Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
tud traktort, építkezésen BÁRMILYEN munkagépet kezelni, 2500 Ft/óra NETTÓ
Igen, de képezte magát, pénzt, időt, energiát rakott bele, főleg ha van róla papírja is; gondolom Neki már van szakmai tudása. És azért a 2500, mint gépkezelő nem túl magas szerintem. Még egy kezdő pedagógus -mást nem akarok minősíteni- szakmai tudása az iskolából kijőve tulajdonképen nulla.

A nincs ember az alapvetően annak is szól talán, hogy ugyan azok a struktúrák vannak és bemeneti "elvárások" vannak, mint mondjuk a hetvenes-nyolvanas évek közepi születésekhez, mikor már mondjuk a 90-es években igen jelentős mértékben kevesebb gyerek született, ergo kevesebb a munkaképes. Mert hidd el, nagyon sok, és nem feltétlen tehetségtelen srác van, aki kényelmesen elvan hosszú távon is a közmunkán. Aztán egyszer csak ott lesz 30 évesen, végzettség nélkül; de már dolgozni is kellene -azonban abban az élethelyzetben meg már valóban csoffadt a kereset, mert mások a szükségletek; előre meg nem gondolkodott. És ezressével vannak az ilyen fiatalok. Persze, nem csak ilyen van. És mondom, nem feltétlen ez a fizetés a jó; de azért állandóan ríni sem kell.
Meg bizto jobban keresnek sok szakmában; de tudod, mikor kint a sarat dagasztották, szitált az eső, hideg volt, akkor rohadtul nem mondtam azt, hogy milyen már, hogy egy építkezésen levő segédmunkás annyit keres, mint én; szakmunkás meg többet.
Vagy mikor a pennys pénztáros, ha nincs vevő, nem a körmét reszelgeti, hanem az árút pakolja...
Ja, a GLS futárt is kérdeztem, mennyire jó a meló... nem véletlen nagy a fluktuáció.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Igen, de képezte magát, pénzt, időt, energiát rakott bele, főleg ha van róla papírja is; gondolom Neki már van szakmai tudása. És azért a 2500, mint gépkezelő nem túl magas szerintem. Még egy kezdő pedagógus -mást nem akarok minősíteni- szakmai tudása az iskolából kijőve tulajdonképen nulla.

A nincs ember az alapvetően annak is szól talán, hogy ugyan azok a struktúrák vannak és bemeneti "elvárások" vannak, mint mondjuk a hetvenes-nyolvanas évek közepi születésekhez, mikor már mondjuk a 90-es években igen jelentős mértékben kevesebb gyerek született, ergo kevesebb a munkaképes. Mert hidd el, nagyon sok, és nem feltétlen tehetségtelen srác van, aki kényelmesen elvan hosszú távon is a közmunkán. Aztán egyszer csak ott lesz 30 évesen, végzettség nélkül; de már dolgozni is kellene -azonban abban az élethelyzetben meg már valóban csoffadt a kereset, mert mások a szükségletek; előre meg nem gondolkodott. És ezressével vannak az ilyen fiatalok. Persze, nem csak ilyen van. És mondom, nem feltétlen ez a fizetés a jó; de azért állandóan ríni sem kell.
Meg bizto jobban keresnek sok szakmában; de tudod, mikor kint a sarat dagasztották, szitált az eső, hideg volt, akkor rohadtul nem mondtam azt, hogy milyen már, hogy egy építkezésen levő segédmunkás annyit keres, mint én; szakmunkás meg többet.
Vagy mikor a pennys pénztáros, ha nincs vevő, nem a körmét reszelgeti, hanem az árút pakolja...
Ja, a GLS futárt is kérdeztem, mennyire jó a meló... nem véletlen nagy a fluktuáció.
Persze, van igazad sok! Ettől függetlenül valahol a félúton van a tuti, én azt gondolom.

Jelenleg a 170 nagyon kevés a kezdő tanárnak/rendőrnek, tűzoltónak etc.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Jelenleg a 170 nagyon kevés a kezdő tanárnak/rendőrnek, tűzoltónak etc.

