Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Pontosan. Ahogy én látom a Caffeteria kb. semmi másról nem szólt, mint hogy az állam bácsi is hunyorított hogy babám, oké hogy mindenkit minimálbérre jelentettél be, de legalább egy kicsit fehérítsd ki a járulokéaidat, tessék, itt egy ösztönző ami kedvezményesen adózik. A feketézős rendszer többnyire úgy működött, hogy a vállalkozó osztalékként kedvezőbben vette ki a pénzt a cégből a saját nevén, amiből aztán a zsebbe járó részt odaadta, mellesleg ezzel duplán kibaszott veled is, hiszen az államháztartásba szükséges pénzt így kénytelen az állam áfa és hasonló garantáltan érvényesülő mókák révén mindenkitől beszednimeg az állammal is. Mellesleg papíron a zsebbe fizető főninek kurva jó nyugdjalapja is lett, a munkavállalóinak persze közel nulla.

Ha úgy tetszik, a cafetériával kicsit lökdösték ki az embereket az évtizedek óta bejáratott feketézésből, más értelme nem nagyon volt, mert tényleg fingom nincs, hogy mi a jó abban ha a fizetés egy részét csak adott dologra tudom elkölteni, és agyalhatok azon hogy hogy a fenébe költsem el azt a nyomorult 10-20 ezer forintot. Hiányzik a fenének...
Ez tök jó, csak én, aki nem feketézik a végén ez oda vezet, hogy nettó fizetéscsökkenés. 2010-ben a kajára fordított cafeteriámból maradt annyi, hogy az év végén a cimbikkel nagy vacsin seggére vertünk az egészen, az én vendégem volt a banda egy nagy murira. Ma az éves kajám nem jön ki belőle céges menzán.

És eközben csak emiatt nem nőtt a bruttó, mert adóztatni kezdték a Cafeteriát. Szóval lehet magyarázni, hogy miért büdös a szar...
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Felmerül a kérdés, hogy akkor miért nem KATÁ-zol... a lehetőség ott van.
Tudod, van az a törvény, ami megszabja 5 fő szempont alapján, hogy mi minősül alkalmazotti, és mi minősül szerződéses/vállalkozói jogviszonynak. Tehát nem választható a KATA, ha munkavállalóként alkalmazottnak minősülsz a paraméterek alapján, és nem végezheted a feladatot vállalkozóként. Hülye lenne az állam lemondani a munkáltató által befizetendő további terhekről. Pont ezért sok még ma is a feketemunka; ezek a terhek nagyok, ezt a mostani kormány is pontosan látta még ellenzékben. Csak azt is látják, hogy a lecsökkentett szja helyett ez és az ÁFA a biztos bevétel...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Pontosan. Ahogy én látom a Caffeteria kb. semmi másról nem szólt, mint hogy az állam bácsi is hunyorított hogy babám, oké hogy mindenkit minimálbérre jelentettél be, de legalább egy kicsit fehérítsd ki a járulokéaidat, tessék, itt egy ösztönző ami kedvezményesen adózik. A feketézős rendszer többnyire úgy működött, hogy a vállalkozó osztalékként kedvezőbben vette ki a pénzt a cégből a saját nevén, amiből aztán a zsebbe járó részt odaadta, mellesleg ezzel duplán kibaszott veled is, hiszen az államháztartásba szükséges pénzt így kénytelen az állam áfa és hasonló garantáltan érvényesülő mókák révén mindenkitől beszednimeg az állammal is. Mellesleg papíron a zsebbe fizető főninek kurva jó nyugdjalapja is lett, a munkavállalóinak persze közel nulla.

