Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 830
113
Lehet böngészni ezt a csodát


Állítom, hogy a magyar gazdaság egyik legnagyobb kerékkötője önmagában ez.
(lejárt a szerkesztési időm)
Ha nem lenne, akkor is felelősségre lehetne vonni bárkit, de így legalább amúgy ígéretes vállalkozók dolgát nehezíti meg.

Kedvencem: bábszínész, bábtervező,dramaturg, énekkari tag, pantomimes, súgó, Ügyfélszolgálat- információ
 
T

Törölt tag 4082

Guest
(lejárt a szerkesztési időm)
Ha nem lenne, akkor is felelősségre lehetne vonni bárkit, de így legalább amúgy ígéretes vállalkozók dolgát nehezíti meg.

Kedvencem: bábszínész, bábtervező,dramaturg, énekkari tag, pantomimes, súgó, Ügyfélszolgálat- információ
Egyszer próbáljunk már picit nem okosbamegódósan gondolkodni.
Tudod, pl egy grafikus mit tanul? Hiszen én is tudok képeket szerkeszteni, nem is sokkal rosszabbul mint a hugom, akkor meg minek?
Hát azért barátom, mert én meg se érteném egy professzionális cég kéréseit, ő meg igen.
Ez am @molnibalage nak is szól.
Egy fotósnak minek képzés? Ne aggódj, nem az esküvői fotózáshoz kell, viszont ugye ha ide jön Hollywood Hootman és keres világosítót/fotóst/díszletrendezőt, akkor ő el fog várni egy csomó mindent, és nem mondom, hogy ezek nem megtanulhatók autodidakta módon, de a "fotósok" 2/3a nem fogja. Így rákényszerül.
A szakács rendeletnél amúgy érdemes az eredeti poszt kommentjeit nézni, és nem csak a telexes világvégét (a vendéglátósokét), a konyhai kisegítéshez most se kell semmi, szimpla betanított munka marad, és általában az a vélemény, hogy ez azért kell, hogy kénytelenek legyenek minden szakácsot bejelenteni szakácsnak. Mert amúgy lenne elég, csak nem 4 órára segédtakarítónak bejelentve.
Amúgy itt is igaz az, hogy hahó, a magyar éttermek/kifőzdék nagy része olyan messze van az egyenletes, jó minőségtől, mint makó jeruzsálemtől, miért baj az, hogy ezt rákényszerítjük? Hogy ehhez hatékonyságot kell növelni?
Igen, azt kell. És ezek a lépések végre valahára abba az irányba mutatnak.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 830
113
Tudod, pl egy grafikus mit tanul? Hiszen én is tudok képeket szerkeszteni, nem is sokkal rosszabbul mint a hugom, akkor meg minek?
Hát azért barátom, mert én meg se érteném egy professzionális cég kéréseit, ő meg igen.
És ennek a megértése egy külön törvényt és képzést igényel? Nem. erre való a munkatapasztalat/portfólió, meg a próbafeladatok. De gondolom nem dolgoztál még grafikusokkal, én már igen. Meg nem mondanám, melyiknek van papírja és melyiknek nincs, ha nem tudtam volna eleve.
Egy fotósnak minek képzés? Ne aggódj, nem az esküvői fotózáshoz kell, viszont ugye ha ide jön Hollywood Hootman és keres világosítót/fotóst/díszletrendezőt, akkor ő el fog várni egy csomó mindent, és nem mondom, hogy ezek nem megtanulhatók autodidakta módon, de a "fotósok" 2/3a nem fogja. Így rákényszerül.
Lásd fent, ez ugyanaz. Ha nem felel meg a kiválasztáson, nem dolgozok vele.
A szakács rendeletnél amúgy érdemes az eredeti poszt kommentjeit nézni, és nem csak a telexes világvégét (a vendéglátósokét), a konyhai kisegítéshez most se kell semmi, szimpla betanított munka marad, és általában az a vélemény, hogy ez azért kell, hogy kénytelenek legyenek minden szakácsot bejelenteni szakácsnak. Mert amúgy lenne elég, csak nem 4 órára segédtakarítónak bejelentve.
A zsebbe fizetés eddig is szabálytalan volt....
Amúgy itt is igaz az, hogy hahó, a magyar éttermek/kifőzdék nagy része olyan messze van az egyenletes, jó minőségtől, mint makó jeruzsálemtől, miért baj az, hogy ezt rákényszerítjük? Hogy ehhez hatékonyságot kell növelni?
...erre vannak az online értékelési rendszerek, nem? De ja, erre is hozzunk törvényt, nehogy életképesen szabályozza magát a piac. Ha valahol rossz kaját adnak, oda többet nem megyek. Ha ez szabálytalanságba csap át és patkányfarok csiklandozza az orrom a gyroszomból kilógva, akkor meg megy a telefon a NÉHIB-nek. Ilyen egyszerű.