Állítólag nem sok, persze. Még nem kerestem annyit sose. :) Úgyhogy hiszek annak, aki azt mondja, hogy nem sok.
Had legyek az ördög ügyvédje:) :
De... Tényleg nem kötekedésből. De a 170 az tényleg 170? Mert 18-19 évesen végez valaki a szakközépben, mehet rendőrnek tűzoltónak. Van legalább 5-6 adómentes éve; közben szerintem ott is más fizetési osztályba kerül. Egy tanár mondjuk kijön 22-23 évesen; van 2-3 adómentes éve; utána jön a másik fizetési osztály, a portfólió, megint csak emelkedik a fizetés. Ha meg később kezdett tanítani, akkor hol volt előtte?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Állítólag nem sok, persze. Még nem kerestem annyit sose. :) Úgyhogy hiszek annak, aki azt mondja, hogy nem sok.
Had legyek az ördög ügyvédje:) :
De... Tényleg nem kötekedésből. De a 170 az tényleg 170? Mert 18-19 évesen végez valaki a szakközépben, mehet rendőrnek tűzoltónak. Van legalább 5-6 adómentes éve; közben szerintem ott is más fizetési osztályba kerül. Egy tanár mondjuk kijön 22-23 évesen; van 2-3 adómentes éve; utána jön a másik fizetési osztály, a portfólió, megint csak emelkedik a fizetés. Ha meg később kezdett tanítani, akkor hol volt előtte?
Még mindig rossz oldalról nézed szerintem. A gond az hogy már nem jönnek/egyre kevesebben jönnek, mert rengeteg más valós opció van egy amúgy munkaképes értelmes embernek, hogy 2x annyit keressen.

Ezt jelenti az, hogy nem versenyképes egy fizetés.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113

Igen, ahogy eddig is volt. Nem lesz mindenlátó.
Ügye a vita kiinduló pontjában a CAS-nál a saját csapatok látják a célpontot, hiszen lézerrel vagy valami mással megfestik. Ha nem közvetlen légi támogatást akarunk nyújtani, akkor is 100 km magasságból -és itt még csak a Kármán-vonalról beszélünk- nem látsz olyan tisztán, mint 10 km-ről egy Bayraktar műveleti magasságából. Vagy egy Gidrán érzékelőivel 5 km-ről.

Értem, amit mondasz és hasznos képesség lesz, ha műhold esetén már nem korlátoz minket az, hogy milyen távolságra tudjuk például egy UAV-val megközelíteni a frontot. Mondok egy egyszerű példát. Ha a katonai hírszerzés nem tudja pontosan, hogy a környező országoknak mely városban melyik épületben volt a szovjet időben katonai raktára, akkor nem tudnám elképzelni, hogy eddig mivel foglalkoztak. Ha kitör a háború Ukrajnával, lecsekkolom az űrből van-e mozgás teherautó az udvaron és ha van HIRMAS-hoz hasonló rakétavetőm, akkor több száz km mélységig megsemmisítem az összeset. (Ha jól tudom, ez a stratégiai csapásmérés, kifogy az ellen az utánpótlásból és ukrán katonák ezrei adják meg magukat üres tárakkal.)

Ezzel szemben a CAS nem roppantja össze az ellenállást. Még csak nem is gondolkodtam ennyire előre. Nem azért kerültek a csapataim bajba az ellenségtől 100 méterre, mert az én tervemben az szerepelt. Vagy a küldetésük túlságosan fontos vagy maguk az eszközöket és katonákat nem akarom elveszíteni, ezért kimentem őket egy légicsapással. (Ha Munkács felé csak úgy tudok előrenyomulni, hogy kiszedek 1-3 hegyivadászt a barlangokból a völgyeken berepülve, akkor maga Munkács városa az, ami túlságosan fontos. Ha egy beszivárgó egység megtámadja a Pzh2000-esimet, akkor maguk a tüzér eszközök azok, amit nem akarok elveszteni 30 km-rel a front mögött. Oké, rossz példa, elvileg az egyes tüzértelepeknek "látniuk" kellene egymást és ilyen helyzetben megoldják gyorsan a helyzetet. Valamiért nem látják, vagy már olyan közel van az ellenség, hogy nem tudja biztonságosan megcélozni a másik lőállásból és a mi csapataink is kapnák az artyt. Ezért kérek inkább CAS-t.) És persze feltétele, hogy épp abban a helyzetben azon a helyen az ellenség légvédelme valamiért nem tudja elérni a vadászgépet vagy a helikoptert. A halálba küldeni őket nem sok mindenkin segít. De ezért gyakorolnak a pilótáink, hogy a helyzetet jól ismerjék fel.

