1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Antonov An-124 Ruslan "Condor"

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Hamarosan megkezdődik a modernizált An-124 tesztelése:

http://defenseupdates.blogspot.hu/2013/02/modernized-antonov-124-transport.html

3. Python

Python Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Hamarosan kezdődik a modernizált Ruszlán tesztelése
    Most egy technikai jelegű kérdésem van: Új "üveg" pilótafülke, új építésnél nagyobb élettartam. De a hajtóművek azok ujjak, vagy a régi modernizált változatai?
    Ha igen, akkor mit modernizáltak rajtuk?

4. gigabiga

gigabiga Active Member

5. boki

boki Well-Known Member

Itt részletesen le van írva a modernizációs csomag:

http://www.antonov.com/aircraft/transport-aircraft/an-124-100-ruslan?lang=en

6. gigabiga

gigabiga Active Member

OK! Köszi boki.

Ez a gép egy aranybánya, főleg amíg van Afganisztán. A kivonulásból biztos vastag szelet jut nekik.

7. scarab

scarab New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Hamarosan kezdődik a modernizált Ruszlán tesztelése
    Sziasztok!

Régóta olvasom az oldalt és a hozzászólásokat. Ezúton gratulálnék hozzá.
    Valamint megkérdezném, hogy van valakinek arról információja, hogy mekkora szeletet hasítanak ki a globális katonai szállításból ezek a gépek?

8. dalost

dalost Member

"Az új Ruszlán hasznos terhelését 120 tonnáról 150 tonnára emelték, a maximális felszállótömeg 392 tonnáról 402-re nőtt" - akkor ez az jelenti, hogy a gép üres tömege 20 tonnával csökkent? Vagy én nem értem ezt a részt...Valaki segítsen!

9. dudi

dudi Well-Known Member

Nő a hajtómű teljesítménye.Általában nem a szerkezet terhelhetősége szab korlátot hanem a gép teljesítménye.Amúgy használnak új szerkezeti anyagokat amik erősebbek mint az előzőek.

10. ghostface

ghostface Well-Known Member

Szerintem a fejlesztéseknek köszönhetően a gép "takarékosabbá" vált, így kevesebb üzemanyagot tankolva és a maximális felszálló tömeget növelve jön ki a 30 tonnás hasznos teher differencia.

11. duckdodgers

duckdodgers Active Member

@dalost
    ez szerintem több dolog összessége. Részben a sárkányszerekezet tömege csökkent, részben nőtt a hajtóművel teljesítménye és emellett csökkent a fogyasztás. Viszont itt látok egy kis anomáliát ugyanis az Antonov oldalán 120T terhelés mellett írják az 5400 km hatótávot míg itt max (150T) terhelés mellett.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

13. jancsiga

jancsiga New Member

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem találtam utalást új motorra, pedig van nekik. Fejlesztettek ilyen új fajta girbegurba lapátos hajtóművet, de nem gyártják, mert nincs megrendelés.

15. boki

boki Well-Known Member

Nincs rá megrendelo, tehát pénz a befejezésre.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Most lehetne.

17. Mark

Mark New Member

"eladásokból hozzávetőleg 80 milliárd dolláros bevételt várnak"
    Egy nullát nyugodtan levonhatunk. Örülhetnek ha a 8 összejön.

18. blogen

blogen Well-Known Member

Azért nem reménytelen az export. A C-17 gyártásának vége van, a kínai másolata a gyenge hajtóművek miatt erősen fogyatékos képességű, szal a piacon a Ruslan lesz az egyetlen nehéz teherszállító.

19. boki

boki Well-Known Member

Eddig csak 20 darabra van igény az orosz légiero részérol, a Volga-Dnyeper és a AA sem jelezte eddig, hogy tobb gépre lenne szukséguk (nem csoda 1 milliárd USD / drb ár mellett) .

<b>MODERÁLVA</b>

20. sondor961

sondor961 New Member

Várjuk ki a végét, mert az orosz - ukrán "iszony" még okozhat kellemetlenségeket /lásd An-70 fejlesztése/. A darabszám meg nagyon nem mindegy, mert drága lehet a portéka....

Ezen oldal megosztása