Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Ugye, hogy ugye. Az "x" akkor fix? :D
Nekem eddig sem ezen múlott, hanem azon amit az ellenzék művelt Gyurcsány idejében, meg művel most is Kari Gerivel Budapesten, a kampányban Jakabbal, s MZP-vel jelenleg! Ezekre soha, kurvára nincs kedvem hozzá hogy behívjanak ide egy raklap amerikai katonát, s jó eséllyel kisvártatva lengyelebbek legyünk a lengyeleknél!

Szóval az az X fix volt már eddig is, hogy átlukad a papír!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 023
30 873
113
Nekem eddig sem ezen múlott, hanem azon amit az ellenzék művelt Gyurcsány idejében, meg művel most is Kari Gerivel Budapesten, a kampányban Jakabbal, s MZP-vel jelenleg! Ezekre soha, kurvára nincs kedvem hozzá hogy behívjanak ide egy raklap amerikai katonát, s jó eséllyel kisvártatva lengyelebbek legyünk a lengyeleknél!

Szóval az az X fix volt már eddig is, hogy átlukad a papír!
Csak a jelenségre akartam rávilágítani...nem szemétkedésből.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Lehet, hogy egy oda, egy meg vissza. :(
Egyik kézzel osztogatnak, a másikkal meg fosztogatnak.
Vitán felül, csak a másik oldaltól azt várom, ha azok jönnek két kézzel fogok szopni magas bruttós három gyerekes apukaként, meg olyan emberként aki amúgy nem szeretne Oroszországgal háborúba keveredni, meg fürdeni is szeretek. Ha lehet meleg vízben, meleg faszi nélkül :D!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Vitán felül, csak a másik oldaltól azt várom, ha azok jönnek két kézzel fogok szopni magas bruttós három gyerekes apukaként, meg olyan emberként aki amúgy nem szeretne Oroszországgal háborúba keveredni, meg fürdeni is szeretek. Ha lehet meleg vízben, meleg faszi nélkül :D!
Na, nekem ilyen problémám nincs; meg állásom se, amiből adóznék, se sorozható nem vagyok; meleg vizem meg lesz, mert nem csak árammal fűthető a bojler. A melegség meg határok nélkül terjedhet. Úgyhogy ha mindenkinek z egyéni preferenciáján műlik, hogy ki hova, akkor na... nem sok indok van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Na, nekem ilyen problémám nincs; meg állásom se, amiből adóznék, se sorozható nem vagyok; meleg vizem meg lesz, mert nem csak árammal fűthető a bojler. A melegség meg határok nélkül terjedhet. Úgyhogy ha mindenkinek z egyéni preferenciáján műlik, hogy ki hova, akkor na... nem sok indok van.
Szerintem mindenki tegyen saját belátása szerint, én meggyőzni isten bizony nem akarok senkit! Mindenki szavazzon úgy ahogy NEKI, a családjának a legjobb, és majd összeszámolják, aztán lesz valami!

Nekem egy az igazán fontos, Majdan közeli élményünk SOHA SE legyen!

Mondjuk azért igen szomorú lennék, ha MZP nyerne, de ha szar szájízzel is, el tudnám fogadni...
 
G

Galthran

Guest
65744a3361af2bb13a83964cb22bcf83e7152f62.jpg


nemtom ezek mennyire valós statok de mindenesetre poén :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Ismét egy jó adás. Benne amerikai ügynökök lebukása, Szíjártó orosz interiúja és az amerikai gyámság alá helyezett németek:
Az innen következő pár percen sírva röhögtem!

A Borkai - Wittinghoff hasonlat az már beszarás volt, az a durva hogy én vagyok akkora TAPLÓ hogy megnéztem mindkét videót annó, és tényleg fején találta a szöget Ambrózi, majdnem lehullottam a székről a röhögéstől, ahogy kielemezte a lényegeet :D!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 525
55 861
113
Az innen következő pár percen sírva röhögtem!

Én nagyon sokat nevetek a srácokon. Tetszik, hogy ilyen lazán kezelik a dolgokat, jó humorral.

A Borkai - Wittinghoff hasonlat az már beszarás volt, az a durva hogy én vagyok akkora TAPLÓ hogy megnéztem mindkét videót annó, és tényleg fején találta a szöget Ambrózi, majdnem lehullottam a székről a röhögéstől, ahogy kielemezte a lényegeet :D!

