Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
Látom nem esik le. A befizetés semmiféle differenciát nem tesz aközött, hogy pl. nem vagyok alkesz, nem vagyok dohányos és azt sem nézni, hogy mennyire gyakran veszem igénybe a szolgáltatást.

Igen, vannak akik veleszületett okokbó és önhibán kívül terhelik jobban a kasszát, de remélem kezd végre derengeni, hogy mi a problémám...
Ez teljesen jogos és ebben egyetértünk. Spec én raknék TB-t a dohány és alkohol termékekre valamint a sportolókkal kötelező biztosítást köttetnék...mint az autókra.
A másik terület a vállalkozók, tudok nem egyről, akiknek szép jövedelmük van, de persze minimálbéresek és alig fizetnek TB-t.

De az, hogy valaki végigdolgoz egy életet, aztán valamilyen baja lesz és közlik, hogy épp nincs befizetése, mert már nyugdíjas, vagy idős és már csak valami alacsonyabb jövedelmű munkát tud elvégezni azt nem lehet hagyni.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Sportolókkal kötelező biztosítást?

Amatőr sportolókra is kivetnéd? Csak a katasztrofális országos egészségügyi állapot fényében kérdem...?
 
T

Törölt tag 008

Guest
A munkanélkülieket a valódi építkezésekkel is fel lehetne szívatni. Mondjuk ha focistadionok helyett tornatermeket építenének, ha már a mindennapi tornaórákat bevezették - miközben többszáz iskolában még mindig nincs tornaterem, és a nagyobb létszámú iskolában is kevés az egyetlen terem a létszámhoz képest. ...

Hát, vidéken a környékünkön mindenhová építettek már tornatermet, most uszodákat kapnak. A gond a városi iskolákkal van ahol nincs hely terjeszkedni.
Gondolom szerinted is vicces lenne, ha mondjuk egy pesit iskolánál a szomszéd 3 társasházat meg kellene venni 1 milliárd ft-ért, hogy lerombolhassák és egy tornaterem legyen ott.
Tény, én sem stadiont építenék, hanem infrastruktúrát.
 
M

molnibalage

Guest
Hát, vidéken a környékünkön mindenhová építettek már tornatermet, most uszodákat kapnak. A gond a városi iskolákkal van ahol nincs hely terjeszkedni.
Gondolom szerinted is vicces lenne, ha mondjuk egy pesit iskolánál a szomszéd 3 társasházat meg kellene venni 1 milliárd ft-ért, hogy lerombolhassák és egy tornaterem legyen ott.
Tény, én sem stadiont építenék, hanem infrastruktúrát.
A BME sportközpontot egy lepukkant, addig asszem laborként vagy műhelycsarnokként használt épületből hozták létre.

A sportközpontok sajátossága, hogy hétköznap délelőtt a kutya nem jár edzeni, mert akkor dolgozik az ember. Az oktatás meg akkor van. Tehát vegyes használatú létesítményekkel orvosolható a dolog, együttműködés kellene az iskolák és a piac között. A délelőtti/kora magas kihasználtság biztosítható az iskolák által, a többit me a piac megoldja. A BME sportközpont is így működik...
 
T

Törölt tag 008

Guest
- viszont azóta nem fizetik ki a kötelező túlórákat, vagyis a beteg kollégák helyett ingyen kell helyettesíteni - ezt is számold hozzá a béremeléshez (vagy inkább vond le belőle)
Versenyszférában is így működik. Megkapod a "nagy", kompenzációs emelést (10-20%) és közlik, hogy ebbe bele van építve bizonyos mennyiségű elrendelhető túlóra. 12 éve nem láttam túlóra pénzt. Mondjuk tény, bizonyos pozíció fölött már nem munkaidőben számolunk, hanem elvégzett feladatban, projectben, fejlesztésben.
Nagyon sokan panaszkodnak, hogy a közszféra sokkal kevesebbet keres, de amikor megtudják, hogy egy multinál mennyit és milyen mentalitásban kell dolgozni az már nem tetszik.