Ez az, amit sokan nem akarnak megérteni. A CAS nem mindennapi rutin. Csak sokan azzal is keverték a vitában, hogy a légierő mindennapi feladata az, hogy kibassza például az ellenség tüzérségét. Ami taktikai bombázás, ez már nem is az a feladatkör, amiről ők vitatkoznak. Xpert szerintem arról akart vitatkozni az elején, hogy ehhez meg van-e a Gripenek kellő fegyverzete. Mivel ez már viszont napi szintű feladat lesz, ezt mindig érdemes szvsz fejleszteni. (Ha nem is azért, mert egy 40 km hatótávolságú satndoff fegyver, amire gyakran hivatkozik, feltétlenül és azonnal megsemmisítene minden ágyút és az ellenség légvédelme tehetetlen lenne. De nem tudnák használni őket a fronttól 10 km távolságra, viszont egy Zuzanna ágyú is jóval pontatlanabb 30-40 km távolságból lövöldözve.) Vagyis maga a légierő taktikai csapásmérő képessége nem azért lenne majd fontos, hogy mindenkit költséghatékonyan öljünk meg vele, hanem ha ugyan annyi ágyúval mi 10 km távolságból lövünk -mert az ellenség légiereje nem képes hatékonyan visszaszorítani- és ők 30 km-ről, akkor ugyan annyi tüzérségi eszközünk dupla olyan hatékonyságú.

De ebbe meg tényleg ne keverjük bele a CAS-t!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 600
32 122
113
Igen, ahogy eddig is volt. Nem lesz mindenlátó.
Ügye a vita kiinduló pontjában a CAS-nál a saját csapatok látják a célpontot, hiszen lézerrel vagy valami mással megfestik. Ha nem közvetlen légi támogatást akarunk nyújtani, akkor is 100 km magasságból -és itt még csak a Kármán-vonalról beszélünk- nem látsz olyan tisztán, mint 10 km-ről egy Bayraktar műveleti magasságából. Vagy egy Gidrán érzékelőivel 5 km-ről.

Értem, amit mondasz és hasznos képesség lesz, ha műhold esetén már nem korlátoz minket az, hogy milyen távolságra tudjuk például egy UAV-val megközelíteni a frontot. Mondok egy egyszerű példát. Ha a katonai hírszerzés nem tudja pontosan, hogy a környező országoknak mely városban melyik épületben volt a szovjet időben katonai raktára, akkor nem tudnám elképzelni, hogy eddig mivel foglalkoztak. Ha kitör a háború Ukrajnával, lecsekkolom az űrből van-e mozgás teherautó az udvaron és ha van HIRMAS-hoz hasonló rakétavetőm, akkor több száz km mélységig megsemmisítem az összeset. (Ha jól tudom, ez a stratégiai csapásmérés, kifogy az ellen az utánpótlásból és ukrán katonák ezrei adják meg magukat üres tárakkal.)