Igen, az a két videó mindent elmondott a két politikai oldalról.
Az egyik impotens és szánalmas, a másik meg veretős és bunkó, de legalább él.
A legnormálisabb fazon meg egy búza földönkívüli fejvadász a Men in Black III-ból :D
73886478-e1606828784281-1-1024x576.jpg

MIB-3-Boris-the-Animal-1969.jpg

Ez utóbbi nem tudom, hogy föl tűnt-e másnak is vagy csak nekem :cool:
 
  • Vicces
Reactions: Pogány and zsolti

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Szerintem mindenki tegyen saját belátása szerint, én meggyőzni isten bizony nem akarok senkit! Mindenki szavazzon úgy ahogy NEKI, a családjának a legjobb, és majd összeszámolják, aztán lesz valami!

Nekem egy az igazán fontos, Majdan közeli élményünk SOHA SE legyen!

Mondjuk azért igen szomorú lennék, ha MZP nyerne, de ha szar szájízzel is, el tudnám fogadni...
Persze. Itt csak arra utaltam, vagy reflektáltam, amit Kim' felvetett. Azaz, hogy az egyéni "élmények" és "eredmények" (mondhatjuk a pénztárca vastagsága alapján) szép és jó, hogy vannak nyertesek; de vannak vesztesek is, és ha eme mechanizmus mentén gondolkodunk és minden mást nem tekintünk egy x mögé, akkor nem biztos, hogy örülni kell. Legalábbis nekem akár állami feladatot ellátó szervezetnél dolgozó ismerőseimnek csökkent az óraszámuk, esetleg szűnt meg a munkahelyük. Vagy épp magánszektorban szintén sokaknak szűnt meg a munkahelyük, úgy, hogy alig találtak munkát. Amire egy válrándítás volt a legmagasabb szinten is a válasz. És ugye nem mindenhol van az, hogy majd holnap a másik helyen kezd.
Szóval: biztonságpolitikai szempontól, nem biztos, hogy a meleg-lobbi, a meleg víz, vagy a felmelegedés csak, vagy az elsődleges kérdés.
Biztonságpolitikai kockázata meg nem csak a külső ellenségnek, a külső bomlasztásnak; hanem -pártoktól függetlenül nézve- a belső hülyeségnek és a hozzá nem értésnek, a "nem megfelelő emberek a nem megfelelő posztokon" is van. Sőt. Kis ország vagyunk, egy csőcselékünk van. Csak kár, hogy mindenki, egyre inkább abból csipeget.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Én nagyon sokat nevetek a srácokon. Tetszik, hogy ilyen lazán kezelik a dolgokat, jó humorral.



Igen, az a két videó mindent elmondott a két politikai oldalról.
Az egyik impotens és szánalmas, a másik meg veretős és bunkó, de legalább él.
A legnormálisabb fazon meg egy búza földönkívüli fejvadász a Men in Black III-ból :D
73886478-e1606828784281-1-1024x576.jpg

MIB-3-Boris-the-Animal-1969.jpg

Ez utóbbi nem tudom, hogy föl tűnt-e másnak is vagy csak nekem :cool:
Ha szakállal és napszemüveggel eltakarod az arcodat -mint egy inverz símaszkkal- az valóban sokaknak előnyös tud lenni.
Ember a sztájliszt "mögött":
f312534fbae5eeb51fdfb9a5f5ee4f8e.jpg
images
 
  • Vicces
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Persze. Itt csak arra utaltam, vagy reflektáltam, amit Kim' felvetett. Azaz, hogy az egyéni "élmények" és "eredmények" (mondhatjuk a pénztárca vastagsága alapján) szép és jó, hogy vannak nyertesek; de vannak vesztesek is, és ha eme mechanizmus mentén gondolkodunk és minden mást nem tekintünk egy x mögé, akkor nem biztos, hogy örülni kell. Legalábbis nekem akár állami feladatot ellátó szervezetnél dolgozó ismerőseimnek csökkent az óraszámuk, esetleg szűnt meg a munkahelyük. Vagy épp magánszektorban szintén sokaknak szűnt meg a munkahelyük, úgy, hogy alig találtak munkát. Amire egy válrándítás volt a legmagasabb szinten is a válasz. És ugye nem mindenhol van az, hogy majd holnap a másik helyen kezd.
Szóval: biztonságpolitikai szempontól, nem biztos, hogy a meleg-lobbi, a meleg víz, vagy a felmelegedés csak, vagy az elsődleges kérdés.
Biztonságpolitikai kockázata meg nem csak a külső ellenségnek, a külső bomlasztásnak; hanem -pártoktól függetlenül nézve- a belső hülyeségnek és a hozzá nem értésnek, a "nem megfelelő emberek a nem megfelelő posztokon" is van. Sőt. Kis ország vagyunk, egy csőcselékünk van. Csak kár, hogy mindenki, egyre inkább abból csipeget.
Ezek tények amiket leírtál, sajnos olyan hogy csak győztesei vannak egy változásnak, nincs, soha nem is volt. Tanár voltál úgy rémlik a fórumról, nekem jelenleg a tanárok helyzete fáj a leginkább. Tényleg vérlázító, hogy egy diplomás - nyelvvizsgás felső fokú végzettséggel rendelkező ember aki a jövő generációjáért felel, kezdő fizunak 170.000 Ft nettót kap. Ezt nem lehet megmagyarázni! Hozzáteszem gyorsan, nálunk egy kezdő tűzoltó őrmester is ennyit keres, az is nagyon karcsú! A gondot én abban látom, hogy egyébként nagy felelősséggel járó a "köz szolgálatáért" végzett hivatások nagyon nem versenyképes fizetéssel vannak honorálva. Nem magam miatt sírok, mert ahogy írtam, tisztként már elég jól el lehet lenni, pláne 3 gyerekkel mint én(gyakorlatilag kis túlzással a bruttóm hazaviszem nettóban, én ennek a rendszernek egyértelműen a nyerteseihez tartozom), de azt látom hogy semmi bevonzó, de már megtartó ereje sincs ezeknek a tiszthelyettesi béreknek. Az összes többi rendvédelmi szervnél pont ugyan ez a helyzet.
Volt emelés megint év elején, a 10%-nekem érezhető - kb. 50.000 - nettó, de egy tiszthelyettesnek megint ez mennyit jelentett, 17.000 Ft... Erre mondták többen, köszi bazzzmeg :( ...

