Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A beton ujra felhasznalhato. Gondolom belathato idon belul nalunk is el fog terjedni a technologia, vagyis megeri csak tarolni, nem kell bedaralni. A legtobb tegla megtisztithato. Ujabban mar malterbol is csak keveset hasznalnak. A nagyobb fagerendak is felhasznalhatoak. Sok munka van vele, de ha az ember raszanja az idot, akkor egy atlagos kerteshaz bontasa anyagilag nem megterhelo, sot. Fizikailag persze eleg kemeny melo.
Magyarországon is -nagyobb léptékű beruházásnál- újrafelhasználnak beton pl.: Groupama Aréna.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Valaki aki okosabb nálam elmagyarázhatná, hogy a rossebbe működik az "emberkiszagoló"
Az ammónia koncentrációt mér, ami az izzadtságban és a vizeletben van. Telepítették helikopterekre is. A programot valószínűleg leállították, mert nem tudott különbséget tenni az állatcsordák és emberi csoportok között, aztán, lehet, hogy technikát fejlesztették.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Ha nem lesz már teherautó ezek a tevére is rárakják. A dromedárra a kis kaliber à tevére meg a nagy
latest

:hadonaszos::)
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A legutolsó önkormányzat előre eldöntötten adja ki a pályázatokat, általában az "udvari" építési/informatikai/egyéb vállalkozónak aki pedig általában vastagon túlszámláz

Sajnos a túlszámlázást nem csak a holdudvari cégek csinálják.
A kétezres évek elején egy nagyvállalatnál dolgoztam. Szükségünk lett volna több száz olyan mobiltelefonra amiken csak a cégen belül egymást lehet hívogatni. Neten megnéztük az árakat így letisztult, hogy milyen darabárral lehet számolni. Kiment az ajánlatkérés, de ami ezután jött az meglepő volt. A telefonok ára megnégyszereződött csak azért, mert papi@nagynemzetközicégneve kérte az árajánlatot. A baromnak nem volt elég, hogy pikk-pakk megkereshette volna 500 telefon hasznát, ő rögtön milliomos akart lenni.
Rábaszott, megrendeltük külföldről ugyanazt az Ericssont.
De ugyanezt el lehet mondani szinte az összes külsős munkáról. Pl. jobban megérte felvenni karbantartókat és felszerszámozni egy műhelyt, mint minden apró nyavalyához kihívni az eszméletlenül túlárazó szakikat.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 902
53 288
113
Alakul ez,mint politikus a lövészárokban!:D
Tb jogviszony az van,nem vagyunk bárosok,össze kell ezt fűzni,átolvasom ma az gészet.:cool:


Köszönöm a válaszokat,közben felhívtam 3 önkorit,hogy merre hány méter.
Szóval 3 hónappal azelőtt vettük a kecót,hogy ne lennénk jogosultak a csokra,elvileg,az online kalkulátor szerint jogosultak vagyunk egy új házhoz járó csokra.
No,de mivel már van 1 házunk,ami ugye 1 badesz,nagy telken van, de öreg,és elég hímvessző pozícióban van a telken,ezért inkább elbontanám,és a meglévő telekre pattintanók 1 megfelelően elhelyezett házat,műhelyt,fóliát,stb.
A gép nem kérdés,mert csak úgy megyünk haza,hogy sajátot veszek,alkalmazottnak még nem mennőnk haza,viszont úgy néz ki,hogy a csok miatt teljesen hivatalosan kell elbontani az öreg házat,ami nem kevés papírmunka,meg pénz,és persze idő.
A legjobb lenne eladni a csába,és venni 1 telket,de most olyan áron vannak akkora telkek,hogy nem biztos, hogy ér annyit a ház :eek: ,ha meg veszek 1 telket, amin elkezdhetek építkezni,akkor nem tudok gépet venni, csak miután eladtam az öreg kecót,szóval a nemzetközi helyzet fokozódik,még nem tudjuk mi lesz, de az biztos!
:confused:
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 759
44 815
113
még nem tudjuk mi lesz, de az biztos!

Mindent bele, mi eddig csak egy babavárón vagyunk túl, de azt sikerült pik-pak 20 nap alatt elintézni (20. napon bementem a bankba és addig csapkodtam az asztalt míg hirtelen minden meg nem oldódott).

