Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Mondjuk nem emlékszem olyanra sem akit az SZU küldött volna vissza miután disszidált oda. (igaz ilyen sokkal kevesebb volt.)
Amúgy meg nem sok dezertáló pilótáról tudok 1945-1990-ig terjedően. A MIG-25-ös esetről hallottam ahol volt lehetőség kárt tenni a gépben (volt ilyen beépített rendszer) meg arról tudok, hogy egy keresztény iraki átrepült Izraelbe egy MIG-21-el, de az szándékos géplopás volt.
Ti mennyiről tudtok még?
Honnan hova? A '90-es évek közepén volt egy cikksorozat a TG-ben. Líbiában volt olyan, hogy egy komlett 4 gépes raj pattant meg MiG-23-mal... Bár ez lehet, hogy UL, mert ebben a listában nincs benne.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Cold_War_pilot_defections
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 537
55 935
113
Megnéztem a linket, hát úgy látom, hogy elég sokszor előfordult olyan, hogy valaki ilyen olyan okból más országban szállt le. Azt hittem ritkább volt az ilyen.
 
M

molnibalage

Guest
Megnéztem a linket, hát úgy látom, hogy elég sokszor előfordult olyan, hogy valaki ilyen olyan okból más országban szállt le. Azt hittem ritkább volt az ilyen.
Ezek nem "ilyen olyan okok", ezek a disszidálások.
Az "ilyen-olyan ok", az pl. ami a jenki elektronikai Orionnal volt 2001-ben, amikor a kínai pilóta ügyesen nekirongyolt...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Ebből a listából hiányzik két magyar MiG-15 is, amikkel a pilótáik Olaszországban szálltak le. Szóval ugyanúgy hiányozhatnak más esetek is.
Ez valaki megírta a legismertebb esetekből. Nyilvánvaló, hogy a lista erősen hiányos. A 1996-as TG cikkben felsoroltak közül jópár nincs benne...
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Elolvastam.... hogy a francba sikerült összehozni az angoloknak egy komplett gyarmatbirodalmat_??????
A legagresszívabb hozzállás és felsőbbrendűség tudata segített sokat sanszosan. Meg a kapitalista hozzállás, ahol a spanyolok csúnyán elbuktak és a világ vezető hatalmából arra telt, hogy szórják a pénzt hülyeségekre, mint az egyszeri hülye lottónyertes.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 793
30 611
113
GS 450H-ra gondoltam,az RX az szereti a hasát a nagy bódé,meg a 4x4 miatt,a GS 6-8liter körül meg kellene éljen,rendeltetésszerűen használva.A fentartási költségek egy korabeli,prémium dízel(3.0l)nél is mellbevágóak tudnak lenni.Mesélték...:D
De ez itt off.
Én valahogy nem látom, hogy egy 3,5 literes benzinmotor (villanymotor ide vagy oda) hogy fog neked 6-8 literrel fogyasztani. A rendeltetésszerű használat egy 300+ lovas autónál meg olyan is. Még amiket többet vezettem mostanában az 2 literes dízel, egy éves, ott 6-7 között mozog a vegyes fogyasztás, meg 1,8-as benzines, jó régi, ott 8-9 a vegyes. Persze lehet nekem nehezebb a lábam mint kellene, de RX vagy GS vagy akármilyen lexus, az egy prémium márka. Ha kell hozza alakatrész az úgy is lesz beárazva, és ha az előző gazdája szart bele rendesen karbantartani és széthurbolta, akkor kell is majd alkatrészt vegyél hozza bőven. Nézd meg mit veszel, ha rendben van biztos egy csoda lesz, de a 8 literes fogyasztás is egy csoda lesz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 793
30 611
113
Ami még eszembe jutott, Toytota RAV4, legújabb 2.0 benzines, 9-10 liter a vegyes fogyasztása, de több benne a városi. Ugyanebből a 2.5 literes hibrid a másik tulaj szerint ugyanennyit fogyaszt, persze erősebb is.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 024
53 992
113
Én valahogy nem látom, hogy egy 3,5 literes benzinmotor (villanymotor ide vagy oda) hogy fog neked 6-8 literrel fogyasztani. A rendeltetésszerű használat egy 300+ lovas autónál meg olyan is. Még amiket többet vezettem mostanában az 2 literes dízel, egy éves, ott 6-7 között mozog a vegyes fogyasztás, meg 1,8-as benzines, jó régi, ott 8-9 a vegyes. Persze lehet nekem nehezebb a lábam mint kellene, de RX vagy GS vagy akármilyen lexus, az egy prémium márka. Ha kell hozza alakatrész az úgy is lesz beárazva, és ha az előző gazdája szart bele rendesen karbantartani és széthurbolta, akkor kell is majd alkatrészt vegyél hozza bőven. Nézd meg mit veszel, ha rendben van biztos egy csoda lesz, de a 8 literes fogyasztás is egy csoda lesz.