- vajon mi lehet az oka, hogy a közoktatásban a pedagógusok 15-20%-a már nyugdíj mellett tovább dolgozó tanár, miért nem mennek a fiatalok tanítani?! Talán még a "jelentősen emelt" bér is kevés az egyéb lehetőségekhez képest?!
Személyes ismerettségi körömben az összes tanár azért hagyta abba, mert a gyerekek retardált idióták akiket nem lehet fegyelmezni. Ittasan mennek be, órán a telefonjukat basztatják, zavarják a többieket, tiszteletlenek, stb. Fegyelmezni nem lehet őket, mert akkor még ők kerülnek bajba.
Mind lelépett vagy önkormányzatokhoz vagy versenyszférába, pedig mind tanítani szeretne és utálja amit most csinál. Nem a pénz volt a fő ok egyiknél sem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7
T

Törölt tag 008

Guest
Sportolókkal kötelező biztosítást?

Amatőr sportolókra is kivetnéd? Csak a katasztrofális országos egészségügyi állapot fényében kérdem...?
Tegyük fel, a sportklubboknál a klubtagságiba kellene beleépíteni valamekkora összeget.
Az, hogy valaki amatőr szinten havonta 1x elmegy valamit csinálni arra nem kellene, vagy esetleg a bérleti/pályadíjakba építeni egy minimálisat. Esetleg extrém és küzdő sportoknál, ahol nagyon gyakori a sérülés, azoknál kérni kiegészítő biztosítást. Nyilván szakemberekkel kellene kidolgoztatni. De azt hiszem extrém sport biztosításról volt is szó egy időben.Nem tudom megvalósult-e.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Ja, majd ha valamelyik szülődnek csípőprotézis kell és közlik vele, hogy 2 millió lesz, vagy nem tetszik többet járni rájössz, hogy miért fizeted. Várólista meg azért van, mert a 4 millió dolgozó 10%ából ennyire futja.
Azért van ott még más forrás is. Még a bankbetéte
Nincs másik topic. Belpol az egész HTKA-n tiltott.
Ő, izé! Szerintem meg ez ebben a formában nem igaz! És nem is tartom jónak, hogy itt a beszélgetőben sem szabad! Főleg hogy teljesen szelektíven, szubjektív módon működik. Mondhatni időnként elveszíti belpol jellegét! o_O
 
T

Törölt tag 008

Guest
A BME sportközpontot egy lepukkant, addig asszem laborként vagy műhelycsarnokként használt épületből hozták létre.

A sportközpontok sajátossága, hogy hétköznap délelőtt a kutya nem jár edzeni, mert akkor dolgozik az ember. Az oktatás meg akkor van. Tehát vegyes használatú létesítményekkel orvosolható a dolog, együttműködés kellene az iskolák és a piac között. A délelőtti/kora magas kihasználtság biztosítható az iskolák által, a többit me a piac megoldja. A BME sportközpont is így működik...
Nálunk az uszoda ilyen. Délelőtt az iskolásoké, délután a népé. Ez teljesen jó kezdeményezés és ki kellene terjeszteni. Még egy dolog amiben egyetértünk. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
költségek:

Zaalegerszegen (n+1 műfűves focipálya van már , el lehet képzelni a kihasználtságot) az egyik iskola régi, beton kézilabdapályája most kapott modern rekortán(?) borítást. Tehát az alapozás megvolt már, nem teljesen neullára indulva, borítás, két kapu, négy kosárpalánk, körbe védőhaló plusz focipalánk, plsz két oszlo, reflektorral, 49 millió forint volt a helyi újság szerint.
Lehet számolni.

IGaz terveznek it a régi napközis tábor helyére félig fizetős, félig ingyenes sportközpontot, a közeli Gébárti-tónál is ígértek fejlesztéseket....

De az itteni példánál maradva: iskolák száma itt kb a felére csökkent mára -(demográfiai helyzet ugye) -esti időszakban kb horroráron adják ki a tornatermet. Egy amatőr sportegyesületnek baromira nehéz ezt kihoznia, indul a 22-es csapdája:
-*a magasabb árak miatt kevesebb órára, vagy kisebb, lepukkantabb termet vesz ki, és/vagy 3-4 helyen tartja hetente az edzéseket,
- folyamatosan emeli a tagdíjakat, úgy hogy az iskola árait követni tudja.

