Aktív védelmi rendszerek (harcjárműveken)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
A Skranger meg röhögve leszedi, de valójában még egy IFV is, ha kap tűzvezetési adatot.

Mondom, tök jó, hogy te beleragadtál ennyire az APS-be.
Csak nekem úgy tűnik, hogy az APS már azelőtt elavulni látszik részben, hogy elterjedt volna...
Nem kell minden járműre tenni a méregdrága APS rendszer teljes hóbelevancát, ha elég egy központi radar. Az érzékeli az ATGM és kis loiter lassú vackokat is.
Ha 30 éve egy hk tudott 300 km/h-val repülő heli leszedni, akkor ez fog menni kisebb célra is. Az AHEAD lőszer megoldja.

Az APS-nél meg jobb, ha nincs puhatestű a jármű közelében...
Az AHEAD-os dologgal meg az a baj,hogy nem lesz folyamatos 360 fokos célleküzdésed,mert ehez az kéne,hogy a 4 gépes szakasz minden járműve folyamatosan egy adott irányba nézzen a gépágyújával(egy gép előre,egy hátra,egy jobbra és egy balra).Ez butaság.
Láttad a Fury című filmet?Ha igen biztosan emlékszel arra amikor a Shermanek segítettek abgyalogságnak.Az egy teljesen reális és harcászatilag rendbenlévő jelenet volt.Ma is így harcolnak a harcjárművek vegyes harcrendben a gyalogsággal.Ebbe nem fér bele az,hogy az ellenség felé csak 1 cső nézzen.

A másik probléma pedig az egy szem radarral van.Egész egyszerűen bármelyik gépre is rakod a többi ki fogja takarni a felderítési szektorok jelentős részét.Megint csak rajzolj négy gépet egy vonalba és valamelyiket jelöld ki "radarosnak".


De mondok jobbat!Megbontod a szakaszt két részre(ez nagyon általános dog)akkor higyan oldod meg a folyamatos 360fokos célleküzdést hovatovább hogyan lesz az egyik párosnak radar nélkül bármiféle hard kill képessége?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 1586

Guest
A Skranger meg röhögve leszedi, de valójában még egy IFV is, ha kap tűzvezetési adatot.
Ahhoz kell egy Skyranger ami sajnos nincs minden bokorban.
Mondom, tök jó, hogy te beleragadtál ennyire az APS-be.
Csak szólnék hogy szerintem háttal ülsz a moziban......én jelenleg épp az APS hátrányairól irogatok :)

Dudi szereint fognak kihalni a ATGM-ek, de tőle ez koránt sem szokatlan kijelentés...:D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Ahhoz kell egy Skyranger ami sajnos nincs minden bokorban.

Csak szólnék hogy szerintem háttal ülsz a moziban......én jelenleg épp az APS hátrányairól irogatok :)

Dudi szereint fognak kihalni a ATGM-ek, de tőle ez koránt sem szokatlan kijelentés...:D
Igen és én meg is indokoltam.Viszont te a nagy semmit tetted az ellenvéleményed mögé.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1586
M

molnibalage

Guest
Ahhoz kell egy Skyranger ami sajnos nincs minden bokorban.

Csak szólnék hogy szerintem háttal ülsz a moziban......én jelenleg épp az APS hátrányairól irogatok :)

Dudi szereint fognak kihalni a ATGM-ek, de tőle ez koránt sem szokatlan kijelentés...:D
Még, ha elgondolkoznék ezen, akkor sem az APS miatt. Inkább amiatt, amit már többször leírtam.
 
M

molnibalage

Guest
Ahhoz kell egy Skyranger ami sajnos nincs minden bokorban.

Csak szólnék hogy szerintem háttal ülsz a moziban......én jelenleg épp az APS hátrányairól irogatok :)

Dudi szereint fognak kihalni a ATGM-ek, de tőle ez koránt sem szokatlan kijelentés...:D
Még, ha elgondolkoznék ezen, akkor sem az APS miatt. Inkább amiatt, amit már többször leírtam.
Az AHEAD-os dologgal meg az a baj,hogy nem lesz folyamatos 360 fokos célleküzdésed,mert ehez az kéne,hogy a 4 gépes szakasz minden járműve folyamatosan egy adott irányba nézzen a gépágyújával(egy gép előre,egy hátra,egy jobbra és egy balra).Ez butaság.
Láttad a Fury című filmet?Ha igen biztosan emlékszel arra amikor a Shermanek segítettek abgyalogságnak.Az egy teljesen reális és harcászatilag rendbenlévő jelenet volt.Ma is így harcolnak a harcjárművek vegyes harcrendben a gyalogsággal.Ebbe nem fér bele az,hogy az ellenség felé csak 1 cső nézzen.

A másik probléma pedig az egy szem radarral van.Egész egyszerűen bármelyik gépre is rakod a többi ki fogja takarni a felderítési szektorok jelentős részét.Megint csak rajzolj négy gépet egy vonalba és valamelyiket jelöld ki "radarosnak".


De mondok jobbat!Megbontod a szakaszt két részre(ez nagyon általános dog)akkor higyan oldod meg a folyamatos 360fokos célleküzdést hovatovább hogyan lesz az egyik párosnak radar nélkül bármiféle hard kill képessége?
Ki mondta, hogy egy szem radar...?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Még, ha elgondolkoznék ezen, akkor sem az APS miatt. Inkább amiatt, amit már többször leírtam.

Ki mondta, hogy egy szem radar...?
Hogy értetted az egy központi radart?
Amúgy a radar része a drága az APS-nek nem a töltet és azt azt inditó mechanikus elemek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Bban a pillanatban ahogy elterjednek az aktív védelmi rendszerek el fognak tűnni az ATGM-ek.Egész egyszerűen a modern információáramlás sebessége mellett értelmetlen lesz a használatuk.

