An-70 (Antonov)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Viszont a kész példányt ha jól tudom az ukrán haderő rendszerbe állította? illetve az biztos, hogy a franciák 1x igénybe vették csapatszállításra Afrikába..
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 200
113
Ezzel lett valami végül?

Ukránok tönkretették az egész programot. Már 2012-ben befejeződtek a modernizált gép(szovjet An-70 modernizálása) tesztjei és már készenis volt a szériagyártásra. Oroszok 60 darabot rendeltek, ukránok 5 darabot.Annyit tudni kell, hogy a gép kooperációban készült, így a szellemi tulajdon fele Oroszországot illeti. A gép fejlesztsét amúgy is Oroszország finanszírozta. az alkatrészek, berendezések 90%-a orosz eredetü volt.Majd az agyatlan majdanosok hatalomra kerülésével mindent megszakítottak ami közös orosz-ukrán kooperáció volt.
De azóta szárnyal az ukrán(szovjet) Antonov. 6 év alatt összehoztak egy protót.
 
K

kamm

Guest
Kar, mert a speckok eleg korrektek, a 47 tonnanyi cargo meg kulonosen, az 10 tonnaval az A400M felett van. Nem volt ennek valami ujabb verzioja, amirol remlik, hogy vagy arabokkal vagy torokokkel akartak elkezdeni gyartani?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 200
113
Kar, mert a speckok eleg korrektek, a 47 tonnanyi cargo meg kulonosen, az 10 tonnaval az A400M felett van. Nem volt ennek valami ujabb verzioja, amirol remlik, hogy vagy arabokkal vagy torokokkel akartak elkezdeni gyartani?
Ezt a protót hozták össze 6 év alatt(amióta megszakították az oroszokkal az együttmüködést).
AN-132D.jpg

An-132d,Igen otrombára sikerült. Szaudiak pénzelték.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ezt a protót hozták össze 6 év alatt(amióta megszakították az oroszokkal az együttmüködést).
AN-132D.jpg

An-132d,Igen otrombára sikerült. Szaudiak pénzelték.
Csak éppen a szaúdiakkal is összevesztek, mert azok tárgyaltak valamiről Oroszországgal, ezért az ukránok felmondták a programot ... :eek: :(Szóval maguk ássák a saját repiparuk sírját.
 
K

kamm

Guest
Huh, ez nagyon kutyaul nez ki. Nem csodalom, ha az arabok az oroszokat megkertek volna egy masodik kanyarra rajta...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 200
113
Csak éppen a szaúdiakkal is összevesztek, mert azok tárgyaltak valamiről Oroszországgal, ezért az ukránok felmondták a programot ... :eek: :(Szóval maguk ássák a saját repiparuk sírját.

Igen, 2019 áprilisában az Antonov vezérigazgatója bejelentette, hogy az együttmüködés megszakadt az An-132d-vel kapcsolatban.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Csak éppen a szaúdiakkal is összevesztek, mert azok tárgyaltak valamiről Oroszországgal, ezért az ukránok felmondták a programot ... :eek: :(Szóval maguk ássák a saját repiparuk sírját.
Ám a szaúdiak azóta sem vettek semmit, és most nem is nagyon fognak. - Ám hogy pár év múlva mit vesznek, az még kérdéses, mert ők technológiát is akartak, nem csak készterméket...
 
K

kamm

Guest
Ám a szaúdiak azóta sem vettek semmit, és most nem is nagyon fognak. - Ám hogy pár év múlva mit vesznek, az még kérdéses, mert ők technológiát is akartak, nem csak készterméket...