Egyszer próbáljunk már picit nem okosbamegódósan gondolkodni.
Nagy volt ide ez a lendület :)
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and Pogány

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Egyszer próbáljunk már picit nem okosbamegódósan gondolkodni.
Tudod, pl egy grafikus mit tanul? Hiszen én is tudok képeket szerkeszteni, nem is sokkal rosszabbul mint a hugom, akkor meg minek?
Hát azért barátom, mert én meg se érteném egy professzionális cég kéréseit, ő meg igen.
Ez am @molnibalage nak is szól.
Egy fotósnak minek képzés? Ne aggódj, nem az esküvői fotózáshoz kell, viszont ugye ha ide jön Hollywood Hootman és keres világosítót/fotóst/díszletrendezőt, akkor ő el fog várni egy csomó mindent, és nem mondom, hogy ezek nem megtanulhatók autodidakta módon, de a "fotósok" 2/3a nem fogja. Így rákényszerül.
A szakács rendeletnél amúgy érdemes az eredeti poszt kommentjeit nézni, és nem csak a telexes világvégét (a vendéglátósokét), a konyhai kisegítéshez most se kell semmi, szimpla betanított munka marad, és általában az a vélemény, hogy ez azért kell, hogy kénytelenek legyenek minden szakácsot bejelenteni szakácsnak. Mert amúgy lenne elég, csak nem 4 órára segédtakarítónak bejelentve.
Amúgy itt is igaz az, hogy hahó, a magyar éttermek/kifőzdék nagy része olyan messze van az egyenletes, jó minőségtől, mint makó jeruzsálemtől, miért baj az, hogy ezt rákényszerítjük? Hogy ehhez hatékonyságot kell növelni?
Igen, azt kell. És ezek a lépések végre valahára abba az irányba mutatnak.
Akkor sem egyik napról a másikra kell érvényt szerezni a jogszabálynak. Náluk elterjedt, hogy más a képzettsége, mint amit valójában csinál valaki. Legyen képzettsége? Legyen. De adjunk rá időt, mert nem tud egy képzést egyik napról a másikra elvégezni, ha szeretné folytatni a tevékenységét. Nézzük meg, biztosított-e a képzés, meddig tart, és a törvény szabjon reális határidőt a papír megszerzéséhez. Akkor van értelme, nem betarthatatlan, és minden érintett átgondolhatja, hogy tényleg azt akarja-e csinálni, amihez meg kellene szereznie a képesítést.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Akkor sem egyik napról a másikra kell érvényt szerezni a jogszabálynak. Náluk elterjedt, hogy más a képzettsége, mint amit valójában csinál valaki. Legyen képzettsége? Legyen. De adjunk rá időt, mert nem tud egy képzést egyik napról a másikra elvégezni, ha szeretné folytatni a tevékenységét. Nézzük meg, biztosított-e a képzés, meddig tart, és a törvény szabjon reális határidőt a papír megszerzéséhez. Akkor van értelme, nem betarthatatlan, és minden érintett átgondolhatja, hogy tényleg azt akarja-e csinálni, amihez meg kellene szereznie a képesítést.

Szerintem inkább az lehet mögötte, hogy az elmúlt két évben nyakra-f*szra nyíltak a házhozszállítós étkezdék/büfék/stb az országban, mert abból meg lehetett élni úgy-ahogy.
Nálunk is egy sz*ros 10000-es városban van most 6 pizzás, 4 koreai, 2 kínai, 3 hamburgerező, 2 svédasztalos, 2 gyrosos, meg 6 "sima" étterem.
Ez abszurd, munkaerő meg sokszor kétséges, nem egyszer diákmunkások vannak a konyhában.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem inkább az lehet mögötte, hogy az elmúlt két évben nyakra-f*szra nyíltak a házhozszállítós étkezdék/büfék/stb az országban, mert abból meg lehetett élni úgy-ahogy.
Nálunk is egy sz*ros 10000-es városban van most 6 pizzás, 4 koreai, 2 kínai, 3 hamburgerező, 2 svédasztalos, 2 gyrosos, meg 6 "sima" étterem.
Ez abszurd, munkaerő meg sokszor kétséges, nem egyszer diákmunkások vannak a konyhában.
Ennek az a sajátos okat lehet, hogy sokan semmilyen szinten nem tudnak főzni, de pénz van és fel sem tűnik, hogy erre cseszik el.
Az igényeket elégítik ki.

