Ausztrália újabb Super Horneteket akar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Az oroszokat említeni ebben a viszonylatban igen nagy butaság... Egyrészt amióta elkezdték komolyabban kiaknázni a távol keleti területeiket azóta azért igencsak feljebb kapaszkodtak, másrészt akkor lenne reális az összevetés ha lecsatolták volna az orosz távol-keletet és azt külön értékelnéd.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
ez most nagyon trollkodás lesz de azért megkérdezem mik azok a technológiai vívmányok amiket Ausztrália adott a világnak? Nyilván van pár dolog amit kitaláltak, de akkor süvegelném igazán meg őket ha csak ezzel törtek volna be az élvonalba...
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Számomra érthető a példa, hogy miért tarthat ott Ausztrália és az USA ahol. S szerintem a többiek is kellő pontossággal leírták. Ha a fejlődésben nem gátolták volna Európát vagy az említett közel-keleti térséget, lehet a fenti kettő kullogna az utóbbiak után. Elég nehéz töretlen fejlődést elérni úgy, hogy minden évszázadban gyakorlatilag lehet újjá építeni az országot (sarkítva a példát). Oroszország valóban határeset, bár ők sem úszták meg, de mélységében inkább a vezetése miatt szenvedett kárt és lemaradást mint a háborúk miatt.


Egyébként elismerésem a büszkeségért, ahogy arról az országról beszélsz, az én fülem nem sűrűn üti meg ilyen. Most is csak ha hangosan olvasom :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 754
113
Kuruc71

Az oroszok említése szerintem rossz a példa szempontjából. Amióta Putin kapitány és legénysége kormányozza a hajót, azóta stabilan 3-4%-okat nő a GDP, nincs államadósságuk (csak GDP arányosan 7-8% "állami garancia vállalás"), és közben fejlesztenek gőzerővel. Jó persze az sem egy cukormázas tündérmese, de azért szerencsétlennek beállítani őket elég necces.
Ettől persze az Ausztrálok szép fejlődési pályát írnak le;)
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
luperator


"Egyébként elismerésem a büszkeségért, ahogy arról az országról beszélsz, az én fülem nem sűrűn üti meg ilyen. Most is csak ha hangosan olvasom :)"

A helyzet az hogy igen buszke es halas vagyok ennek az orszagnak hogy itt lehetek es nem csak itt lehetek de hogy azt csinalhatom amire ugy erzem hogy szulettem es fuggetlenul attol hogy nem "benszulott" vagyok hanem egy egyszeru bevandorlo annak ellenere ugyan azt a tamogatast ( erkolcsi anyagi ) megkapom mint barmelyik helyi.

Ereztetik velem hogy szamitok szamitanak ram hogy tervuk van velem ( meg ha nem is olyan nagy vilagrengeto ) es ez jol esik .

Igen buszke vagyok arra hogy ramripakodnak mikor poenbol "bloody Hungarian" zam megam hogy " NO ! You are allready an Australian like Us so Shut a fuck up" ( Nem te egy ausztral vagy kozullunk szoval pofa be) Es ezt komolyan is gondoljak.

Mint bevandorlo dolgozhattam dogozhatom a legkorszerubb technikakkal kezdve a Fazisvezerelt lokatorok, tuzvezeto rendszerek vagy egyaltalan a legerzekenyebb szonar rendszerek, es ez bizony olyan bizalom ami egyszere meghato ( szamomra ) es egyben kotelez is.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
fip7

"Az oroszok említése szerintem rossz a példa szempontjából. Amióta Putin kapitány és legénysége kormányozza a hajót, azóta stabilan 3-4%-okat nő a GDP, nincs államadósságuk (csak GDP arányosan 7-8% “állami garancia vállalás”), és közben fejlesztenek gőzerővel. Jó persze az sem egy cukormázas tündérmese, de azért szerencsétlennek beállítani őket elég necces."

A gond az hogy nem csak Putyin erabol all oroszorszag es meg ez az era sem erinti az egesz orszagot. Az emlitett novekede a felso " tizezernek" novekedes es nem az atlag orosz polgarnak.

Korrupcio
Burokracia
Uram Batyam


Ezek azok amik ha jelen vannak akkor barmilyen asvanykincsen is ulhetsz a periodikus osszeomlas garantalt.

