát. Egy anyahajó kötelék még egy ICBM-t is megér. 2500 km-re 12-13 perc alatt eljut. Ennyi alatt 30 csomóval 11-12 km az elmozdulás. Egy 5 megatonnás fej elég a megsemmisítéshez, vagy néhány közepes hatóerejű. Az SM3 ICBM ellen kevés. Persze lehet mondani, hogy ez az ICBM úgy viselkedik, mintha közép hatótávolságú volna, de mivel ez esetben a röppálya nem földi fix radarok felderítési körzetén belül vezet, az AEGIS csak a saját radarjára támaszkodhat és csak végfázisban kísérelheti meg az elfogást, ahol már kevés idő van arra, hogy a rakéta felérjen elfogási magasságba. A légkörön belül az SM3 pedig nem működik. Ráadásul ott a sok csali is. Azután lehetne értekezni az orosz tengókról és nukleáris torpedóikról. Egy Kilo-t nem könnyű kiszúrni, a Skval meg nagyon gyors. Ha kevésbé tud közel kerülni, akkor is ott a Kalibr, ami mondjuk 60-80 km-re meglepetésszerűen kirepülve a vízből már szintén elég közel juthat az elvakításhoz. A 65-76-os torpedót ugyan nagyobb tengók küldik, de a hatótávja 30-35 csomós sebességnél már 100 km. A sebességet akár 13 csomóig is lehet csökkenteni, miközben a hatótáv majdnem arányosan nő. Nem hatnak rá a hagyományos csalik. Kilő ki lehet, de az erre való SSTD rendszert még csak most tesztelik az amcsi hordozókon. Majd talán 2019-től szolgálatba áll, de a hatótávolsága akkor is lesz annyira korlátozott, hogy nuki fejes torpedók továbbra is veszélyt jelentsenek.

Szóval ez a feltörlősdi nem olyan egyszerű, mint ahogy te elképzeled.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
5 040
113
Szerintem sem fogják az amik megtámadni az oroszokat. Ennél sokkal kiélezettebb ellentétek alkalmával sem estek egymásnak. Csak ugyebár sokan eljátszanak a gondolattal, hogy mi lenne, ha?
Ha csak a számokat nézzük, akkor nem nagyon van mit összehasonlítani.
Így van, csak ez a "vérpistikés" összehasonlítgatás azon alapul, hogy "lőn a víz", azon meg a Kuznyecov és vele szemben egy halom amerikai CVN (meg a kísérők), oszt' hajrá. Csakhogy ez itt a Föld nevű bolygó, úgyhogy van itt rengeteg minden más is, amivel számolni kéne.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Csak nehogy az elhamvadás jusson osztályrészül a padló feltörlősöknek.

Egy ilyen esetben mindenkinek ez jut osztályrészül.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Így van, csak ez a "vérpistikés" összehasonlítgatás azon alapul, hogy "lőn a víz", azon meg a Kuznyecov és vele szemben egy halom amerikai CVN (meg a kísérők), oszt' hajrá. Csakhogy ez itt a Föld nevű bolygó, úgyhogy van itt rengeteg minden más is, amivel számolni kéne.

Nem kell annyira belegondolni. Ez egy könnyed esti kikapcsolódás. Van akik szappanoperákat néznek, míg mások hordozókötelékeket hasonlítgatnak össze.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 689
13 180
113
Annyira kell belegondolni csak, hogy mindkét oldalon gondolkodó; egyetemet, akadémiát végzett mérnökök, parancsnokok vannak.
Sikerült eljutni arra a szintre, hogy ha valamelyik megbotlik, s ráesik a piros gombra /túúúdom, nem így működik/, akkor az minden lesz, csak nem korlátozott...

Ettől függetlenül érdeklődve - és szórakozva - olvasom a vitát.
Megéri.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
5 040
113
Nem kell annyira belegondolni. Ez egy könnyed esti kikapcsolódás. Van akik szappanoperákat néznek, míg mások hordozókötelékeket hasonlítgatnak össze.
Ez tiszta sor, egy fékezett habzású amerikai szenátor, mondjuk John McCain is pont így gondolkodik, mi meg nem értjük majd, hogy mi a t*köm az a gombafelhő Budapest felett. Szerintem az "1-1 darab orosz és amerikai hordozó a gépeikkel, plusz a kíséret" elméletet hagyjuk meg az agyhalott amerikai szenátoroknak és orosz Duma-tagoknak, mi gondolkodjunk kicsit reálisabban. (Még egyszer hangsúlyozom, hogy a labortisztaságú összehasonlítás alapján az amerikaiak valóban leradírozzák az oroszokat, de ez az elmélet, a valóság meg az, hogy a tetteknek következményei vannak.)
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface