Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Én egész egyszerűen nem értem, hogy ez a random hozzárendelés és tippelgetés hogyan eredményez kulcsot...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 245
5 257
113
Hány 10 milliós országnak van saját autógyára?
Svédeknél a Saab csődbe ment a Volvot meg megvették a kínaiak.
Az angoloknál talán az összes autógyártó szinte külföldi kézen van.
A franszoák összebútoroztak a japánokkal, mert egyedül nem birták.
Az olaszok meg az amcsikkal.
Milyen saját autógyárat akarsz?
Igazából amire utalni akartam az az, hogy akik eddig kihasználták az "összeszerelő ország" tulajdonságukat, azok azt kezdték el gyártani sajátként amit összeszereltek. Mi nyilván nem fogunk autót gyártani. Szóval a lényeg, hogy nem lett volna hátrány olyan dolgokat összeszerelni(Értsd. ebbe az irányba elindulni beszállítóként) amit mi is képesek vagyunk gyártani.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 759
44 815
113

Sajnos nem találom azt a kis képregényt, amin egy pódium álló vadász tett fel kérdéseket az "értelmiségi" ifjúságnak:
-Ki akarja, hogy betiltsák a vadászatot? -mindenki jelentkezik
-Ki fogja kordában tartani a túlszaporulatot? -néhányan jelentkeznek
-Ki fogja megtéríteni a vadkárt? -mindenki a földet bámulja.


Nekem ugyan csak horgászengedélyem volt, de elég keményen meg volt szabva mit, mennyit, hol és mikor szabad, vadászokat gondolom még jobban kötik.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
19 996
66 319
113
Én egész egyszerűen nem értem, hogy ez a random hozzárendelés és tippelgetés hogyan eredményez kulcsot...


Szerintem valószínűségszámítások eredményeinek megismételt szűkítésével. Ha a kód egy elemet már be tud helyettesíteni, utána már ezen alapulva könnyű dolga van a többivel. Tulajdonképpen olyan mint az élet, van az érzékszervi anyag, ez a környezet, meg a hozzárendelt információ. Ha a környezeti értékeket, szóval amiben íródott a felnyitandó zár fel tudja ismerni, akkor már alapvető információmorzsából ki tudja következtetni a következő elemeket, amik a kulcsot alkotják. Sok sok valószínűségszámítás, behelyettesítés, teszt. Ha elképzeled az életedet képkockákra bontva, mind egy adott képi, hang, szag, íz, stb. szegmens. Ha ehhez az élet nem az ennek megfelelő információt társítja képenként, akkor egy elmegyógyintézetben töltesz el jó sok időt. Minden képkocka az előzőekre alapul valószínűségszámítás révén, helyes információt hordozva lejátszáskor, mert ha nem, akkor irány az említett intézet. Néha persze viccesen alakul és nem az elvárt infót dobja be, mint amikor egy figura kiment szántani a földjére, felrobbant felette egy kisrepülő és a rázuhanó roncsok megölték. Aztán viszont, mivel már a létrejöttének az egy hibás kép miatt már nagyobb volt a valószínűsége, nem annyira meglepő, hogy a fia ugyanott, ugyanígy halt meg pár évvel később. Szóval valahogy így működhet. Persze ez csak az én kis elméletem.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 745
14 589
113
Erre olyat írnék szívem szerint, hogy nem csak innen, de a komplett internetről letiltanának (és ezt nevezik itthon újságírásnak...)

Pl. hogy Szily egy gyökér narkós és fél óra alatt összehányt egy jó kis zsigeri cikket a hippiknek mielőtt beütött volna a szipu?

Amúgy most jöttem én is vissza fehováról, biztos az fájt a gyökérnek hogy konkrétan kurva sokan voltak és rájött hogy egyrészt leszarják az ő magasztosan primitív világnézetét, ráadásul a nagy alterkodásból ő ebből konkrétan soha semmit nem engedhet meg magának, míg a normalitásban fetrengő sikeresebb társadalmi rétegek meg igen...

