1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Alenia G.222/C-27A/C-27J/MC-27J Spartan

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Kanada amerikai C-27-eseket venne

http://www.vancouversun.com/news/Fixedwing+search+plane+program+almost+shortcircuited+RCAF/9893264/story.html

2. alfa74

alfa74 Active Member

Nálunk is elférne pár db!

3. Star Trek

Star Trek New Member

Nálunk mindenből elférne bár db ,de akarat nélkül.. meg értelem nélkül! Semmi se lesz.Csehek C-295 meg 390 is vesznek

4. Terminator

" északi szomszédunknak nem volt megfelelő a spanyol C-295-ös rakterének szélessége)"

Mégis mit akarnak szállítani ami nem fért be a C-295-be?

5. HindTheBest

HindTheBest Member

Két gép megvásárlásán fél évtizedet tökölnek....Náluk sem állnak a helyzet magaslatán....

6. alfa74

alfa74 Active Member

de legalább döntöttek és nem arról beszélnek, hogy majd egyszer valamikor lesz egy tender! És a típus neve is régen tudott dolog volt, nem úgy mint nálunk, ahol a beteges titkolódzás vert tanyát.

7. HindTheBest

HindTheBest Member

Egyelőre még nincs szlovák felségjeles Spartan :)

8. arcas

arcas Well-Known Member

Aláírták a végleges szerződést, és "megvan" a pénz is a "keretből".
    69 millió euró a két gép + 25 millió a logisztika és kiképzés.
    Részletek még nincsenek...,de ezekkel a számokkal mostmár magyar viszonylatban is abszolút reálisan számolni lehet(ne)...

9. sondor961

sondor961 New Member

Bár a csehek miatt nem jött be a szlovákoknak, spórolási szempontból azért nem is olyan rossz ötlet az a "közös típus". Nekünk is jól jönne néhány közösen beszerzendő Spartan, már csak 1 hasonló igényű országot kéne találni. No meg - MELLÉBESZÉLÉS HELYETT - némi hajlandóságot helik és szállítógépek beszerzésére...!

10. arcas

arcas Well-Known Member

Körbetekintve hát nem tudom kit is találnánk...de szerintem -ha felvidéken sikerült önerőből összehozni- MO.-nak egyedül is meg kellene birkoznia egy ilyen beszerzéssel ill. üzemeltetéssel...
    Sosem gondoltam hogy Neked leirom,...de kiv. egyetértek :)

11. pela3

pela3 Well-Known Member

Az egyik román Spartan

http://www.kephost.com/image/FQHJ

12. beta

beta Well-Known Member

Most vettem észre, hogy összevontak sok olasz haditechnikai gyárat és lett belőle Leonardo-Finmeccanica, amiből nemsoká csak egyszerűen Leonardo lesz. Ők gyártják a Spartan-t.

13. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

https://www.facebook.com/Bulgarian-Air-Force-324088764427364/photos/?tab=album&album_id=633915270111377

14. nyugger

nyugger Well-Known Member

C-27A pilótafülke

ghostface likes this.
  15. nyugger

nyugger Well-Known Member

Bocs C-27J lesz az

16. Terminator

17. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ék felségjeles egyenlőre nincs :)

Luthero likes this.
  18. weasel007

weasel007 Well-Known Member

19. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Nagy kedvencem a gép! Imádom ahogy ficánkol a levegőben! Nagy élmény látni élőben!

20. krova

krova Active Member

Hát majd mi is valahogy így járunk,max előveszük a PO-2, LI-2 csapatot. Tudom valami civil gépek lesznek,de hiszem ha látom.

Ezen oldal megosztása