Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 296
113
Kell a cirkusz. Ennyi. Régen is voltak hajózgatások, a kutyát nem érdekelte akkor. Ettől az "erőtől" nem parázik sem a NATO sem az USA.
Én inkább hisztériának gondolom, és amolyan tömeghisztéria keltésnek használják a dolgot. Igen, máskor is hajóztak arrafelé már orosz hajók, még akár ütőképesebbek is. A Nagy Péter is ott van mellette , de arról nagy a hallgatás. Vagy csak egy hordozó üti meg az ingerküszöböt?
 
  • Tetszik
Reactions: mirella

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
365
637
93
Én inkább hisztériának gondolom, és amolyan tömeghisztéria keltésnek használják a dolgot. Igen, máskor is hajóztak arrafelé már orosz hajók, még akár ütőképesebbek is. A Nagy Péter is ott van mellette , de arról nagy a hallgatás. Vagy csak egy hordozó üti meg az ingerküszöböt?
A tengeralattjárót(kat) sincs sok infó, csak találgatások, pedig egy nukikkal megpakolt nem sok reakció időt hagyna a Földközi-tenger környékén ( nem mintha ez bárkinél is szóba jöhetne ). Ugyanakkor most találkoztam ezzel a cikkel: http://www.spiegel.de/international...ar-weapons-on-german-submarines-a-836671.html , miszerint a Dolphin II-eseken akár atomtöltet is lehet. Még a https://en.wikipedia.org/wiki/Dolphin-class_submarine szerint is van ennek alapja. Kicsit körülményesen, de a Földközi-tengeren kószáló tengók száma és képessége is érdekelne, nem csak azok akik a felszínen úszkálnak.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 601
25 912
113
Nagy kérdés az SzVP-24-el kapcsolatban , hogy milyen muszereket építettek be, illetve hol fog megjelenni az információ . Egy kiegészíto displayen vagy csak EKP-NT-n

Így van a Szu-25-on (MAKSZ-2015)

0_a36c9_e6bc2a81_orig


Ez pedig az EKP-NT
1390037550_IMG_5474.jpg
Az alsó, pilótakabinos kép megjelent pl. 2016. szeptember 8.

Elemzés:

"Палубные «Фланкеры» получают «Гефест»: первые шаги в модернизации 279-го ОКИАП. Достаточны ли меры?"

Google fordít:

"Deck "Flanker" get "Héphaisztosz": az első lépéseket a modernizáció a 279. OKIAP. hogy az intézkedések elegendőek?"

https://topwar.ru/100203-palubnye-f...nizacii-279-go-okiap-dostatochny-li-mery.html

 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 707
113
Amit én látok, az annyi, hogy a MiG-29KR-ek a videón egy PTB-2150-es nagy törzs alatti tartállyal repülnek már most.
Viszont mindegyik gépen rajta van a szárny alatti belső pozíción a PTB-1150-es tartály jellegzetes pilonja (a háttérben az egyik álló gépre már egy ilyen tartályt is felraktak a kettőből), emellett van két bombák függesztésére alkalmas tartó, két AKU-170-es sín az R-77-esekhez és két további indító az R-73-asokhoz.

Ebből ezek után jó közelítéssel ki lehet sakkozni a típus szíriai fronton várható feladatkörét.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Python

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Az angol szaksajtóban megjelent egy állítás, miszerint a Kuznyecov egyebek - gondolom az alap Ka-27/29/31 helikopterek - között a következő gépekkel a fedélzetén tart Szíria felé:
- 10db modernizált (SzVP-24) Szu-33
- 4db MiG-29KR/KUBR
- 4db Ka-52K

Ez igaz lehet, vagy csak puszta találgatás?
Van valami hivatalos orosz infó arról, hogy mi a repülőwing összetétele?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ami nagy szó és ami érdekes az a ka-52k- új Hermes rakéta kipróbálása lesz engem ennyi érdekel a kuznyecov sztoriból .
Az svp-24 már szerepelt .
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Szerintem nem vontatàs. Túl rövid a vontatókötél. Kettőt làtni, egy helyett. Hàtrafelé nem szoktak vontatni. A kisebbik hajó nem vontató. Persze még én is tèvedhetek:cool:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Hàt bizony nyugtalan tengeren igy tankolni szerintem lehetetlen. Sokkal praktikusabb a " szokàsos" egymàs mellett haladàs.
És közben a vontató parkol Kreta mellett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Hàt bizony nyugtalan tengeren igy tankolni szerintem lehetetlen. Sokkal praktikusabb a " szokàsos" egymàs mellett haladàs.
És közben a vontató parkol Kreta mellett.
Ahogy mondtam, nem vagyok tengerész, és meg is adom azt amit mondasz a tankolással kapcsolatban, valóban úgy logikus ahogy mondod, de nekem pont ugyan ilyen fura lenne laikusként a hátrafelé vontatás is. Ki fog derülni. Azon csodálkozom viszont, hogy az angolszász sajtó még nincs tele vele, csak egy Ukrán volt az, amelyik ezt ELŐSZÖR meg tudta szellőztetni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szerintem ez nem vontatás, seggel hátrafelé csak az orrán sérült hajót szokás vontatni mert problémás lenne a vontatmány kormányzása. Ráadásul egyik hajónak sincs orrhulláma, se a hajócsavarok működésének farhullám-nyoma, úgyhogy ezek szerintem állnak egyhelyben, legfeljebb a kisebb hajó min-csavarfordulattal a köteleket tartja kifeszítve. Akkor pedig ez szerintem inkább tankolást jelenthet.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Na, ha türelmesebb vagyok végigolvashattam volna a többieket, akkor nem koptattam volna fölöslegesen a billentyűimet :)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Itt volt írva, hogy tankolás.
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-1822

Mivel usa,nato zsarolásra a Kuznyecov nem tankolhatott a spanyol Ceutában se Máltán, az oroszok Algériához fordultak, de a zsarolás miatt ok sem akarták a Kuznyecovot algériai kikotoben,így egy kompromisszum keretében a Kuznyát Marokkó partjainál(kép) tankolta meg a Dubna majd az lehajózott Algériába uzemanyagért.