OFF
Amikor meg láttam, hogy miben kerül ez az egész nekem és amúgy is szeretek, azóta főzök.
Mielőtt a cafeteriát adóztatni kezdték, akkor év végén mindig több 10k zsém maradt, ami elvertünk a haverokkal és tesókkal egy év végi vacsin.

2015/16 táján meg már az éves saját kaja nem jött ki belőle.
Mindezt az "jobban élünk" duma mellett.

ON
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and migfun

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Szerintem inkább az lehet mögötte, hogy az elmúlt két évben nyakra-f*szra nyíltak a házhozszállítós étkezdék/büfék/stb az országban, mert abból meg lehetett élni úgy-ahogy.
Nálunk is egy sz*ros 10000-es városban van most 6 pizzás, 4 koreai, 2 kínai, 3 hamburgerező, 2 svédasztalos, 2 gyrosos, meg 6 "sima" étterem.
Ez abszurd, munkaerő meg sokszor kétséges, nem egyszer diákmunkások vannak a konyhában.
Lehet, de ezeket a helyeket ÁNTSZ-ellenőrzéssel karban lehet tartani; ha valamit szabálytalanul csinálnak, fél év roló lehúzás. Ugyanis az összes üzemeltetőre vonatkoznak az előírások, függetlenül attól, hogy van-e papírja a tevékenységről.
De az összes gyorsétterem is bezárhat, ott igen keveseknek van szakirányú végzettsége.
 
M

molnibalage

Guest
Nem azért, de épp a szoftveriparban a papír alig számít, a tudás, teljesítmény jobban!
Mindenhol az számít, ahol nem forog veszélyben emberélet.
A 3D modellezéstől kezdve a videóvágásig, rendezvényszervezésig, stb.

Amúgy a politikusnak mihez is kell érteni?
Ja, láthatólag semmihez...
Ja de, ökörségeket beszélni, erről jogszabályt alkotni.
Ja az sem, csak nyomni a szavazógombot...
,

Konkrétan a való világtól el vannak szakadva, ez az szutyok is vegytiszta indikátora volt ennek.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
És ennek a megértése egy külön törvényt és képzést igényel?
Nem, természetesen megtanulható autodidakta módon is. 100ból 1 önjelölt grafikus meg is tanulja.
De gondolom nem dolgoztál még grafikusokkal, én már igen. Meg nem mondanám, melyiknek van papírja és melyiknek nincs, ha nem tudtam volna eleve.
De rengeteggel. A Mickey egér frizurám kialakulásában nagy szerepet játszott, hogy tele a szakma akár még ajánlott grafikusokkal is, akiknek fogalma sincs arról, h mi az a vakháromszög, miért nem kicsinyítjük a szabvány méretű UN cimkét, és miért nem designoljuk át a veszélyjelzőket. Vagy, hogy mi az a tekercselési irány. Én nem mondom, hogy nincs olyan, aki ezt képzés nélkül tudja, de mindenképp szűrő, ha van.

Lásd fent, ez ugyanaz. Ha nem felel meg a kiválasztáson, nem dolgozok vele.
Még nekem is értékesebb annál az időm, hogy azzal vesződjek, hogy a minimális alapkövetelményeknek megfelel-e az amúgy ragyogó portfóliós fotós/grafikus. Csak nem tudja, hogy mit miért csinál, hanem azt tudja, hogy meígyszoktam. Hát kösz, de miért. És itt nem az optikai egyenletek érdekelnek, hanem az, hogy tudja-e, hogy mit csinál.


A zsebbe fizetés eddig is szabálytalan volt....
De mivel népszokás, és nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani, így valamit tenni kell ellene, a sajnálkozáson túl is.
...erre vannak az online értékelési rendszerek, nem?
Nem. Erre az ANTSZ/táplálkozástudomány/stb van. Az értékelési rendszerek a személyzetet fogják leginkább pontozni. Jó nyílván az ehetetlen kaja az más.