Tudnam, minek, semmihez nem erto sivatagi torzsi berendezkedes. Meg mindig azt hiszik, hogy megvasarolhatjak keszpenzert a parszaz ev fejlodest, no meg a kulturat, amihez kozuk nincs.... kedvencem az egyetemeik, egy valag penzt beleolnek, hivnak egy csomo neves eloadot jo penzert, aztan nem ertik, miert nincs hirnevuk, miert nem jut sehova, aki ott vegez. :)
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Tudnam, minek, semmihez nem erto sivatagi torzsi berendezkedes. Meg mindig azt hiszik, hogy megvasarolhatjak keszpenzert a parszaz ev fejlodest, no meg a kulturat, amihez kozuk nincs.... kedvencem az egyetemeik, egy valag penzt beleolnek, hivnak egy csomo neves eloadot jo penzert, aztan nem ertik, miert nincs hirnevuk, miert nem jut sehova, aki ott vegez. :)
Így akarnak előrelépni. - De ez már senkit sem érdekel, mert pénz beszél...
/Pontosabban most még a vírus beszél, de reméljük már nem sokáig...!/
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ám a szaúdiak azóta sem vettek semmit, és most nem is nagyon fognak. - Ám hogy pár év múlva mit vesznek, az még kérdéses, mert ők technológiát is akartak, nem csak készterméket...
Ebben a storyban pont nem a szaúdiakat hanem az ukrán repipart sajnálom, ennek a sírját ássák a hülye ukrán politikusok. A szaúdiak meg hiába képzelik hogy pénzért bármit megvehetnek, abban a földrajzi és társadalmi környezetben ez nem fog működi ... még legalább párszáz évig.
 
K

kamm

Guest
Ebben a storyban pont nem a szaúdiakat hanem az ukrán repipart sajnálom, ennek a sírját ássák a hülye ukrán politikusok. A szaúdiak meg hiába képzelik hogy pénzért bármit megvehetnek, abban a földrajzi és társadalmi környezetben ez nem fog működi ... még legalább párszáz évig.

En arrol sem vagyok meggyozodve, hogy Ukrajna megel masik 30 evet. Putyint a hatam kozepe sem akarja latni, raadasul o brutalisan assa ala a letezesuket, de az ukranok kvazi detto szetlopjak sajat magukat.
Ha a repiparuk szethullik, talan megcsiphetunk par tervezot ill mernokot... ha meg az orszag, akkor meg a nyugati sarkat. :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
En arrol sem vagyok meggyozodve, hogy Ukrajna megel masik 30 evet. Putyint a hatam kozepe sem akarja latni, raadasul o brutalisan assa ala a letezesuket, de az ukranok kvazi detto szetlopjak sajat magukat.
Ha a repiparuk szethullik, talan megcsiphetunk par tervezot ill mernokot... ha meg az orszag, akkor meg a nyugati sarkat. :D
Hát az ukrán tervezőkkel/mérnökökkel szerintem mi nem mennénk semmire, se pénzünk, se ipari kapacitásunk nincs a kihasználásukhoz. Az ukrán repiparra szerintem két helyen lehetne szükség: Oroszországban (akár csak sima üzleti együttműködésben), és valamennyire Kínában és a vele együttműködő Pakisztánban, esetleg a repiparát felépíteni szándékozó Indonéziában. Ezeken kívül korábbi méretében a világban szerintem senkinek se hiányzik az ukrán repipar, főleg mint lehetséges konkurencia sem.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ja, Ukrajna nyugati csücskének meg
En arrol sem vagyok meggyozodve, hogy Ukrajna megel masik 30 evet.
Ha a repiparuk szethullik, talan megcsiphetunk par tervezot ill mernokot... ha meg az orszag, akkor meg a nyugati sarkat. :D

Ja, Ukrajna nyugati csücskének meg én is tudnék örülni, nem annyira magam miatt, hanem az ottani magyarok öröme miatt (van ott élő jóbarátom, tudom milyen ott nekik).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 200
113
Hát az ukrán tervezőkkel/mérnökökkel szerintem mi nem mennénk semmire, se pénzünk, se ipari kapacitásunk nincs a kihasználásukhoz. Az ukrán repiparra szerintem két helyen lehetne szükség: Oroszországban (akár csak sima üzleti együttműködésben), és valamennyire Kínában és a vele együttműködő Pakisztánban, esetleg a repiparát felépíteni szándékozó Indonéziában. Ezeken kívül korábbi méretében a világban szerintem senkinek se hiányzik az ukrán repipar, főleg mint lehetséges konkurencia sem.

Már dolgoznak ukrán szakemberek az Antonov-ból Oroszországban és Kínában is.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Már dolgoznak ukrán szakemberek az Antonov-ból Oroszországban és Kínában is.
Igen, meg egész Európában Shannontól időnként a Lufthansa Technik Budapest-ig. :);) De az nem az ukrán repipar mint a világ repiparának egyik résztvevője. Ettől az ukrán repipar még összedőlhet mint a kártyavár ...