Sokadszorra leírom, arra lenne már szükség, hogy ne 10, meg X - Y %-okat adjanak, hanem mondják azt hogy akkor mindenki pl. a példa kedvéért hogy jól érthető legyen : 100.000 Ft bruttó (ez csak hasrapacsi). Így az állománykategóriák közti különbség azért nem csúszik össze, de egy tiszthelyettes rögtön kapna a 17.000 helyett 60.000 körül, én az 50 helyett a 60.000 Ft-at, egy pl. tábornok meg a 150.000 Ft helyett szintén csak 60.000 Ft-at, akinek legyünk őszinték, eddig sem számított a millió+ fizetése mellé igazán.

Tisztként hiába JÓ, főtisztként hiába KIVÁLÓ az élet, ha a szorgos hangyáink közben éhen halnak, vagy csak ezt nem várják meg, és lepattannak az ALDIBA polcot pakolni 2X annyiért.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Tanár voltál úgy rémlik a fórumról, nekem jelenleg a tanárok helyzete fáj a leginkább.
Óóó, hol van az már. :) Közben vagy szűk két hónapot dolgoztam más területen; amég a polgár jenő ki nem találta, hogy a városnak pont az én bérminimumos fél állásom pénze kell, mert azon váltják meg a világot. Illetve szólt másról is, nem kimondottan rólam; hatalmi harc; de ami nekem a lényege, hogy az enyémmel verték a csalánt, olyanokba kevertek bele retorikailag amire csak pislogtam stb. stb. és inkább felmondtam, mielőtt kirúgnak.

azt látom hogy semmi bevonzó, de már megtartó ereje sincs ezeknek a tiszthelyettesi béreknek. Az összes többi rendvédelmi szervnél pont ugyan ez a helyzet.
Én meg úgy gondolom, hogy ne egy 18 éves, kvázi végzettség nélküli akarjon már első évben meggazdagodni. Nem azt mondom, hogy pont jók a bérezési arányok; vagy hogy lenézném azt, aki bemegy az égő házba, vagy egy családi verekedés közé. De ott a motiváció, hogy képzem magam, pluszokat vállalok; igen a három gyerek után járó plusz sem alanyi, hanem ösztönző mechanizmus.
Én a kezdő fizetésekhez nagyon nem nyúlnék; sőt az alapbérekhez se. De aki a munkaidejében, szakmájával kapcsolatosan (is) képzi magát, pluszokat vállal, extra tapasztalatot szerez, az épüljön be a rendszeres fizetésébe is.
Az meg más kérdés, hogy amennyire látom, van az a réteg, generáció, aki marhára motiválatlan és nagyon nem is tudod mivel.

Erre mondták többen, köszi bazzzmeg
Ismerős is pampogott, hogy közfoglalkoztatottként 10-en ezerrel nőtt a havi. Hogy ez milyen kevés... mondom egy évben 150 ezer. De ha nem kell, átküldheted nekem -mondtam neki. Én nem értem , hogy valakinek 17 ezer nem pénz. Számomra felfoghatatlan. És akkor jön a fegyverpénz, az adóvisszatérítés, 25 éven alulinak az adómentesség...