Minden létező kalkulátor szerint jogosultak voltunk a 10 millióra, de végül 6,6 milliót adtak (utólag valszeg azért mert meg kellett jelölni mire akarjuk használni az elvileg szabad felhasználású kölcsönt és autóvásárlást választottuk).
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 008

Guest
....mert papi@nagynemzetközicégneve kérte az árajánlatot. A baromnak nem volt elég, hogy pikk-pakk megkereshette volna 500 telefon hasznát, ő rögtön milliomos akart lenni......
Amikor nálunk cég szinten volt memória bővítés win upgrade miatt valami irgalmatlan mennyiségű ram modul kellett. A standard beszállítónk úgy megnyomta a tollat, hogy csak pisogtunk. Havernak számtech boltja volt, mondtam neki WTF van a piacon erre röhögött, hogy semmi és hát ő ezt harmad áron tudná hozni. Ugyanazt a modult!!! Szóltam a beszerzőknek összehoztam őket. Tőlük vettünk a standard beszállíttónk meg elesett a profittól. Túl nagyot akart markolni. Igen, néha hülyének nézik a multikat. Itt sem ingyen van a pénz és minél nagyobb a kiadás annál nagyobb vezetőnek kell jóváhagynia és annál jobban meg kell indokolni.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Amikor nálunk cég szinten volt memória bővítés win upgrade miatt valami irgalmatlan mennyiségű ram modul kellett. A standard beszállítónk úgy megnyomta a tollat, hogy csak pisogtunk. Havernak számtech boltja volt, mondtam neki WTF van a piacon erre röhögött, hogy semmi és hát ő ezt harmad áron tudná hozni. Ugyanazt a modult!!! Szóltam a beszerzőknek összehoztam őket. Tőlük vettünk a standard beszállíttónk meg elesett a profittól. Túl nagyot akart markolni. Igen, néha hülyének nézik a multikat. Itt sem ingyen van a pénz és minél nagyobb a kiadás annál nagyobb vezetőnek kell jóváhagynia és annál jobban meg kell indokolni.
Fordítva is van ilyen: amikor egy nagy IT-multinál voltam sales, az állami vállalatok nagy beszerzési tendereiben olyan túltolt árakat kellett adnunk a regionális, bécsi központi utasítására, hogy majd' lefagyott az excel -- és még így is nyertünk a legtöbb esetben. Oké, hogy tényleg minőséget kaptak, komoly értékű projekteket csináltunk, és minden "nyugati módon" fasza volt, de mindezt iszonyatos árakon. A másik ilyen emlékem a Y2K, ahol megrendelői oldalon, egy multinál voltam projektmenedzser. Na, ott voltak olyan túlárazások, hogy már csak röhögtünk rajta. Annyiban jó volt, hogy amikor áthívtak a Y2K projektbe egy másik üzletágból, majdnem háromszoros fizetést kértem arra a másfél évre, és csuklás nélkül megadták.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 902
53 288
113
Mindent bele, mi eddig csak egy babavárón vagyunk túl, de azt sikerült pik-pak 20 nap alatt elintézni (20. napon bementem a bankba és addig csapkodtam az asztalt míg hirtelen minden meg nem oldódott).

Minden létező kalkulátor szerint jogosultak voltunk a 10 millióra, de végül 6,6 milliót adtak (utólag valszeg azért mert meg kellett jelölni mire akarjuk használni az elvileg szabad felhasználású kölcsönt és autóvásárlást választottuk).


Mondjuk mi már ezen túlvagyunk, a nagyobbik fiam 15,a kisebbik 12,az asszony akart mindig mégegy kislányt,hogy tudjanak majd csajoskodni,és még mindig akar.:D
Kérdeztem tőle,mi van ha megint fiú lesz, azt mondja addig nem állunk meg amíg lesz egy lánya! :eek:
Cimborámék 4 lány után adták fel a fiú gyártást.:D
 
M

molnibalage

Guest
Mondjuk mi már ezen túlvagyunk, a nagyobbik fiam 15,a kisebbik 12,az asszony akart mindig mégegy kislányt,hogy tudjanak majd csajoskodni,és még mindig akar.:D
Kérdeztem tőle,mi van ha megint fiú lesz, azt mondja addig nem állunk meg amíg lesz egy lánya! :eek:
Cimborámék 4 lány után adták fel a fiú gyártást.:D
Bátyámnak átlsuliban osztálytársa családjában hat lánytesó volt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
22 992
45 116
113
Mondjuk mi már ezen túlvagyunk, a nagyobbik fiam 15,a kisebbik 12,az asszony akart mindig mégegy kislányt,hogy tudjanak majd csajoskodni,és még mindig akar.:D
Kérdeztem tőle,mi van ha megint fiú lesz, azt mondja addig nem állunk meg amíg lesz egy lánya! :eek:
Cimborámék 4 lány után adták fel a fiú gyártást.:D
Javasolnék egy óvatlan cserét a "gyártás" bármelyik fázisában! :p:D:D:D
/az előző megjegyzés kapcsán saját magamtól is elhatárolódom! :oops:/ :D