Hát,elnyűttem már nagyobb motoros prémium márkát,a fogyasztás volt a legjobb bennük,3 éve volt egy E39 528i-m,gond nélkül 10 alatt fogyasztott,pályán a családdal a fedélzeten 7 alatt.Még otthon volt E32 735i-m pár darab,meg E38 730i-m,gond nélkül hozta a tízes átlagot vegyesben mindkettő,persze nem volt döglött egyik sem,magam javítottam,mindet.Szóval ez sem kellene 8-nál többet egyen,itt(Írország) 2008 óta a káros anyag kibocsájtás mértéke alapján számolják a regadót,és az útadót is a kocsikra,és a gs 450h adója megegyezik az ~1.8-2.0l benzines kocsikéval,ugye úgy nem lehet kevés károsanyagot kibocsájtani,hogy sokat fogyaszt,szóval erre alapozok.
Majd január 2. hetétől már ürülnek a detoxikálók,és megnézek egyet kettőt,és jól kiderül,hogy mennyit fogyaszt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 537
55 935
113
papajoe

"2008 óta a káros anyag kibocsájtás mértéke alapján számolják a regadót,és az útadót is a kocsikra,és a gs 450h adója megegyezik az ~1.8-2.0l benzines kocsikéval,ugye úgy nem lehet kevés károsanyagot kibocsájtani,hogy sokat fogyaszt,szóval erre alapozok."

Jesszusom :)

Nehogy felülj ennek!
A kibocsátást az NEDC norma szerint nézik, aminek 0 köze van a valósághoz. Ezeken a teszteken a hibridek mindig jól szerepelnek, mert a mérési ciklus gyök kettő sebességet és gyorsításokat ír elő. A mérés előtt pedig tele van töltve a hibridek aksija.
Készülj fel rá szerintem, hogy a lexus nem fog kevesebbet enni, mint a régi BMW-id. Sőt...

https://totalcar.hu/magazin/technika/2015/01/09/fogyasztasmeres_nedc-ciklus_szerint/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 793
30 611
113
Hát,elnyűttem már nagyobb motoros prémium márkát,a fogyasztás volt a legjobb bennük,3 éve volt egy E39 528i-m,gond nélkül 10 alatt fogyasztott,pályán a családdal a fedélzeten 7 alatt.Még otthon volt E32 735i-m pár darab,meg E38 730i-m,gond nélkül hozta a tízes átlagot vegyesben mindkettő,persze nem volt döglött egyik sem,magam javítottam,mindet.Szóval ez sem kellene 8-nál többet egyen,itt(Írország) 2008 óta a káros anyag kibocsájtás mértéke alapján számolják a regadót,és az útadót is a kocsikra,és a gs 450h adója megegyezik az ~1.8-2.0l benzines kocsikéval,ugye úgy nem lehet kevés károsanyagot kibocsájtani,hogy sokat fogyaszt,szóval erre alapozok.
Majd január 2. hetétől már ürülnek a detoxikálók,és megnézek egyet kettőt,és jól kiderül,hogy mennyit fogyaszt.
Eléggé csalósak a fogyasztástesztek, emiatt a károsanyag-kibocsájtás is. Igaz ebben a japánok a legkisebb hazugok és a németek a legnagyobbak a többtízezres minta alapján. Nálunk egy ideőben a helyi adót csökkentették 90%-kal a hibrideknek, de az a kurva RX úgyis ugyanannyit fogyasztott :) Szerintem inkább nézd meg az állapotát és a fogyasztást szard le, azon sokkal többet bukhatsz, mint + 1-2 literen. Ha meg ilyen kocsit veszel akkor nem állhatsz rosszul anyagilag, benzinre is telni fogja. 7,2 a gyári adat az országúti gyogyasztásra, ha ehez 20% hozzajön, mert pályán mégsem 70-90 lesz a sebességed mint a teszten, akkor 9 körül leszel, ha meg nagyon nagy bakancsban vezetsz akkor határ a csillagos ég.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 046
113
Gyerekek csal jól látom az időképen hogy a Balatonnál csillog villog az Villám térkép? :eek::eek:
 
  • Tetszik
Reactions: jani22