Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Ha megalapítom a fasiszta pártomat rád is számítok! Irányított gyűlölettel fogom jobbá tenni a világot!
A magyar liberálkonzervatív Kommunista Királypárt programja szerint az ilyen embereket a királyság rendje ellen felforgatás miatt munkatáborba kell zárni, ahol a konzervatív hagyományoknak megfelelően felnégyeltetnek, azonban a liberális gondolkodás nevében most nem a négy legnagyobb vár fokára, hanem négy random város főterére tűzetnek ki.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
A magyar liberálkonzervatív Kommunista Királypárt programja szerint az ilyen embereket a királyság rendje ellen felforgatás miatt munkatáborba kell zárni, ahol a konzervatív hagyományoknak megfelelően felnégyeltetnek, azonban a liberális gondolkodás nevében most nem a négy legnagyobb vár fokára, hanem négy random város főterére tűzetnek ki.
Mi ez az engedékenysèg, elpuhulás?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Na, ezekre lehetne kiadni a kilövési engedélyt.
Mehet a vadászidény.


Pár éve Kelenföldön lefújtak egy Flirt-öt, ott a festéket áruló bolt reklámakciója volt.
A vadbarmok facebook-on reklámozták magukat vele.
Aztán megdöbbentek, mikor jött a levél a milliós kártérítésről és a feljelentésről.
Mert akkor már a máv-start fullosan felújította a szerelvényt, mivel az ablakokról nem lehet teljesen levakarni, meg egy újrafestés is ráfért.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A magyar liberálkonzervatív Kommunista Királypárt programja szerint az ilyen embereket a királyság rendje ellen felforgatás miatt munkatáborba kell zárni, ahol a konzervatív hagyományoknak megfelelően felnégyeltetnek, azonban a liberális gondolkodás nevében most nem a négy legnagyobb vár fokára, hanem négy random város főterére tűzetnek ki.
Tetszik a máskéntgondolkozók elleni gyűlöleted! Lenne neked is pozícióm a kormányban!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Állítólag ! Aztán nem kell 30 nap egy csirkének , már nem kell 6 hónap egy disznónak és nem kell 1 év a marhának a vágó súlyhoz illetve a régi 10-15l-es tejhozamok helyett már ennek többszöröse az elvárt ! Tényleg tilos minden nemű génmanipuláció !
Az nem génmanipuláció, ha egyre "hatékonyabb" hibrideket tenyésztenek ki. (Nem vagyok ezek híve, mielőtt ezzel jönnél, csak próbáljuk kicsit tényszerűbben nézni a dolgot.)
Ezek a mai fajták az optimalizált, nagyipari termelés érdekében jöttek létre: adott húsformák, patikamérlegen kimért összetételű takarmány (baromfik esetén broilertáp például) , megfelelő tartási körülmények (hőfok, páratartalom, fény). Ehhez nincs szükség se hormonra, se génmanipulációra. A megfelelő élelmiszerbiztonságért felelős hatóságok (Itthon a Nébih) szúrópróbaszerűen ellenőrzik, hogy a termelők betartják-e a szabályokat (gondolj csak a pár évvel ezelőtti fipronil botrányra, amikor tojásokat kellett kivonni a forgalomból szerte Európában, mert tiltott élősködő ellen szert alkalmaztak egyesek).
Ha a minél magasabb tejtermelés a cél, akkor például megfelelő, laktagóg hatású takarmány csodákra képes egy relatíve alacsony tejhozamú egyednél is.
Azt is vedd figyelembe, hogy a mai takarmányozás sokkal hatékonyabb, mint amit 50-60 évvel ezelőtt végeztek (megfelelő zsír:fehérje arány, ásványi anyagok, vitaminok, nyomelek adagolása, nyersrost mennyisége, stb).

(Bocsi, előbb véletlenül rossz posztodra válaszoltam... :()
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Elég poénos lett:
Előválasztás (kevésbé érdekel), magyar foci szar helyzete, EU-s energia politika és a Románok:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Hogy tudsz ilyen szemetet nézni?