Ha valahol rossz kaját adnak, oda többet nem megyek
Kb mindenhol. Aztán meglepődünk, hogy az ország világelső a szív és érrendszeri megbetegedésekben.
Apropó on-line értékelés:

Ez a hely egy lepratelep volt.
akkor meg megy a telefon a NÉHIB-nek. Ilyen egyszerű.
Aztán szerez egy jó ügyvédet:
És folytatja. Nyilván, ezt a képzés nem szűnteti meg, de erősen csökkenti.

Btw nekem teljesen megfelel, hogy azok az emberek akik ebben dolgoznak x éve, megkaphassák a papírt anélkül, hogy elvégzik a tanfolyamot, ha számot adnak a tudásukról. Ez egyébként az állatkísérletes engedély megszerzésénél egy valid opció. Nyugodtan lehet állami színten is csinálni, nem csak a gaz eu miatti akreditált képzésen.
Akkor sem egyik napról a másikra kell érvényt szerezni a jogszabálynak. Náluk elterjedt, hogy más a képzettsége, mint amit valójában csinál valaki. Legyen képzettsége? Legyen. De adjunk rá időt, mert nem tud egy képzést egyik napról a másikra elvégezni, ha szeretné folytatni a tevékenységét. Nézzük meg, biztosított-e a képzés, meddig tart, és a törvény szabjon reális határidőt a papír megszerzéséhez. Akkor van értelme, nem betarthatatlan, és minden érintett átgondolhatja, hogy tényleg azt akarja-e csinálni, amihez meg kellene szereznie a képesítést.
Egyetértek, az állam vissza is kozott részben a tulajokkal való tárgyalás után. De hahó a rendelkezés nem uk-muk-fukk született, hanem a munkavállalói érdekképviseleti szervekkel és a releváns iparkamarával való egyeztetés után.
Mindenhol az számít, ahol nem forog veszélyben emberélet
Akkor minek a nyelvvizsga a diplomához? Vagy az más?
rendezvényszervezésig
Ezt gondold át legalább még kétszer. Csak két szó: west balkan
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Standard sablonduma.
Tudjuk, hogy a NER hogyan működik.
Az E betű jelentése a NER újbeszélben, hogy "mi így akartunk, így lesz, ti meg együttműködtök".
Sok esetben igen, sok esetben nem. Jelen esetben arról volt szó, hogy a szakszervezetekkel egyeztettek. Nos a munkavállalók érdekei sok esetben ellenkeznek a munka adók érdekeivel.
De spec tudok legalább egy területet, ahol hosszas egyeztetés volt arról, hogy mibe álljon bele a kormány és mi az ami még elviselhető, szóval nem igaz generálisan amit mondasz. Bár bőven van rá példa
 
M

molnibalage

Guest
Sok esetben igen, sok esetben nem. Jelen esetben arról volt szó, hogy a szakszervezetekkel egyeztettek. Nos a munkavállalók érdekei sok esetben ellenkeznek a munka adók érdekeivel.
De spec tudok legalább egy területet, ahol hosszas egyeztetés volt arról, hogy mibe álljon bele a kormány és mi az ami még elviselhető, szóval nem igaz generálisan amit mondasz. Bár bőven van rá példa
Persze...
Jelen esetben a munkaadók érdeke volt, hogy 90% működésképtelenné váljon...? :rolleyes: :confused: :eek: o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Nem, ez valószínűleg a munkaVÁLLALÓK érdeke lenne, tudom, ezt Magyarországon nem szokás figyelembe venni, meg mi az, hogy munkásjogok fúj. De azért tényleg érdemes itt elolvasni a kommenteket
Erre az esetre mondják joggal, hogy 3 fölösleges dolog van a világon: A férfiak csöcse, a pápa pöcse, meg a szakszervezet.
Pedig én is voltam...
Esetleg lehetett volna nyilvánosan megvitatni, hogy láthassa a jogalkotó, mennyire életszerűtlen és betarthatatlan ebben a formában a javaslat.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Erre az esetre mondják joggal, hogy 3 fölösleges dolog van a világon: A férfiak csöcse, a pápa pöcse, meg a szakszervezet.
Pedig én is voltam...
Esetleg lehetett volna nyilvánosan megvitatni, hogy láthassa a jogalkotó, mennyire életszerűtlen és betarthatatlan ebben a formában a javaslat.
Nagyon sok minden ki van rakva társadalmi egyeztetésre, csak a franc sem foglalkozik vele, amíg életbe nem lép; holott talán ezeknek a követése, véleményezése is az érdekképviseletek dolga lenne.