Oroszonak az asvanykincsei a szakemberek kepzettsege okan mar regen gazdasagilag a vilag vezeto orszagai kozott kellene lennie ugy hogy az atlag eletszinvonal is a legmagasabbak kozott van. Ehelyett csak a Csinovnyikok azok akik igazan elvezik a gyumolcsoket.
 

drone

Member
2012. március 18.
35
0
6
fip7

Attól még, hogy most növekedés van, még nem lesz egy nyugati értelmen véve fejlett ország. Szerintem erre akart Kuruc célozni:

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2004rank.html

Az egy főre eső GDP sokat elmond egy ország fejlettségéről, és az ottani életszínvonalról, de ezt pont te ne tudnád, akinek ez az egyik szakterülete.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 754
113
drone és Kuruc71

Én tisztában vagyok azzal, hogy az oroszok "hol állhatnának". De a történelemben nincs ha :)

Nem véletlenül a Putin éráról beszéltem csak. Gyakorlatilag Putinnal lett az oroszoknál "rendszerváltás". Az oligarcháknak befogta a száját, például azért, hogy az oligarcha oligarcha maradhasson ahhoz, évente igen nagy összegeket kell adományoznia egy adott tartománynak, közcélra.
Az ilyen apróságok is mutatják azt, hogy jó úton haladnak. Mondom, illúzióim nincsenek, és nem is azt írtam, hogy az átlag polgár számára olyan jó ott az élet, mint Ausztráliában. Csak szimplán arra világítottam rá, hogy elkezdtek stabilan fejlődni ők is.
Szóval szerintem látszik a fény az alagút végén...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 754
113
drone szerint:
2012. december 17. hétfő @ 17:27

A fenti linkkel van egy nagy baj. Az egy főre jutó GDP mellé nincs megadva, hogy ennek hány %-a marad a lakosok zsebében, illetve mekkora az állami elvonás, illetve a redisztribúció. Szóval a "jólét" mérésére nem alkalmasak az adatok, de szemléletesek.
(Például az USA-Svájc-Svédország reláció érdekes)
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
fip7

"Az oligarcháknak befogta a száját, például azért, hogy az oligarcha oligarcha maradhasson ahhoz, évente igen nagy összegeket kell adományoznia egy adott tartománynak, közcélra."


A korrupcio oligarhazas ugyan ugy folyrtatodik mint Putyin era elott csak akinek nem tetszett Putyin azok meglettek rendszabalyozva vagy egyszeruen semmisitve.

A rendszer tovabbra is kontraproduktiv mert nem a tehetseg es tudas reven itelik es pozicionaljak az embereket elsosorban hanem a "huseg"
alapjan mint mostansag a Karpat Medenceben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 754
113
Kuruc71

Minél keletebbre mész annál nagyobb a korrupció :) Néhol már hagyomány. A kínai korrupció sem kisebb, sőt...
Én szerintem a korrupció és hűség reláció sosem fog megváltozni az oroszoknál, de azt kétlem, hogy ez elnyomná a tehetséget. A legsötétebb kommunista érában is komoly szellemi alkotások születtek arra felé, az orosz tudósok világszínvonalúak!

Kis hazánkban meg még mindig él a feudalizmus, valamilyen formában :D
 

drone

Member
2012. március 18.
35
0
6
fip7

Csak úgy érdekességképp mondom, hogy U.S. esetében egyfázisú az ÁFA, és annak mértéke is államonként eltérő, 0 és 13 százalék közé esik. Itt meg 27%-os, és kétfázisú. Érted többet kapsz, kevesebbet vonnak el. Nem feltétlenül magasabb az adó, ha magasabb a bér is. Kikerestem neked a cikket:

http://www.origo.hu/techbazis/20111117-miert-olcsobbak-a-kutyuk-amerikaban.html
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
duck: "Austrália (ahogy részben az USA is) azért tart ott ahol, mert párszáz éve gyakorlatilag érintetlen erőforrásokkal tették rá a kezüket a bevándorlók egy kisebb kontinensnyi országra."