Úgy ahogyan South Parkot, Brickleberryt vagy Rick és Morty-t. Jól szórakozva :D
;)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Miközben sokan élik életüket a sok tízmilliós telekárak és ingatlanárak körül és valahol valakik jól látható pénzösszegeket kapnak néha elég kényelmes munkáért cserébe, és ahol a kisváros 10. műkörmösénél egymásnak adják a kilincset; ott, ezzel párhuzamosan ez is Magyarország:
"Mint írták, a gyanúsítottak az áldozatokat kényszermunkára fogták: több mint egy tucat lovat kellett tisztítaniuk, háziállatokat etetniük, egyéb ház körüli munkát végezniük napi 14-16 órában, cserében napi egyszer kaptak enni, főként kenyeret virslivel vagy kevés májkrémmel, néha olajos kenyeret, ezért mindig éhesek maradtak és egyre soványabbak lettek.
Egyikőjük telefonját és személyi okmányait is elvették az elkövetők, a bántalmazások során több fogát kiütötték, orrát eltörték. A kizsákmányolók rendszeresen megfenyegették áldozataikat, kijelentéseikkel emberi méltóságukban alázták meg őket. -A rettenetes bűnökért egy enyingi párnak kell felelnie a bíróság előtt."

"A férfi elmondta, hogy jelenleg is dolgoznak egy közeli tehenészetben. Szállást és élelmet kapnak, fizetés eddig még nem volt. Vagyis... élelmet csak kedden és pénteken kapnak. Konzervet. Mosógép, igen, az is van... csak nincs rajta ékszíj. Gáztűzhely is van, egy rózsa ég. Igaz, hogy ahol főznének, ott alszik egy idegen férfi... aki udvariasan megfogalmazva "mindenes" lehet...
Kiderült az is, hogy a tehenészetben rajtuk kívül minden dolgozónak elvették már az iratait arra hivatkozva, hogy a bejelentéshez kell – de többet nem kapták vissza az igazolványokat...
Felajánlottam, hogy ha valóban olyan rossz a helyzet, mint ahogyan leírta, akkor azonnal elmehetünk a hölgyért a tehenészetbe és én el tudom vinni őket magamhoz akár már ma éjszakára is. A férfi szabadkozott és láttam rajta, hogy fél. Elmondta, hogy párja este 10-ig fej, utána pedig 60 tehenet ki kell trágyáznia. (!?) Addig nem mehetnek sehová, amíg a munka nincsen készen. – Mondtam neki, hogy dehogynem. Gyerünk, ezt a helyet nekem is látnom kell.
Amikor megérkeztük, döbbenten szembesültem vele, hogy a hölgy kezei teljesen szét vannak rúgva, valószínű, hogy nem értett a fejéshez, szakszerű betanítása nem volt és nem mert szólni a sérüléseiről – amiket régen el kellett volna látnia egy orvosnak. Két reklámszatyor ruha volt minden vagyonuk, amit magukkal hoztak...
Száz szónak is egy a vége: Hazajöttünk, a hölgy szinte rögtön munkát vállalt egy közeli pub-ban, a férfi pedig nálam dolgozik azóta is, ahogyan azt terveztük. Elégedett vagyok a munkájával.
De mégis honnan kerültek egy világvégi tehenészetbe egy fillér nélkül, kiszolgáltatva ezek az értelmes, intelligens emberek? Sokat nem forszíroztam ezt a kérdést, de egy-két információ kiderült ezzel kapcsolatosan.
A nő elmondta, hogy Budapestről utaztak le a párjával a "vidéken újrakezdés" reményében és az utolsó 10.000.- forintjukat dobták be a tejgazdaság szolgálati lakásának albérleti díjába, amely összeget a következő hónaptól ledogozhatták volna..."
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Miközben sokan élik életüket a sok tízmilliós telekárak és ingatlanárak körül és valahol valakik jól látható pénzösszegeket kapnak néha elég kényelmes munkáért cserébe, és ahol a kisváros 10. műkörmösénél egymásnak adják a kilincset; ott, ezzel párhuzamosan ez is Magyarország:
"Mint írták, a gyanúsítottak az áldozatokat kényszermunkára fogták: több mint egy tucat lovat kellett tisztítaniuk, háziállatokat etetniük, egyéb ház körüli munkát végezniük napi 14-16 órában, cserében napi egyszer kaptak enni, főként kenyeret virslivel vagy kevés májkrémmel, néha olajos kenyeret, ezért mindig éhesek maradtak és egyre soványabbak lettek.
Egyikőjük telefonját és személyi okmányait is elvették az elkövetők, a bántalmazások során több fogát kiütötték, orrát eltörték. A kizsákmányolók rendszeresen megfenyegették áldozataikat, kijelentéseikkel emberi méltóságukban alázták meg őket. -A rettenetes bűnökért egy enyingi párnak kell felelnie a bíróság előtt."

