Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Több mint egy hónapja meg lett mondva, hogy nincs belpol a fórumon, nem tudom meddig tart még a türelmi idő, ameddig csak törölnek és nem büntetnek miatta, de jó lenne ha vége lenne már.

Teljesen értelmes emberek képesek szellemileg vállalhatatlan szintre lealacsonyodni, vagy ép ésszel felfoghatatlan okból védhetetlen álláspontokat képviselni, majd egymásnak esni. Ennek valóban semmi értelme. Hogy azért veszítsünk el egy csomó remek szakmai tartalmat posztoló embert, mert pár idióta addig provokálja őket érzelmileg amíg kénytelenek a provokatőrök színvonalára süllyedni és ott csatát veszíteni a józan ésszel/kultúrával szemben, akkor inkább ne legyen semmi belpol, ezt az árat itt sokan nagyon könnyen fizetjük meg a várható nyereséggel szemben.

Az internet elég nagy ahhoz, hogy bárki találjon egy olyan helyet ahol szabadon kiköpködheti magát kedvére és élvezheti hogy rá is visszaköpködnek.
 
S

szpg9

Guest
Több mint egy hónapja meg lett mondva, hogy nincs belpol a fórumon, nem tudom meddig tart még a türelmi idő, ameddig csak törölnek és nem büntetnek miatta, de jó lenne ha vége lenne már.

Teljesen értelmes emberek képesek szellemileg vállalhatatlan szintre lealacsonyodni, vagy ép ésszel felfoghatatlan okból védhetetlen álláspontokat képviselni, majd egymásnak esni. Ennek valóban semmi értelme. Hogy azért veszítsünk el egy csomó remek szakmai tartalmat posztoló embert, mert pár idióta addig provokálja őket érzelmileg amíg kénytelenek a provokatőrök színvonalára süllyedni és ott csatát veszíteni a józan ésszel/kultúrával szemben, akkor inkább ne legyen semmi belpol, ezt az árat itt sokan nagyon könnyen fizetjük meg a várható nyereséggel szemben.

Az internet elég nagy ahhoz, hogy bárki találjon egy olyan helyet ahol szabadon kiköpködheti magát kedvére és élvezheti hogy rá is visszaköpködnek.
Ha nem vetted volna észre, amiről ment a vita, nem a köpködés volt a lényege, de hagyjuk. Így látod és kész.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez azért vicces, mert most is fizetek TB-t és kb. olyan feltételekkel lehet az ellátórenszerhez fordulni, hogy nem opció annak, aki dolgozik is vagy meg is akar gyógyulni időben
...
Csak akkor tudnám, hogy mi a faszra fizetem...

N+1-szer volt erről szó....
Szüleid, nagyszüleid mennyi TB-t fizetnek? Gyerek van? Mennyi TB-t fizet?
Gondolom ezzel elomndtam miért fizet mindenki, függetlenül attól, hogy igénybe veszi-e.
PS: 13 éve nem voltam táppénzen, vagy orvosnál.(leszámítva az üzemorvost, de azt a cég fizeti.)
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke and fip7
M

molnibalage

Guest
Szüleid, nagyszüleid mennyi TB-t fizetnek? Gyerek van? Mennyi TB-t fizet?
Gondolom ezzel elomndtam miért fizet mindenki, függetlenül attól, hogy igénybe veszi-e.
PS: 13 éve nem voltam táppénzen, vagy orvosnál.(leszámítva az üzemorvost, de azt a cég fizeti.)
Szüleim nyugdíjasok, nagyszüleim nem élnek. Van még egyéb kérdésed?
A probléma az, hogy én el szerettem volna menni orvoshoz, aztán közölték a várólistát. Kösz, nekem 1-2 hónap múlva szeretném, ha megoldódna a problémám...
Háziorvos meg el sem akart látni BP-n mondván, hogy a lakcímem szigetszentmiklósi. Ja értem. Ha meg éppen feltöltözik valaki és szegedi, akkor fel is fordulhat...

Hadd ne meséljem, hogy milyen történeteket hozott egy röpis ismerősöm, aki sajnos rá van utalva a renszerre, mert rendszeres kontroll kell neki asszem pajzsmirigy működés miatt...

Ezért a "szolgáltatásért", milyenm alapon van pofája pénzt lehúzni a rendszernek..?
 