Megjelennek túlterhelős ATGM indításokra alkalmas dupla-tripla indítós rendszerek, +a csalival, ATGM radar forrás elleni mini HARM üzemmóddal kumulatíval.
Pár év éven belül, nem nagy technológiai lépés. Anyagilag, az ára inkább!
A lengyel Grom most is tud légi célra radarjelre "ugrani"!



Az AHEAD-os dologgal meg az a baj,hogy nem lesz folyamatos 360 fokos célleküzdésed,mert ehez az kéne,hogy a 4 gépes szakasz minden járműve folyamatosan egy adott irányba nézzen a gépágyújával(egy gép előre,egy hátra,egy jobbra és egy balra).Ez butaság.
Láttad a Fury című filmet?Ha igen biztosan emlékszel arra amikor a Shermanek segítettek abgyalogságnak.Az egy teljesen reális és harcászatilag rendbenlévő jelenet volt.Ma is így harcolnak a harcjárművek vegyes harcrendben a gyalogsággal.Ebbe nem fér bele az,hogy az ellenség felé csak 1 cső nézzen.

A másik probléma pedig az egy szem radarral van.Egész egyszerűen bármelyik gépre is rakod a többi ki fogja takarni a felderítési szektorok jelentős részét.Megint csak rajzolj négy gépet egy vonalba és valamelyiket jelöld ki "radarosnak".


De mondok jobbat!Megbontod a szakaszt két részre(ez nagyon általános dog)akkor higyan oldod meg a folyamatos 360fokos célleküzdést hovatovább hogyan lesz az egyik párosnak radar nélkül bármiféle hard kill képessége?

Huszon kilós drónok tudnak --szerintem-- rövid időn belül olyan radarjelet sugározni, hogy passzív radaros APS-ek lesznek: a drónra meg HARM, vagy hasonló radarjel-forrásra "utazó" fegyver. Az ilyen harc nem gazdaságos a HARM-os félnek, a mennyiség(...jééé: a pénz) dönti el ilyen esetben, kinek jön be az "All-in".
Akinek adott helyen mennyiségi fölénye lesz, "minden visz"!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Megjelennek túlterhelős ATGM indításokra alkalmas dupla-tripla indítós rendszerek, +a csalival, ATGM radar forrás elleni mini HARM üzemmóddal kumulatíval.
Pár év éven belül, nem nagy technológiai lépés. Anyagilag, az ára inkább!
A lengyel Grom most is tud légi célra radarjelre "ugrani"!





Huszon kilós drónok tudnak --szerintem-- rövid időn belül olyan radarjelet sugározni, hogy passzív radaros APS-ek lesznek: a drónra meg HARM, vagy hasonló radarjel-forrásra "utazó" fegyver. Az ilyen harc nem gazdaságos a HARM-os félnek, a mennyiség(...jééé: a pénz) dönti el ilyen esetben, kinek jön be az "All-in".
Akinek adott helyen mennyiségi fölénye lesz, "minden visz"!
Már ma is vannak kombinált érzékelős APS-ek.Ez azért jó mert a radart be tudod csapni viszonylag könnyen mint ahogy az optikát is,de együtt a kettőt már marha nehéz.Tudod aminek az íze meg az illata is paprikáskrumpli az valószínűleg az is.Ha csak az íze vagy az illata az, az még lehet rosszul sikerült krémes is.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Bban a pillanatban ahogy elterjednek az aktív védelmi rendszerek el fognak tűnni az ATGM-ek.Egész egyszerűen a modern információáramlás sebessége mellett értelmetlen lesz a használatuk.
Amikor megjelentek az aktív zavaró rendszerek a repülő eszközökön, a légvédelmi rakéták is fejlődésnek indultak. Amikor a harcjárműveket felszerelik aktív védelemmel, a páncélelhárító eszközök új generációja lép fel. Tömegesen indítják őket. Na ekkor lesz érdemes áttekinteni az aktív védelmet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Amikor megjelentek az aktív zavaró rendszerek a repülő eszközökön, a légvédelmi rakéták is fejlődésnek indultak. Amikor a harcjárműveket felszerelik aktív védelemmel, a páncélelhárító eszközök új generációja lép fel. Tömegesen indítják őket. Na ekkor lesz érdemes áttekinteni az aktív védelmet.
Túl drágák az ATGM-ek a tömeges indításhoz és nagyon eszközigényes is.Gondolj bele,hogy ha egy harckocsira ellősz 4 rakétát akkor egy sázadra menni kell?
Mekkora páncéltörő alegyég kell ehez?És azt se felejtsük el,hogy az ATGM-ek ellen az ERA és NERA páncélok is elképesztően hatékonyak.Gyakorlatilag a páncéltörés legkisebb hatékonyságú eszköze a kumulatív rakéta.Meg vagyok róla győződve,hogy az APS-ek elterjedésével el fognak tűnni az ATGM-ek és visszajönnek a páncéltörő ágyúk.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Túl drágák az ATGM-ek a tömeges indításhoz és nagyon eszközigényes is.Gondolj bele,hogy ha egy harckocsira ellősz 4 rakétát akkor egy sázadra menni kell?
Mekkora páncéltörő alegyég kell ehez?És azt se felejtsük el,hogy az ATGM-ek ellen az ERA és NERA páncélok is elképesztően hatékonyak.Gyakorlatilag a páncéltörés legkisebb hatékonyságú eszköze a kumulatív rakéta.Meg vagyok róla győződve,hogy az APS-ek elterjedésével el fognak tűnni az ATGM-ek és visszajönnek a páncéltörő ágyúk.
Most.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0