Ha úgy tetszik, a cafetériával kicsit lökdösték ki az embereket az évtizedek óta bejáratott feketézésből, más értelme nem nagyon volt, mert tényleg fingom nincs, hogy mi a jó abban ha a fizetés egy részét csak adott dologra tudom elkölteni, és agyalhatok azon hogy hogy a fenébe költsem el azt a nyomorult 10-20 ezer forintot. Hiányzik a fenének...
Aha.... Nem vagy nagyon upgraded ebben a témában.... ott tartunk hogy minden Caffeteria részt vagy megszüntettek, vagy olyan szinten megadóztattak, hogy ezzel újra megnyitották a mutyicsapot!!!! Maradt a qrvaszép kártya, amire köszi szépen de senki nem kiváncsi, abból nem vesz kenyeret.... túl jó volt az Erzsébet utalvány, nehogy jó legyen már mindenkinek beszántották. De a munkavállalók az elsők és az ő érdekük. Persze!!! Meg a biodroid..:)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
Költői kérdés volt. Arra céloztam, hogy a KATA adózási lehetőség azért picit többet követel meg, amellett hogy adózásilag nagyon kedvező, mint a sima munkaviszonyban megszokott. Hozzáértést, felelősségvállalást, önállóságot. Munkaviszonyban ezek azért nem elvárások annyira és ezért nem alkalmas mindenki számára, nem azért, mert a törvény kizárja.

A KATA törvény mindössze egy vélelmet állít fel burkolt munkaviszony fennállására, ha jól emlékszem, ha a bevétel 50+ százaléka egy kifizetől származik. Ez a vélelem megdönthető, ha a saját eszközökkel, alapvetően eredményorientált teljesítés van, önálló munkaszervezéssel - és persze felelősséggel, kiadásokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fefeherceg

Member
2019. január 20.
12
25
13
Pontosan. Ahogy én látom a Caffeteria kb. semmi másról nem szólt, mint hogy az állam bácsi is hunyorított hogy babám, oké hogy mindenkit minimálbérre jelentettél be, de legalább egy kicsit fehérítsd ki a járulokéaidat, tessék, itt egy ösztönző ami kedvezményesen adózik. A feketézős rendszer többnyire úgy működött, hogy a vállalkozó osztalékként kedvezőbben vette ki a pénzt a cégből a saját nevén, amiből aztán a zsebbe járó részt odaadta, mellesleg ezzel duplán kibaszott veled is, hiszen az államháztartásba szükséges pénzt így kénytelen az állam áfa és hasonló garantáltan érvényesülő mókák révén mindenkitől beszednimeg az állammal is. Mellesleg papíron a zsebbe fizető főninek kurva jó nyugdjalapja is lett, a munkavállalóinak persze közel nulla.

Ha úgy tetszik, a cafetériával kicsit lökdösték ki az embereket az évtizedek óta bejáratott feketézésből, más értelme nem nagyon volt, mert tényleg fingom nincs, hogy mi a jó abban ha a fizetés egy részét csak adott dologra tudom elkölteni, és agyalhatok azon hogy hogy a fenébe költsem el azt a nyomorult 10-20 ezer forintot. Hiányzik a fenének...

A cafetéria lényege a következő volt:
1. A munkáltató ELŐRE kifizeti az utalványok értékét + kezelési költséget az utalványforgalmazónak - A teljes átfutási idő kb 1 hónap, addig a forgalmazó KEZELI a teljes összeget!
2. Az utalványforgalmazónak az elfogadóhelyek JUTALÉKOT fizetnek
3. A munkáltató által kiosztott utalványok kb 5%-át soha nem váltották be(elveszett, elázott stb)

Szóval az utalványforgalmazónak KOCKÁZATMENTESEN kb 15-20% profitja!!

Sodexo és társai sikerein felbuzdulva ezeket ellehetetlenítették, és az állami erzsébetutalványt hozták helyzetbe (versenytorzítás)
Sodexo perel és nyer, az állam több 10 Mrd forintot bukik, majd hogy megelőzze a további több Mrd buktát, inkább törvénnyel eltörli az egész bulit.

kb ez a cafetéria sztori lényege
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
Ez tök jó, csak én, aki nem feketézik a végén ez oda vezet, hogy nettó fizetéscsökkenés. 2010-ben a kajára fordított cafeteriámból maradt annyi, hogy az év végén a cimbikkel nagy vacsin seggére vertünk az egészen, az én vendégem volt a banda egy nagy murira. Ma az éves kajám nem jön ki belőle céges menzán.