"A férfi elmondta, hogy jelenleg is dolgoznak egy közeli tehenészetben. Szállást és élelmet kapnak, fizetés eddig még nem volt. Vagyis... élelmet csak kedden és pénteken kapnak. Konzervet. Mosógép, igen, az is van... csak nincs rajta ékszíj. Gáztűzhely is van, egy rózsa ég. Igaz, hogy ahol főznének, ott alszik egy idegen férfi... aki udvariasan megfogalmazva "mindenes" lehet...
Kiderült az is, hogy a tehenészetben rajtuk kívül minden dolgozónak elvették már az iratait arra hivatkozva, hogy a bejelentéshez kell – de többet nem kapták vissza az igazolványokat...
Felajánlottam, hogy ha valóban olyan rossz a helyzet, mint ahogyan leírta, akkor azonnal elmehetünk a hölgyért a tehenészetbe és én el tudom vinni őket magamhoz akár már ma éjszakára is. A férfi szabadkozott és láttam rajta, hogy fél. Elmondta, hogy párja este 10-ig fej, utána pedig 60 tehenet ki kell trágyáznia. (!?) Addig nem mehetnek sehová, amíg a munka nincsen készen. – Mondtam neki, hogy dehogynem. Gyerünk, ezt a helyet nekem is látnom kell.
Amikor megérkeztük, döbbenten szembesültem vele, hogy a hölgy kezei teljesen szét vannak rúgva, valószínű, hogy nem értett a fejéshez, szakszerű betanítása nem volt és nem mert szólni a sérüléseiről – amiket régen el kellett volna látnia egy orvosnak. Két reklámszatyor ruha volt minden vagyonuk, amit magukkal hoztak...
Száz szónak is egy a vége: Hazajöttünk, a hölgy szinte rögtön munkát vállalt egy közeli pub-ban, a férfi pedig nálam dolgozik azóta is, ahogyan azt terveztük. Elégedett vagyok a munkájával.
De mégis honnan kerültek egy világvégi tehenészetbe egy fillér nélkül, kiszolgáltatva ezek az értelmes, intelligens emberek? Sokat nem forszíroztam ezt a kérdést, de egy-két információ kiderült ezzel kapcsolatosan.
A nő elmondta, hogy Budapestről utaztak le a párjával a "vidéken újrakezdés" reményében és az utolsó 10.000.- forintjukat dobták be a tejgazdaság szolgálati lakásának albérleti díjába, amely összeget a következő hónaptól ledogozhatták volna..."

Felénk ezt csicskáztatásnak hívták, főleg borsodban elterjedt.
 
M

molnibalage

Guest
Miközben sokan élik életüket a sok tízmilliós telekárak és ingatlanárak körül és valahol valakik jól látható pénzösszegeket kapnak néha elég kényelmes munkáért cserébe, és ahol a kisváros 10. műkörmösénél egymásnak adják a kilincset; ott, ezzel párhuzamosan ez is Magyarország:
"Mint írták, a gyanúsítottak az áldozatokat kényszermunkára fogták: több mint egy tucat lovat kellett tisztítaniuk, háziállatokat etetniük, egyéb ház körüli munkát végezniük napi 14-16 órában, cserében napi egyszer kaptak enni, főként kenyeret virslivel vagy kevés májkrémmel, néha olajos kenyeret, ezért mindig éhesek maradtak és egyre soványabbak lettek.
Egyikőjük telefonját és személyi okmányait is elvették az elkövetők, a bántalmazások során több fogát kiütötték, orrát eltörték. A kizsákmányolók rendszeresen megfenyegették áldozataikat, kijelentéseikkel emberi méltóságukban alázták meg őket. -A rettenetes bűnökért egy enyingi párnak kell felelnie a bíróság előtt."

