An-225 Mriya / An-225 Cossack (Antonov)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
392
1 399
93
Ti most melyik gépről beszéltek? Ha jól rémlik, a flightradar szerint a működőképes még tegnap kora reggel elrepült Kijevből. A repülőtéren csak a befejezés előtt álló, de még üzemképtelen masina maradt. Vagy rosszul emlékszem?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Egészben az egyetlen repülési példány!
Két Mriya van Ukrajnában, az egyik repül, a másik egy hangárban van Gostomel közelében, fél készen . Miközben az Antonov repülőtér kifutópályáját próbálták használhatatlanná tenni, az ukrán fegyveres erők felrobbantották a második hangártároló repülőgépet. A repülési példány rendben van
- mondja a forrás.

 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
A második gépet robbantották fel, szóval már aligha lesz második gép.
.
.
Nem tudom, egy kb 30 éve félretolt, nagyon nem is konzerválva tárolt öreg fémvázból lehetett volna-e még működő repülőgépet befejezni, vagy már egyszerűbb lenne újat épiteni, és modernizálni a tervet. Nemrég felmerült, hogy kinaiak beszállnak a témába és befejezik, de persze semmi se történt.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 413
3 683
113
Ha jól rémlik, a flightradar szerint a működőképes még tegnap kora reggel elrepült Kijevből.

Erre tudsz forrást?
Az ADSBExchange szerint február 5.-én repült utoljára egy Billund-Gosztomel-t, 15:25UTC-s leszállással.
Én sajnos arra tippelnék, hogy vele is végeztek... :(
Vszeg sok egyéb polgári gép is hasonlóan fogják végezni (An-22? tud róla valaki?), a 4db Wizz gépre sem fogadnék nagy összegben, hogy megússzák... Talán az amelyik Lviv-ben van, még megúszhatja.
 