Én pl. el is kezdtem spórolni egy Holland & Holland sörétesre, potom 96.435 font (plusz egy garzonnyi ÁFA), ami igazán baráti.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 519
63 485
113
Az a szomorú hogy ez a firkasz ma az egyik vezető magyar hirportalon ilyen cikket megengedhet magának és akik alkalmazzák el is tűrik. Ha ezt egy vélemény rovatban hsz - ként írja le név és arc nélkül ingyen, pl ide, akkor meg elmegy, de lehet hogy Mack kidobja a primitív színvonala miatt. Sokan itt különb stílusban írnak mint ezek az isten tudja honnét szalasztott akarkik. És nem akarom védeni a vadászokat, se a horgászokat, de a pridos aberráltak, vagy szipus belvárosi lehutok semmivel sem jobbak náluk semmiben, sőt...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Sajnos nem találom azt a kis képregényt, amin egy pódium álló vadász tett fel kérdéseket az "értelmiségi" ifjúságnak:
-Ki akarja, hogy betiltsák a vadászatot? -mindenki jelentkezik
-Ki fogja kordában tartani a túlszaporulatot? -néhányan jelentkeznek
-Ki fogja megtéríteni a vadkárt? -mindenki a földet bámulja.


Nekem ugyan csak horgászengedélyem volt, de elég keményen meg volt szabva mit, mennyit, hol és mikor szabad, vadászokat gondolom még jobban kötik.

Sajnos ennek az éremnek is van egy sötét oldala. Meséljek?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 689
113
Nem nem, akik alkalmazzák ezt várják el.

Ez azért legyen tiszta!
Haladó, Független, Objektív!

Ez a cikk főleg az objektivitásról szólt! :rolleyes:

Függetlenedett minden emberi érzéstől, objektív módon abszolút elfogultságmentes képet adott, hogy mifelé haladnánk velük.


Nagyjából ennyire objektívek a "zöld energia" mániájukkal is.
Még jó, hogy a vadászok nem mikroközösség, mint mondjuk a melegek, vagy a szado-mazók.
És az is jó, hogy a vadászat a "Halálkultusz" része, de a 9. hónapban megölt magzat nem! :hadonaszos:
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113