Megfigyelésem szerint gyakorlatilag a kettőnek nincs sok köze egymáshoz. A fejlettséget/hol tartot sokkal inkább befojásolja a kultura, történelem, az áványkincs absz nem meghatározó tényező.
Jó plda erre egyik oldalról Japán másikról oldalról pl SzA.

drone: GDP a fejlettségről nagyon keveset mond el. Ott van a listán azonnal az első helyezett Quatar. Az lehet k* gazdag de fejlettségben tecnikailag, államilag... "középkor".
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
amúgy US innen nagyon nehezen érthető. Tán nem annyira mint pl Japán, de nagyon más.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 754
113
drone

Nekem ezt még tanították is. Reagen éra gazdasági fordulata címmel.
Azt csinálták az USA-ban, hogy lecsökkentették az adó, így az elvonás mértékét. DE!. Leépítették a jóléti államot, egy úgynevezett liberális jóléti államot hoztak létre. Ez azt jelenti, hogy több pénzt hagyok nálad, de magadnak kell gondoskodnod az egészségügyi, nyugdíj kiadásokról, vagy a gyereked taníttatásáról stb...
Összességében az állam így nem, hogy pénzt veszített, hanem még spórolt is nem keveset!
Szóval az az USA képlet, hogy:
1. Alacsony állami elvonás.
2. Sok pénz marad nálad, de éves átlagban el megy a harmada a nyugdíjadra meg az egészségügyre.
3. A maradék pénz nálad marad, de el is költöd (kialakult már a fogyasztói társadalom) így a több vett termék után összességében már az adó sem olyan kevés.

Ellenben a Svédeknél:(Szociáldemokrata jóléti állam)
1. Magas állami elvonás.
2. Kevesebb pénzed marad, de "ingyen" van az amúgy világszínvonalú állami egészségügy, nyugdíj stb...
3. Kevesebbet fogyasztasz, de tényleg csak azt veszed meg ami kell, sőt félre is tudsz rakni, mert mondjuk a gyereked is ingyen tanul.

Szerintem a fentiek alapján az USA-ban csak az jár jól aki jól keres (a csórónak is ugyanannyi az egészségügy mondjuk), ergo a legnagyobb népréteg, akinek alacsony a jövedelme az szarabbul jár, mintha Svédországban élne.
 

drone

Member
2012. március 18.
35
0
6
fip7

Mondjuk szerintem az, hogy ki mennyit tud megtakarítani, az függ a társadalmi berendezkedéstől. US esetében ott van az emberek tudatában, muszáj hogy két gépkocsid legyen, illetve mindig cseréld a laptop-odat különben csóró vagy, vagy lemaradsz a technika fejlődésében. Ellenben a skandináv országoknál, vagy Svájc esetében sokkal többet tesznek félre az emberek, mert nem éreznek rá késztetést, hogy nekik mindig meglegyen a legújabb iPad, meg hasonlók.

Mondjuk Kínában is kezd már eluralkodni az amerikai mentalitás :D

http://www.origo.hu/techbazis/20120113-felduhodtek-az-iphonera-hiaba-varo-kinaiak.html
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 754
113
Nem tudom, hogy magyarul a nagyközönségnek elérhető-e ez a könyv, de érdemes elolvasni nagyon sokat meg lehet belőle tudni a jóléti államokról:
Gösta Esping-Andersen: Mi a jóléti állam?
( The Three Worlds of Welfare Capitalism )
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
amire én céloztam és amit molni és páran mások is megértettek az a következő az USA és Ausztrália is 100% nyersanyaggal és teljes európai tudással indulva nyilván könnyebben fejlődtek mivel nem a nulláról indultak. Kicsit sarkítva ez olyan mintha teli pénztárcával lestoppolsz egy kamiont majd egy adandó lehetőségnél kibérelsz egy sportkocsit és elviharzol. Persze hogy nem csak az ásványkincseken múlt sem az USA sem az Ausztrál fejlődés de az volt az igazi fejlődés motorja.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 754
113
drone szerint:
2012. december 17. hétfő @ 18:34

Ebben igazad van, USA-ban ciki ha nincs 100 centis TV-d vagy üres a hűtőd. Elég sokáig kint élt egyik barátom ő mesélte, meg így megértettem az ami filmekben az üres hűtős részt a főhősnél. Nekem természetesnek tűnt náluk ciki:)

Amúgy ez az "amerikainizálódás" sajnos nálunk is megjelent a módosabb rétegeknél. Nálunk is csináltak egy vidit Iphonera váró fiatalokról és értelmes megnyilvánulásaikról XD

Egyébként Indiában, Japánban és Dél-Koreában is megfigyelhető ez az "amerikanizálódás" Szerintem ez igen káros, bár szerintem nálunk nagy néptömegeket nem érinthet. (Gazdasági okokból kifolyólag :-( )