1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Autó-motor, elektromos járművek, közlekedés

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - molnibalage által indítva @ 2018. február 9..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

És a bérelt járművekkel mi lesz?

2. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Valszeg fizeti a tulaj a szokásos ötszörös felárat a biztosításra.
    Úgyis pénztemető az összes kölcsönző.

3. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Van itt valakinek elektromos kerékpárja?
    Én már egy ideje gondolkodom rajta, hogy rátennék egy átalakítószettet az enyémre, csak nagy dilemmában vagyok, hogy milyet vegyek?
    Hátsó vagy első kerékre valót?
    Bolygóműves vagy direkt hajtásút?
    Valakinek van tapasztalata?
    Hány km/h-val képes mennyi egy 500 W-os bolygóműves és egy ugyanekkora direkt hajtású?
    Súlyra a bolygóműves sokkal jobb, hisz fele annyi mint a direkt hajtású, de van elég sebessége?
    Szeretnék legalább 30-35 km/h-t elérni vele.

4. Veér István

Veér István Well-Known Member

Megnéztem a videót. Nem rossz a tartalom, de továbbra sem szeretem az ilyen videós formátumot. A releváns rész max 20 percnyi volt (motor, erőátvitel, start-stop). A lábtér meg ilyesmi, vagy az ára nem annyira érdekel, ahogy a festés, csomagtartó sem...

Amúgy ügyes japó cucc. A Mazda az új Alfa Romeo-n felnevettem. Cimbi aki folyton ugrat a Pastamobil kapcsán most vett Mazdát. :)

5. fip7

fip7 Well-Known Member

Veér István

"A Mazda az új Alfa Romeo-n felnevettem."

Én inkább úgy mondanám, hogy jelenleg két olyan autógyár létezik, amelyik klasszikus értelemben vett autót gyárt. Ez az Alfa Rómeó és a Mazda.
    Az össze többi guruló IT cuccot gyárt vagy közlekedő edényt. Legalábbis én így látom az új autó kínálatot.

6. molnibalage

Rengeteg csatornán sajnos egyre inkább az a trend, hogy valamiért a videók 2/3-a nem szól semmiről és csak filler. Hogy ez a reklám pénzek miatt van-e azt nem tudom.

zeal, misinator and Veér István like this.
  7. Veér István

Teljesen egyetértek. Itt amúgy nem volt sok a filler, csak engem nem érdeklő részletek voltak nagyobb részben. Ez a videó a jobbak közül való, ezt nem akarom elvitatni tőle. Engem csak a technikai része érdekelt, mert most nem akarok új autót venni.

8. molnibalage

9. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Empirikus adatokkal is bizonyítva most megdőlt a tétel, hogy az autóforgalom tette tönkre a Rákóczi út és a Kossuth Lajos utca üzleteit és száműzte onnan az embereket. Sőt, igazából amíg voltak autók, addig voltak emberek is. :D

fip7 likes this.
  10. molnibalage

Az esemény leírása:

" Megyünk kifele a városból, 50-60 között mutat az óra. A Mömaxnál persze a fehér Merciből mért a trafi, tehát a sebességre mindenki figyelt, kivéve a piros Man-nal közlekedőt. Dudál, villog, pedig a külsőben vagyok, neki nem volt elég, a záróvonalon kielőz, persze telefonál közben, majd ránk húzza a futót. Nem mellesleg a SZÜF-ben utána néztem a rendszámának és a forgalomból 2020.03.17.-én kivonták a kamiont ideiglenesen. A pirosnál utolértem és a lehúzott ablak mellet számon kértem, a kiváló manőverére, amire Ő úgy válaszolt, hogy jobban járok, ha nem szállok ki, és a bicepszét csókolgatta… szánalmas... Jah és még biztatott is, hogy jelentsem fel bátran! Hát meg is fogom tenni! Köszi..." -

írja olvasónk.

zeal, FilcTroll, arbalest and 3 others like this.
  11. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Túlságosan is ráérek, az a baj. :)

Azért egy ilyen videó összeállításához mennyire kell pihentnek lenni...?

12. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Azért a Porsche még mindig finom.

13. fip7

fip7 Well-Known Member

14. molnibalage

15. Veér István

Annak a kezdőrészletét sem tudnám kiköhögni, míg új mazdát vagy alfát akár holnap tudnék venni, ha semmi más vágyam nem lenne... Egyelőre az öreg használttal is elvagyok

16. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Miért? Az új alfa szervizköltségére van? :D

17. Veér István

Akár 5 év - 200000km kiterjesztett garanciát lehet venni opciósan. Mint bármelyik gyártótól.

fip7 likes this.
  18. fip7

fip7 Well-Known Member

rappali_

Már a 159-es Alfák is elmentek nagyobb baj nélkül 200,000 km-t. És az nem ma volt. :)
    (Ez úgy nagy szó, ha tudod honnan indultak:cool:)

zeal, vata, misinator and 1 other person like this.
  19. fip7

fip7 Well-Known Member

A 2000's évek egyik műszaki csodája, avagy a Honda S2000:

Kurfürst likes this.
  20. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Szerencsére ezek a barmok szép lassan kivonják magukat a forgalomból.

vilmoci and fip7 like this.

Ezen oldal megosztása