És eközben csak emiatt nem nőtt a bruttó, mert adóztatni kezdték a Cafeteriát. Szóval lehet magyarázni, hogy miért büdös a szar...

Hja, értem, az hogy te nem folytattál béralkut a munkáltatóddal, meg a munkáltatód is baszik neked fizetni hanem inkább lenyelni a külöbözetet, biztos valaki más hibája. Menj be hétfőn a főnöködhöz, és mondd meg hogy 50%-os béremelelés ezért meg ezért, különben tiplizel.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A cafetéria lényege a következő volt:
1. A munkáltató ELŐRE kifizeti az utalványok értékét + kezelési költséget az utalványforgalmazónak - A teljes átfutási idő kb 1 hónap, addig a forgalmazó KEZELI a teljes összeget!
2. Az utalványforgalmazónak az elfogadóhelyek JUTALÉKOT fizetnek
3. A munkáltató által kiosztott utalványok kb 5%-át soha nem váltották be(elveszett, elázott stb)

Szóval az utalványforgalmazónak KOCKÁZATMENTESEN kb 15-20% profitja!!

Sodexo és társai sikerein felbuzdulva ezeket ellehetetlenítették, és az állami erzsébetutalványt hozták helyzetbe (versenytorzítás)
Sodexo perel és nyer, az állam több 10 Mrd forintot bukik, majd hogy megelőzze a további több Mrd buktát, inkább törvénnyel eltörli az egész bulit.

kb ez a cafetéria sztori lényege
Csak annyit tennék hozzá,hogy az állam nem fizet ki semmit.Mi adófizetők fizetünk az állami balfaszságokért
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
kb ez a cafetéria sztori lényege

Ez is. Ahol zsíros a konc, többen marakodnak érte. Én csak azt a részét nem értem, hogy ki a fenének hiányzik ez az egész szar, amikor munkaerő hiány van, és az egész inkább a félfeketézésről, meg a munkaadónak kedvezőbb elszámolásról szólt, amin mellesleg az utolványos is keresett egy valag pénzt, aztán az állam meg elmarta az eddigi elősködőket és helyette újak lettek.

A munkavállaló mindig csak szívott vele, baromi naív szerintem aki elhiszi, hogy “hát csak így tudjuk kigazdálkodni józsi”. Nagy büdös lópikulát, csak jobb helye is volt a pénznek, mint nálad.. Én a világon soha semmi értelmét nem láttam akármelyik cafetéria rendszernek, a legröhejesebb a 100 ezres pénzes cafetéria volt, egyébként meg egyfajta modernizált truck rendszer, ahol elkölthetem a fizetésem egy részét az üzemi konyhán ha akarom, ha nem, meg mehetek nyaralni mindenféle retek itthoni panzióba 2 napra. Kell a fenének hogy mindenféle szaros utalványt kapjak pénz helyett..
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez is. Ahol zsíros a konc, többen marakodnak érte. Én csak azt a részét nem értem, hogy ki a fenének hiányzik ez az egész szar, amikor munkaerő hiány van, és az egész inkább a félfeketézésről, meg a munkaadónak kedvezőbb elszámolásról szólt, amin mellesleg az utolványos is keresett egy valag pénzt, aztán az állam meg elmarta az eddigi elősködőket és helyette újak lettek.

