Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 065
9 170
113
Kötetlen beszélgetéseknek szánt topic
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Ezen nagyon mosolyogtam:) http://index.hu/belfold/2013/01/17/fejen_vodorrel_rabolt/   Ned kelly   2.0 vödörrel a fején woodland BDU cuccba visszatér! :D
 

zsombor

New Member
2011. október 24.
2
0
1
Sziasztok! Sajnos jobb helyen nem tudom kérdezni.A fórumon volt szó még hónapokkal ezelőtt valami spéci hangközlő eszközről, ami azt mondta valaki ,hogy úgy működik, hogy szétválasztaja a hanghullámokat  és pár kilóméterrel arréb meg "összerakja". Nem is biztos hogy jól emlékszem... Erről tudna valaki valami infót linkelni? Köszi: Zsombor
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 104
1 974
113
"Japán és India is rendelt belőlük?"

 

Úgy, mint mi. 
sf-laugh.gif
 

tener

New Member
2013. március 20.
4
0
1
Valaki ismer Budapest Lágymányos - Bp Tétény - Érd vonaltól 15-20 perc autózásra valamilyen harci repülőgépet esetleg helikoptert ami fotózás céljára látványos? Esküvői képeknek megfelelő helyszínt keresnénk.

 

Amikről én tudok:

Csepel északi részén található kis park, mi-8, mig-21...

Budaörs talán még belefér a reptérrel, ha oda be lehet jutni.

(Ferihegyi emlékpark messze van, csak úgy mint a városligeti kiállítások)
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
http://charlesalexander2013.wordpress.com/2013/07/18/hyperloop-riding-sounds-density-peak-to-exploit-the-drag-equation/

utazás pont hangsebességgel, egy mély frekvenciás hanghullámban
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 104
1 974
113
Nem tudom, hogy lesz-e alkalmam még rá, ezért inkább most Írok nektek:
BOLDOG KARÁCSONYT! SOK BOLDOGSÁGOT ÉS BÉKESSÉGET NEKTEK ÉS SZERTTEITEKNEK IS.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 589
113
Fórumtársak!
Egy iskolai rendezvényhez nyomtatunk A3-as méretben (átlag rajzlap anyag, színes nyomtatás) plakátokat (kb. 40 darab).
Az lenne a kérdésem, hogy 80 Ft/darab korrekt ár érte? Nekünk annyit ajánlottak (én picit drágállom), tapasztalatom meg nincs ilyen irányban. Szerintetek?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Fórumtársak!
Egy iskolai rendezvényhez nyomtatunk A3-as méretben (átlag rajzlap anyag, színes nyomtatás) plakátokat (kb. 40 darab).
Az lenne a kérdésem, hogy 80 Ft/darab korrekt ár érte? Nekünk annyit ajánlottak (én picit drágállom), tapasztalatom meg nincs ilyen irányban. Szerintetek?

Környéktől függ. Ahol én lakom ott ezt a mennyiséget 280.-/oldal áron nyomtatják.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Talán leginkább ide illik... Nem tudom, hogy ismeritek-e az ürge munkásságát... :)

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 090
53 470
113
Érdekes kis reklám:
http://osztod.hu/szeress-ne-haboruzz-az-eddig-legjobb-reklam-iden/
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Mit írt Molni, hogy lesúlytott a ban hammer? :) Mármint nem konkrétan, hanem sértegetett valamit vagy titkos infó ment ki vagy mi? :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 589
113
Lemaradt:

Molnibalage bannolását egyrészt a véleményszabadság miatt ellenzem, de elfogadom az oldal hierarchiáját.

Ezért arra szeretnék rávilágítani, hogy feltétlenül ki kellett-e rakni az oldalhoz legtöbbet adó fórumtársat?

Más ember, más vélemény. Neki meg Te vagy szélsőséges. Meg nekem is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 498
113
silurusglanis

Előrebocsájtom,hogy nem tudom miért bannolták molnit!

Viszont a kérdésedre a válaszom igen!Az,hogy sokat tett molni az szép és becsülendő dolog DE nem jogosít fel semmire.Az oldal úgy működik,hogy vannak moderátorok akiknek mindenhez van joguk(ezért moderátorok)és vannak tagok akik a moderátorok szabta keretek között kell ténykedniük MINDEN ÉRDEMTŐL FÜGGETLENÜL.Ez az oldal nem demokrácia!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 589
113
@dudi
Ezért írtam, hogy a döntést elfogadom. Egyet viszont nem értek vele, továbbá sem célravezetőnek, sem megfontolt döntésnek nem tartom, hogy az oldal (minden kétséget kizáróan) legproduktívabb tagját így igazítsák ki.

( megjegyzés: A fenti soraim pusztán az oldal jól felfogott érdekein alapulnak, mondhatni anyagi elvűek. Nem tükrözik mentalitásomat!)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Molnibalage bannolását egyrészt a véleményszabadság miatt ellenzem, de elfogadom az oldal hierarchiáját.

Ezért arra szeretnék rávilágítani, hogy feltétlenül ki kellett-e rakni az oldalhoz legtöbbet adó fórumtársat?

Molnibalage nem a véleménye miatt kapott ideiglenes kitiltást, hanem a fórumszabályzat megsértése miatt.

Az oldal úgy működik,hogy vannak moderátorok akiknek mindenhez van joguk(ezért moderátorok)és vannak tagok akik a moderátorok szabta keretek között kell ténykedniük MINDEN ÉRDEMTŐL FÜGGETLENÜL.

Nincs mindenhez jogunk. A fórumszabályzat mindenkire vonatkozik az oldalon, így a moderátorokra és (egyben) a szerkesztőkre is.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 302
4 507
113
silurus

1. Kevered a szabadságot és az anarchiát. Meglehet, hogy az USA szabad ország, de ha ott törvénybe ütközőt csinálsz, lecsuknak, mint a szél, adott esetben és államban még ki is végeznek.
Ez a fórum ugyanez, csak kicsiben: vannak írott és íratlan szabályok, ha nem tartod be őket, egy ideig rád szólnak, aztán kimoderálnak. Ha ebből sem tanulsz, kivágnak, mint macskát...
Nem igazán értem tehát a problémádat: molni értelmes srác, sőt, ő az egyik, aki nem csak dumál, de tudás is van mögötte (bár ő sem tud mindent természetesen, igaz, ilyen nem is állított soha), ellenben a stílusa gyomorforgató - még akkor is, ha némelyik <del>retardálton</del> akarom mondani szellemileg tökéletesen leárnyékolt, de ellenben marha nagy pofájú hozzászólón teljes joggal készül ki. Viszont ez sem ok a kocsmai stílusra.

2. A HTKA moderátorai a saját szabályaik alapján moderálnak és bannolnak: ez az ő oldaluk, ők tartanak rendet. (Panasszal élni a Sóhivatalban lehet.) Ha hozzá akarsz szólni, az ő szabályaik szerint játszol. Ha nem tetszenek a szabályaik, odébbállsz - vagy kivágnak. Ez a szabadság: választhatsz, dönthetsz.