"A férfi elmondta, hogy jelenleg is dolgoznak egy közeli tehenészetben. Szállást és élelmet kapnak, fizetés eddig még nem volt. Vagyis... élelmet csak kedden és pénteken kapnak. Konzervet. Mosógép, igen, az is van... csak nincs rajta ékszíj. Gáztűzhely is van, egy rózsa ég. Igaz, hogy ahol főznének, ott alszik egy idegen férfi... aki udvariasan megfogalmazva "mindenes" lehet...
Kiderült az is, hogy a tehenészetben rajtuk kívül minden dolgozónak elvették már az iratait arra hivatkozva, hogy a bejelentéshez kell – de többet nem kapták vissza az igazolványokat...
Felajánlottam, hogy ha valóban olyan rossz a helyzet, mint ahogyan leírta, akkor azonnal elmehetünk a hölgyért a tehenészetbe és én el tudom vinni őket magamhoz akár már ma éjszakára is. A férfi szabadkozott és láttam rajta, hogy fél. Elmondta, hogy párja este 10-ig fej, utána pedig 60 tehenet ki kell trágyáznia. (!?) Addig nem mehetnek sehová, amíg a munka nincsen készen. – Mondtam neki, hogy dehogynem. Gyerünk, ezt a helyet nekem is látnom kell.
Amikor megérkeztük, döbbenten szembesültem vele, hogy a hölgy kezei teljesen szét vannak rúgva, valószínű, hogy nem értett a fejéshez, szakszerű betanítása nem volt és nem mert szólni a sérüléseiről – amiket régen el kellett volna látnia egy orvosnak. Két reklámszatyor ruha volt minden vagyonuk, amit magukkal hoztak...
Száz szónak is egy a vége: Hazajöttünk, a hölgy szinte rögtön munkát vállalt egy közeli pub-ban, a férfi pedig nálam dolgozik azóta is, ahogyan azt terveztük. Elégedett vagyok a munkájával.
De mégis honnan kerültek egy világvégi tehenészetbe egy fillér nélkül, kiszolgáltatva ezek az értelmes, intelligens emberek? Sokat nem forszíroztam ezt a kérdést, de egy-két információ kiderült ezzel kapcsolatosan.
A nő elmondta, hogy Budapestről utaztak le a párjával a "vidéken újrakezdés" reményében és az utolsó 10.000.- forintjukat dobták be a tejgazdaság szolgálati lakásának albérleti díjába, amely összeget a következő hónaptól ledogozhatták volna..."
Kíváncsi vagyok ezért mennyi évet kapnak.
Én akkor sem kárognék, ha ezeket agyonlőné valaki.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kíváncsi vagyok ezért mennyi évet kapnak.
Én akkor sem kárognék, ha ezeket agyonlőné valaki.
Semennyit. Évtizedes probléma, lófaszt se érdekel. De ha halkan megemlíted a munkásjogokat, vagy azt, hogy valamit ellenőrizni kéne már megy a fújolás, és az az kéri a zenét, aki fizeti a zenészt közhely, meg a cinikus benyögések a ha nem tetszik lehet menni máshova dolgozniról.
 
M

molnibalage

Guest
Semennyit. Évtizedes probléma, lófaszt se érdekel. De ha halkan megemlíted a munkásjogokat, vagy azt, hogy valamit ellenőrizni kéne már megy a fújolás, és az az kéri a zenét, aki fizeti a zenészt közhely, meg a cinikus benyögések a ha nem tetszik lehet menni máshova dolgozniról.
Halmazatban a személyes szabadság korlátozásától kezdve ezért semmi járna?
Ha igen, akkor köszönöm, a jog megint "kurva jól" működik...
Igazság szerint az, amit itthon jogalkotás és jogalkalmazás szintjén megy, akkor leginkább okádhatnékom van.

Ez is iskolapéldája ennek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért az nem igaz, hogy semmit se kapnak. Alapvetően ha ennyire szélsőséges helyzet van, akkor valamennyit szoktak kapni, csak ugye az a sok ki-be járkálástól, meg mivel elég párhuzamos társadalom nem annyira feltűnő, illetve nem annyira hírértékű.
Meg van egy ennek egy fokkal enyhébb helyzete, amikor nem feltétlen fizikai erőszakkal akadályozzák az elmenekülést -vagy épp már azon a fázison túl vannak, hanem akár már önként is marad a csicska. Ekkor van, hogy vagy nem tesz feljelentést, a környezete sem annyira érzékeli gáznak és van, hogy ha épp megtörténik egy kiemelés, akkor még az áldozat(?) visszaszökik a családhoz.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Halmazatban a személyes szabadság korlátozásától kezdve ezért semmi járna?
Ha igen, akkor köszönöm, a jog megint "kurva jól" működik...
Igazság szerint az, amit itthon jogalkotás és jogalkalmazás szintjén megy, akkor leginkább okádhatnékom van.

Sajnos nem csak nálunk megy ez, tőlünk nyugatra is kő kemény tolják, maximum pakisztániak az elkövetők.
Volt is valami felmérés anno a feministák részéről mennyi nő él rabszolgaságban a fejlett nyugaton, megdöbbentően nagy szám volt csak arra emlékszem.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez volt már ?
Bontják a határzár szöges védelmét valahol. Valamelyik migráns nyomta élő adásba a támadást. (nem tudom hogy kell facebook videot közvetlenül a fórumba linkelni képpel, valaki elárulhatná nekem - ritkán kéne mint most is)

Közben most azt nézem, hogy "megette" a fórum motor a linket, de előzetesben ezt nem mutatta hogy kiteszi !