1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Két dolog biztos: a halál, és az adó.

2. fip7

fip7 Well-Known Member

FilcTroll

Hát a NAV már csak ilyen. Jó érzékük van a megfelelő időben történő inkasszáláshoz.

Engem múlt héten a bankom vidított fel. Küldtek egy levelet, amiben leírták, hogy két hetem van fizetni, különben a következő alkalommal már a végre hajtók fognak nálam kopogni.
    Mondom magamban mi a szar... (nincs hitelem)
    Erre kiderült, hogy ők minden féle kamu költségekkel terhelgetik a bankszámlámat, akkor is ha éppen nem használom.
    Kiderült, hogy tartoztam nekik 7000 pár száz forinttal. :D:D:D
    Befizettem nekik egy 10-est, csak, hogy lássák kivel van dolguk. De hát akkor is, milyen világ ez már o_O

3. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

A pénz fontos dolog. Ha felpofozol valakit és kirabolod, akkor is megmozdul a rendőrség a maga módján -- de ha bankot rabolsz, akkor azonnal kivonul az egész lovasság. A Széna térre akkora tűzerő vonult ki a múltkor, hogy elfoglalhatták volna Berlint is.

És hát én is tartozom az államnak egy megyekettes focista egyheti bérenek megfelelő összeggel, úgyhogy lecsaptak keményen. :)

fip7 likes this.
  4. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Asszonynak nyitni kellett egy számlát, hogy igényelhessük a babavárót. 3 hónap ingyenes stb.
    3 hét után bementem, hogy mi a fax van. Kiderült, hogy áll az egész, mert tartozásunk van, a párom számlájára ráterhelték a bankkártya 3100ft-os költségét.
    Adtam egy 10000-est, hogy abból kijön ~1 évig a számlavezetési díj is.
    Bevitte, elrakta, erre azt mondja nem fogadja el a rendszer, mert ha nem pont annyit fizetek, mint a tartozás, 2 munkanap mire jóváírják.
    Kivolt a faxom az egésszel ezért befizettem a 3100ft-ot is.
    5 perc múlva ott volt a számlámon a hitel összege...

5. fip7

fip7 Well-Known Member

Ooorky

Hihetetlen mik vannak.... :eek:

6. Robur

Robur Well-Known Member

Még jó, hogy gördülékenyen mennek a dolgok. Kíváncsi lennék, hogy milyen az, amikor akadozik.

BiancoGasto likes this.
  7. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Érdekes, hogy maga a baba pont fordított ütemben jön. Az első lépésre elég 5 perc is, és aztán kell sokat várni. :D

gergo55, zsolti, fip7 and 1 other person like this.
  8. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

A sarki rendőr?

9. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ne sápitozzatok,ha még nem volt gk kfb-tek angolszász országban,kb semmit sem tudtok az életről...:rolleyes::D

gergo55 and FilcTroll like this.
  10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Hú, jó régóta kerestem ezt a felvételt, még nagyon fiatalon láttam. Fantasztikus látni, ahogy megmutatják, hogy a híd nem merev szerkezet.

fip7, KoviUbi, fishbed and 2 others like this.
  11. molnibalage

Azért elég érdekes ez a vírusmizéria.
    Eddig kb. 3 nagyobb boltban voltam a héten. A kasszáknál levő futószalag nem volt takarhítva. Tiszta dzsuva. A kosarakat? Ugyan már...
    Bár az engem mindig is fejvakarásra késztetett, hogy eleve dzsuvásak és a legtöbb ember, amit onnan kivesz, küldi is be a hűtőbe a cuccot. Edzett a lakosság no... :)

Az emberek magatartása is érdekes. Hol tartják a 1,5-2 métert, hol nem. A mögöttem levő ember látván, hogy én olyan 2-3 métert tartottam ő is hátrált. Kiérek a boltból azt látom, hogy a sok gyök2 egymás szájában áll már. Mikor összesen vannak 4-en a sorban.

Ez ma a lakosság szellemi színvonala. Így nehéz lesz...

Valahogy egyébként elképedek, hogy a fejlett világnak mennyire agyára ment a jólét. Belgák átruccanak hollandokhoz, mert ott még nem volt szigorítás. Sydney-ben és Floridában strandolnak. Nehogy mán valaki korlátozza őket itt a nagy high life ban...

zsolti, luperator, Tcat and 10 others like this.
  12. molnibalage

13. molnibalage

14. papajoe

Itt,a szomszéd szigeten nyugalom van,ma voltunk vásárolni,egyesével engednek be a nagyobb boltokba,a kormány megszabta a légköbméter/fő határt,de nincs se üres polc,se sorbanállás,max 5 percet kellett várnunk,minden kosár parkolóban félméteres piros betűs felirat,hogy itt lehet kezet fertőtleníteni,nyomós fertőtlenítő tartályok ott is,meg bent az üzletekben is,ahol az oldalborda dolgozik étteremben bezárt az étterem,csak a take away rész van nyitva,1 csaj ott áll az ajtóban,aki kéri befújja a kezét fertőtlenítővel,el van kerítve a pult,csak egy kis résen adják ki a halózást,előtte 1 asztal,hogy nyújtózkodni keljen,meglegyen a távolság.
    Ma vettem a patikába fertőtlenítő pumpás szprét,kendőket,maszkokat,szemcsiket a sofőröknek,kesztyű is volt korlátozás nélkül,a főni mondta,hogy törölgessük mi is a kezelő szerveket a gépeken,fújjuk a saját kocsinkat is ne hozzunk be semmit onnan se.
    Nincs bevásárlási roham,se áruhiány,múlt héten vettünk 2 tolókocsi nagyon tartós élelmiszert,konzerveket,befőtteket,tésztát,szószokat,cukrot,lisztet,mézet,teleraktuk a fagyót döglött állatok tetemeivel :rolleyes::D,kereskedelmi mennyiségű piros paprikával,fokhagymával,meg végső megoldásra van itthon vagy 6 liter igazi guggolós gyümölcspárlat :D:).
    Ja,vettem 1 tartalék 24 gurigás eü papírt,meg van itthon pár 1000 oldalas szótár is,szóval semmi pánik.
    ;):D

gergo55, Tcat, zeal and 2 others like this.
  15. molnibalage

Az egész videó jön, de ezen hangosan felröhögtem.

16. molnibalage

17. papajoe

18. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

fip7, Nemerson and SilvioD like this.
  19. molnibalage

20. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

300 Fontos autóra 4000 Font éves biztosítási díj jött ki saját bankjánál havernak,mert első saját brit biztosítását kötötte!:D
    Persze máshol kötötte meg.

Ezen oldal megosztása