A munkavállaló mindig csak szívott vele, baromi naív szerintem aki elhiszi, hogy “hát csak így tudjuk kigazdálkodni józsi”. Nagy büdös lópikulát, csak jobb helye is volt a pénznek, mint nálad.. Én a világon soha semmi értelmét nem láttam akármelyik cafetéria rendszernek, a legröhejesebb a 100 ezres pénzes cafetéria volt, egyébként meg egyfajta modernizált truck rendszer, ahol elkölthetem a fizetésem egy részét az üzemi konyhán ha akarom, ha nem, meg mehetek nyaralni mindenféle retek itthoni panzióba 2 napra. Kell a fenének hogy mindenféle szaros utalványt kapjak pénz helyett..
Ó,van annak a retek panziónak értelme,amibe az utalvány nélkül kutya se menne.....és NER családi tulajdonban van......
 

fefeherceg

Member
2019. január 20.
12
25
13
Ez is. Ahol zsíros a konc, többen marakodnak érte. Én csak azt a részét nem értem, hogy ki a fenének hiányzik ez az egész szar, amikor munkaerő hiány van, és az egész inkább a félfeketézésről, meg a munkaadónak kedvezőbb elszámolásról szólt, amin mellesleg az utolványos is keresett egy valag pénzt, aztán az állam meg elmarta az eddigi elősködőket és helyette újak lettek.

A munkavállaló mindig csak szívott vele, baromi naív szerintem aki elhiszi, hogy “hát csak így tudjuk kigazdálkodni józsi”. Nagy büdös lópikulát, csak jobb helye is volt a pénznek, mint nálad.. Én a világon soha semmi értelmét nem láttam akármelyik cafetéria rendszernek, a legröhejesebb a 100 ezres pénzes cafetéria volt, egyébként meg egyfajta modernizált truck rendszer, ahol elkölthetem a fizetésem egy részét az üzemi konyhán ha akarom, ha nem, meg mehetek nyaralni mindenféle retek itthoni panzióba 2 napra. Kell a fenének hogy mindenféle szaros utalványt kapjak pénz helyett..

Az elején jelentős kb 20% -os kedvezmény volt a cafetéria a normál fizetéshez képest.
A munkáltató kb ennyit spórolt a munkabérhez képest.
Aztán ez a kedvezmény csökkent, de az államnak is megérte, főleg a monopol helyzetnek köszönhetően.
Abban igazad van, hogy alapvetően a munkaadónak érte meg és nem a dolgozónak, de sok helyen jutalomként kapták, nem pedig rendes fizetésként.
Szóval a megszüntetésével sikerült mindenkivel jól kitolni (mukaadó és munkavállaló), viszont az állam elég sokat nyer az üzleten.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Költői kérdés volt. Arra céloztam, hogy a KATA adózási lehetőség azért picit többet követel meg, amellett hogy adózásilag nagyon kedvező, mint a sima munkaviszonyban megszokott. Hozzáértést, felelősségvállalást, önállóságot. Munkaviszonyban ezek azért nem elvárások annyira és ezért nem alkalmas mindenki számára, nem azért, mert a törvény kizárja.

A KATA törvény mindössze egy vélelmet állít fel burkolt munkaviszony fennállására, ha jól emlékszem, ha a bevétel 50+ százaléka egy kifizetől származik. Ez a vélelem megdönthető, ha a saját eszközökkel, alapvetően eredményorientált teljesítés van, önálló munkaszervezéssel - és persze felelősséggel, kiadásokkal.
A KATA törvényt illetően igazad van, de általában a munkaviszony-vállalkozói jogviszony meghatározása 5 feltétel meglétét vizsgálja. Ezekből Te is töbvet felsoroltál egy címszó alatt. :))
 
