1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Aktív védelmi rendszerek

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - luperator által indítva @ 2018. november 1..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

De nem is csak orosz ellen.Van még kinai,iráni is-és mi garantálja,hogy maguk az oroszok nem hoznak ki egy felülrőltámadó önirányitott rendszert?

zsolti likes this.
  2. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

3. rudi

rudi Well-Known Member

Ehhez még annyit hogy most belebotlottam a Rheinmetall egyik promó videójába, ahol konkrét számok vannak arról hogy mennyire is láthatóak az APS-rendszerek radarjai a SIGINT felderítésnek.

Tehát a Rheinmetall azt mondja hogy a legújabb generációs konkurens rendszerek (99% hogy a Trophy-ra gondolnak) egy földi SIGINT rendszernek 21,5 km-ről látszanak, míg a saját ADS Gen3 rendszer előre jelző radarja mindössze 350 m-ről

U.ez egy légi SIGINT rendszer esetén: 380 km és 6 km.

Mikor a APS rendszerek hátrányairól beszéltem erre gondoltam…(többek között)

anonim999, fip7 and molnibalage like this.
  4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Video link pls.
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy mivel hallgatóznak, ami 380-500 km-ről kiszúr egy hk-ra szerelt igen kis teljesítményű valamit..

5. fip7

fip7 Well-Known Member

Nekem meg az lenne a logikus ha az APS rendszer olyan frekin dolgozna ahol magas a légköri elnyelődés. Ugyanis közeli célokat kell keresnie, viszont a kisugárzással önmagát nem kellene elárulnia. (Pl. K sáv, 18-27 GHz)

6. molnibalage

Ok, csak ennek szélső helyzete, hogy ködös havas esőben végén meg semmit nem fog érzékelni a radar és istentelenül fel kell csűrni a teljesítményét. Gondolom én.

7. dudi

dudi Well-Known Member

Igen valamiért mindenki a K sávot használja.

8. fip7

fip7 Well-Known Member

molnibalage

Feltételezem , hogy a hullámhosszon és a teljesítményen lehet állítani. Azt hiszem a legjobban 22 GHz nyelődik el a sugárzás, ez például egy sivatagban ahol alig van pára előnyös lehet, ha rejtve akarsz maradni.
    Egy ködös Európai helyszínen meg érdemes lehet magasabb vagy alacsonyabb frekvenciát választani.
    A lényeg, hogy adaptívnak kell lenni.

9. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Egy radart o max hatotavjanak cca 2,5-3 mig egy radiot cca 1,3-2 szeres tavolsagbollehet erzekelni max!!! Ez a legkori EW rendszerekre ertendo. Az urbe telepitetteszkozknel mar masoka szabalyok.

10. rudi

rudi Well-Known Member

A videó,

De inkább ez az anyag...ebben szövegesen van leírva minden
    Természetesen konkrét SIGINT rendszert nem nevez meg, de a Rheinmetall szerint a Ő rendszerük bőven tíz méteren belül végzi az elfogást, ráadásul az elhárítő töltet aktiválását egy optikai / lézeres rendszer végzi, ezért a konkurens (gondolom a tisztán radaros Trophyra gondolnak) rendszerekhez képest sokkal alacsonyabb teljesítményű radarra van szükségük.

Mindenesetre a földi és légi SIGINT eszközök rendkívül széles skálája áll már minden olyan hadsereg rendelkezésére amelyik ezt komolyan veszi.

anonim999 and molnibalage like this.
  11. speziale

speziale Well-Known Member

12. rudi

rudi Well-Known Member

Érdekes hírek a londoni International Armoured Vehicles konferenciáról.
    Az izraeli ELBIT cég előadója videóval támogatott előadàst tartott arról hogy a cég Iron Fist APS tendszere - egyenlőre csak teszt körülmények között - de képes elhárítani egy 120 mm es APFSDS lövedéket.
    A lövedéket a közelében robbanó elhárító töltet kibillenti az egyensúlyából, úfyhogy az elkerüli vagy rossz szögben találja el a tankot.
    A Rheinmetall egyből megemlítette hogy az Iron Fist 200 W teljesítményű radarja 500 km -ről látható az ELINT eszközöknek.
    Az ELBIT azt mondja erre is tud megildást...

fishbed, gacsat and Terminator like this.
  13. molnibalage

Egyszer kérem mutassa már meg, hogy ez milyen ELINT eszköz. Mert kurvára érdekelne, hogy 200W teljesítményű radar mi a búbánat érzékel 500 km-ről. De nagyon...
    Ez egyáltalán milyen teljesítmény? Imp. csúcseljesítmény? Effektív?

14. rudi

rudi Well-Known Member

Ennek én is nagyon örülnék bár sajnos kétlem hogy bàrki ki fog okosítani bennünket ELINT meg EW témàban. Bàr ki tudja...
    Mindenesetre a Rheinmetall v.színűleg nem beszél a levegőbe és az APS rendszerek radarjai tényleg messziről láthatóak.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Ez hullámhossz függő is amennyire én tudom.

16. molnibalage

@Hpasp elég sokszor megmutatta az antenna egyenletet. Mutassanak már egy vételi antennarácsot, a 200W-os nyaláb paramétereit.
    De első körben az 500 km-hez 15 km magasan kell repülni egy domborzat nélküli terepen...
    http://members.home.nl/7seas/radcalc.htm
    Szóval a konkurencia is első körben mást fárasszon a hülyeségeivel.

fip7 and endre like this.
  17. Negan

Negan Well-Known Member

EW dron?

18. rudi

rudi Well-Known Member

Ha megnézed csak kicsivel feljebb a Rheinmetall prezentációját az 500 km REPÜLŐGÉPRE telepített elektronikus felderítő rendszerre vonatkozott amik "kicsit" magasabban repülnek 15 m-nél

Földi telepítésű felderítő rendszerekre u.ez 20-30 km-volt.

19. rudi

rudi Well-Known Member

Ez a másik...
    Ma már egy ilyen kis 3 m fesztávú 6-8 óra repülési idejű drónnak (Puma 3) is van SIGINT változata

20. molnibalage

Az U-2 gépen és MiG-25/31-et leszámítva gyak. semmi sem repült 15 km felett. Talán a Falcon 7 és nagyon talán kevés keróval a Global Hawk. Ezek nem minden sarkon vannak.
    Azért a pofátlan marketingnek is megvan a határa. Ja, és ez domborzat nélkül...

Ez nem repül fel 15 km-re. Nem 15 métert írtam. Kilométert.

fip7 and endre like this.

Ezen oldal megosztása