Eredmény? beindul az ördögi spirál: egyre kevesebb tagnak kellene egyre magasabb költségeket kifizetnie saját zsebből, hogy ő, vagy a gyerek sportolhasson....
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azért van ott még más forrás is. Még a bankbetéte
Persze, biszku bélának. A teljes ismerettségi körömben az összes jelenlegi nyugdíjas, aki felépítette a szocializmust az jelenleg 0-100 000 ft közötti bankbetéttel rendelkezik.
"Nénike, ha eladja a lakását és a híd alatt tetszik lakni akkor majd járhat, jó?"
Apropó legalább 4 megye van, ahol még a lakása sem lenne elég egy húzósabb műtétre.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Eredmény? beindul az ördögi spirál: egyre kevesebb tagnak kellene egyre magasabb költségeket kifizetnie saját zsebből, hogy ő, vagy a gyerek sportolhasson....
A fővárosban közelharc zajlik azért, hogy egyáltalán normális teremhez jusson aki sportolni akar önköltséged. A MAFC miatt kivágtak minket a szokásos 18:00-20:00 idősávunkból úgy, hogy az BME sportközpont megnyitása óta törzsvendégek vagyunk. Van most péntek esete 20:30-22:30 és a másik időpont is 20:00-21:30 hétfőn, de máshol. Ez utóbbit is csak mákkal kaptunk meg.

Ennyire nincs terem a fővárosban. Igény pedig lenne rá.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Megkapod a "nagy", kompenzációs emelést (10-20%) és közlik, hogy ebbe bele van építve bizonyos mennyiségű elrendelhető túlóra. 12 éve nem láttam túlóra pénzt.

öhm....
jártam nagyobb üzemben, ahol ez a cégnek eszébe se jut, mert a szakszervezet másnap menen a munkaügyi bíróságra...

Viszont ott ha igaz termelői létszám 31 százalék, a többi ballaszt, reggel nyolc órától a parkolóban mozdulni sem tudsz az irodai izék autóitól....
Eredmény: kb minden harmadik dolgozó azért megy be a munkaügyre hogy felmondjon...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Esetleg extrém és küzdő sportoknál, ahol nagyon gyakori a sérülés, azoknál kérni kiegészítő biztosítást.

ö..... huszonév alatt egy szalagszakadást láttam... edzés utáni örömfocin valaki rosszul lépett a labdára és esett egy hatalmasat...

Két unokahúgom se ott szedte össze gipszet, egyik focizott, másik egy gödörbe lépett a Balatonban, egy vizi-aerobic, vagy mifene bemutatón...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Nincs másik topic. Belpol az egész HTKA-n tiltott.
Akkor még egyszer! Én csak erre kívántam reagálni, nem tudom, hogy az első része hogy került elé! Szóval akkor még egyszer: nem tartom jónak, betarthatónak, hogy itt a beszélgetőben is tiltott a belpol! És hát elég szelektíven, szubjektíven működik a cenzúra. Mondhatni, időnként elveszítik belpol jellegüket a hozzászólások!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Versenyszférában is így működik. Megkapod a "nagy", kompenzációs emelést (10-20%) és közlik, hogy ebbe bele van építve bizonyos mennyiségű elrendelhető túlóra. 12 éve nem láttam túlóra pénzt. Mondjuk tény, bizonyos pozíció fölött már nem munkaidőben számolunk, hanem elvégzett feladatban, projectben, fejlesztésben.
Nagyon sokan panaszkodnak, hogy a közszféra sokkal kevesebbet keres, de amikor megtudják, hogy egy multinál mennyit és milyen mentalitásban kell dolgozni az már nem tetszik.


Személyes ismerettségi körömben az összes tanár azért hagyta abba, mert a gyerekek retardált idióták akiket nem lehet fegyelmezni. Ittasan mennek be, órán a telefonjukat basztatják, zavarják a többieket, tiszteletlenek, stb. Fegyelmezni nem lehet őket, mert akkor még ők kerülnek bajba.
Mind lelépett vagy önkormányzatokhoz vagy versenyszférába, pedig mind tanítani szeretne és utálja amit most csinál. Nem a pénz volt a fő ok egyiknél sem.
A versenyszférát ismerem, a gengszterváltás óta abból éltem (meg a család), most mind a három fiam is, az oktatási/pedagógus-helyzetet meg a feleségemen keresztül. Bár ő azt mondja, sokkal több és nagyobb a probléma a "kedves" szülőkkel mint a gyerekekkel, az utóbbiakkal még lehetne kezdeni valamit...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Multinàl dolgoztam mindig. Szinte minden nap ugy mentem be, hogy ennyi pènzt nem azért fizetnek, hogy még jól is erezzem magam, hanem, hogy tartsam a fejem, ha fèlre megy valami. Persze a napi 10-12 óra nagy resze alatt mègis jól ereztem magam. Az èves premiumok idején meg különösen :)
Mègsem vagyok nagyon szomorú, hogy elmúlt. Sőt.