  • Hűha
Reactions: formosa1

bekemiklos

New Member
2022. február 26.
10
27
3
Sziasztok! Három napja az An-225-tel foglalkozom lényegében. Az utolsó általam megtalált hitelesnek tűnő infó 24-én délutál 5 óra körülről van. Dmitri Antonov (főpilóta) posztolta ki a Facebook-on, hogy az orosz elfoglalta Hostomol/Gostomol/Gostomel/Hostomel (már ennyi verzióban láttam) repteret, de a gép sértetlen. Másnap jött a hír, hogy az ukránok állítólag visszafoglalták a repteret hatalmas harcok árán. Szerintem ezen a ponton a gép nagy eséllyel megsemmisült. Harckocsik, rakétavetők (nincs infó, hogy milyenek) is részt vettek a csatában. Talán másnap kezdett el terjedni a pletyka, hogy fel akarják robbantani a gépet. Ez végül szintén pletyka szintjén annyit szelídült (és vált is hihetőbbé), hogy a futópályát akarják "felrobbantani", ami érthető, de ma már értelmetlen: Földön is odaért az orosz Kijevbe. A Mrija Facebook csoportban van egy gostomeli (!) pasas. Ki akart menni megnézni a gépet, de azt írta, hogy lehetetlen! Állítólag ma az Antonov cég nyilatkozott valahol, hogy fogalmuk sincs mi van a repülőtéren, mert részükről evakuálták. Dmitri Antonov 24-e óta nem posztolt. Nagyon sokan megszólították, nem jött válasz. A youtube-on látható videóból egyértelmű számomra, hogy milyen ember is lehet. Ismerem ezt a típust. Remélem, hogy nem maradt ott a repülőgépével. Nagyon sokan felteszik a kérdést, hogy miért volt ott a gép, miért nem hozták el, amikor az orosz betört az országba? Úgy tűnik, hogy karbantartásra szorult megsérült orrfutó miatt illetve kitúrta valahonnan egy pilótapajti, hogy hajtómű karbantartás is folyamatban volt ezzel egy időben. A gép minden elérhető nyilvános adat és műholdfelvétel alapján február 5 óta Gostomelben van. Az, hogy nem repültek el vele biztonságos helyre, számomra egyenlő azzal, hogy nem tudták ennyi idő alatt repülőképes állapotba hozni. A Ruslanokról én nem láttam hírt, de tekintve az aktív életüket, van rá esély, hogy más országokban vannak. Az An-22 viszont szintén Gostomelben van, illetve 24-én este egy An-74 megsemmisüléséről volt szó.
Azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy az An-225 mindkét nemzet számára egy ikonikus repülőgép. Mindkét fél számára presztizskérdés a birtoklása, itt szerencsére nem kell elmagyaráznom, hogy miért. Belőlem is csak a hiú, vak remény szól amikor azt mondom, hogy biztosan megmenekült! Legyen igazam. Szerintem nem túlzás azt állítani, hogy emberek milliói figyelnek most erre a gépre. Ami az ukrán népet illeti, annyit szeretnék megjegyezni teljesen politikamentesen, hogy nagyon sajnálom őket. Biztos vagyok benne, hogy ezen hatalmas nemzet nagyon nagy részét ugyanúgy jó és ártatlan emberek alkotják, mint minden más országét. Isten óvja őket!
Hangsúlyozom, hogy én hiteles információnak összesen Dmitri Antonov posztját tudom tekinteni. Minden más pletyka, meg nem erősített információ és biztos, hogy tévedek a napok megjelölésében is, rettenetesen sok az információ.
Ha a fórum engedi, belinkelem ide Antonov facebook profilját. Nyilvános, akit érdekel, tudja figyelni.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Sziasztok! Három napja az An-225-tel foglalkozom lényegében. Az utolsó általam megtalált hitelesnek tűnő infó 24-én délutál 5 óra körülről van. Dmitri Antonov (főpilóta) posztolta ki a Facebook-on, hogy az orosz elfoglalta Hostomol/Gostomol/Gostomel/Hostomel (már ennyi verzióban láttam) repteret, de a gép sértetlen. Másnap jött a hír, hogy az ukránok állítólag visszafoglalták a repteret hatalmas harcok árán. Szerintem ezen a ponton a gép nagy eséllyel megsemmisült. Harckocsik, rakétavetők (nincs infó, hogy milyenek) is részt vettek a csatában. Talán másnap kezdett el terjedni a pletyka, hogy fel akarják robbantani a gépet. Ez végül szintén pletyka szintjén annyit szelídült (és vált is hihetőbbé), hogy a futópályát akarják "felrobbantani", ami érthető, de ma már értelmetlen: Földön is odaért az orosz Kijevbe. A Mrija Facebook csoportban van egy gostomeli (!) pasas. Ki akart menni megnézni a gépet, de azt írta, hogy lehetetlen! Állítólag ma az Antonov cég nyilatkozott valahol, hogy fogalmuk sincs mi van a repülőtéren, mert részükről evakuálták. Dmitri Antonov 24-e óta nem posztolt. Nagyon sokan megszólították, nem jött válasz. A youtube-on látható videóból egyértelmű számomra, hogy milyen ember is lehet. Ismerem ezt a típust. Remélem, hogy nem maradt ott a repülőgépével. Nagyon sokan felteszik a kérdést, hogy miért volt ott a gép, miért nem hozták el, amikor az orosz betört az országba? Úgy tűnik, hogy karbantartásra szorult megsérült orrfutó miatt illetve kitúrta valahonnan egy pilótapajti, hogy hajtómű karbantartás is folyamatban volt ezzel egy időben. A gép minden elérhető nyilvános adat és műholdfelvétel alapján február 5 óta Gostomelben van. Az, hogy nem repültek el vele biztonságos helyre, számomra egyenlő azzal, hogy nem tudták ennyi idő alatt repülőképes állapotba hozni. A Ruslanokról én nem láttam hírt, de tekintve az aktív életüket, van rá esély, hogy más országokban vannak. Az An-22 viszont szintén Gostomelben van, illetve 24-én este egy An-74 megsemmisüléséről volt szó.
Azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy az An-225 mindkét nemzet számára egy ikonikus repülőgép. Mindkét fél számára presztizskérdés a birtoklása, itt szerencsére nem kell elmagyaráznom, hogy miért. Belőlem is csak a hiú, vak remény szól amikor azt mondom, hogy biztosan megmenekült! Legyen igazam. Szerintem nem túlzás azt állítani, hogy emberek milliói figyelnek most erre a gépre. Ami az ukrán népet illeti, annyit szeretnék megjegyezni teljesen politikamentesen, hogy nagyon sajnálom őket. Biztos vagyok benne, hogy ezen hatalmas nemzet nagyon nagy részét ugyanúgy jó és ártatlan emberek alkotják, mint minden más országét. Isten óvja őket!
Hangsúlyozom, hogy én hiteles információnak összesen Dmitri Antonov posztját tudom tekinteni. Minden más pletyka, meg nem erősített információ és biztos, hogy tévedek a napok megjelölésében is, rettenetesen sok az információ.
Ha a fórum engedi, belinkelem ide Antonov facebook profilját. Nyilvános, akit érdekel, tudja figyelni.
.
.
.
Szerintem ha ottmaradt a gép, nincsenek jó esélyei. Az átlag orosz katona nem ipratörténeti emléket lát benne, csak egy baszottnagy repülőt, ami sok utánpótlást szállithat az ellenségnek. Tehát ha meglátja, lövi. Remélem, a valódi repülő nincs ott Kijevben, és az An-225 hirek keverednek a repülőképes és a félkész második példány között.
 
  • Vicces
  • Szomorú
Reactions: boki and formosa1

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
.
.
.
Szerintem ha ottmaradt a gép, nincsenek jó esélyei. Az átlag orosz katona nem ipratörténeti emléket lát benne, csak egy baszottnagy repülőt, ami sok utánpótlást szállithat az ellenségnek. Tehát ha meglátja, lövi. Remélem, a valódi repülő nincs ott Kijevben, és az An-225 hirek keverednek a repülőképes és a félkész második példány között.
Sajnos ottmaradt, mert a ruszki támadáskor épp karbantartották. - Az "átlag orosz katona" hozzáállását meg mindannyian ismerjük... :(
 
  • Szomorú
Reactions: Capslock27

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 829
113
Bárki is tette, orosz vagy ukrán. Szégyenletes bűn!:( Remélem, hogy a második példány túléli ezt az őrületet és abból tudnak építeni egy újat.