Ok.
Amit te is leírtál azok vadgazdálkodási szempontból fontos és teljesen logikus dolgok. Gyanítom a válaszadó egy hivatásos vadász volt.
Kitételként megtenném, hogy amit a vadászokról írok az nem azt jelenti, hogy minden vadász ilyen.
Tapasztalataim személyes élményeken, családi és baráti amolyan másodkézbeli értesüléseken alapulnak.
A "fényes" oldaláról csak egy régi az egyik legjobb barátom nagypapájától származó gondolatmenet. Hivatásos vadász volt az öreg aki csak sörétet használt. Mikor kérdeztük miért akkor elmagyarázta, hogy a golyós fegyverben akkora rizikót lát, hogy Ő nem tudja nyugodt szívvel használni. Azt mondta nézd ez a puska elvisz másfél km-re. A lesről ellátok 150 méterre, ha mellélövök ki tudja hol áll meg.
Nos akkor pár szót a "sötét" oldalról is.
-Ma az egyik legegyszerűbb módja az országban a fegyver birtoklásának az ha valaki elkezd vadászni. Ezzel sok olyan rossz értelemben vett fegyverbuzi él aki nem vadászni akar hanem fegyvert tartani.
-Van egy un. vadász etikett. Nos ezt sok vadász magasról lekakkantja. Pl: úgy veszik az éjjellátót mint a cukrot pedig az etikett tiltja.
-Pöcsméregetés kinek milyen drága volt a puskája, távcsöve stb..
-Ó igen a jó öreg piálás.
-Biztonsági szabályok be nem tartása.
-Sokszor hajmeresztő felelőtlenség.
-Többször előfordult, hogy összevesztek a kilőtt vadon.
-Az erdő kisajátítása. Úgy viselkednek, mintha az Ő személyes magánbirtokuk lenne.
Nagyon sok dolgot tudnék írni akár személyes sztorikat is de gondolom ez azért iránymutatásnak jó.
Két kis gondolat a végére.
Barátomat kérdeztem, hogy miért fejezte be a vadászatot. Azt válaszolta: az elmúlt öt vadászaton össze se csuktam a puskát. Folyamatosan valami gond volt. Már hányok az egésztől.
Szinte minden évben van halálos vadászbaleset!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 519
63 485
113
Ok.
Amit te is leírtál azok vadgazdálkodási szempontból fontos és teljesen logikus dolgok. Gyanítom a válaszadó egy hivatásos vadász volt.
Kitételként megtenném, hogy amit a vadászokról írok az nem azt jelenti, hogy minden vadász ilyen.
Tapasztalataim személyes élményeken, családi és baráti amolyan másodkézbeli értesüléseken alapulnak.
A "fényes" oldaláról csak egy régi az egyik legjobb barátom nagypapájától származó gondolatmenet. Hivatásos vadász volt az öreg aki csak sörétet használt. Mikor kérdeztük miért akkor elmagyarázta, hogy a golyós fegyverben akkora rizikót lát, hogy Ő nem tudja nyugodt szívvel használni. Azt mondta nézd ez a puska elvisz másfél km-re. A lesről ellátok 150 méterre, ha mellélövök ki tudja hol áll meg.
Nos akkor pár szót a "sötét" oldalról is.
-Ma az egyik legegyszerűbb módja az országban a fegyver birtoklásának az ha valaki elkezd vadászni. Ezzel sok olyan rossz értelemben vett fegyverbuzi él aki nem vadászni akar hanem fegyvert tartani.
-Van egy un. vadász etikett. Nos ezt sok vadász magasról lekakkantja. Pl: úgy veszik az éjjellátót mint a cukrot pedig az etikett tiltja.
-Pöcsméregetés kinek milyen drága volt a puskája, távcsöve stb..
-Ó igen a jó öreg piálás.
-Biztonsági szabályok be nem tartása.
-Sokszor hajmeresztő felelőtlenség.
-Többször előfordult, hogy összevesztek a kilőtt vadon.
-Az erdő kisajátítása. Úgy viselkednek, mintha az Ő személyes magánbirtokuk lenne.
Nagyon sok dolgot tudnék írni akár személyes sztorikat is de gondolom ez azért iránymutatásnak jó.
Két kis gondolat a végére.
Barátomat kérdeztem, hogy miért fejezte be a vadászatot. Azt válaszolta: az elmúlt öt vadászaton össze se csuktam a puskát. Folyamatosan valami gond volt. Már hányok az egésztől.
Szinte minden évben van halálos vadászbaleset!
Én nem akartam ennyire kifejteni, vagy jobban hogy miért undorodtam meg tőle végül is, pedig majdnem rávettek egy tanfolyamra és sima utam is lett volna egy társaságba ha beállok az egyik kiskirály vadász alá... Biztos ma már hogy sosem lennék vadász, kizárt dolog. Egy maffia és politika kicsiben az egész. Klikkek, egymásnak alákeverés, vadlopások, takarmány lopások, kötelező ivászat, elvárt, de egyenlőtlenül elosztott társadalmi munka,stb. Tisztelet annak aki tiszta tud maradni.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 745
14 589
113
Amikor leszellemiműhelyezték a gyökér anarchistákból álló célközönségnek írogató - riogató 444-et, azon én is fel röhögtem.

Ez az egész egy sértett hiszti. Az újságírásban évtizedekig kényelmes bérelt hellyel rendelkező ballib megmondóemberek képtelenek felfogni / elfogadni, hogy változnak az idők, nincsen már meg a médiában féltve őrzött monopolhelyzetük, és ami még rosszabb: az emberek nagy része szarik rá, mit gondolnak a világról, és a paranoid riogatás sem érdekel már senkit.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and fip7