Ezzel szemben a CAS nem roppantja össze az ellenállást. Még csak nem is gondolkodtam ennyire előre. Nem azért kerültek a csapataim bajba az ellenségtől 100 méterre, mert az én tervemben az szerepelt. Vagy a küldetésük túlságosan fontos vagy maguk az eszközöket és katonákat nem akarom elveszíteni, ezért kimentem őket egy légicsapással. (Ha Munkács felé csak úgy tudok előrenyomulni, hogy kiszedek 1-3 hegyivadászt a barlangokból a völgyeken berepülve, akkor maga Munkács városa az, ami túlságosan fontos. Ha egy beszivárgó egység megtámadja a Pzh2000-esimet, akkor maguk a tüzér eszközök azok, amit nem akarok elveszteni 30 km-rel a front mögött. Oké, rossz példa, elvileg az egyes tüzértelepeknek "látniuk" kellene egymást és ilyen helyzetben megoldják gyorsan a helyzetet. Valamiért nem látják, vagy már olyan közel van az ellenség, hogy nem tudja biztonságosan megcélozni a másik lőállásból és a mi csapataink is kapnák az artyt. Ezért kérek inkább CAS-t.) És persze feltétele, hogy épp abban a helyzetben azon a helyen az ellenség légvédelme valamiért nem tudja elérni a vadászgépet vagy a helikoptert. A halálba küldeni őket nem sok mindenkin segít. De ezért gyakorolnak a pilótáink, hogy a helyzetet jól ismerjék fel.

Ez az, amit sokan nem akarnak megérteni. A CAS nem mindennapi rutin. Csak sokan azzal is keverték a vitában, hogy a légierő mindennapi feladata az, hogy kibassza például az ellenség tüzérségét. Ami taktikai bombázás, ez már nem is az a feladatkör, amiről ők vitatkoznak. Xpert szerintem arról akart vitatkozni az elején, hogy ehhez meg van-e a Gripenek kellő fegyverzete. Mivel ez már viszont napi szintű feladat lesz, ezt mindig érdemes szvsz fejleszteni. (Ha nem is azért, mert egy 40 km hatótávolságú satndoff fegyver, amire gyakran hivatkozik, feltétlenül és azonnal megsemmisítene minden ágyút és az ellenség légvédelme tehetetlen lenne. De nem tudnák használni őket a fronttól 10 km távolságra, viszont egy Zuzanna ágyú is jóval pontatlanabb 30-40 km távolságból lövöldözve.) Vagyis maga a légierő taktikai csapásmérő képessége nem azért lenne majd fontos, hogy mindenkit költséghatékonyan öljünk meg vele, hanem ha ugyan annyi ágyúval mi 10 km távolságból lövünk -mert az ellenség légiereje nem képes hatékonyan visszaszorítani- és ők 30 km-ről, akkor ugyan annyi tüzérségi eszközünk dupla olyan hatékonyságú.

De ebbe meg tényleg ne keverjük bele a CAS-t!
Megjött a MLRS is... Tán Himars lesz...
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
699
1 746
93
Megjött a hathavi fegyverpénz is.

Századosi nekem 2.371.104 Ft. Nettó.
Ahhoz képest hogy pár hónapja még a folyosói pletyka az volt hogy mi nem is kapunk, csak a rendőrök, katonák, elégedett vagyok.
Na ezt nem is tudtam, hogy a tűzoltók (katasztrófavédelem) is kapnak, de akkor nézd meg, hogy az egyik kollégád hogyan viszonyul a mostani helyzethez. Az ő narratívája alapján nálatok az 5 fő részére több, mint 10 ezer Ft egy hideg vacsora, ebből is látszik, hogy vannak akiket nem lehet meggyőzni a hathavival se.

 
  • Vicces
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Na ezt nem is tudtam, hogy a tűzoltók (katasztrófavédelem) is kapnak, de akkor nézd meg, hogy az egyik kollégád hogyan viszonyul a mostani helyzethez. Az ő narratívája alapján nálatok az 5 fő részére több, mint 10 ezer Ft egy hideg vacsora, ebből is látszik, hogy vannak akiket nem lehet meggyőzni a hathavival se.

Most erre mit mondjak? Kilencven kiló felett vagyok én is, nem 60, ha valaki vacsorára megeszik 5! db ilyen konzervet az 5 bagetthez, egy pakk paradicsommal(ami nyilván a létező legdrágább koktél pari, nem a mezei ami negyed ennyibe kerül) és leönt hozzá egy cukros kakaót, az valamit rosszul csinál.