T

Törölt tag 008

Guest
..... mehetek nyaralni mindenféle retek itthoni panzióba 2 napra. Kell a fenének hogy mindenféle szaros utalványt kapjak pénz helyett..
Hát pedig pont ez volt az értelme. Évente 200-300 000 ft-t költhetek el itthon nem retek, hanem normális wellness szállodára ahol kipihenem magam. Ezzel a pénz is itthon marad és pörgeti a belföldi turizmust és munkahelyet teremt. Jól ki volt ez találva. Fizetésből tuti nem tudtam volna évente 3x elmenni lazulni.
Retek panziók meg pont nem fogadják el. Évek óta szívunk azzal, hogy a balatonnál 1 hétre retek mocsadékot kapunk 130-170 000-ért szép kártyát nem fogadnak el, számla nincs és a levedlett 30 éves bútorokkal van tele. Legszebb ahol még szúnyogháló sincs meg behazudják hogy van internet.
Szóval marad a 4 csillagos szálloda...."ingyen".
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke and fip7

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Hát pedig pont ez volt az értelme. Évente 200-300 000 ft-t költhetek el itthon nem retek, hanem normális wellness szállodára ahol kipihenem magam. Ezzel a pénz is itthon marad és pörgeti a belföldi turizmust és munkahelyet teremt. Jól ki volt ez találva. Fizetésből tuti nem tudtam volna évente 3x elmenni lazulni.
Retek panziók meg pont nem fogadják el. Évek óta szívunk azzal, hogy a balatonnál 1 hétre retek mocsadékot kapunk 130-170 000-ért szép kártyát nem fogadnak el, számla nincs és a levedlett 30 éves bútorokkal van tele. Legszebb ahol még szúnyogháló sincs meg behazudják hogy van internet.
Szóval marad a 4 csillagos szálloda...."ingyen".
Nagyon sokan vannak akiknek az évi 300.000 éppen kenyérre meg gázdíjra kéne. Az éppen ezt most bukta. Éhezik a gyerek hó végén, de legalább mehet nyaralni..... Ez így rendben van?? Hát nagyon nem. Nekik a kp kell, mert kilóg a gyerek lába a lyukas cipőböl..... Pont ez a réteg szív....nem OK....
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
T

Törölt tag 008

Guest
Nagyon sokan vannak akiknek az évi 300.000 éppen kenyérre meg gázdíjra kéne. Az éppen ezt most bukta. Éhezik a gyerek hó végén, de legalább mehet nyaralni..... Ez így rendben van?? Hát nagyon nem. Nekik a kp kell, mert kilóg a gyerek lába a lyukas cipőböl..... Pont ez a réteg szív....nem OK....
Sejted vidéken ezek a szállodák hány embernek adnak munkát? Én mindig ledöbbenek mekkora a személyzet.
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon sokan vannak akiknek az évi 300.000 éppen kenyérre meg gázdíjra kéne. Az éppen ezt most bukta. Éhezik a gyerek hó végén, de legalább mehet nyaralni..... Ez így rendben van?? Hát nagyon nem. Nekik a kp kell, mert kilóg a gyerek lába a lyukas cipőböl..... Pont ez a réteg szív....nem OK....
Csak az elvett cafeteria nem pörgött át bérbe...
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Hát igen......arányos közteherviselés........Meg a 27%ÁFA.....egy halom különadó..........közszolgálati propagandaadók.......független biróságok......de szép is az élet magyaristánban...........senki nem is akar elmenni innen.......még a migráncsok is ide akarnak gyünni..........Ja,nem
Ha szerinted a bíróságok kormánypártiak akkor megkérnélek,hogy add meg a dílered számát,mert engem is érdekelne a cucc amit tolsz! :D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kurfürst

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Sejted vidéken ezek a szállodák hány embernek adnak munkát? Én mindig ledöbbenek mekkora a személyzet.
Nem értem ez hogy jön ide??? Ki a sz@rt érdekel pár vidéki hotel pár száz fős személyzete!! Ez komoly akár milliós munkás életszinvonalát is érintő probléma!!! Nekik cash kell, kenyérre, rezsire, albérletre...nem Szépkártya. De erre kb mindenki szarik ott fent..... nekik pörög a kassza....
 
Status
Not open for further replies.