1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Berjev Be-200

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. szeptember 2..

1. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Berjev Be-200

2. boki

boki Well-Known Member

"az Orosz Vészhelyzetek Minisztériuma számára készítenek"
    Nem kotekedés képpen ... de oroszoknal a Rendkívuli helyzetek minisztériuma létezik, :)

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez a gép egyszer már lekerült a napirendről, mert rossz volt az alacsony sebességű manőverező képessége, pedig tűzoltásnál ez lenne a legfontosabb. Azt hiszem, a kanadaiak ezért nem vették meg.
    Ezt az A-50est meg soha nem értettem. Miért foglalkozik egy másik repülőgépgyár az iljusin átalakításával. A sárkányt az Iljusinnak kellene faragni, a radarrendszert meg valamelyik radargyárnak beleépíteni.

4. sondor961

sondor961 New Member

No igen, tűzoltásra a Bombardier 415 a legjobb. Kutató-mentő feladatra pedig a japán US-2 alkalmas, nem véletlenül nyerte meg az indiai tendert.
    A Be-200-as 1 méternél alig nagyobb hullámok esetén már nem tud le- és felszállni! Pedig a tengeren jóval nagyobbak is vannak - "rendkívüli helyzet" nélkül is.... /A Bombardier közel 2, a US-2 pedig 3 méteres hullámokkal is boldogul./

Tehát ez a rendelés úgy hiányzott a gyárnak, mint 1 falat kenyér! Mert az oroszokon /és talán a kínaiakon/ kívül más úgysem venné meg...!!!

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez a hullám ügy részleteiben is érdekelne. Én úgy tudtam, fél méteresnél nagyobb hullámokon nem lehet leszállni.

6. sondor961

sondor961 New Member

Én is meglepődtem, de mindig tanulok valamit:

http://www.shinmaywa.co.jp/english/guide/us2_world.htm
    Forrás: Jane's encyclopedia of Aviation

És találhatsz videókat is a neten. A ShinMaywa US-2 fel- és leszállása nem semmi...!

7. sondor961

sondor961 New Member

Összességében tömeges elterjedésükre nem számíthatunk, mert nem gazdaságosak. A megerősített törzs - "pontosabban hajótest" - nem könnyű és aerodinamikailag sem lehet tökéletes.

De speciális feladatokra jó szolgálatot tehetnek...!

8. szittya88

szittya88 New Member

Én szeretem az ilyen "hidroplan""-okat Véleményem szerint minden nagyobb hadseregbe elkellene belőlük 1 század mint teherszállító. Partraszállás után a már elfoglalt tengerpartokra munició hadianyag csapatok és könnyebb járművek gyors szállítására. Ameddig nincs elfoglalva egy betonos reptér addig nagyon nagy hasznát lehetne venni ezeknek a masináknak a földes landolás és felszállás meg ilyen esetbe nem jó mert ha nincs normális talaj a gép onnan nem biztos hogy újra felszál. Vagy ha a hátországba szétkapnak egy repteret mégis csak könnyebb folyóra landólni.

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Van benne valami.

10. sondor961

sondor961 New Member

Vannak helik és tiltrotoros gépek /Osprey/, azoknak még víz sem kell. Igaz a hiroplánokhoz hasonlóan kevés terhet szállítanak és drágán üzemelnek....

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nincs olyan helikopáter, ami aanyi vizet tudna a tűz fölé szállítani, mint egy hidroplán.

12. sondor961

sondor961 New Member

Tény! Tűzoltásra a hidroplán a legjobb, nem véletlenül sikeres a Bombardier!
    Mert csak üzemanyagért kell leszállnia. Oltóanyagért elég alacsonyan - a vizet súrolva - áthúzni 1 tenger, tó vagy folyó fölött, másodpercek alatt feltöltve a tartályait....

Viszont minden más feladatra jobbak a helikopterek, vagy a tiltrotoros gépek!
    Mert bárhol bevethetők, még a sivatag közepén is...!!!

13. weasel007

weasel007 Well-Known Member

14. Python

Python Well-Known Member

15. weasel007

weasel007 Well-Known Member

16. boki

boki Well-Known Member

További képek:

17. Capslock

Capslock New Member

Jol nez ki! :)