1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Autó-motor, elektromos járművek, közlekedés

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - molnibalage által indítva @ 2018. február 9..

1. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Nem az autó a lényeg, hanem töltő.
    Csak arra vártak fizetőssé váljon a töltés, mivel osztalékot kapnak. Ezért használhatják az autógyártók ingyen a szabványukat.
    ICE-nél is az olajban van az igazi nagy pénz, nem az autógyártásban.

2. Veér István

Veér István Well-Known Member

Az Amazon 14 évig nem hozott profitot, mert minden bevételét a növekedésbe, fejlesztésbe forgatta vissza. Ott viszont egyértelmű volt, hogy jó pályán van a cég, akár nyereséges is lehetne, ha nem lenne fontosabb a stratégia. A Tesla esetében nem vagyok meggyőződve a szilárd alapokról.

molnibalage and LMzek 2.0 like this.
  3. Veér István

Egy kis gumicsont

Kurfürst likes this.
  4. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Furcsa, hogy racionális, tapasztalt emberek autóügyben milyen téveszméket vallanak.

Az autózás jó, mert "mobilitás": itt az kellene meglátni, hogy melyik közlekedési forma milyen áron ad milyen mobilitást. "Imádott" belvárosunkban az autó nem a legjobb választás, sőt: túl sok emberélettel fizetünk érte. Ha én, Átlag Troll be tudom ezt látni, akkor másnak is sikerülhet.

A dugók az autók miatt vannak, nem a biciklisek miatt, ennyire tényleg legyünk már racionálisak. Előfordulhat egx pici, rövid fennakadás egy-egy bringás miatt, de rendszerszinten a dugók oka a túl sok autó.

"Betartható szabályokat" tiltás helyett: most is betartható szabályok vannak. Az emberek nem tartják be azokat. Pint arról van szó, hogy a tömegeknek nincs önmérsékletük: amíg lehet valahol autózni, addig ott autózni is fognak.

Vajon akinek tényleg muszáj autóznia, az miért nem a fölöslegesen autózókra mutogat?

Tegnaptól fizetős a parkolás Budapesten: azonnal visszaesett a forgalom, nálunk a reggeli dugó is beállt a "nyári" szintre. Ezek szerint mégiscsak meg tudják oldani máshogy a kedves népek a közlekedést?

Sztem ez nem Autósok vs. Bringások vita. Sokkal inkább Felelős közlekedők vs. Leszari közlekedők lenne a helyes törésvonal, és azonnal értelmesen lehetne beszélgetni vádaskodás helyett.

5. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Mondjuk az olyanokat is bírom akik elégetnek 4-5000ft-nyi üzemanyagot, hogy eljussanak valahova, de a végén inkább gyalogolnak fél órát valamelyik áruház parkolójától, hogy ne kelljen kifizetni 400ft-ot parkolásért.

fip7, nyugger, molnibalage and 5 others like this.
  6. Veér István

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Gumicsontnak nevezni azt, hogy forgalomban állatkodnak...
    Erre vannak a versenypályák.

8. Veér István

Már rá is haraptál :rolleyes:

LMzek 2.0 and bartinieffektus like this.
  9. molnibalage

Biztos
    Veregesd magad vállon...

10. Fennek

Fennek Well-Known Member

Szóval ezzel mennek majd Teslát menteni? :D

fip7, vilmoci, nyugger and 3 others like this.
  11. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Csak szimplán elvenni a jogsit 1 évre ! Plusz vagy 500 000 jó Magyar Ft bírság a tetű biztosan lesápadna mind !

Luthero likes this.
  12. misinator

misinator Well-Known Member

Egyre kevésbé hiszek felnőttek esetében a retorzióra épített jellemfejlesztésben...(Na jó; pár évtized - hogy öregen, elnyúzva jöjjön ki - kényszermunkára ítélve)
    Ezek a maguk kiválóságáról és más pondróságáról gondoló egoista ösztönlények, akiknek vagy van megfelelő anyagi háttere (ebben az esetben semmi nem állítja meg őket), vagy ha nincs, akkor sem fogják beismerni, hogy idióták voltak. Mert nehogy má'!
    Ne tégy olyat másnak, amit magadnak sem kívánsz? Lúzerség a szemükben.
    Ezek mentálisan menthetetlenek, morálisan javíthatatlanok, intelligenciában felülről lekorlátoltak.

13. Veér István

Te is magad, a napi videók linkeléséért. :rolleyes:

Hogy ne kelljen fáradnod, itt a következő kettő, és írok egy botot, hogy egyből ide posztolja, hogy pihenhess és ne stresszeld magad!

Majd egy markov láncot is betanítok a kommentjeidből, hogy a kommentárt is egyből tudja gyártani ;)

Kurfürst and LMzek 2.0 like this.
  14. molnibalage

Tehetek én, hogy autót vezető gyökereket könnyű találni az utakon...?

A mai mérleg...

• Elnök utca-Orcy út. Már 2 másodperce zöld nekem, amikor még mindig jöttek a Keleti felől. Full pirosba mentek bele. A mögöttem levő autókból már át sem ért sok, mert rövid a zöld.
    • Az Üllői és a Elnök utca sarkán 6 másodpercen belül csak 3 súlyos szabálytalankodót láttam 5 sec alatt. Egyik ráállt a járdára, kettő beragadt a kereszteződésbe és mivel az egyik nagyon le akart jönni, hát szépen ráállt a zebrára, én kelek át rajta és a másik holtteréből előre igyekvő meg majdnem elütött engem, mert menni azt kell...

Csak, hogy tisztába tegyük, ezt két lámpás hely volt egymás után. A durván szabálytalankodók aránya 100%.

• Aztán a Haller-Nagykörútnál egy balfasz SUV-os csak azét nem lökött fel a hídra felmenve, mert én húzódtam át a másik sávba... Mert menni azt kell, nem számít más.

• A nap végén mondjuk kétkerekű barmot is láttam, aki a Tompa utcából pirosnál indult ki a Körútra, mert az a 2 sec-et nehéz lett volna megvárni, amíg zöld lesz... Este 10-kor...

15. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

fip7, LMzek 2.0, hunter85 and 2 others like this.
  16. Veér István

Nem kirívóbb, mint a többi szemfényvesztés a hibridek/elektromos autózás marketingjében.

bartinieffektus likes this.
  17. Veér István

Eltörtem az ablakemelő kapcsolóját a kocsiban, de találtam 3d modellt róla. Cimbi kinyomtatja, kipróbáljuk, hátha jó. Persze randább lesz, de kísérletnek jó, amíg szerzek bontottat. Majd beszámolok, ha lesz már miről.

LMzek 2.0 and Kurfürst like this.
  18. Veér István

https://www.infoesztergom.hu/hirek/...jokazhatunk-a-dunakanyarban-2020-07-01-143713

vilmoci and bartinieffektus like this.
  19. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Veér István likes this.
  20. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Nem mondom hogy rosszabb, ellenben van üzemeltetési tapasztalat pont 3,5 literes V6-osokkal és aki az ‘eco’ szót ezekkel bármilyen kontextusban együtt képes használni, azt nyerítve kiröhögöm, mert a V6 mint olyan biztosan nem az gazdaságos üzemanyag felhasználásra van kihegyezve. Inkább úgy mondanám hogy egy MOL részvénycsomaggal kombinálva egy valóságos gazdasági örökmozgó. :D

Ezen oldal megosztása