M

molnibalage

Guest
Úgy látom nem jött át.
De, átjött. Csak a kérdésed irrelveáns és balfasz volt annak függvényében is,
Te mit szólnál, ha rendelnél egy étteremben, mert éhes vagy és közlik, hogy gyere vissza egy hónap múlva? Úgy, hogy a te adódból és járulékodból van az egész finanszírozva? Akkor kösz, én inkább általános ellátásra nem fizetnék, hanem csak kevesbb TB-t azon az alapon, hogy én nem veszem igénybe az általános közgyógyellátást, mert az nem áll rendelkezésre lényegében. Ha elüt az autó, szívroham és egyéb életmentő dolog van, az fedje le,


Fogásztól kezdve bőrgyógyászig olyan félmillát tuti elköltöttem orvosra 9 év alatt. Mindezt úgy, hogy a semmire húzzál le a TB-t rólam. Mikor fáj a lábam CT-t adtak 3 hónap várólistára. 20k-ért meg jövő hétre adtak időpontot. Nevetséges. Mindezt úgy, hogy a vizsgálat napján előttem és utánam sem volt senki...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Nagy részben igazad van, de én se az orvos és nővérképzés problémáiról beszéltem. Arról írtam, hogy kevés az orvos és a nővér itthon, és te levontad a következtetést (személyi tapasztalatot?) hogy gyenge a fizetésük az itthon maradáshoz. Ergo nekik kellene többet adni, nekem mindegy honnan vennék el azt a pénzt, de támogatnám ha a stadionszaporítás helyett költenének többet az egészségügyi bérekre (még egyszer - nem csili-vili kórházépítésre, az szakszemélyzet nélkül semmit se ér, max utána saját zsebre elprivatizálják amit az adópénzünkből építenek fel!!). Szerintem nem kell 1:1 nyugati pénz az itthon tartásukhoz, de a mainál mindenképpen több kell (mivel szerinted is anyagi okból mennek külföldre).
Azt én se írtam hogy itthon minden szar, mert ez nem lenne igaz, néhány viszont sajnos tényleg szar, és van ami nagyon az.
"Haladó baloldal" viszont nálunk nehezen lehetne kormányon (szerintem soha nem is volt!), tekintve hogy ilyent én itthon nem ismerek (max ha a rák-módszert elfogadjuk haladásnak, de tőlem ez kissé távol áll)
A focival és kapcsolódó témáival viszont foglalkozzanak a focisták és focitrénerek meg klubelnökök (egyenlőre sajnos nem hajlandók erre:(), és ne a miniszterelnök, miniszterek meg a Nemzeti Bank elnöke, mert szerintem nem ez lenne a dolguk.
"Haladó baloldalt" viccnek szàntam :) Elnezest, ha valaki komolyan vette.
 
T

Törölt tag 008

Guest
De, átjött. Csak a kérdésed irrelveáns és balfasz volt annak függvényében is,
Te mit szólnál, ha rendelnél egy étteremben, mert éhes vagy és közlik, hogy gyere vissza egy hónap múlva? Úgy, hogy a te adódból és járulékodból van az egész finanszírozva? Akkor kösz, én inkább általános ellátásra nem fizetnék, hanem csak kevesbb TB-t azon az alapon, hogy én nem veszem igénybe az általános közgyógyellátást, mert az nem áll rendelkezésre lényegében. Ha elüt az autó, szívroham és egyéb életmentő dolog van, az fedje le,


Fogásztól kezdve bőrgyógyászig olyan félmillát tuti elköltöttem orvosra 9 év alatt. Mindezt úgy, hogy a semmire húzzál le a TB-t rólam. Mikor fáj a lábam CT-t adtak 3 hónap várólistára. 20k-ért meg jövő hétre adtak időpontot. Nevetséges. Mindezt úgy, hogy a vizsgálat napján előttem és utánam sem volt senki...
Ja, majd ha valamelyik szülődnek csípőprotézis kell és közlik vele, hogy 2 millió lesz, vagy nem tetszik többet járni rájössz, hogy miért fizeted. Várólista meg azért van, mert a 4 millió dolgozó 10%ából ennyire futja.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and csibeszke
M

molnibalage

Guest
Ja, majd ha valamelyik szülődnek csípőprotézis kell és közlik vele, hogy 2 millió lesz, vagy nem tetszik többet járni rájössz, hogy miért fizeted. Várólista meg azért van, mert a 4 millió dolgozó 10%ából ennyire futja.
Látom nem esik le. A befizetés semmiféle differenciát nem tesz aközött, hogy pl. nem vagyok alkesz, nem vagyok dohányos és azt sem nézni, hogy mennyire gyakran veszem igénybe a szolgáltatást.

Igen, vannak akik veleszületett okokbó és önhibán kívül terhelik jobban a kasszát, de remélem kezd végre derengeni, hogy mi a problémám...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Gondolom akkor inkább szeretnéd vissza a 39%-os adót, hogy segélyekre kifizessük. Ezek a "kamuépítkezések" a munkanélküliek felszívására vannak. Mint a második világháború előtti amerikai Davis terv. Amúgy erre spec ad az EU pénzt, szóval ebből nem nagyon lehet átcsoportosítani az orvosok bérére.