Nálunk az öt fős család ugyan ennyibe kerülő normál paradicsom - paprika kombóval váltja ki a koktélt, veszünk sima zsemléket/kenyeret az 5 extra bagett helyett, meg max 2 konzerv fogy el, és megvacsorázunk fele ennyi összegből.
Tehát mondom a fele összegből, ÖTEN!

Persze ha akarok, én is tudok kurva keveset vásárolni marha sok pénzből, valami éjjel nappaliban, aztán mutogatni hogy szar az élet...

Ettől függetlenül, hogy az eredeti felvetést se kerüljem meg, mert így korrekt, tényleg egyre jobban érezhető az infláció is, ezt meg kell adni, csak nem ilyen szenzációhajhász módon kéne csinálni azt, ha valaki ezt be szeretné mutatni!
 
M

molnibalage

Guest
Na ezt nem is tudtam, hogy a tűzoltók (katasztrófavédelem) is kapnak, de akkor nézd meg, hogy az egyik kollégád hogyan viszonyul a mostani helyzethez. Az ő narratívája alapján nálatok az 5 fő részére több, mint 10 ezer Ft egy hideg vacsora, ebből is látszik, hogy vannak akiket nem lehet meggyőzni a hathavival se.

Ez az ember nincs magánál..
  • Ez amit mutat, ez kb. 3 vacsorára elég úgy, hogy én bringázva közlekedek.
  • Az az 5 db zsemleszerű izé iszonyatosan sok kalória önmagában is.
  • Minek veszi ennyiért kakaót? Vesz tejet és kakaó port és töredék árból kijön a fél liter.
  • Ha egy vacsorára eszik meg kb. negyed kiló koktélparit, akkor is pislogok, de nagyot.
  • Számomra kb. 2 hete derült ki, hogy a SPAR eszementen drága a többi lánchoz képest. A választék sokkal nagyobb, van olyan "fancy" dolog, amit csak ott kapni, de nálam kb. a kizúgott arról, hogy oda járjak rendszeresen. Spéci mustár, bor vagy görög joghurtért kb. van értelme, de miden alapvető dolog úgy, 20-30%-kal kerül többe, mint máshol.
  • Én nem 60 kilós vagyok, hanem 76-80 közötti.
  • De az infláció ettől még hasít.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ez az ember nincs magánál..
  • Ez amit mutat, ez kb. 3 vacsorára elég úgy, hogy én bringázva közlekedek.
  • Az az 5 db zsemleszerű izé iszonyatosan sok kalória önmagában is.
  • Minek veszi ennyiért kakaót? Vesz tejet és kakaó port és töredék árból kijön a fél liter.
  • Ha egy vacsorára eszik meg kb. negyed kiló koktélparit, akkor is pislogok, de nagyot.
  • Számomra kb. 2 hete derült ki, hogy a SPAR eszementen drága a többi lánchoz képest. A választék sokkal nagyobb, van olyan "fancy" dolog, amit csak ott kapni, de nálam kb. a kizúgott arról, hogy oda járjak rendszeresen. Spéci mustár, bor vagy görög joghurtért kb. van értelme, de miden alapvető dolog úgy, 20-30%-kal kerül többe, mint máshol.
Igen, ez full hülyeség amit összevásárolt, ugyan ezt néztem én is. Ez a vásárlás direkt arról szól számomra egyértelműen, hogy bemutassa hogy hogy lehet elbaszni a legtöbb pénzt polgárpukkasztás céljából egy valójában marhára nem egy főnek szánt vacsorára, mint egy vacsora ára...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Igen. Teljesen logikus lépés, szerintem.

Én arra tippelek, hogy nem lesz nagy darabszám. Szerintem simán 10 alatt. De a fő feladatuk nem is a gyakori tűztámogatás adás lesz, hanem stratégia csapásmérés.

Minden Kasszandra-jósolgatás nélkül, de okkal feltételezve:
Gyanítom, hogy a --valóban-- minőség (és reménybeli --de valójában --szerintem-- reménytelen) "jóidulat-vásárlás" aránytalanul sok pénz fog ismét elvinni és nem marad semmi másra pénz, például a valóban hazai érdeket szolgáló és szintén kiemelten szükséges "mennyiség" megteremtésére!!!