Amúgy meg "Te mit csinálnál ha lenne egymilliód?"
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Óóó, hol van az már. Közben vagy szűk két hónapot dolgoztam más területen; amég a polgár jenő ki nem találta, hogy a városnak pont az én bérminimumos fél állásom pénze kell, mert azon váltják meg a világot. Illetve szólt másról is, nem kimondottan rólam; hatalmi harc; de ami nekem a lényege, hogy az enyémmel verték a csalánt, olyanokba kevertek bele retorikailag amire csak pislogtam stb. stb. és inkább felmondtam.


Én meg úgy gondolom, hogy ne egy 18 éves, kvázi végzettség nélküli akarjon már első évben meggazdagodni. Nem azt mondom, hogy pont jók a bérezési arányok; vagy hogy lenézném azt, aki bemegy az égő házba, vagy egy családi verekedés közé. De ott a motiváció, hogy képzem magam, pluszokat vállalok; igen a három gyerek után járó plusz sem alanyi, hanem ösztönző mechanizmus.
Én a kezdő fizetésekhez nagyon nem nyúlnék; sőt az alapbérekhez se. De aki a munkaidejében, szakmájával kapcsolatosan (is) képzi magát, pluszokat vállal, extra tapasztalatot szerez, az épüljön be a rendszeres fizetésébe is.
Az meg más kérdés, hogy amennyire látom, van az a réteg, generáció, aki marhára motiválatlan és nagyon nem is tudod mivel.


Ismerős is pampogott, hogy közfoglalkoztatottként 10-en ezerrel nőtt a havi. Hogy ez milyen kevés... mondom egy évben 150 ezer. De ha nem kell, átküldheted nekem -mondtam neki. Én nem értem , hogy valakinek 17 ezer nem pénz. Számomra felfoghatatlan. És akkor jön a fegyverpénz, az adóvisszatérítés, 25 éven alulinak az adómentesség...

Amúgy meg "Te mit csinálnál ha lenne egymilliód?"
Nem azzal van baj, hogy differenciálnád a béreket, és folyamatosan arra szeretnéd ösztönözni a pályakezdő "18-20" évest hogy képezze magát, hanem azzal hogy egyszerűen NEKI is kevés amit nyújtani tudunk (ahogy egy tanárnak is az a 170 kezdőként) egyszerűen azért, mert EL SEM KEZDI így se a potenciális tűzoltó/rendőr/tanár etc ezt a pályát, ha elmegy kb. most már BÁRHOVÁ 2x annyiért.

Napokban volt beszélgetésem, vidéken egy olyan ember aki tud traktort, építkezésen BÁRMILYEN munkagépet kezelni, 2500 Ft/óra NETTÓ órabér alatt nem áll szóba ismerőssel. A lapátolós ember egy nap Budapesten és környékén 20K körül keres szintén, egy saccra 10 órás műszakban. Aldi/Lidl etc etc 350.000 bruttóval vesz fel embert. Kisebb cégek sima B-s jogsival kis dobozossal furikázó futárnak szintén azonnal 2x annyit adnak mint a kezdő fizu.

Egyszerűen nem versenyképes a 170 nettó, s ha erre adnak 10%-ot, az sem az. NINCS ember, aki maradt az is nagyon meg fogja gondolni a hathavi valóban jól eső kifizetések után 1-2 hónappal legkésőbb, hogy meddig marad.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 023
30 873
113
az a lényeg hogy van nemzetközi jogunk az országunk felett műholdat üzemeltetni. ez a jog ideiglenesen átruházásra került. ha izrael nem adná el a céget a cég nem kapna hosszabítást a műholdra ami felettünk van. a műholdat nélkülük is fel tudnánk juttatni üzemeltetni is tudnánk. max rosszabbak lenének az alkupozícióink... izraeliek ezzel tisztában vannak. üzlet. amit akarunk mi ígyis úgyis elérjük. velük vagy nélkülük ha hasznot akarnak belőlle kedvezniük kell. persze mint minden üzletnél megpróbálnak elmenni a falig.

Ezért nem láttam értelmét, hogy azt higgyük, hogy mindent látó műholdjaink lesznek és rakétával mért terület tűz lenne az elsődleges támogató eszköz egy leendő háborúban.
Itt a műhód...
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 023
30 873
113
Az innen következő pár percen sírva röhögtem!

A Borkai - Wittinghoff hasonlat az már beszarás volt, az a durva hogy én vagyok akkora TAPLÓ hogy megnéztem mindkét videót annó, és tényleg fején találta a szöget Ambrózi, majdnem lehullottam a székről a röhögéstől, ahogy kielemezte a lényegeet :D!
Azért a háttérben Mackensen összevonja a szemöldökét. A Kitörés emléktúrát meg szerintem rossz irányból nézik.
 
  • Vicces
Reactions: zsolti