Van egy emelkedő tendencia és ha jól emlékszem 1 éven belül 200 000-es emelést igértek nekik.
A munkanélkülieket a valódi építkezésekkel is fel lehetne szívatni. Mondjuk ha focistadionok helyett tornatermeket építenének, ha már a mindennapi tornaórákat bevezették - miközben többszáz iskolában még mindig nincs tornaterem, és a nagyobb létszámú iskolában is kevés az egyetlen terem a létszámhoz képest. Ja, hogy a Vezérnek a foci a hobbija és ezért költi arra az adóbevételek egy részét?!! Sorry, nekem meg más a hobbim, én másra költeném, ezért erről nem vagyok jó véleménnyel. :(
Az ígéret meg szép dolog, de nincs olyan szegény aki még ígérni se tudna. Pl. a pedagógusoknál is voltak szép ígéretek, azokat jól meg is kapták (??), aztán kaptak olyanokat is, ami nem volt benne az ígéretekben, pl. hogy attól kezdve másképpen számolnak majd ezt-azt, meg hogy statisztikák gyártásával meg papírmunkával tölthetik majd az idejük egy részét a tanítás helyett :mad:. Szóval ha minden ígéretet így tartanak be, akkor egy lépés előre egy meg hátra, ennyi a haladás. No meg a Munka-törvénykönyv módosítása se volt benne az ígéretcsomagban, aminek következtében manapság akár 300-400 órát is robotoltathatja a dolgozót a munkaadó, ráadásul úgy, hogy ki se fizeti a teljes ledolgozott idejét, hanem csak majd egyszer, ha éppen olyan kedve lesz. Vagy majd kiadja a ledolgozott plusz órákat - ha addig el nem felejti?!! Modern, haladó EU-konform rabszolgaság?!!
Aztán ne is beszéljünk a multikkal kötött együttműködési szerződéseket titkosító "járványos" intézkedésekről (lehet hogy ezért van az új Mt. is?!), a közpénzen folytatott fölösleges "közvéleménykutatásról-népszavazásról" (bár szerintem ők a megválasztott kormány, de ha nem tudják mi a dolga egy megválasztott kormánynak akkor le lehet mondani és új választást kiírni), a "közpénz elveszíti közpénz jellegét" stikliről, amit normális jogállamban egyszerűen sikkasztásnak hívnának.
Szóval néhány fontos területen szerintem sajnos régen túltolták az illendő határon az "illetékes elvtársak" ...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
nagyon apró kérdés....

egy apró csoporthoz hozzábaxol államilag 200 000 forintnyi fizetést, valamilyen indokkal...
na mit fog szólni a többi a többi felsőfokú végzettségű csoport?

Megmondom mit: még nagyobb erővel fog elhúzni a francba, túl a határokon....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
nagyon apró kérdés....

egy apró csoporthoz hozzábaxol államilag 200 000 forintnyi fizetést, valamilyen indokkal...
na mit fog szólni a többi a többi felsőfokú végzettségű csoport?

Megmondom mit: még nagyobb erővel fog elhúzni a francba, túl a határokon....
Nagyon apró válasz:
- nem volt 20000, sajnos még a fele se Ha "ezt írta az újság", akkor sajna nagyot hazudtak)
- viszont azóta nem fizetik ki a kötelező túlórákat, vagyis a beteg kollégák helyett ingyen kell helyettesíteni - ezt is számold hozzá a béremeléshez (vagy inkább vond le belőle)
- vajon mi lehet az oka, hogy a közoktatásban a pedagógusok 15-20%-a már nyugdíj mellett tovább dolgozó tanár, miért nem mennek a fiatalok tanítani?! Talán még a "jelentősen emelt" bér is kevés az egyéb lehetőségekhez képest?!
- esetleg a diplomához követelményként támasztott nyelvvizsga birtokában még könnyebb külföldön munkát találni és ott még ennél is többet fizetnek?! Szóval nemcsak az orvosok, ápolók és mérnökök húznak el túl a határokon, hanem a tanárok is. Na mi lesz akkor, ha a sok nyugdíjas tanár kihal, ők is sűrűbben lebetegednek, vagy csak egyszerűen azt mondják: elég volt, nincs tovább?! A maradék majd dupla munkaidőben túlórázik/helyettesít tovább ingyen?! Vagy inkább egyre többen szedik a sátorfájukat...
Szóval nem azt várom, hogyan NEM lehet a problémát megoldani, hanem a megoldási javaslatot várom, mert úgy látom te okosabb vagy nálam ... meg mindenben mindenkinél IS.