.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
A budai hegyoldalban még pár éve is volt télen néha megmaradó hó, de az elmúlt években már gyakorlatilag nem volt, ha esett, akkor is elolvadt gyorsan. Talán tavaly lapátoltam még egyszer havat, de az is elolvadt pár nap múlva. Az utolsó igazi nagy hó talán 2006-ban volt, a kutyám el tudott tűnni a hó alatt teljesen.
90-es években márciusban(?) megyek fel a Budai hegyekbe. Pesten már rég elolvadt a hó, hónap óta. Megyek busszal és azt látom egyszer csak, hogy hó! Hát eléggé megvoltam lepve.:)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113
Na ezt nem is tudtam, hogy a tűzoltók (katasztrófavédelem) is kapnak, de akkor nézd meg, hogy az egyik kollégád hogyan viszonyul a mostani helyzethez. Az ő narratívája alapján nálatok az 5 fő részére több, mint 10 ezer Ft egy hideg vacsora, ebből is látszik, hogy vannak akiket nem lehet meggyőzni a hathavival se.


Nincs a világon annyi pénz amit ne lehetne elverni....
100+ kg vagyok, sok a meló és este sokat is eszek.
A saját részemre 10,000 FT-ból meg van az 5 napi vacsorám és az uzsonnám nap közben!
Vacsora (5 nap):
Ez 2 db fél kilós korpás kenyér.
5 csomag fóliázott szalámi/sonka amihez éppen kedvem van, az 500+ Ft-os kategóriából
Laktózmentes medve sajt 3 db.
Uzsonna:
Meg egy rakadt csokoládé (3Bit, Snickers stb...) amiből napi kettőt legalább megeszek.
+2 karton ásványvizet megiszok hétköznap

Ez egy hétre elég nekem uzsonnára és vacsorára hétköznap.
Az ebédem is ritkán van napi 2000 Ft fölött, úgy, hogy meleget eszek, étteremben/kajáldában!

És most senkit nem megbántva, de aki akkora nagy balfasz, hogy 10,000 Ft-ért vesz vacsorát, ráadásul ilyen szottyad szart, az meg is érdemli a sorsát!
Csak, hogy legyen mihez mérni, itt a környékünkön, házhozszállítással 6000 forint egy nagy melegkajás tál. Cigánypecsenyével, Cordon Blue-val sültkrumplival, rizzsel meg minden flincflaccal. Én azt az adagot kétszerre eszem meg egy nap, ebédre és vacsorára!
És ezt a 6000-s kaját, amiben a házhozszállítás is benne van, mérjük össze azzal amit ő vett 10,000 Ft-ért....
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
699
1 746
93
Nincs a világon annyi pénz amit ne lehetne elverni....
100+ kg vagyok, sok a meló és este sokat is eszek.
A saját részemre 10,000 FT-ból meg van az 5 napi vacsorám és az uzsonnám nap közben!
Vacsora (5 nap):
Ez 2 db fél kilós korpás kenyér.
5 csomag fóliázott szalámi/sonka amihez éppen kedvem van, az 500+ Ft-os kategóriából
Laktózmentes medve sajt 3 db.
Uzsonna:
Meg egy rakadt csokoládé (3Bit, Snickers stb...) amiből napi kettőt legalább megeszek.
+2 karton ásványvizet megiszok hétköznap

Ez egy hétre elég nekem uzsonnára és vacsorára hétköznap.
Az ebédem is ritkán van napi 2000 Ft fölött, úgy, hogy meleget eszek, étteremben/kajáldában!

És most senkit nem megbántva, de aki akkora nagy balfasz, hogy 10,000 Ft-ért vesz vacsorát, ráadásul ilyen szottyad szart, az meg is érdemli a sorsát!
Csak, hogy legyen mihez mérni, itt a környékünkön, házhozszállítással 6000 forint egy nagy melegkajás tál. Cigánypecsenyével, Cordon Blue-val sültkrumplival, rizzsel meg minden flincflaccal. Én azt az adagot kétszerre eszem meg egy nap, ebédre és vacsorára!
És ezt a 6000-s kaját, amiben a házhozszállítás is benne van, mérjük össze azzal amit ő vett 10,000 Ft-ért....
Nem 10 ezer, hanem CSAK!! 2600 Ft! A hülyének is megéri!:D

a 10000-t arra írtam, hogy a Zsoltiék öten vannak összesen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113
Nem 10 ezer, hanem CSAK!! 2600 Ft! A hülyének is megéri!:D

a 10000-t arra írtam, hogy a Zsoltiék öten vannak összesen.

Én ezt vágom, de amit 2600 Ft-ért vett is egy vicc. Nekem a két étkezésem egy nap (uzsonna+vacsora) nincs ennyi, miközben én is a spárban vásárolok és drága szalámit veszek, meg a medve sajt se olcsó stb....
Én úgy jövök ki jobban, hogy sokat is eszem, meg nem sajnálom magamtóla minőséget sem.

A 10,000 forintra meg pont azért reagáltam, mert úgy tesznek az emberek, mintha az 5 tagú családban mindenki 100+ kg-os lenne azt annyi enne mint én...
Az 5 tagú család az nem 5*2600 Ft....
Mondom, étteremből rendelve, másik településről, házhoz szállítással nagy két felnőtt férfire méretezett ételtálra 6000 Ft-ot kellene költeni.
Abból jól lakik egy 5 tagú család....
És ez nem olcsó megoldás!
De még ez fele ennyi, mint a csávó 5*2600 Ft megoldása....
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem 10 ezer, hanem CSAK!! 2600 Ft! A hülyének is megéri!:D

a 10000-t arra írtam, hogy a Zsoltiék öten vannak összesen.
Én ezt vágom, de amit 2600 Ft-ért vett is egy vicc. Nekem a két étkezésem egy nap (uzsonna+vacsora) nincs ennyi, miközben én is a spárban vásárolok és drága szalámit veszek, meg a medve sajt se olcsó stb....
Én úgy jövök ki jobban, hogy sokat is eszem, meg nem sajnálom magamtóla minőséget sem.

A 10,000 forintra meg pont azért reagáltam, mert úgy tesznek az emberek, mintha az 5 tagú családban mindenki 100+ kg-os lenne azt annyi enne mint én...
Az 5 tagú család az nem 5*2600 Ft....
Mondom, étteremből rendelve, másik településről, házhoz szállítással nagy két felnőtt férfire méretezett ételtálra 6000 Ft-ot kellene költeni.
Abból jól lakik egy 5 tagú család....
És ez nem olcsó megoldás!
De még ez fele ennyi, mint a csávó 5*2600 Ft megoldása....
Vecsés Vadászi étterem 1680 + kötelező üdítő is kijön 2000 Ft-ból és annyit eszel a svédasztalról ebédre amennyit akarsz !
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113
Vecsés Vadászi étterem 1680 + kötelező üdítő is kijön 2000 Ft-ból és annyit eszel a svédasztalról ebédre amennyit akarsz !
Grasland is ilyen az M0-ásnál. Én mondjuk nem szeretem.
De ott van pl. Soroksáron a "Finom" nevű étterem, nagy adag kaja (brassói, cigánypecsenye vagy bármi hasonló) 1300-1700 között van.
Fél literes üdítővel 2000 FT alatt ki szoktam jönni.
De mindenhol van ilyen. Ha vidékre megyek ott is jobbnál jobb kajáldák vannak hasonló árszínvonalon.
De 2600 Ft-ért még a Burger Kingbe is hozzád vágnak két hamburgert, sültkrumplit meg fél liter üdítőt, pedig az kifejezetten drága hely.
Ehhez képest a csávónak mit sikerült kihoznia 2600 Ft-ból..... XD

És ezzel nem azt mondom, hogy nincs infláció, mert van. Én is érzem. Csak az se segít ha nem tudsz normálisan vásárolni :D